Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Оксалатни камъни в бъбрецитенови [re: flora bg]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано03.01.11 14:55



Здравейте! През декември се наложи да изследват урината ми и лабораторният тест показа наличие на много оксалатни камъни в бъбреците ми. Намерих търсената рецепта в един сайт и я пробвах. Ще я споделя тук, много е лесна, може би някои от вас също я знаят.
Приготвят се 300 бр. лешници с черупките. Всяка вечер се счупват 60 лешника и се слагат заедно с черупките да се варят в 750 мл Горнобанска вода.Когато водата остане на половина, съдът се маха от огъня и се оставя да пренощува. Сутринта на следващия ден се прецежда и отварата се изпива на 3 приема/ аз я пих, когато се сещах за нея/ - без значение, дали е на гладно или след хранене. През останалото време се пие Горнобанска вода. Отварата се приготвя и пие 5 дни. В рецептата, която намерих, се споменаваше, че не е нужно да се спазва диета по време на прочистването с лешникова отвара. Аз, обаче, избягвах шоколад, кафе, спанак, цвекло и черен чай. На 31 декември изпих последната доза от отварата, а днес отидох на лабораторно изследване и не ми откриха камъни.


Рецептата се прилага веднъж в годината.



Тема За девесила.нови [re: Mpaвka]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.05.11 15:06



Снощи научих нещо за девесила,което не знаех.нали знаете човек се учи докато е жив.Та ако и вие не знаете - да знаете!
Девесила се употребявал против силно потене и при някои кожни заболявания.Също сокът от девесил се прилагал против глисти.
1 ч.л.стрити корени се заливали с 500 мл. кипяща вода,кисне се 4 часа,прецежда се и се разделя на три равни части.те се приемали сутрин,обед и вечер преди хранене. Също девесила бил и за подобряване сърдечната дейност и при нерви също се използвал. Аз го използвам само за фасула като го готвя,но сега ще знам.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: За девесила.нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.05.11 15:09



Ако някой знае някаква народна рецепта за бели петна по ръцете/не старчески/ а болестта витилиго моля да напише рецептата.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Хемероиди!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.11 14:00



По молба на наша клубарка давам тези рецепти:

1.2 с.л. свинска мас се смесват с по 1 с.л.канела,червен пипер,нишадър и сяра/от аптеката/ Със сместта се мажат засегнатите места.

2.Хемероидите да се мажат със смес от 5 г.печен на огъня и стрит син камък с 50 г.краве масло.

3.Също може да се мажат и с 6 г.камфор и 60 г.свинска мас.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Остеопорозанови [re: flora bg]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано22.06.11 14:08



Да пусна и аз една рецепта за остеопороза - мед и сусам. Последния път в Плевен срещнах моя възрастна позната - не само, че хвърлила бастуна, но пердаши напред, не мога да я настигна!

Редактирано от *jull** на 22.06.11 14:21.



Тема Кървящи венци!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.11 14:12



Пак по молба пиша рецепти и за венците.

1.Равно количество кори от дюля, дрян, дъб и кори от млади клони на цер. Изсушени корите се стриват на прах е се варят в оцет или вино.По време на варенето се прибавя малко стипца или лимонтозу.С прецедената течност се мажат венците сутрин до излекуване.

2.Седефче 150 г. и 150 г.ракия се сваряват и с течността се прави масаж на венците.

3.Жабуркане на устата с олио около пет минути и после изплюване в тоалетната.Повтаря се няколко пъти на ден.това според мен е най-ефикасно особенно със зехтин.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Хемероиди! [re: tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.11 14:14



Тиа, веднага си я записвам в халваджийския си тефтер за рецепти ....



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗНИ РЕЦЕПТИ - за мерак, за далак № 3 [re: flora bg]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано22.06.11 14:20



Флорка, мерси много отново за рецептите :)



Тема Re: РАЗНИ РЕЦЕПТИ - за мерак, за далак № 3 [re: plamiluch-204388]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.11 14:28



НЕМА ЗАЦО...

Питайте и аз отговарям.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗНИ РЕЦЕПТИ - за мерак, за далак № 3 [re: flora bg]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано22.06.11 15:06



Ох, Флорче, забравила съм и друго -правила бани в Овча могила. Базата била много зле , но водата -хубава,човек се примирява.
Нещо боря летен вирус, тъкмо навреме вдигнахте темичката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.