Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема молба за съветнови  
Автор kiki67 (непознат )
Публикувано04.03.09 16:29



Здравейте на всички!
Много съм притеснена и затова искам да помоля за съвет всички ви.Вчера водих дъщеря ми на профилактичен гинекологичен преглед и доктора видя бяло петно на шийката на матката с размер 7 мм на ехограф и колпоскоп.Сега ще и вземат цитонамазка за да разбераткоя група е но докато станат резултатите мисля че ще откача.Затова ви моля който се е сблъскал с подобен проблем нека пише.Благодаря ви предварително



Тема Re: молба за съветнови [re: kiki67]  
Автор Kaлoянa_ (новак)
Публикувано04.03.09 17:27



Освен цитонамазка, искайте и биопсия, сигурно ще й предложат конизация, но ако е нещо по-сериозно и операция На колко е години, раждала ли е, има ли деца, искайте и ехограф на коремни органи, матка, яйчници, пикочен мехур



Тема Re: молба за съветнови [re: Kaлoянa_]  
Автор kiki67 (непознат )
Публикувано04.03.09 18:26



Дъщеря ми е на 19год. не е раждала.Просто факта че веднага след прегледа доктора ме извика насаме и ми каза че се съмнява за най-лошото ме шокира.Незнам как запазих самообладание пред детето но немога да си намеря място от притеснение.



Тема Re: молба за съветнови [re: kiki67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.03.09 18:56



Не бързайте с паниката-тя е лош съветник. Докато нямате конкретни резултати се опитайте да се успокоите като си повтаряте, че не е това-нещо безобидно е. Ако се паникьосвате ще предадете това и на детето.

Пишете като имате резултати.



Тема Re: молба за съветнови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa_ (новак)
Публикувано04.03.09 20:15



Цитонамазката излиза до 2 дни, а биопсията малко повече, но много бързо трябва да действате след резултата До тогава, колкото и да са големи притесненията ти, запази спокойствие, не се знае, може да са напразни в крайна сметка, не я притеснявай Тя имала ли е някакви оплаквания по повод на прегледа, случайно ли стана това, От кой град сте на България



Тема Re: молба за съветнови [re: Kaлoянa_]  
Автор kiki67 (непознат )
Публикувано04.03.09 21:31



Заведох я просто на профилактичен преглед никакви оплаквания не е имала.Ходихме в Св.Марина Плевен там са специалисти на ниво което в случая ме притеснява че рядко грешат.



Тема Re: молба за съветнови [re: kiki67]  
Автор Kaлoянa_ (новак)
Публикувано04.03.09 21:37



Да, успокой се сега, че твоите тревоги ще се пренесат на нея Още от първото изследване, цитонамазката ще имаш някакъв отговор на въпроса си, но недей се паникьосва Сега чакаме да ни отговориш какъв е резултата



Тема Re: молба за съветнови [re: kiki67]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано04.03.09 21:45



Искайте биопсия!Като излезнат резултатите, а може и още утре, идете при друг лекар.Така и така ще трябва да търсите второ мнение.
И не се притеснявайте предварително, те тея неща така "на око" не се преценяват.Кой е този лекар дето веднага видя "най-лошото"?!Идете при друг лекар!
Желая ви успех и здраве!



Тема Re: молба за съветнови [re: kiki67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.03.09 23:42



Преживявала съм подобна ситуация и не разбирам как е възможно лекарите да притесняват така пациентите (или близките им), при положение, че не са излезли още резултатите! Знам също, че е трудно човек да не се притеснява, затова аз, докато чаках, запълвах времето си с много интензивна алтернативна програма за лечение. Оказа се, че е било от огромна полза.

Споделям съвета, че е добре да се потърсят и други мнения, както и материалът да се прати в други лаборатории, ако е нужно.

Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: молба за съвет [re: kiki67]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано09.03.09 21:58



щом петното се вижда ясно, добре е да се биопсира. не само цитоназамка. посъветвайте се със специалист онкогинеколог.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.