Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: dea123]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.03.10 13:19



Въпрос на Vanyna
Buba, известни ли ти са някои странични действия на газта, след употребата и? На съпруга ми започнах да му давам газ - по всички описани правила - с постепенно увеличаване до по 1 непълна суп.л. сутрин и вечер на гладно, като газта в началото я приемаше с погнуса, докато свикне./Газта е четворно филтрирана/. Малко по-късно включих бъзак /сушен, защото по това време на годината намерих такъв/, който също постепенно увеличавах до по 10 зрънца сутрин и вечер. Започнах заедно с бъзака да му давам и по 2 капсули японска гъба сутрин и вечер. Всичко това с по половин час разлика - преди хранене. Вече 20 дни. Вчера се оплака от стягане на мускулите и болка в областта на корема и стомаха и вдясно, което му пречело да диша и аз не на шега се изплаших, да не го тровя по някакъв начин. Съпругът ми е с рак на белия дроб /малко образувание в ляво, периферно разположено/ и дребни метастази в черен дроб и медиастенални л.в. Все още е изненадващо жизнен, а рака го открихме съвсем случайно. Заради тези оплаквания /изплаших се да не би да има някаква перфорация/ Наложи се да го водя спешно по лекари и те не установиха никаква разлика от преди 1 месец. Аз съм мед.сестра и затова нещата ги виждам ясно и много отчайващо. Но реших да се въоръжа с вяра и да не го пусна в лапите на смъртта /с божията помощ/. Изчетох всичко във сайта и реших да действам. Сега му правя спазмалгон мускулно /по съвет на лекарите/ и продължавам да давам билките без газ. А ми се струва, че в нея е надеждата!!!Сега ще почине от нея за малко. Преди два дни включих и отвара от котешка стъпка - лечебния вариант. Но за болките той споменаваше още преди това. Какво е твоето мнение? Може ли да съм го претоварила? Днес му няма нищо, а може и да се е претоварил с ринене на големия сняг преди 2 дни? Коя от билките би предизвикала такива стягания в мускулите?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.03.10 13:20.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.03.10 13:20



Здравей Vanyna, не съм имала стягане на мускулите като ефект при приема на газ или бъз. Първата година се борех с оригванията и лекото разстройство на моменти, но това което описваш не. Изчетох внимателно два пъти всичко и моето мнение, да не давате с газта, гъби и бъзак, а за котешката стъпка направо я спрете. Разбирам страха, но може спазмите да са от преумора, но може и да са от многото добавки. Спрете всичко за два три дни. Моят съвет е - докато приема газта, курс от две седмици, нищо друго да не приема. Следващите две седмици давайте бъз или гъби, но недейте и двете. Редувайте добавките през две седмици. Така редувам пета година, но имам правило - никога не пия по няколко добавки. Просто никой не може да ми даде обяснение как действат заедно и за това процедирам така.

Ще преместя мненията в темата за газта, за да продължим там и да се запазят в Справочника. Ако имате още въпроси ще отговоря.
Чудесно е, че има сили да рине сняг. Движението също е много важно.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.03.10 13:24.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Авторnel (Нерегистриран)
Публикувано20.04.10 23:18



Искам да попитам може ли да се пие газ при наличие на чернодробни метастази.Някъде из постовете четох , че не се препоръчва употребата и при проблеми с черния дроб но сега не мога да ги намеря.Омотах се толкова много ,че даже не можах да се регистрирам като хората



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: nel]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано21.04.10 03:11




Запознай се с постинга на dea123 / 6.01.09, 01:33 ч. Не е зле да прочетеш и останалите й мнения. Успех в лечението!



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Mpaвka]  
Автор nelkro (непознат )
Публикувано21.04.10 16:05



Благодаря!С риск да стана досадна ще помоля да дадете мнение .Съпругът ми е опериран от рецидив на дебелочревен карцином на 8.04 т.г.Дали да изчакам още малко да укрепне или да започваме газта



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: nelkro]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.04.10 17:03



Не се притеснявай, затова са форумите, за да питаш.
Ако не правите химиотерапия може да започнете прием на газ, но ако правите, първо терапиите. Ако горното мнение /нел/е ваше и имате разсейки в черния дроб, не натоварвайте дроба и с газ, изберете нещо друго.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор Veraaaa (непознат )
Публикувано10.05.10 10:12



Здравейте!
Аз съм нова в този форум. Имам рак на шийката на матката. Вече минах две процедури лъчетерапия, след лъчетерапията следва операция... Прочетох много за газта. Искам да ви попитам дали някой от вас или ваш познат е имал моя проблем и дали се е излекувал с газ, как е протекло това лечение и дали сте спазвали някаква диета за хранене съвместно с лечението.
Извинявам се, ако има вече такъв въпрос, но не можах да го видя!
Спешно се нуждая от вашите отговори!
Благодаря предварително!



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Veraaaa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.05.10 10:43



Здравей Вера. Първо направи терапиите и операцията. Междувременно можеш да се храниш здравословно, което е изключително важно в борбата, както и да взимаш добавки. Много има изписано за храненето в клуба. Газта можеш да я взимаш, след като приключиш с терапиите.
Ако имаш още въпроси питай. Какво взимаш в момента?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор Veraaaa (непознат )
Публикувано12.05.10 22:03



При мен обаче нещата се промениха. Ходих на преглед при проф. Горчев от Плевен и той реши да оставя лъчетерапията. Иска първо да ме оперира и то в близките дни. Туморът ми е голям 4см. И ето отново дилемата пред мен: първо лъчетерапия, после операция или обратното - операция, след това лъчетерапия. Отново не знам какво да правя. Сега се чудя и дали да продължавам да пия газ, ако евентуално реша да се подложа на скорошна операция и дали няма да ми навреди по някакъв начин. Също така днес си поръчах и натанал. Мисля да изпробвам и неговото действие, за което не знам много, само съм чувала оттук-оттам някои неща, затова ще бъда благодарна за всяка всяка информация и за всяко мнение, което ми дадете. Някой лекувал ли се е с него? Как действа на тумора? Намалява ли размера му? Моля ви, помагайте!





Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2 [re: Veraaaa]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано12.05.10 23:01



Вера здравей,
аз сякаш бих се доверила на мнението на проф.Горчев и бих предпочела операция, пък после нали винаги можеш да направиш лъчетераия. За натанала - мама го е пила няколко месеца, но според мен той е по-скоро с превантивен характер, засилва имунната система и я кара сама да се бори с тумора, но не разчитай според мен само на него да намали тумора.......За газта предполагам е добре да я спреш, ако ще правиш скоро операция. Може би Бубето или други клубар ще се включат скоро тук със съвети .
Успех от сърце!

и




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.