Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА ХРАНОПРОВОДА  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано19.02.09 23:34



Имам нужда от помощ! Баща ми е с тази диагноза! Моля ви пишете ми по-подробно какво ни чака от тук насетне? Предстои му операция другата седмица! Има ли надежда? Има ли някой преживял подобен кошмар? Ако трябва да обясня по-подробно за ходенето ни по мъките!
Моля ви отговорете ми ако сте запознати!!!
Доцент Е.Аструков ще оперира! Добър специалист ли е? Има ли някой тук, който е опериран?

Редактирано от *jull** на 22.08.11 21:10.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.09 00:23



Здравей, относно бъдещият хирург, тук влизаше една лекарка -инфекционистка-Калушка...тя беше с много добри отзиви за него и го препоръчваше , като коремен хирург, можеш да вземеш координатите и от визитника и да и пишеш...

-в общи линии пише, че има 2 типа такъв рак-скоуомуш клетъчен рак и аденокарцинома, но терапията и за 2-та е почти една и съща-операцията се състои в премахване на хранопров. -болната част-се изрязва и се удулжава с част от тънко черво или пластик тръбичка, защото съвсем без хранопреовод не може , а така се запазва гълтателият рефлекс....В зависимост от стадия се прави радио и химиотерапия ...-пускам ти и този сайт, дори да не четеш англ. разгледай картинките...начини за свързване при изрязване на част от хранопров. и т. н.Успехове!!!!Пиши пак , като знаеш, точният вид на ракът , стадият, агресивността(грейдът) и т. н.....



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: yraaa]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано20.02.09 21:54



Точно с медицински термини не мога да обясня! Знам че няма разсейки! Това е показал скенера! Стеснението се намира точно на границата между хранопровода и стомаха и е около 6 см. Половината е бил доброкачествен, другата половина злокачествен! Вземаха биопсии, но там пише на неразбираем език за мен! Ако искате мога да препиша каквото е написано!
Днес говорихме с доцента и разбрахме, че операцията е насрочена за вторник- 24.02. Само остава да се молим всичко да мине добре!
Искаше ми се да се запозная с някой, който е минал по този път, но явно няма такива хора :)



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.09 14:47



Десинда, всички сме минали по пътя. Питаш какво предстои - борба. Първо, това е само диагноза. Щом сте без разсейки, значи нещата са хванати рано. След операцията ще сте наясно с хистологията, ще ви насочат за лечение в зависимост от вида на тумора. Можете да направите много неща. Да видите какво се прави за засилване на имунната система. Има много информация, на първа страница на клуба горе има две постоянни теми "справочник на темите" и "алтернативи на рака". Аз ще напиша рецептите на Петър Димков при рак на хранопровода. При изпълнението им трябва постоянство. Ще има и хранителен режим, но за него ще питате лекуващия хирург. Записвайте си въпросите и настоятелно питайте. Направете и още една консултация, макар само по документи. Много дълго стана, но да караме подред. Стискам палци за операцията и пиши как се развиват нещата.

п.п. Ако някой има информация за доц.Астурков ще ти пише. И се успокой, защото ще са ти нужни сили.





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.02.09 15:09



Каква информация за доц. Астурков те интересува?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.09 21:11



При рак на хранопровода Петър Димков препоръчва:
1. Три пъти на ден, 30 минути преди ядене болният да взема:
а)по 1 супена лъжица настойка от чист зехтин, сварен с билки. В 1 литър зехтин се слагат по 3 супени лъжици керевиз /листа/, жълт и червен кантарион /цвят/, обикновена коприва /корени/ и ранилист /листа и цвят/.Сместа се вари на водна баня 1 час, престоява 2, 3 дни и се прецежда;
б)или по 1 супена лъжица от следната смес: прясно краве масло – 250 грама, чист пчелен мед – 250 грама и супена лъжица медицинска дъвка, счукана на брашно. Маслото и медът се бъркат в продължение на 30 минути, след това се прибавя счуканата дъвка и се бърка още 30 минути, за да стане като крем.
2. Десет минути след едно от тези средства се изпиват 75 грама отварка от
волски език, магарешки трън /цвят/, ранилист /корени/, и корени от обикновена коприва – по 100 грама,
зайча стъпка, мечо грозде и пача трева – по 60 грама
акация /цвят/, жълт кантарион, лайка и маточина – по 40 грама.
От тази смес се варят 30 минути 4 супени лъжици в 1 литър вода в закрит съд на тих огън, докато стане наполовина. Като изстине се прецежда. Държи се на студено, за да не вкисне. Пие се подсладено се мед.
Диета. При затруднено гълтане болният да изпива дневно литър, литър и половина мляко или да яде само печен кромид лук /пече се като ябълки със захар и се яде без хляб/. Освен това много са полезни соковете от портокали и моркови със захар.
При газове в корема болният да взема и следната смес: по 1 чаена лъжичка бъзов мармалад и мед, разбъркани с 1 чаена лъжичка прах от липови въглища или картоф, нарязан на колелца, опечен до черно и стрит на прах.
При киселини да взема и по 1 супена лъжица пресен сок от суров картоф.

Всички негови рецепти действат безотказно, но изискват всекидневно приготвяне и продължителност поне 3 мессеца.





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор Marи ()
Публикувано24.02.09 18:17



Извинявам се, че нахълтвам в темата,но бихте ли ми казали какви са оплакванията ,ако се окаже рак на хранопровода?
Имам нещо което ми пречи в гърлото,засяда ми храната и вече взе да ме притеснява. Посетих личната,но тя ми каза,че можело да е настинка. Нямам зачервено гърло,нито ме болят сливиците.Ако е полип усеща ли се по някаквъв начин? Ако някой знае нещо или му се е случвало,моля да сподели





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано24.02.09 18:42



Маги, по-скоро е на нервна почва ми се струва, тоест когато човек е доста разстроен и притеснен това е реакция на щитовидната жлеза, така че споко. Всичко ще отмине, пий витамин Б комплекс, той като цяло действува много добре на нервната система.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: _aaa!_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано24.02.09 19:03



Маги, отиди в ИСУЛ, направи си ехограф или ядрено-магнрезонанс на шията, гърлото и с това въпроса ще приключи, ако е на нервна основа има хомеопатия която може да ти помогне много бързо, но за твое спокойствие направи сериозен преглед Също може да направиш преглед при специалист на щитовидната жлеза, дават едно сиропче, което се пие всяка вечер и пресяданията изчезват, ако разбира се са от емоционално ниво, поне при мен беше така



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Kaлoянa_]  
Автор Marи ()
Публикувано24.02.09 19:31



Благодаря ви,успокояващо звучи ,но си ми присяда,някак като чели има нещо или храната се задържа.Мисля,че с вода ще го прокарам,но не става.И почва да ме задушава. Oh,хич не ми се ходи на лекар.....



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано24.02.09 20:01



Маги,аз имам подобни симтоми и се оказа рефлукс на хранопровода,но понататък изследвания не съм си правила- ,нЕЩОкоето е твърде неприятно- ТЪЙ КАТО ИМАШ чувството ,че се задушаваш и то обикновено при хранене.Имам заболяване на щитовидната жлеза и лекарката не счита ,че това има общо с нея.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано01.03.09 13:54



Здравейте отново!!! Не съм писала отдавна, но бяхме в София на операция! Операцията продължи 7 часа, но слава на Господ, мина успешно!! Поне доцент Аструков казва така:) А аз му вярвам много! Сега татко е в реанимация и се въстановява и аз за малко си дойдох! Не зная после какво ще се случва, но си мисля че няма да е никак лесно! Но той е силен и се бори! Изпълнява всяко едно нареждане на лекарите!!
Хиляди благодарности на доцент Аструков!Страхотен професионалист! Нямам думи да опиша колко много се надявахме на него и с право! Тук е мястото да споделя и за професор Яръмов, който искаше да сложи тръба на бащами само да се храни! ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ!!!!!

Да му сложи тръба и да чака да се появят разсейки и да си умре ей така!! НИЩО ПОВЕЧЕ при условие че изследванията са му добри! И той е този лекар, който дава прогнози за продължителността на живота му!! ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!! Докато има такива лекари, които лежат на стари лаври и не си мръдват пръста за пациентите, няма да има и здравеопазване в България!!

Благодаря и на всички вас, които ми помогнахте кой с каквото може, едни със съвети, други с рецепти за по-нататък :) БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!!! Надявам се после да споделите с мен и рецепти за възвръщане на силите:))



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано01.03.09 14:06



Здравей!! Не искам да те плаша, но на баща ми така започна всичко!! Пресяда му храната, но на него не в гърлото, ами по-надолу, към диафрагмата някъде! Първо с вода я натиква, но после започна да не може и се налага да я пошръща! Така се влачи 3 месеца, защото си мисли, че е нещо безобидно! Да ама не! Оказа се рак на хранопровода след изследване във Велико Търново при гастроентеролог/не съм сигурна дали съм написала вярно, извинявам се за което/ ! Отивай да се прегледаш по най-бързия начин, защото този вид рак се оперира успешно само ако е рано! Не се страхувай, ами заминавай и после пиши за да кажеш какво е станало и ще ти кажа какво сме правили ние за да се стигне до операция, защото не е никак лесно да се луташ без познати насам-натам из болници! Стискам палци да се окаже само полипи или пък на нервна почва!!!УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.03.09 14:09



Това е чудесна новина. Нека се възстанови от операцията, ако ти остане време прочети новата закована тема на първа страница "алтернативи на рака". Има рецепти за засилване на имунната система. Имаме лекари все още, но трудно се намират. Чудесно е, че сте попаднали на точния!





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано01.03.09 19:54



Здравей Десинда.
Поздравления за успешната операция. Дано да се възстанови бързо и да бъде дълги години в ремисия. Баща ми е опериран при проф. Яръмов. Имаше неща, които ме притесняваха. Може ли да напишеш той операция ли не искаше да прави или какво? Доцент Аструков каква точно операция извърши? Ако не е удобно, пиши на лични.
Благодаря!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: sara123]  
Автор Marи ()
Публикувано01.03.09 20:06



Desinda, това е добра новина!!! Пожелавам бързо възстановяване!!!!
Май ще посетя доктор,но не знам уши,нос,гърло или гастро??Още си ми седи и леко ми присяда,но не му обръщах внимание...



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 13:51



Здравейте, мой близък е с диагноза- Рак на хранопровода.
Има метастази в едната надбъбречна жлеза, в главата и предполагат и белият дроб- 4-ти стадий на заболяването.
Преди месец и половина получава много-силно главоболие и отива на лекар.
Правят му скенер, след което го препращат веднага за ЯМР.
ЯМР прави в София-Токуда. Доктора-неврохирург казва, че веднага трябва да бъде опериран, защото единият от общо 3те-тумора в главата притиска някакъв нерв и всеки момент може да изпадне в кома....и т.н.
Операцията мина успешно, бяха извадени 2та-големи тумора.
Хистологията им показа, че не са първични. Правят се допълнителни изследвания, който дават точната диагноза.
Сега се чувства добре(но, има мн. силно главоболие и му се слагат инжекции), има невероятен апетит и енергия .
Казали са му, че трябва да започне незабавна химиотерапия, защото тумора може да запуши хранопровода. Първоначално докторите са искали да го оперират, но след това се отказват....

Това е което знам. Съжалявам, че нямам епикризата пред мен за да цитирам за по-точно.
Забравих да кажа, момчето е само на 34 години.

Приемам всякакви съвети и напътствия за лечение!
Аз съм заредена с много позитивизъм въпреки всичко, но се чувствам мн. объркана от всичката прочетена информация за лечение на рак....



Благодаря ви много предварително, и се извинявам за дългия и объркан пост!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 14:14



Здравей elen78, направихте ли второ изследване на материала от тумора? Взехте ли още едно мнение от друг хирург за операция? Явно нещата са напреднали, щом са хванали първо метастазите, а се е наложило да откриват първичния тумор. Винаги има надежда процесът да се обърне. Намерете добър специалист хирург, на когото да се доверите. До тогава наблягайте на здравословната храна, положителното мислене и добавките.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 17:37



Буба, благодаря ти за бързият отговор!
За съжаление, не е правено второ изследване на материала от тумора(имаш предвид втори хистологичен анализ или нещо друго?).
Също така не е правена и консултация с друг хирург. Аз много настоявах, за второ мнение, но те така си решиха. Ние с мъжа ми пристигнахме(живеем в чужбина) в София в деня, в който приемаха брат му в Токуда и не можехме да направим друго освен да се молим да мине успешно операцията.
Последвалите изследвания и диагноза пак са правени в Токуда и са потвърдени по документи от онкологията в Бургас.

Относно лечението е малко сложно. Момчето е здравно осигурено в Гърция и лечението трябва да се проведе там. Тези дни ще пътуват. Само се надявам тук да действат бързо, защото много време изгубиха в БГ за изследвания, които тук ще бъдат правени повторно..

а, всяка минута сега е безценна....



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 17:51



Точно втора хистология имам предвид. Това може да се направи като се вземе блокчето с материал /в епикризата има описано хистологичното изследване и са дадени номерата на блокчетата/ и се даде на друг патолог да го види. Изключително важно е да се потвърди диагнозата.
А това, че е осигурен в Гърция и ще се лекува там е чудесно, поне няма да има проблем с лекарствата за химиотерапия.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.01.11 17:54.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 22:13



Буба, благодаря ти отново!!!
Извинявам се за невежеството си, но да те питам нещо. Тези блокчета с материал той може ли да си ги поиска от болницата и същите могат ли да се съхранят и донесат в Гърция за повторен анализ(имам съмнение, че тук ще направят голям проблем, че нямат достъп до материала).



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 22:36



Не се извинявай, питай.


Може да си ги поиска и никой не може да му откаже при положение, че ги иска за второ мнение. Срещу представяне на епикриза и лична карта ще ги получи. Мисля, че се разписва някъде. Да не дава обяснения къде точно ще ги носи. Може да попита патолога има ли нужда от специални грижи при транспорт /ако иска да провери в патология в друг град/, но до сега не съм чула такова нещо.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 00:06



Оф, ако знаеш как се зарадвах на отговора ти


Досега много пъти съм го мислила това, че трябва да се направи, но си мислех че е невъзможно

Ще пиша, когато имат развитие на нещата при нас.

п.с. Интересувам се и от алтернативната медицина, която може да се приложи в случая. Най-много ме грабна метода с газо-лечението + продукти на Алое . За газта съм чела в други сайтове, сега ще прочета и тук.
Ако имате някакви съвети да ми дадете относно тези лечения и прилагането им ще съм благодарна Или друг вид алтернативна терапия, която е подходяща...
Гладолечение, плодо-лечение или какъвто и да е вид диета не знам дали могат да се приложат при нашият човек.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано13.01.11 01:23



Ако взимате само стъкълцата, трябва да ги пазите, да не се отлепи препарата. Най-добре да се вземе и парафиново блокче, да се подбере да е с много туморни клетки, че има блокчета които са без такива, нали правят изследвания и за чисти резекционни линии. Най-добре е да се пита патолога кое блокче е подходящо. Ако е неразговорлив, в епикризата са описани номерата на изсл. блокчета и си пише в кое какво е видяно. Там където е описан тумора, това е подходящото блокче.

Бубе, като пращах в Германия стъкълца и блокче, опаковах ги в "пукащи" пликчета, а ми ги върнаха в специални кутийки, ще рече човек , че са за бижута





Тема хирургия на хранопроводнови [re: MamaD]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.01.11 09:44



Elen, а консултирали ли сте се с хирург, но за основоното огнище- хранопровод? Разбира се, това може да стане и когато намалее големината му след като проведете химио. Но не вреди консултацията, в България съм чувала, има специалисти на световно ниво, ето мнение на лекар, който е изключително надежден и ни помага тук във форума:

"А относно консултациите аз лично бих направил две - с доц. Аструков и доц. Червеняков (може и професор да е вече) от Пирогов"

успех на младото момче!



Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 11:41



Благодаря ви много, момичета!
За съжаление, от снощи им звъня и не си вдигат телефоните....Сега разбрах, че от снощи са в Гърция. Закъснях....дано не е фатално.
Относно хирурга, девера ми и приятелката му отказаха консултация с други доктори. Имаха доверие само на докторите в Токуда

Опитахме се с моя мъж да ги накараме да отидат в Раковата болница(имаме познати) или консултация с доц. Червеняков да направят, но ударихме на камък......Много е трудно, когато си далеко и даваш само съвети и дефакто нищо не можеш да направиш....
Сега ще видим, как ще се развият нещата в Гърция и ще пиша.

п.с. В епикризата му пише, че му дават до 1-година живот.....Аз не го вярвам....
Вчера четох темите "Добрата вест"......Отново се заредихме с оптимизъм с моя мъж.....Рака е дамо диагноза, не присъда-и много често стават чудеса!!! В този дух се опитваме да мислим и разговаряме в къщи



Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: elen78]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.01.11 11:44



Хмм, Елен,
ако не беше сериозността на темата, щеше да ми е смешно... Наистина ли пише това за едната година, в епикризата? И от кога правят прогнози по епикризите?



Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.11 11:48



Тъкмо се засилих да питам същото! Ама нека да станем двама



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: *jull**]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 12:38



Ами, епикризата не е пред мен.
Това ми го казаха по телефона, че го пише там



Редактирано от elen78 на 13.01.11 12:38.



Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 12:52



Сигурно, голяма глупост е това с прогнозата написана черно на бяло, но сигурно им е казано устно.
Нямам идея вече, но не искам и да питам. В крайна сметка, всички прогнози се базират на някаква статистика......, а всеки случай си е идентичен и мн. често е изключение от статистиката.



Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано14.01.11 23:33



Здравейте, отново.
След последните новини за нашето момче отново ме присви стомаха.
От вчера има много влошено зрение, а едното му око е отекло(почети затворено). Вече не знам, какво да мисля


Силното главоболие което има,а сега и това ме плаши да не прави пак отток на мозъка?! А, чак във вторник ще го приемат в болница.
Прочетох много теми за алтернативни лечения. Определено газта и алоето ми
вдъхват кураж.
Газ в момента мисля да не му предлагаме, първо да видим другата седмица, каква терапия ще му назначат докторите и тогава. Поне така мисля , ако греша и е добре да се почне от сега кажете.
Алоето с мед и вино, сме го пили в нашето семейство и знам, че прави чудеса.
Но, рецептата която аз знам, е само с тези трите съставки без черния .....(забравих му името).
Бубето , ако може да ми посочи, къде се намира нейна рецепта ще съм й мн. благодарна. Сега я търсих, но не я намирам.
Алоето мислим от утре да го направим и почнем. Мисля, че е добра идея?!
Ако, можем да приложим и нещо друго на този етап-Приемам съвети!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор PRN ()
Публикувано15.01.11 05:40



На момчето му трябват 3 неща на медицинския фронт.
1. Лъчетерапия на целия мозък (има един останал тумор, а химиотерапията там не влиза)
2. Химиотерапия - в зависимост от конкретния хистологичен вид
3. Потенциално да се реши въпроса с тумора в хранопровода. Предполагам са намерили тумор там на ендоскопия. Операция на хранопровода при метастази в мозъка и в надбъбречните жлези е общо взето глупаво начинание, но стент или лъчетерапия може и да са показани. Ако няма никакви проблеми с хранопровода, нещата могат да се оставят и на химиотерапията, без някаква директна интервенция.

Второ мнение за хистологията не е лоша идея.
Много неща медицината е успяла да установи; колко му остава на човек е едно от нещата, които тя винаги бърка. Все пак ми се струва, че говорейки за една година, лекарите са били всъщност доста щедри.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: PRN]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 08:05



Благодаря ви, много за отговора.
Тумора в хранопровода е 2см. и е намерен там с ендоскопия.
Взели са материал за биопсия, която ще е готова на 18-ти този месец.
А, относно повторната хистология вече би могла да стане, ако гръцкият патолог изиска материал от българският си колега. Това ми идва само на ума, пък дали е приложимо......
Тумора в главата, който е останал се намира в задната част на главата и е много, много малък(това ни каза неврохирургът).
Докторе, а какво би променила повторната хистология?! Възможно ли е тумора в главата да е първичен и да са сгрешили при първото изследване?!
Благодаря ви, много предварително!

Редактирано от elen78 на 15.01.11 08:16.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор PRN ()
Публикувано15.01.11 09:58



Не бих искал да спекулирам - това са сериозни неща и не са за интернет форум. Раците на мозъка обикновено не метастазират другаде по тялото (с много малки изключения). Ракът на хранопровода може да поднесе всякакви изненади, но не е особено обичайно толкова малък рак да метастазира толкова рано на места като мозъка и надбъбречната жлеза, без да засегне лимфните възли и това да се случи при толкова млад човек. От друга страна други раци (например този на белия дроб) може да даде ранни метастази и то точно в надбъбреците и в мозъка. При млади мъже разбира се и рака на тестиса и тестисоподобните раци на други места са сериозен (и потенциално лечим) проблем. Възможностите са много, лечението различно, пациента много млад - просто трябва да се огледат нещата цялостно, а не на парче.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: PRN]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 10:50



Докторе, хиляди благодарности!!!
Вие потвърдихте съмненията ми и ужаса от това, че нещата се гледат точно на "парче" и са възможни фатални грешки.
Има и още една подробност. ЯМР показа, че има някакво малко петънце в белият дроб. Преди операцията доктора каза, че е почети сигурно, че става въпрос за рак на б. дроб с метастази в мозъка. Но след последвалите изследвания т.е.-ендероскопия, мнението беше категорично-Рак на хранопровода.
Бронхоскопия(не знам дали така се казва), така и не са направили, защото момчето не можело да я понесе....нещо такова ни казаха....
Станаха много въпросителни.....
Ще видим, какво може да направим, защото въпреки, че сме в една държава пак сме на 1000км. едни от други





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.11 11:26



Елен, това е рецептата, но добавям 30 грама черен оман. Пих я сутрин на гладно по супена лъжица, не три пъти.
9) Алое (трионче), мед и червено вино
Сутрин, обед и вечер 20 минути преди ядене да се взема по една супена лъжица сироп от алое арборесценс (трионче). Вземат се 15 - 20 зелени листа на обща тежест 200 г, махат им се бодлите, смилат се на каша, прибавят се по 500 грама чист пчелен мед и чисто натурално червено вино. На водна баня ври 30 минути и като изстине, се прецежда през тънка кърпа, чрез изстискване. Държи се на студено, за да не вкисне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 12:50



Благодаря ти, Буба!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано20.01.11 01:38



Здравейте.....Много се двоумях дали да пиша изобщо.
Чувствам се многооо обезкуражена от новините, които научих днес .
Така....Девера ми се оказа с множество метастази в мозъка. Това е било установено по време на операцията в Токуда и е написано в епикризата.
На мен и съпруга ми, д-р Кондев след операцията гордо ни заяви, че операцията е минала повече от успешно -извадени са два тумора и е останал един съвсем мъничък. Мозъкът ми не може да го побере, как може да подвеждаш хората, като цената в случая е един човешки живот....
Вярно, епикризата трябваше да бъде разгледана досега от специалист онколог и разчетена на достъпен за нас език, но.....не беше направено.

Състоянието на нашето момче се влошава много бързо. Докторите в Солун действат тромаво с изследванията и някак си предубедено. Казват, че нямало смисъл....нищо нямало да го спаси, само болките ще се опитат да му облекчат....
Уплашена съм. Не знам дали можем вече да направим нещо....



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.11 09:08



Няма защо да се двоумиш. Както и да се развива болестта - споделяме. Съжалявам, че нещата така бързо се развиха и лекарите вдигнаха ръце. Може би трябваше още тук след Токуда, да посетят още двама неврохирурзи, да се консултират. Вече е минало, решението си е тяхно. Метастазите се развиват, ако не се реагира на основния тумор, а те /лекарите/ решиха да не пипат нищо. Все се надявах да приложат някаква терапия в Солун, било лъче или химио на основния тумор и разсейките щяха да се свият. Това са си мои разсъждения, явно нещата не предполагат такова развитие и лекарите са преценили друго.
Някакво алтернативно лечение не прилагат ли? Каквото и да било.
Нормално е да си уплашена, така както те разбирам го оставят за палиативни грижи. Ще ти трябват много сили и на теб и на цялото семейство. Силно се надявам нещата да се подобрят.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.01.11 09:10.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано20.01.11 12:31



Бубе, моите разсъждения са, като твоите

Но, вече е късно за това....Даже и не мога да се разплача.....Искам само да извикам на хирурга в Токуда-ЗАЩО....ЗАЩО ИЗГУБИХМЕ ЦЯЛ МЕСЕЦ....?!
Извинявам се, за свръх емоционалността си!

Онкокомисията днес се е събрала и казали , че толкова много тумори не са виждали никога на едно място. Въпреки, това са му назначили лъчетерапия на мозъка, но за основния тумор нищо не можело да направят.
Ние заминаваме днес за Солун.
Ще направя рецептата с газта, а сестрата на девера ми е поръчала чай от кукуряк.
От утре ще започнем с тези две неща, ако може още нещо да му даваме конкретно за мозъчните тумори-Моля ви, дайте ми съвет!
Мисля, че газта и кукуряка са съвместими с лъчетерапията?!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.01.11 16:03



При Петър Димков има цял режим за лечение на мозъчни тумори. Съветът ми е да се запознаете с рецептите му.
Има ги в томовете му "Българска народна медицина"; ако не греша, могат да се намерят и в Интернет (онлайн).

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: *jull**]  
Автор elen78 (оптимист )
Публикувано22.03.11 11:42



Момичета, имам нужда от помощ!

При нас положението много се влоши.
От три дни девера ми не може да се храни и има страшни болки в стомаха.
Искам да ви питам, в Бургас има ли-Кабинети на болката?
За София четох, че има.
Не знам, какво ще се прави от сега нататък...., много съм объркана.
Ще се занесат документите в Бургас при неговият инколог и после ще му слагат ли стенд- не знам. И как изобщо ще стане това, като той не може да пътува-по цял ден реве и реве....



Моля, ако някой може да помогне със съвет на къде да поемаме и как да му помогнем да ми пише.

В петък имаше запазен час при Тибетският доктор....- толкова се надявах този доктор да ни помогне, но сега....Писах му...и чакам отговор.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.03.11 13:02



Клео, не ви трябва кабинет на болката, а намерете по най-бързия начин гастроентеролог или хирург, може да има запушване. Трябва да се види защо не може да се храни.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (оптимист )
Публикувано22.03.11 13:08



Точно за това говорих с хората покрай него...Казват, че утре ще ходят в Бургас, но без него.....Сега пак ще се обадя, и ще настоявам веднага да го заведат на гастроентерелог в Ямбол.



Тема Помощ!нови [re: elen78]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.11 18:57



Тук премествам постингите от темата "помощ":




cocolino (Нерегистриран)
Публикувано 05.08.11 20:53

моля, кажете добър гръден хирург!
--------------------------------------------------------------------
Тема Re: помощ [re: cocolino]
MamaD (ентусиаст)
Публикувано: 05.08.11 21:38

Проф. Данаил Петров - завежда гр. хирургия в СБАЛББ "Света София" , национален консултант по гръдна хирургия,
доц. Аструков - ,
проф. Ал. Червеняков в Пирогов, зав. 1-ва хир. клиника -

---------------------------------------------------------------------

Тема Re: помощ [re: MamaD] [ban IP] [x]
cocolino (Нерегистриран)
Публикувано: 06.08.11 08:21

Много благодаря! Баща ми е с диагноза рак на хранопровода - долу до стомаха 3,5см, диагнозата е от 2 дни сега правим вички изследвания, но ако някой има съвет или препоръка с удоволствие ще ги приема.

---------------------------------------------------------------------

Тема Re: помощ [re: cocolino] [ban IP] [x]
*jull** (нощна птица)
Публикувано: 06.08.11 09:22

Здравей, преди малко ти отговорих в другата тема и те насочих към Справочника. От постинга ти разбрах, че предстоят още изследвания на баща ти, така че едва после ще има пълна яснота за лечението му. Това, което можете вие да правите (ако желаете) е само алтернативно, защото другото, консервативното лечение, е в компетенцията на лекарите.

В тази връзка - отново на първата страница на Клуба има тема "Алтернативи за лечение на рак". Погледни съдържанието й, там ще видиш и рецепти, свързани с Рак на хранопровода:
Но в алтернативната медицина много често едни и същи рецепти се използват за различни заболявания (напр. за детоксикация на организма, за засилване на имунната система и т. н.), има цели лечебни системи с универсално приложение - на Х. Кларк, на Й. Будвиг, на д-р Ласкин, на Шевченко и пр. Така че при възможност и време, се ориентирай в темите, а ако имаш въпроси, питай. Винаги се намират хора, които ще отговорят.

Засега стискам палци и пожелавам УСПЕХ!

---------------------------------------------------------------------

Тема Re: помощ [re: cocolino] [ban IP] [x]
MamaD (ентусиаст)
Публикувано: 06.08.11 16:54

Когато ходите по консултации с хирурзите, поинтересувайте се какви са възможностите да се направи миниинвазивна операция, да не се реже гръдната кост. Лошото е, че при тези операции се ползват разни инструменти които НЗОК не покрива, а те са си скъпички. Възстановяването от такава операция е по-бързо и усложненията са по-малко.
За това говоря Това е видео с операция, не всеки може да гледа такива неща, но нямате регистрация и няма как да го пратя на лични. Ако модераторите преценят, да го изтрият.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Помощ!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.11 19:00



MamaD, няма да трием видеото, достатъчно е, че предупреждаваш какво съдържа.
Всеки може сам да реши дали иска да го изгледа.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано06.08.11 20:17



Много благодаря на всички, много сте отзивчиви!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Помощ!нови [re: *jull**]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано06.08.11 20:21



Прочетох всичко, но пак ще питам ако имам нужда!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Помощ!нови [re: cocolino45]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.11 23:14



Разбира се, миличка, тук си сред приятели! Винаги можеш да питаш и не само.
Когато имаш нужда да споделиш, да поприказваш с някого... Тук сме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Помощ!нови [re: *jull**]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано07.08.11 15:31



мерси



Тема Re: Помощ!нови [re: *jull**]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано18.08.11 22:21



Преди 3 дни занесох пробите за контролно мнение в Онкологията при д-р Хаджиолов и се оказа , че той има друго мнение - нищо общо с първата биопсия. При първата беше - умерено диференциран плоскоклетъчен , а на втората слабо диференциран аденокарцином. Да търся ли трето мнение? След 3 дни ще ходя при д-р Червеняков, но мисля да се консултирам и д-р Аструков и тогава да решим. Най лошото е че не знам как да кажа на баща ми , сега му казвам че има само хиатална херния за другото не мога да реша - кое е по добре. Кажете нещо моля, много съм объркана!!!!!!!!Всичко което чух до тук от докторите звучи ужасно!!!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор plamiluch-204388 (минаващ)
Публикувано19.08.11 08:38



здравей Коколино!Според мен трябва да имаш 2 еднакви резултата от хистологията, за да е сигурна диагнозата, тъй като от това много зависи по-нататъшното лечение.Ние бяхме носили нашите блокчета при д-р Стоян Алексов, бяха ни го препоръчали, тъй като работил съвместно с лаборатория в Кеймбридж.Друга възможност е д-р Михова от ВМА или доц. Каменова от Пирогов.За тях също съм чела добри отзиви.Но е добре да имаш 2 еднакви резултата.Ако ти трябват някои координати пиши и ще те ориентираме.Късмет!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: plamiluch-204388]  
Авторififlinf (Нерегистриран)
Публикувано19.08.11 09:15



Да, трябват ми координати ще бъда много благодарна. Къде работи д-р Алексов? Аз също мисля че трябва да са еднакви . Благодаря!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: ififlinf]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано19.08.11 09:22



Извинения, забравих да се регистрирам. Ще бъда благодарна за координати на добри лекари, поне две мнения еднакви, така само се обърквам още повече. Мерси!!!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано19.08.11 09:33



Координатите на д-р Алексов са:
Самостоятелна Медикодиагностична Лаборатория-Д-р Алексов ЕООД
е-мейл:dr_st_alexov@yahoo.com
Мобилен телефон:0878/257 073
www.pathlabalexovltd.com
Най-добре според мен е консултацията по телефона и той ще ви обясни къде точно се намира.Аз лично го посетих в София.Намира се след жп-гарата, Сградата на пета градска болница, там където има онкологичен диспансер, влизате там, колкото и лицеприятна и гадна да е гледката и се качвате на 3 етаж и там е мястото, което търсите.
Адреса с точност е:бул."Ген.Н.Столетов" 67 А, район Сердика.Беше много любезен с мен, макар да не бях доволна от резултата :(((((
Може да го видите и в сайта на Асоциацията на патолозите в България. Той заедно с патолога от Окръжна болница "Света Анна"-д-р Петров, ако не се лъжа,работят съвместно по този проект.

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: luckyluchano]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано19.08.11 21:03



Знам къде е, много ти благодаря.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано22.08.11 19:36



Днес направих консултация с проф. Червеняков - той е резервиран към операция зощото била много тежка ,а баща ми е на 75год но има и емфизем. Доктора прелага да се постави стенд който да разшири хранопровода за да може да се храни. Някой знае ли нещо, аз се притеснявам че като се притисне тумора може да се разрани и изобщо има ли ефект? Моля дайте някаква информация ако знаете нещо от практика. В резултатите няма наличие за разсейки, а биопсията е -- слабо диференциран аденокарцином! Благодарна съм за всеки съвет!!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано23.08.11 10:11



Не знам Коколино дали този стент би разранил тумора, но си мисля, че след като го слагат , значи има ефект. Трябва да питаш лекарят какъв е, те там нали си имат проучвания и си знаят.
Мисля си да потърсиш и друго мнение, да видиш друг лекар какво ще ти каже. Иначе, да тежки са тези операции, хранопроводът е под гръдната кост, зад съцето, между белите дробове.
Ако пак ти кажат, че не е добре да се оперира, попитай онколозите дали след поставянето на стент може да се проведе лъчетерапия или някаква химиотерапия, която да стопи тумора.
Аз личен опит нямам, имам познат който миналата есен се оперира, сложиха му стент, след седмица прецениха, че отново ще го оперират, отвориха го през гръдната стена и той рязко се влоши 3 дена след операцията, получи някакъв излив или емболия, така и не разбрах. Но при различните хора е различно - Божа работа.

Редактирано от MamaD на 23.08.11 10:16.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: MamaD]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано23.08.11 16:55



Да така е - Божа работа. Аз ще правя още консултации, но ти благодаря.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Авторsamanta (Нерегистриран)
Публикувано23.08.11 18:22



Kokolino,майка ми беше миналата година с абсолютно същия проблем- откриха и в напреднал стадий карцином на кардията на стомаха и хранопровода.На 75г. беше.За операция никой не се нави, защото е много рискована, обширна и продължителна. Сложихме стенд на хранопровода в ИСУЛ, но веднага след това започна влошаване-непрестанно повръщане, отпадналост и за жалост след месец и половина почина. До поставянето на стенда се хранеше, но трудно преминаваше храната към стомаха. И все пак се хранеше..След това спря.
За мен, в нашия случай- стенда нарани тъканите, обхнатати от рака. А нямаше местастази
Моят съвет е- направи повече консултации и тогава решавай.Ако искаш допълнително да ме поташ нещо, пиши ми на мейла-samanta05@abv.bg



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано25.08.11 15:35



Случайно някой да е чувал за д-р Кътев от някакъв център "АСИМПГПАГ-СЕКМЕД". Предполагам че е нещо свързано с алтернативната медицина.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано25.08.11 15:45



За пръв път го чувам, пиши ако намериш инфо ;))

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: cocolino45]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано25.08.11 16:11



за д-р кътев съм чувала отдавна, но той е гинеколог в болницата в княжево, не помня коя беше, царица йоана май??

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: vesi_na]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано26.08.11 15:34



В сряда ще ходя при него и ще пеша подробно всичко. Аз съм малко песимист за някой работи но ще отида да видя за какво иде реч. Баща ми ходи вече 3 пъти със сина ми той му е дал противо-гъбични и анти-бактериални препарати взел му е секрети от носа, устата, очите , кръв, урина, храчки изпражнения = той твърди че всичко се дължи на бактерии и вируси които причиняват тези поражения и че не всичко е злокачествено, че правилното прочистване може много да помогне. Аз съм скептична, като отида в сряда ще ви дам още информация.



Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: desinda78]  
Автор cocolino45 (непознат )
Публикувано08.09.11 17:26



Здравей, как е баща ти? Питам те защото моя баща е със същата диагноза "аденокарцином" точно на същото място, вече ходих при д-р Червеняков, в сряда ще отида и при д-р Аструков да видя той какво ще каже. Много съм объркана, На вас какво ви предложиха като лечение ? Ако искаш да обменим информация



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: samanta]  
Автор diicata (непознат )
Публикувано27.11.11 01:03



Здравейте!
Моят баща е на 64 год. и е със същата диагноза. Преди два дни му поставиха хранопроводен стент, но аз съм много притеснена, защото повръща застояла кръв и има много лош дъх, дъх на гнило и скапано. Това го отвращава.... Големият проблем в момента е че много му е наранено гърлото и е с големи болки.
Стента се наложи да му го поставят,защото се появи рецидив след като бяхме вече направили операция. За съжаление рецидива е много голям и е тръгнал посока гълтача.
Някой има ли мнение за сиропа от черен бъзак?! Много съм притеснена?! Дали има шанс да му се удължат дните?!





Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: cocolino45]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.12.11 12:27



Някой може ли да препоръча добър онколог за рак на хранопровода?



Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: megolina75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.12.11 16:12



Доц. д-р Червеняков - "Пирогов"
доц. д-р Аструков - „Св.София”



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: *jull**]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.12.11 20:40



Благодаря ти, прекрасна!





Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: megolina75]  
Автор11111 (Нерегистриран)
Публикувано21.12.11 11:38



това са лекарите проф.Червеняков и доц.Аструков,проф.Червеняков оперира мъжа ми направи первектна операция той е генини в тази област.Да е жив и здрав.Няма да згрешите ако се обърнете към него.



Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: 11111]  
Автор nukko-207822 (непознат )
Публикувано17.02.12 21:52



здравейте.Проф. Червеняков ще оперира бабата,но ни каза че трябва ние да си купим стента.Ориентирайте ме моля откъде се купува,каква приблизително му е цената и евентуално ако някой знае-здравната каса покрива ли някаква част от цената .Благодаря предварително.Оставям имейл адрес - nukko@abv.bg



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: yraaa]  
Авторdesi133O (Нерегистриран)
Публикувано17.05.12 09:00



Изчетох всичко за рак на хранорповода най-вече по повод слагането на стенд на хранопровода ..На татко му предлагат да се сложи стенд ,но след всичко изчетено май се отказвам.Оказа че че след като се сложи стенда болните се влошават а не подобряват .Какво да сторя ?? Пред дилема съм..Или да изчакам да мине ПХТ и тогава ?



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desi133O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.05.12 09:16



Не е дилема, защото ако не сложат стенд да се храни, ще се сринат кръвните показатели и няма да направят химиотерапия. Остава без лечение.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Авторdesi133O (Нерегистриран)
Публикувано17.05.12 11:21



Съгласна съм,но всеки който е сложил стенд симптоматиката след което е една и съща ,позиви за повръщане ,повръщане на кръв и т.н .и след месец смърт .
Та затова писах тук и питам ако има някой повлиял му добре стенда да пише .Иначе наистина нищо не яде ,пие само бульони (домашни със всякъкви зеленчуци ) и яде шоколад това е .



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desi133O]  
Автор EFO75 ()
Публикувано17.05.12 14:56



Пробвай да пасираш,нещо кадето обича за ядене.И има-ако му позволява де/в аптеките за посвилване -като за спортисти,кутии с най различни фкусове-има и шоколад.Аз съм яла и на татко съм давала без да знае,виках му че е кремче-шоко

Успех



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: EFO75]  
Авторdesi133O (Нерегистриран)
Публикувано17.05.12 15:21



Благодаря мила за съвета ,но от поне 10 дни не яде пасирано изобщо ,дави се и повръща.Сега е само на бульони и фрешове които също трудно преглъща .Явно пустия му рак доста е натиснал хранорповода .Иначе имам Нутрикал и му давам по чашка на ден с пр.мляко .



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desi133O]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.05.12 00:09



Моля



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desi133O]  
Автор 4efa68 (непознат)
Публикувано11.07.12 19:04



Привет Деси!Всичко съм изчела тук в клуба за рака за борещите и силните хора.На баща ми му поставиха стент от един месец рака му е в долната част на хранопровода и е последен стадий с мета в лимфни възли и черен дроб, но той не знае и нямам намерение да му казвам .В момента му давам добавки на една фирма , започна да се храни по малко единствено е че има много киселини ,но още е много слаб.При вас как са нещата сложиха ли ви стента?Проблема е , че няма много мнения тук за този стент или ако има те са лоши , а аз имам надежда , че ще се пооправи все пак е на 68год. и си го обичкам много не искам да страда.





Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: nukko-207822]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 22:49





електронен превод, пострадал, лечение, информация, чат


Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор mitko18522-212143 (непознат )
Публикувано09.06.13 09:49



Здравейте.На баща ми също ще му поставят стент,но незнаем нито цената на операцията,нито за колко време ще остане в болницата. Освен това минава ли някаква част през НЗОК?



Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.07.15 10:53



Тази бележка получих от sunnyfly

"Здравей,
не съм писала от години тук,сега имам нужда да задам въпрос,но се оказва,че мога само да чета. Този път става въпрос за баща ми- новооткрит и спешен! Трябва ми препоръка за много добър хирург за хранопровод в горната си част+засегнати лимфни възли. При това спешно! И разбира се,всичко,което мога да получа като съвет и действия.
Иначе аз преди писах в темата за CML- още си го имам , вече 7 години си живеем наедно. Надявам се всички да са живи и здрави и слънчеви и дано получиш тази бележка навреме!"

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.07.15 10:56



Двете най- добри школи по гастроентерология са ВМА и Александровска. Проф. Владов, проф. Димитрова. Голям успех имат и в Пирогов. С частните болници нещата се размиха, много от лекарите оперират на по две три места. Силно се надявам в летния ден да се включат повече хора с мнения.
Успех!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.