Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейте,нови [re: ushco]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.11 15:18



Скъпа, задължително е да потърсиш второ и трето мнение! Ако искаш, пиши и в темата "Въпроси към лекарите" (втората на главната ни страница), но там добави данните от епикризата. В темата отговарят лекари-онколози, така че трябва да им предоставиш изчерпателна медицинска информация.

КУРАЖ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте,нови [re: *jull**]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 16:11



Благодаря ти много Джул!
За съжаление имам 4 мнения от различни лекари и те са еднакви - трябва да се протезира участъка от коста... и някак го приех това, но искам да направя всичко възможно тази операция да е последна!!!
Мисля, че съм попаднала на най-добрия хирург (доц. Стоков), но искам да намеря път да се погрижа за крака си след операцията по най-добрия начин..., а в това хирурзите не са добри....

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: Здравейте,нови [re: ushco]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.11 16:57



Не разбрах диагнозата ти, но ако става въпрос за сарком, именно саркомите (или поне видовете, с които аз съм наясно) не се влияят от лъче- и химиотерапия. С това си обяснявам, че не са ти приложили никакво лечение. Изчела съм доста за саркомите, защото самата аз съм оперирана от лейомиосарком (на гладкомускулната тъкан). Преди това бях оперирана на същото място от липом, който - подобно на твоя случай - също не изследваха, защото бяха сигурни, че е мастно образувание (не знам, може и да е било тогава). Но след 3 години там се появи злокачествен тумор и се установи, че е лейомиосарком. След отстраняването му също не ми приложиха никакво лечение, като ме "успокоиха", че рядко метастазира, но пък често рецидивира! Е, при мен, разбира се, рецидивира... и пак го оперираха. Засега мирува, да видим докога.
Колкото до превръщането на един доброкачествен тумор в злокачествен, случаите са редки, но все пак с срещат, така че не изключвам и аз да съм в тази статистика (все някой трябва да е!)

Четох, че причината за израждането в злокачествен може да е травма, така че ако приема предшестващата операция по отстраняването на липома за травма, нещата се проясняват донякъде. Сега имам липом на друго място и много се изкушавам да му видя сметката, но след лошия опит с първия, се замислям.
Не изключвам и при теб нещата да са се развили по подобен начин...

Надявам се да имаш по-компетентно мнение, когато се включи и другата модераторка - Буба, която е със сходен на твоя проблем. Само ще те помоля да пишеш в някоя от посочените по-долу теми, защото поддържаме архив на Клуба (Справочника на първата страница). Можеш да пейстнеш първия си пост в някоя от подтемите и да продължим в нея: -



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте,нови [re: *jull**]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 18:09



Да, при мен се получава същото, но под други кодови имена...
Благодаря ти Джул... аз... с никого не говоря за това... казвам само "още една операциика ще ми направят"... и сега се чуствам много по-добре, като си казах ... Благодаря!

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Иванка (непознат )
Публикувано20.09.11 22:42



Здравейте,
Казвам се Иванка
Баща ми се бори с рака от 2 години!
Преди две години му поставиха диагноза рак на дебелото черво...имаше операция имаше химиотерапия имаше и още една операция ...която водеха козметична за да премахнат торбичката...всичко си вървеше чудесно...изследванията в последствие даваха чудесни резултати туморните маркери си бяха в нормата...допреди месец.
Казвам месец защото така или иначе това което го сполетя в последствие не беше засечено в нито едно от изследванията които той си правеше!?
Преди месец се върнаха от море с майка ми
Започнаха леки неразположения...виеше му се свят болеше го глава . Първо му казаха че е начален стадии на шипове!
Неразположенията ...се превърнаха в постоянно гадене и повръщане двойно виждане залитане ужасно главоболие!
Направи си скенер ...
има три тумора в мозъка...
Преди седмица го приеха в Токуда и оперираха най големия, който беше на малкия мозък...ще последва още една или две операции!
Първата мина успешно!Толкова съм благодарна че мина успешно ...изключително благодарна...нямам думи
Един въпрос не ми дава мира!
Как може рецидива да не бъде засечен от туморния маркер?
Истината е че искам да има някой виновен някой, който да навикам , да го ударя...всичко това е толкова нечестно...искам да посоча с пръст този който му правеше изследванията и този който твърдеше че метастази може да има най често в черния дроб и за това на скенер му гледаха само коремните органи...мисля че най напред трябва да се потърси хапче което да лекува безхаберието и немърливостта по медицинския персонал....ХОРА МОЛЯ ВИ ВЪРШЕТЕ СИ РАБОТАТА...МОЛЯ ВИ!!!

Сега баща ми е се чувства много по-добре!Всичките симптоми които имаше преди операцията ги няма вече. Тумора на малкия мозък е отстранен напълно!
Специални благодарности на двамата доценти които го оперираха...Нямам думи да изразя признателността си към тях!
Чакам го да се прибере вкъщи в понеделник, живот и здраве!
Баща ми е силен човек той е на 52 години аз съм убедена че ще се пребори, ще надвие тази коварна болест!Вярвам в това с цялото си сърце!

Пишете ми моля ви!
Споделете с мен опита си!
Всичко ще ни е от полза!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Иванка]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.09.11 09:16



Здравей мила, съжалявам за ада, през който сте минали. Отговор на въпроса не мога да дам, но можеш с копи и пейст да попиташ в темата Въпроси към лекарите.
Трудна е борбата с рака, познавам хора с рецидиви или метастази дори 30 години след първата операция. А иначе може да споделяш и да дискутираме в една от следните теми:


Пак с копи и пейст премести цялото мнение в тема, която си избереш. Така информацията остава систематизирана и на едно място.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Иванка]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано06.10.11 16:35



Иванка не искам да бъда лош пророк.Писал съм рядко в този форум но го чета редовно.Съпругата ми беше болна от хематологично заболяване. След 5-та година се получи рецидив в бял дроб. Шест месеца след операцията на бял дроб метастаза в мозъка и всичко беше наред -изчистено и т.н.ОПерацията беше на 19 декември 2010 а тя на 25 март 2011 си замина .Не знам мисля си че докторите отстраняват един проблем а се явява друг.Това нещо рака е много гадно.Махат го от едно място то се появява на друго.Извинявам се ако с нещо съм ви увеличил болката. Съпругата ми беше само на46 години.Желая ви успех с тази гадост рака



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторlubomira77 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.11 17:22



Здравейте,преди месец ми откриха фибросарком в десен максиларен синус , оперираха ме като ми направиха пълна резекция на горна дясна челюст .Сега се възстановявам в къщи , искам да ви попитам има ли някой друг със същия тумор?
Мога ли да пия някакви билки и какви?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано03.11.11 09:52



Здравейте и от мен. Аз съм от новичките. От както откриха на майка ми левкемия чета и препрочитам мнения и съвети във форума. За съжаление не видях тема която да отговаря на диагнозата на майка ми, а тя е остра миелоидна левкемия. Майка ми е на 69г. с множество други заболявания. Левкемията беше открита съвсем в начален стадий преди половин месец. Иска ми се да отворим нова тема с това заглавие, дори и да няма информация за тази болест си мисля, че това което ще се споделя там ще бъде в полза на хората за в бъдеще. Пожелавам приятен ден на всички и горе главата - ще победим.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: IKSTA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.11 10:11



Здравей, ако нито една от темите за левкемия


не отговаря на вида заболяване на мама, отвори нова, аз ще я кача в Справочника.
Задавай въпроси, споделяй, ще си помагаме взаимно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.