Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честит Благовец!  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано25.03.09 08:33



Днес е един от най-светлите християнски празници - Благовещение!
Да ни е честит и нека Божията майка ни закриля и помага като застъпница пред своя Син за всяка човешка болка!



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: Dimana64]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.03.09 08:44



Честит празник и от мен!





Тема Re: Честит Благовец!нови [re: lumixx]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.03.09 09:01



Честит имен ден на всички Благи,Благой,Благовест,Благовеста!Да са живи и здрави!На този ден преди много,много години са ми пробили ушенцата за обички.на този ден преди много години пробих ушенцата на дъщеря си.Преди години на този ден пробихме и ушенцата на внучката.Дали Господ ще даде след години на този ден да пробием и ушенцата на правнучкаааа

Това е храмът "Благовещение" в Назарет

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Честит Благовец!нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано25.03.09 09:24



Честит Благовец!
Днес е Благовещение - денят, в който според Светото писание Архангел Гавриил донесъл на Дева Мария вестта, че тя ще роди сина Божий - Исус Христос.Това е един от големите християнски празници, отбелязван от църквата от седми век насам.
За българите днешният празник е известен още като Благовец. В народните традиции Благовещение се счита за "половин Великден". На този ден пробиват ушите на малките момичета, дамгосват агнетата и яретата, защото се вярва, че няма да ги боли. В дните срещу празника иманяри търсят заровени съкровища.
По мястото си в календара Благовец стои най-близко до пролетното равноденствие и българите го свързват с пролетта. Вярва се, че на този ден долита кукувицата, за да извести, че зимата си е отишла и настъпва лятото, мечката се събужда от зимния си сън, змиите и гущерите излизат от леговищата си, самодивите - господарки на горите, поляните и изворите, се завръщат във владенията си.
На Благовец се спазват редица забрани с предпазващо човека значение. Момите и младите булки не излизат рано за вода, за да не срещнат самодивите. Вярва се, че от техния поглед младите могат да погрознеят, да се разболеят или да умрат. През целия ден жените не докосват игли, куки и конци, за да избегнат ухапвания от змии през лятото.
Имен ден празнуват Благовест, Благовеста, Благой, Блага.
Честито и на всички именници



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.03.09 10:01



Фло и ние на този ден пробихме ушенцата на дъщеря ми- мисля ,че беше 97-ма или 96-та ,наистина честит празник на всички християни и Света Богородица пази всички ни



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: Dimana64]  
Автор пиceтo (непознат )
Публикувано25.03.09 10:20



Честит празник на всички! Да сме живи и здрави и Господ да е с нас!



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: пиceтo]  
Автор cлънчaтka (непознат)
Публикувано25.03.09 12:30



На този ден Мария чу добра новина от Господ.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ДОБРИ НОВИНИ! АМИН!



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: cлънчaтka]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 16:09



Честит празник и от мен! Много здраве и светлина в душата! И нека Богородица закриля нашите семейства!

На този хубав празник съм имала честта да се появя на бял свят, защо ли не са ме кръстили Блага ...



Тема Re: Честит Благовец!нови [re: блara]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.03.09 18:13



Ч.Р.Ден миличка.Леле на какъв хубав ден си се родила!Ами защо ли наистина не си Блага а само на нета?Но ни е си те знаем Блага и затова ти честитим и именния ти ден!От сърце ти желая всичкото щастие на света!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Честит Благовец!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.03.09 18:15



Честит имен ден Блага!

Живота е сцена, а ние сме артисти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.