Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Газ и Клатскиннови [re: Билянa]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано02.06.09 20:16



Здравей, Биляна. И при майка ми се покачваше туморният маркер СЕА (след операция от рак на дебелото черво). Ние също дълго търсихме причината, но след по-подробен скенер се видя рецидива и се оперира отново. Не спирайте да търсите, ако трябва сменете скенера, но очевидно има проблем. Пожелавам ви по-скоро да откриете причината за повишаването на СА 19-9, а добре правите като в това време майка ти приема газ. Надявам се да пишеш как приемането на газ се е отразило на маркера.



Тема Re: ПРОЧИСТВАНЕ НА КРЪВТА ОТ МЕТАСТАЗИнови [re: Билянa]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано02.06.09 20:22



От газта е, но с течение на времето през което я пие, това усещане изчезва.

Е, аз си се харесвам



Тема Re: Газ и Клатскиннови [re: 123galia]  
АвторБилянa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 22:50



Здравейте, Галя,

Благодаря, знам за вашия случай, четох въпросите Ви към доктора.

Скенер ние правим във ВМА, ох, къде да го сменяме. Иначе иригография, гастроскопия и колоноскопия в Токуда с оглед на добрата им техника.

Спокоен сън на Вас и вашите семейства!



Тема Историята на М.нови [re: Билянa]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано03.06.09 06:47



Здравейте! Моята съгражданка М. е вече с ТМ 300, а през февруари бяха над 900. Преди броени дни тя беше за пети път на ХТ. В момента има тумор на яйчника. Тя беше оперирана от такъв, но синът й предполага, че предишният не е бил отстранен напълно и за това сега се е разраснал. Онколозите в Пловдив не искат да я оперират отново, защото не са сигурни, че тя ще издържи.Това, което е смущаващо в случая е, че от началото на април жената почнала да забравя доста неща. Правили й скенер на главата, но там не намерили нищо, което може да причини проблем с паметта. Лекарите казали на близките й, че вероятно е от ХТ и тумора. До сега не съм прочела нечие оплакване за такива симптоми - забравяне на елементарни неща. Напр. жената сама не се сеща вече да пие газ или да взима добавки. Трябва някой да е при нея и да й ги дава, както и трябва да й приготвя храна, подходяща за състоянието й. Съпругът й готви и я храни с това, което той самият обича - пържоли, луканка, пържена риба, шкембе-чорба и пр. Болната се нахвърля върху яденето, а след това повръща. Аз от тук й изпратих някои добавки,синът й е купил други от София, но повечето неща били непокътнати! М. се измъкна от критичния момент и веднага домашните й се отпуснаха и я оставиха сама да се справя. Дано влизащите в този клуб бъдат по-упорити и неуморни в битката с рака. Желая ви успех!

Редактирано от Mpaвka на 03.06.09 06:51.



Тема Re: Историята на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.06.09 06:57



Напротив, химиотерапията има много странични действия, между които са неврологичните нарушения, изразяващи се в нарушение на паметта в различна степен, а макар и рядко - загуба на зрение и деменция.

Жената продължава ли да приема газ?




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Историята на М.нови [re: *jull**]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано03.06.09 07:07



Не знаех за всички симптоми, които се появяват след ХТ. Болната има филтрирана газ, но не я пие редовно, не се сеща. Хората около нея се оправдават със заетост и не й напомнят.



Тема Re: Газ и Клатскиннови [re: Билянa]  
Автор kris31 (непознат )
Публикувано03.06.09 16:18



Здравейте, ако мога да ви помогна при търсенето на тумора. След много мъки и сто скенера ме изпратиха при лекар, който си гледа на ехограф, но свърши страхотна работа. Носихме си и скенера, разбира се, но човека явно просто си разбира. Казва се доктор Спиридонов, кабинета му е в ИСУЛ, но от към бул. Данаил Николаев, има голяма жълта табела ехограф, мамографл Може да пробвате и там. Очевидно проблема навсякъде не е добрата техника, а човека, който я използва. Успех.



Тема Re: Историята на М.нови [re: Mpaвka]  
Автор kris31 (непознат )
Публикувано03.06.09 16:23



Искам да помоля, ако някой може да ми даде съвет дали да давам газ на майка ми при положение че има метастази в черния дроб. Съжалявам, че повтарям въпросиа си и той може би е задаван доста, но аз още не съм открила и разбрала. Ще съм благодарна някой с опит да ме посъветва. Благодаря предварително.



Тема Газ и черен дробнови [re: kris31]  
АвторBilyana (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 17:09



Здрасти, Крис,

майка ми няма метастази в черен дроб, но при операцията направиха голяма резекция на левия лоб на черния дроб. Ние решихме да приема газ, а ако усети тежест- ще спрем. Преди време във форума се коментираше, дали газта натоварва, но май не се намери еднозначен отговор.

(Благодаря за идеята за скенер. ще го направим заедно със сцинтиграфия, за която има записвания едва на 8 юни, "няма изотопи"???





Тема kris31 [re: kris31]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано03.06.09 17:23




Крис, прочети постинга на Деа - тя е с дългогодишен опит в приемане на газ. Влез и в Алтернативи -в началото на страницата, и прочети темата за газта.
Кураж и успех на майка ти и на всички, борещи се с рака!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.