Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Re: До Саранови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.02.09 09:15



Не "шефке" няма никаква причина.При
чината е ,че е много дълга и не ми се пишеше толкова много,че очичките си щадя.Но щом е за благото на народа....

Рецепта против язва на дванадесетопръстника!


НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:

Бучка негасена вар 400 гр.
Вода-3 литра
прясно мляко-3 литра
14 с.л.пресна несолена свинска мас
Захар сами ще прецините.

ПРИГОТВЯНЕ:

1.Взема се 400 гр.хубава негасена вар.Разделя се на 2 части по 200 гр.Тези 200 гр.се изгасяват в 1,500 литра вода в емайлиран или стъклен съд,като се бърка с дървена или стъклена пръчка до пълното разтваряне на варта.Така разтворената вар се остава да се утаи.След това водата/лугата/се прецежда през гъсто сито в стъклен или емайлиран съд.Остава се пак да се утай и пак се прецежда.И така докато остане чиста вода/луга/без никакви примеси на вар.
2.В 1,500 литра прясно мляко,сварено се стопяват седем супени лъжици прясна несолена мас.Млякото и маста се подслаждат силно със захар.Просто млякото да посинее от захарта.

ПРИГОТВЯНЕ НА БИЛКИТЕ:

От всяка билка/пакетчета по 50-100 гр/се взема колкото може да се хване с три пръста и се попарва в 2 л.вода.След изстиването,се прецежда.
2.От люспа на луковица на крем се взема и се прибавя към другите билки за попарване парченце колкото нокътя на показалеца.
БИЛКИ:жълт кантарион,лайка,мащерка,подбел,бял равнец,люспа от луковица на крем,

НАЧИН И РЕД НА ЛЕЧЕНИЕТО:

1.Прецедената варна вода/луга/се разделя на 7 части равни.Всяка част се пие преди ядене през два часа.Пример:като се почне от 8 часа сутринта до 22 часа вечерта.За убиване на тежкия,неприятен дъх на лугата,веднага след поглъщането се препоръчва да се вземе нещо сладко-малко мед например и сладки или сладък плод.
На другия ден се постъпва по същия начин с другите 200 г.вар.За да не се губи време вторите 200 г.вар се приготвят веднага след първите.
2.Изстиналата смес от прясно мляко с мас също се разделя на седем части.Пие се обезателно 30 минути след варената изпита вода.
СЛЕДОВАТЕЛНО:1/7 част от варена вода на всеки два часа,а след половин час се пие 1/7 част от подсладеното с мас прясно мляко.Всичко това се прави в два последователни дни.За тези,които работят най-подходящи са събота и неделя.Защото може да се получи разстройство но това да не ви плаши.
3.След двата дена лекуване в продължение на 40 дни вместо вода се пие чаят.Значи всеки ден трябва да се изпива двата литра вода с попарените билки.Пие се когато ти се пие но да се изпие!
ЗАБЕЛЕЖКА:За да има резултат от лечението ,което не е сложно и продължително/само два дни/се иска постоянство и точно изпълнение на рецептата.да се спазва диетата за язви.И най-важното никакъв алкохол през тези дни и следващите три месеца.
Пожелавам ви успешно лекуване!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Редактирано от Buba67 на 27.02.09 10:21.



Тема Re: До Саранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.02.09 09:19



Ето,че уж гледах и пак не догледах.187 го приемайте 1/7 част.Извинявайте!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: До Саранови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.02.09 09:41



Сетих се да ви пиша,че когато баща ми отиде след два месеца на преглед и евентуална операция на язвата доктора се облещи.Нямаше никаква язва и го попита какво е правил баща ми.И когато чул и си записал старателно рецептата казал:
-Има логика!Варта изгаря раничката/язвата/а маста и млякото подхранват тъканта и всичко заздравява.После научихме,че я препоръчвал и на други болни,които са останали доволни от резултата.Профилактично всяка година даже и да се излекуваш си определете един месец и пийте билковия чай.Това е!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: До Саранови [re: flora bg]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано27.02.09 14:07



Много благодаря! Дано се оправи, че има и кръв в изпражненията. Доктора каза, че са хемороиди (дай боже да е така) и трябва да се овладее възпалителния процес в чревния тракт.



Тема Re: До Саранови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.02.09 17:47



Можеш сама да си го поправиш, като натиснеш върху първото правоъгълниче (с изобразеното моливче),
което е вдясно на постинга ти. Не трябва да са минали обаче повече от 6 часа, откакто си го написала!
Сега видях, че Буба ти го е коригирала, но да знаеш, че и сама би могла!




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 27.02.09 17:54.



Тема РОЗМАРИН!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.03.09 09:56



Прочетете какво вино си направих и с какво се лекувах от тази настинка,която хванах преди време.
Отвара от розмарин да пият болни с простудни заболявания,ревматизъм,грип,изтощени след тежко боледуване.Билката укрепва имунната система,пречиства стомаха,възвръща апетита.помага и при херпес и кожен рак.
1 препълнена супена лъжица сухи листа от розмарин се заливат с 200 г.вряща вода.След 1 час запарката се прецежда.пие се 2 пъти дневно по 1 кафяна чашка.
За болни д нарушена сърдечна дейност е добро розмариновото вино.Една шепа ситно нарязани листчета от розмарин се слагат в бутилка и се заливат с чисто бяло вино.След 12 часа може да се пие.

Сега отивам да си изпия първата доза от чая за деня.А утре на обяд ще си полея обяда с чаша розмариново винце.ха наздраве!И от здраве да не се отървете!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: РОЗМАРИН!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.09 14:22



Не може и размаринът да се залее с червено!
Че повече и харесва...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РОЗМАРИН!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.03.09 18:56



Не миличка в книгата пише с бяло вино.Що бе рожбо и бялото е супер,като го опитам ще ти кажа.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема ЧЕРВЕНО ВИНО и РОЗМАРИН! [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.03.09 23:11



Не ща бяло-о-о!

От половин чаша ми се завърта главата!
А червено мога да пия колкото си искам и съм свеж кукуряк! Странно, че във всички дебели книги пише обратното, ама нА, аз съм изключението!

Тези дни и мен ме връхлита нещо епидемично - кихам, студено ми е, цялата ми кожа е като на обезперушено пиле. С каквото и да се лекувам - не помага. Но виж чашка червено вино - веднага ме съживява! А пък една цяла вана - направо ще ме вдигне на крака (или ще ме остави по гръб)!



Ами че хората са го измислили...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЧЕРВЕНО ВИНО и РОЗМАРИН! [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.03.09 06:59



Слушай миличка не на мен тия!Не се извинявй с настинката ти заради влечението ти към червеното вино!Цяла вана лелеееее Гамба виж я нашата модераторка как иска да хаби хубавото винце?Че цяла вана ще вдигне на крака цяла армия бе сестрооооАма коя съм аз,че да критикувам!Снощи в желанието си да се излекувам по-бързо си гаврътнах половин бутилчица от розмариновото винце и сега в седем сутринта съм кукуряк!Ей да живее а
лтернативната медецина!В нея е спасението да знаете хора!Никакви елачи!Хайде лек ви ден!



Живота е сцена, а ние сме артисти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.