Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.14 22:34



Здравей, д-р Юлиянов е много добър избор. Ако трябват насоки, той ще ги даде.
Нека да мине прегледът ви, после ще говорим пак. Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.01.14 10:44



Здравей,

съжалявам за това, което ви се случва.

Джул, вече ти е писала - нужно е да имаш повече информация за да се ориентираш какво да четеш, а и съклубарите каква информация да дават.

Но ако междувременно не те свърта и искаш да правиш нещо, да четеш, иди в Справочник на темите в клуба - темата е закачена на първа страница горе. Там ще видиш теми по видове рак, както и много други полезни теми.

Дръж се, ще бъдеш нужен на баща ти с цялата обич и грижа, на които си способен!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано09.01.14 19:14



А дали здравната каса оказва някаква помощ , отностно изследвания лекарства или евентуална операция или каквото и да е и ако има нещо такова към кого трябва да се обърна ,личния лекар някои друг или незнам ???? или може би въобще да не търся помощ от държавата ...?????



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.14 20:38



Здравей, да, има клинични пътеки за лечение на тумори. Пътят е следния - с епикризата и лична карта го регистрираш в онкологичен център - къде - решавате вие. Във всяка онкология се събират онкологични комитети и с протокол дават мнение за лечение - химиотерапия, лъчетерапия, палиативни грижи.

Изчакай консулта с доц. Юлиянов, питай го къде да се регистрирате и лекувате.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.01.14 20:39.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕ [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано15.01.14 23:54



Здравейте!Днес бяхме във софия във ВМА. Баща ми го приеха във вма по клинична пътека 32.Пое го д-р Сираков.Като за начало трябва да му поставят тръбичка(стенд)на жлъчния път,неоперативно а чрез някаква тръба през устата.Интересува ме какво точно от лечението му поема здравната каса,понеже ме накараха да му купя тръбичките и още някои неща,на стойност около 500 лв,за който неща ми обясниха че здравната каса не ги поема!!!???Майната му(моля да ме извините) на пърите но се притеснявам да не би само да ни използват и нищо да не му помогнат. Къде мога да получа необходимата информация.Благодаря предварително.
И още нещо искам да попитам,аз съм от Раднево ,намира се до Стара Загора,утре или в петък може би пак ще съм в софия,ако се наложи да преспа знаете ли някое по евтино и що годе добро място , понеже ще съм и с маика ми?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕ [re: freedomO4]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.01.14 08:57



Здравей, стискам палци да мине бързо и безпроблемно процедурата. Не са те излъгали, всички скъпоструващи консумативи здравната каса не ги поема, законно те обират.



"Скъпоструващи консумативи за провеждане на лечение
Комплект за ендоскопска резекция при горна ендоскопия еднократен НЗОК не заплаща посочения консуматив
Балонен екстрактор НЗОК не заплаща посочения консуматив
Кошница за механична литотрипсия НЗОК не заплаща посочения консуматив
Пластмасова ендопротеза за жлъчните пътища НЗОК не заплаща посочения консуматив
Пластмасова ендопротеза за панкреаса НЗОК не заплаща посочения консуматив
Игла за тънкоиглена биопсия под ехографски контрол НЗОК не заплаща посочения консуматив
Игла за биопсия през ехоендоскоп НЗОК не заплаща посочения консуматив
Набор за термоаблация НЗОК не заплаща посочения консуматив"

Копирах го от

А за място за преспиване се надявам да се включи някой, който може да помогне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: хотел в Александровска, до ВМА [re: Buba67]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано16.01.14 10:29





Хотел Медик, 60 лв. двойна стая, стаите с повече легла са по-евтини. Чисто, топло, съвсем прилично за цената. В оградата на Александровска има място за по-пряк път до ВМА.

Извинявам се,че линкът не е активиран, до URL при мен не работи.

Редактирано от Buba67 на 16.01.14 12:50.



Тема Re: хотел в Александровска, до ВМА [re: MamaD]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано16.01.14 14:37



благодаря много, наистина полезна информация и за хотела и ГИСТ



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕ [re: Buba67]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано25.01.14 16:19



Здравейте !
Преди 2-3 дни изписаха баща ми от ВМА София и вече му сложиха трубичката на жлъчните пътища.Пооправи се човека,поне временно.За жалост вече започнаха болките в корема.Регистрирах го в онкото в Стара Загора,от там му изписаха опиати за болката(да не ви говоря каква е бумащина и търчене,сигурно и вие сте се сблсъскали с тази наша добре уредена държава).За жалост и доц.Юлиянов от Ст.Загора,и д-р Сираков ВМА-София,и проф.Киров Вма,и още 1-2 ма лекари всички ме отчаяха и с две думи ми казаха че няма смисал и от каквото и да било,нито операция,нито някакъв химио терапия,лъче терапия и какво и да е :(

, много е тежко....,баща ми започна да нервничи,не излиза никъде , боли го ,иска само мен,аз да съм до него само мен слусша , само с мен разговаря,а тои не знае всъщност какво му е ...... как да му кажа- не мога,господ ми е свидетел не мога,а разбере ли ще се предаде.Постоянно задава въпроси,пита ме за всичко,има съмнениня а аз само го лъжа и лъжа ... Започнах да му давам ,МАСЛО ОТ ЧЕРЕН КИМИОН И ГОРЧИВ ПЪПЕШ (след като ме отчаяха лекарите,трябва да пробвам нещо не мога да стоя безучастен),лъжа го че лекарите са му го изписали,,него го боли и си мисли че е от тези неща(а като сложим и хапчетата става каша).Незнам дали е нормално да го боли ,дали е от тези неща които му давам или си е от болеста ,той е на границата да откайе да ги пие и да пие само хапчетата.Може ли да ми дадете съвет????Също така имам нужда и от някой лекарства ,ако некой подарява или продава нека ми пише на е-маила : rumen_2002@yahoo.com. Знам че има теми за подаряване и продажба на лекарства но са много и затова пиша тук .Лекарствата които пие са :
1,Ursofalk
2.Ацилесол
3,Дуспаталин
4,Легалон
ако някои има нека се отзове , моля ви!
Моля даите ми съвет отностно черниа кимион и горчивия пъпеш.дали е нормално да го боли или е от тях,дали не е лошо да му ги давам и двете или пък да си пречат с лекарствата с които пие и т.н. Мога още много да продължа да пиша но просто нямам думи и сили вече............... тежко е хора........ това не мога да го пожелая и на най-големия си враг..........
Благодаря предварително !
Поздрави !!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕ [re: freedomO4]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано25.01.14 20:11



От горчивия пъпеш не би трябвало да го боли корема, нали го разреждате със вода. Но другата комбинация не ми е позната и е възможно от лекарствата да има странични реакции. Незнам какво друго да ти напиша. Със сигурност преживявате тежко време.

Живота е рисуване без гума за триене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.