Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: чай за подобряване на функцията на черния дробнови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.07.09 23:54



Nelly, още веднъж благодаря, миличка!
УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Билкар лекува и ракнови [re: *jull**]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано17.07.09 18:06



Някой има ли лични впечатления за този човек от Пловдив?





Тема Re: Сода за хляб и бъбрецинови [re: Mpaвka]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано18.07.09 01:21



Учените изследвали 134 пациенти с напреднала хронична бъбречна болест и метаболитна ацидоза. При това състояние болните обикновено имат ниски нива на бикарбоната. Пациентите приемали всеки ден малка доза натриев бикарбонат под формата на таблетки освен обичайното си лечение.
Една година по-късно бъбречната им функция отслабнала, но значително по-бавно, отколкото у пациентите, които не пиели сода бикарбонат. Фактически намаляването на бъбречните функции било такова, каквото би могло да се очаква да настъпи поради нормални възрастови изменения.
Пациентите, които приемали таблетки натриев бикарбонат, също по-рядко развивали бъбречна недостатъчност в крайна фаза, налагаща бъбречна диализа. Британското изследване е първото контролирано изпитание на лечението в клинична среда.
Проф. Якуб казва, че содата за хляб предотвратява възпалението на бъбреците. Простото и евтино лечебно средство предизвиква химична реакция, която ограничава производството на амоняк в бъбрека, обяснява специалистът.



Тема ЧУДОТВОРЕН ИЗВОР ЦЕРИ ТУМОРИнови [re: ren51]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.07.09 00:46







"Совите не са това, което са..."

Тема Re: до момичетата от Варна [re: *jull**]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано23.07.09 02:30



Здравейте момичета от Варна,
днес в-к Стандарт пак писа за томографа в болница "Св.Екатерина".Учуди ме изречението, че томографа може да определи "както и как се отразява химиотерапията на туморните клетки, обясни проф. Анелия Клисарова. "
Дали някой от вас знае нещо повече за това точно,дали някой лекар ви го е обяснил в какво се изразява ,че показва " как се отразява химиотерапията на туморните клетки"
Този томограф по различен ли е от ПЕТ скен?
Благодаря ви,че ви има!



Тема Re: до момичетата от Варна [re: ren51]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано23.07.09 18:02




От това, което прочетох, това е ПЕТ скенер. Това за клетките, в смисъл, след ХТ, може на КТ да се вижда някакво образувание, но, ако на ПЕТ скенер мястото остане студено, т.е. не се насити с глюкоза, значи туморът е мъртъв и ХТ е подействала.Хваща малки образувания, защото принципът му е такъв - при всеки активен процес има насищане с глюкоза, без значение колко е голяма лезията. Лощото е, че може да е просто възпалителен процес, а не туморен, но надявам се специалистите си знаят работата.
Много моля, някой от Варна, ако може да сподели по-подробно, как може да се направи това изсл. и какъв е апаратът. Цената е като в Европа. Дали и качеството е такова? За нас ПЕТ скенерът е от значение.



Тема Re: до момичетата от Варна [re: MamaD]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано23.07.09 22:54



Правила съм ПЕТ, но неточното изречение ме накара да уточнявам,ама журналисти не разбират



Тема Re: Успешно лекарство против радиация [re: ren51]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано24.07.09 10:48



Екипът от специалисти се надява, че тази нова разработка ще намери и бързо практично приложение при лечението на онкоболни, защото с приемането на медикамента, ще могат да се променят дозите и времето при лъчелечение на ракови клетки.





Тема пет-скенер варна [re: tinker.bell]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано27.07.09 11:58



по молба на MAMA-D помествам следната информация за пет-скенара във Варна>
За него ние също разбрахме от форума. Не сме ходили, нямам лични наблюдения. Звънах обаче днес в болницата св. Марина телефона е 052-978575 от там ми казаха , за онкоболни до края на годината изследването е безсплатно. Не трябва направление от личния лекар ( 2 пъти специално ги попитах). Трябва да се занесат всички епикризи, документи във връзка със заболяването и да се търси д-р Чаушев и д-р Бочев. Те преценят дали пациента може да бъде подложен на пет-скенер и го плануват за дата. Чака се около месец, понякога може и по-бързо да бъде плануван. Секретарката ми каза, че изследването се прави 1м след последната ХТ.( но това ми се струва че също трябва да се провери , не ми звучеше много убедена). Това е всичко което разбрах! Дано съм ви била поне мъничко от помощ!



Редактирано от nelly_83 на 27.07.09 11:59.



Тема Re: пет-скенер варна [re: nelly_83]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано27.07.09 12:23



nelly83, безкрайно съм ти благодарна!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.