Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: flora bg]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано25.05.10 16:52



Флорче чудесна рецепта, благодаря ти!!!


само да попитам, в сухо състояние( изсушени) може ли да са билките или трябва да са прясно набрани? И още един малко глупав въпрос - какво е брезови пъпки- пъпки на бреза или...



Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: nelly_83]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.05.10 17:42



Пъпките на бреза мила, а може и изсушени билки.Т о аз такива ще търся по билкарските магазини мисля, че и брезови пъпки има изсушени.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: flora bg]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано25.05.10 21:12



Флорче благодаря още веднъж, казах рецептата ти на мама и ще я направим.....
Ако всички билки са изсушени нали могат да се стрият лесно с ръце, без кафемелачка, защото ние нямаме?



Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: Poзмapи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.05.10 23:01



Само едната снимка е излязла!


И на мен напоследък Дир-а ми крие снимките...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: nelly_83]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.05.10 10:07



Разбира се, че може и без мелачка. Действайте и после пишете.Аз по-късно ще ги направя,защото сега си довършвам другите хр. добавки за стимулиране на организма.Успех!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Пречистване на организма!нови [re: *jull**]  
Автор Poзмapи (La Loba)
Публикувано26.05.10 11:31



То че снимката е само една, е по-малкият проблем. Ами и излязлата снимка не съответства на името



1. Xeranthemum annuum


- с лилави цветчета.
Специално това растение аз съм го виждала почти масово из лозята на Русенска област, мисля, че и край черноморското ни крайбрежие се среща.



2. Helichrysum arenarium



с жълти цветчета.


И на двете растения надземните части са сухи, може би затова и понякога и двете се наричат с едно и също име.

Отправната точка винаги е името на растението на латински.



P.S. Поне при мен снимките пак не се виждат, който се интересува, да си копира латинско име в Гугъл и да си види снимки.

Semper fidelis

Редактирано от Poзмapи на 26.05.10 11:33.



Тема Re: Пречистване на организма! [re: Poзмapи]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.05.10 12:24



Втората снимка е снимка на билката жълт смил. Расте из черноморието особенно в Бургаската област.

Между Бургас и Несебър.Расте в Шуменско,Провадийско,Кюстендилско.Край река Камчия,Авренското плато,варненско.
Цветовете на жълтия смил намират приложение при заболявания на черния дроб,жлъчните пътищаи отделителната система. поне това пише в моята книга за билките.Тъй, че в съчетание с другите билки е добра за прочистване на организма.

Пъпките на брезата се събират сега от април до май месец.Преди да разпукнат.Ако имате възможност си наберете сега .
Пъпките от бяла бреза се употребяват като диуретично действие и могат да се прилагат при стари хора защото не оказват дразнене. Употребява се при кожни и сърдечни заболявания.Също и при анемия.
И другите две билки лайка и жълт кантарион са известни на всички.Съчетани тези билки укрепват организма.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Почистване на червата! [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.05.10 10:03



Всяко тяхно отделение с различни ферменти преработва храната.
Здравето ни ще започне да се възстановява едва когато червата се почистят от натрупаната несмляна и токсична храна в дебелото черво...наистина от години!
Започват се клизми между пет и седем сутринта.През първата седмица се правят всеки ден.През втората - през ден.През третата - през два дни и после веднъж седмично.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Почистване на черния дроб! [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.05.10 10:08



След червата идва ред на кръвната ни лаборатория.
Народната медецина препоръчва три дни само вегетарианска храна и ябълков сок до седем вечерта.Според денонощния ритъм тогава черния дроб се отпуска и може да се чисти.
Ляг се спокойно с грейка под дясното подребрие.През петнадесет минути се изпиват по три лъжици лимонов сок и толкова зехтин.Общо са необходими около 200 гр.и от двете течности.Когато червата се задействат на три-четири пъти, ще се изхвърлят зелени или рубинови камъни,холестеринови тапи,мъртва лигавица,черна жлъчка.Това се повтаря след месец.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Полипи на дебелото черво. [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.05.10 09:34



Настъргват се 30 сурови диви кестена и се накисват в 200 мл.90 градусов спирт.Оставят се на слънце 40 дни,прецеждат се. От настойката се вземат на бучка захар 10 капки 3 пъти на ден 30 минути преди ядене.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.