Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка №25нови [re: flora bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.03.09 14:48



Флорче, постинга ти е много позитивен, каквато си самата ти всъщност!
Аз също вярвам, че везната най-накрая ще се наклони към по-добро.
Иначе и сама знаеш, че пътя е един и всеки сам трябва да го извърви. Дори и от приказката, която постнах се вижда, че го търся и съм достатъчно отворена да приема тази мъдрост. Може би това, че съм абсолютен реалист и винаги търся логичното обяснение на нещата ми пречи.





Тема Re: Раздумка №25нови [re: lumixx]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано25.03.09 15:40



Знам, че всички сте чели тази статия,

но тя е моята житейска философия и отговор на много въпроси, включително и този за Самотата.
Снощи бях на родителска среща /втори клас/ на сина ми по повод на това, че две деца от класа са хванали едно момиченце и са я ритали в корема, вследствие на което детето е получило кръвонасядания и разкъсване на коремната стена. Онемях , когато чух че всъщност някой от децата се самоизграждат и самовъзпитават с помощта само на компютъра и телевизията. И как тези деца да не са самотни? Та родителите им почти не говорят с тях.
Докато някой ден не се случи голяма трагедия и тогава си спомняме думите:" Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделите всичко, което имате да си кажете...."

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Раздумка №25нови [re: nelgina]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано25.03.09 16:26



Направо изпадам в стрес като виждам силата на агресията у днешните деца.
Наскоро четох тази статия и още ме кара да размишлявам, най-малкото защото по коментарите около нея видях, че не сме готови да осъзнаем колко тревожен е проблема.

Жестока статия, но не мога от сърце да кажа - глупости, това не е вярно!

Децата на прехода – комплексирани, бездуховни неверници с нож в ръката

Дата: 10-03-2009 11:34



Поколение възпитано в абсолютно консуматорство. Поколение, което в мнозинството не чете, а боде очи в чатове и умопомрачаващи интернет-игри. Поколение, което майките и бащите му го зарязаха, втренчени в безумието да правят пари. Поколение, което не повярва в Бог, а във врачки. Това поколение вече размахва нож, за да утоли кървавата си жажда на неутолима обърканост.





Те са децата на т.нар. преход от нещо към нищо.

Двайсетина годишни момичета и момчета, които обаче от 13 годишни безпрепятствено се напиват и обикалят нощните дискотеки. Защото родителите им в идиотското си оправдание, че са “модерни и демократични майки и бащи” не ги спират. Даже напротив. Счита се, че е ужасно “хай” да бъдеш “приятел” с детето си. “Приятел” обаче в криворазбрания български цивилизационен модел – абе, да е живо и здраво, майната му с какво се занимава, можем ли да го спрем като всички пият, друсат се, въртят цици и задници по чалга-баровете.

Сега всички надават вой, че държавата трябвало да направи нещо. Какво?

Да върне при заровените човешки ценности родителите на убийците и жертвите ли?

Къде бяха тези родители да възпитат децата си във вяра, в християнските ценности за добро и зло, за прошка? Заети да мислят само каква кола още да си купят, как да направят още някой лев, увити като лиани единствено в консуматорски разговори за пари, пари, пари, пари, те изтърваха децата си.

Оставиха ги сами пред компютрите. Втренчени във виртуалните “истини” за добро и зло. Когато даваха признаци, че летят по надолу по наклонената права, каквото и да ставаше, ревяха и защитаваха дечицата си, сакън да им падне косъм от главиците.

Майките и бащите нямаха време да научат децата си да четат. Може би защото зя тях книгите вече не бяха модерни.

В главите на всички се въртяха единствено “финансовия просперитет” и откъде може да се направи някоя далавера, че и на нас “да ни изгрее слънце на улицата”.

Объркани. Самотни. Комплексирани. Лутащи се в общество, което ходи на църква “за пред хората”, и което изобщо не вярва в Бог, същите тези деца хванаха в ръката нож. И яростни не на друг, а на себе си, че не знаят всъщност какво да правят със себе си, кълцат, разчленяват, режат до кръв.

Сега всички търсят навсякъде другаде вината, но не и в себе си. Ах, ама как така, ама защо точно на нас, ама какъв потрес.

Поколение на бездуховни консуматори. Възпитано от бездуховни консуматори.

Какво да очакваме?

Широскроеност, или омраза? Няма как да не избуи омразата, когато самите родители делят този свят на черен и бял, и са направили омразата свое верую – в политиката, в бизнеса, в жилищния блок, където живеят.

Децата им са тяхното дълбоко вътрешно душевно копие.

С уважение към скръбта на майката на закланата студентка Радостина, която се обръща към всички майки да внимават с кого общуват децата им, ще кажа – не когато убият, или бъдат убити децата ви погледнете в душите им, а всеки божи ден надничайте там.

Защото целият куп от битови “победи”, до които сте издрапали, няма да ви плати страшната цена – да сте погубили собствените си деца.

Веселина Томова



Тема Re: Раздумка №25нови [re: lumixx]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.03.09 17:14



Луми,аз те разбрах напълно и съм съгласен с теб,ти не разбра какво исках да кажа с част от разговора си с моя познат: а именно ,че се ужасих от това до къде е стигнало човечеството и по специално неговия кръг и общество да нямат нормална форма на общуване ..ами за какво са тези всички технологии и големи приказки ако губим себе си?



Тема Re: Раздумка №25нови [re: lumixx]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.03.09 09:06



Луми напълно актуална е статията ,която си постнала.Всичко зависи от възспитанието на децата от родителите.Но те сега са толкова заети с оцеляването,че не им остава време за децата.Жестоко време е сега-време за оцеляване!Затова ние по-възрастните трябва да помагаме във възспитанието на децата.Като не можем да им помогнем финансово поне с тези грижи към децата им да помогнем.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Раздумка №25нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано26.03.09 10:16



Флорче,щастливци са тези ,които имат такива любящи и всеотсайни баби да помагат за отглеждането на децата.Помисли обаче какво става с тези ,които нямат помощ от никъде?Родителите в големите градове търсещи начини да оцеляват?Децата са по цял ден сами пред телевизора и компютъра ,гледат само негативни новини и играят разни страшни игри с вампири и убийства и после питаме защо имало насилие сред младото поколение.Нямат никакви кръжоци и извънкласни занимания,нещо с което да се ангажира детето и да не мисли как да извърши някоя глупост.



Тема Re: Раздумка №25нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.03.09 13:51



Напълно си права Тинкерче.Щях да пиша,че едно време когато аз бях ученичка от кръжоци и агитки и т.подобни нямах време да играя и не само аз а и другите деца.А сега те имат много свободно неконтролеруемо време и правят каквото си искат.Имаше много хубави неща едно време ...защото моята майка свободно си работеше и не се притесняваше за мен,за моето изхранване и обличане.А сега гледаш първо да ти е нахранено детето ,после да е облечено прилично/щото за повече няма парички/ и накрая остава всичко друго.Се ла ви понастоящем!Но има една поговорка и на нея трябва да се осланяме.Роди ме мамо с късмет пък ме хвърли на смет.Дано новото поколение да сте го родили с късмет пък то ще се оправи и ще оправи и нашата бъркотия и хаос.АЗ вярвам в това поколение!То е много интелигентно!А във всяко стадо има мърши.А стадо,което не е гледано добре мършите естествено се увиличават.Това е!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Приятен следобед на всички!нови [re: Гaмбa]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано29.03.09 17:09



Хей, хора! Как така изоставихте Раздумката? Сняг ли чистите или времето при вас е приятно за разходки?
Аз съм на първото си кафе, при мен е още сутрин. Цяла нощ валя сняг и е натрупал около 20 см - мокър и тежък. Поради авария в електроснабдяването 10 000 души в района са без ток -така каза местната ТВ. След малко ще стегна бабата за църква и аз ще имам 5ч за себе си.
Бодро настроение на всички влизащи тук!



Тема Добро утро милички!нови [re: Mpaвka]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.03.09 08:38



Хайде на кафенце и чайче за тези,които не работят.А тези ,които работят ,да работят усърдно,че тази криза......Пазете си работните места!А ние пенсионерите хайде на сутришен купон в Раздумката!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 30.03.09 08:39.



Тема Re: Добро утро милички! [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.03.09 10:27



Добро утро! Изпих кафето, но ще пийна и от твойто Флорче. Тук е мрачно. Дано се усмихне накрая баба Марта.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.