Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка №25нови [re: tinker.bell]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано10.04.09 08:18



Добро утро ,
За всички вас хубав и спорен ден





Тема Re: Раздумка №25нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.09 08:31



Благодаря Тинкерче,аз снощи сготвих в кухнята на клуба.Изметох и подредих стаята на смеха,сега ще си изпия чайчето в хола на раздумката и почвам работа.Днес ще ходя да си взимам пенсията с "голямото увеличение" от стотинки.Е ще стигнат за два сладоледа на внуците пък те ще ми дадат да си близна.Дерзайте момичета и пишета в темата за клуба,щото почнаха да влизат много нови-интернета си е интернет,хората се учат даже и на моята възраст.Много ме кефи рекламата с бабката пред монитора.Моите внуци се смеят и казват :Виж бабо тая бабка нищо не разбира от компото,мисли,че нейния прозорец е отворен,хи,хи"та такива ми ти работи драги ми Смехурко.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Раздумка №25нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано10.04.09 08:56



Не случайно си Маман Флора,какво ли щяхме да правим без теб ,за всичко и всеки мислиш ,после за себе си и казваш на всички по една добра дума .А на рекламата и ние много се смеем с децата,но пък показва колко глобално е интернет пространството вече,така че хора пишете





Тема Re: Раздумка №25нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.09 17:41



Момичета сгрешила съм!Увеличението на пенсията ми беше не за два а за три сладоледа.Тъй,че си купих и на мен един да се облажа послучай това увелечение.Утре е Лазаровден!Хубав празник.Пожелавам на всички през тези празници да са весели,щастливи и доволни от живота си.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Раздумка №25нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.04.09 17:42





Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Раздумка №25нови [re: konzert]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано10.04.09 20:57



Не искам да ставам с моите преживявания център на внимание ,но аз ги отбягвам тези неща в менюто си ,а и пия много вода ,но пуста ракийка не я пропускам ,а и е станало нещо като ритуал вечер семейството около масата когато се съберем да си разкажем деня на салатка и ракийка.
Утре и вдругиден са наистина два много хубави български празника ,за мен са и много специални още като дете ,а сега и като баща.На всички Ви желая много здраве най-вече и много усмивки,а другото си идва самичко .Аз отсега казвам,че два дни няма да ме има ( това към Джу да не отвързва клубното куче),в понеделник съм тук ,само дето се ядосвам за фотоапарата ми ,а времето е толкова подходящо за снимки,ама така е когато човек предварително говори, щях да снимам и как боядисваме яйца с дъщеря ми ама няма да се получи май



Тема Лазаровден!нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.04.09 08:25



Честит имен ден на всички Лазаровци и Лазаринки!да са живи и здрави и щастливи!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Лазаровден!нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано11.04.09 09:17



Православната църква днес отбелязва църковния празник Лазаровден, който е с подвижна дата и винаги е в предпоследната събота преди Великден.
В християнския календар празникът е свързан с един от най-вълнуващите евангелски сюжети - на възкресението на Лазар, живял в град Витания, близо до Йерусалим. Според евангелието когато Христос е в земите отвъд река Йордан, Лазар се разболява и умира. Когато месията се връща, възкресява покойника на четвъртия ден от неговото погребение в знак на благодарност за проявеното от него гостоприемство. Според средновековни ръкописи Лазар живее още 30 години в строг пост и въздържание и е провъзгласен за първи епископ на град Китион на остров Кипър. На Лазаровден църквата отбелязва с празнична литургия възкресението на Лазар, както и паметта на свети мъченик Лазар Български, измъчван и убит на 23 април 1802 г.
Според българската народна традиция, Лазаровден или “Лазарица“, “Лазарова събота“ е денят, в който се ознаменува превръщането на подрастващите момичета в моми за женене. На този ден групи от по шест-седем момичета на възраст от 10 до 16 години, облечени в празнични дрехи или невестински костюми и закичени с венци и китки, обикалят домовете в селото, като пеят обредни песни за всеки член от семейството, възхваляват деца, стари, млади, моми, ергени, невести, както и овчари, говедари, коняри. Домакините ги даряват с яйца и пари. Вярва се, че къщата, в която са влезли и пели лазарки, ще бъде честита през цялата година. Лазарките обхождат горите, реките и ливадите. С песен навлизат в нивите и пожелават богата реколта от раззеленилото се жито.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ



Тема Re: А моята сестричканови [re: tinker.bell]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.09 10:03



днес има рожден ден!!! Да ми е жива и здрава! Тя е едно съкровище и аз много я обичам





Тема Re: Музикален поздравнови [re: lumixx]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.04.09 10:26



Една много нежна песен за вас



Березы

(Музыка Игоря Матвиенко, слова Михаила Андреева)

Отчего так в России березы шумят,
Отчего белоствольные все понимают?
У дорог, прислонившись по ветру, стоят
И листву так печально кидают

Я пойду по дороге — простору я рад!
Может это лишь все, что я в жизни узнаю.
Отчего так печальные листья летят,
Под рубахою душу лаская?

А на сердце опять горячо-горячо,
И опять, и опять без ответа.
А листочек с березки упал на плечо,
Он, как я, оторвался от веток…

Посидим на дорожку, родная, с тобой.
Ты пойми: я вернусь! Не печалься, не стоит!
И старуха махнет на прощанье рукой
И за мною калитку закроет.

Отчего так в России березы шумят,
Отчего хорошо так гармошка играет?
Пальцы ветром по кнопочкам враз пролетят,
А последняя — эх! — западает.

А на сердце опять горячо-горячо,
И опять, и опять без ответа.
А листочек с березки упал на плечо,
Он, как я, оторвался от веток…


И превода:

Брези

От какво ли в Русия брезите шумят
и защо белокорите всичко разбират?
Те, прегърнали вятър, до пътя стоят
и листата си ронят, не спират...

Аз ще тръгна по пътя, простора познал!
Със едничкото нещо, което науча.
Но защо тъй листата печално летят
и сърцето в гърдите ми слушат?

А в душата ми толкова топло е пак
и отново с въпроси живея.
От брезата листенце на рамото спря –
като мен се откъсна от вейка...

Тръгвам, майчице свидна, да седнем сега...
Разбери: ще се върна! Печал... не си струва!
И старица с въздишка ще махне с ръка
и след мене врата ще придърпа.

От какво ли в Русия брезите шумят,
от какво тъй красиво хармоника свири?
По клавишите втурват се пръсти, ще спрат
на последния – ех! – той се скрива.

А в душата ми толкова топло е пак
и отново с въпроси живея.
От брезата листенце на рамото спря –
като мен се откъсна от вейка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.