Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: хирургия на хранопроводнови [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано14.01.11 23:33



Здравейте, отново.
След последните новини за нашето момче отново ме присви стомаха.
От вчера има много влошено зрение, а едното му око е отекло(почети затворено). Вече не знам, какво да мисля


Силното главоболие което има,а сега и това ме плаши да не прави пак отток на мозъка?! А, чак във вторник ще го приемат в болница.
Прочетох много теми за алтернативни лечения. Определено газта и алоето ми
вдъхват кураж.
Газ в момента мисля да не му предлагаме, първо да видим другата седмица, каква терапия ще му назначат докторите и тогава. Поне така мисля , ако греша и е добре да се почне от сега кажете.
Алоето с мед и вино, сме го пили в нашето семейство и знам, че прави чудеса.
Но, рецептата която аз знам, е само с тези трите съставки без черния .....(забравих му името).
Бубето , ако може да ми посочи, къде се намира нейна рецепта ще съм й мн. благодарна. Сега я търсих, но не я намирам.
Алоето мислим от утре да го направим и почнем. Мисля, че е добра идея?!
Ако, можем да приложим и нещо друго на този етап-Приемам съвети!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор PRN ()
Публикувано15.01.11 05:40



На момчето му трябват 3 неща на медицинския фронт.
1. Лъчетерапия на целия мозък (има един останал тумор, а химиотерапията там не влиза)
2. Химиотерапия - в зависимост от конкретния хистологичен вид
3. Потенциално да се реши въпроса с тумора в хранопровода. Предполагам са намерили тумор там на ендоскопия. Операция на хранопровода при метастази в мозъка и в надбъбречните жлези е общо взето глупаво начинание, но стент или лъчетерапия може и да са показани. Ако няма никакви проблеми с хранопровода, нещата могат да се оставят и на химиотерапията, без някаква директна интервенция.

Второ мнение за хистологията не е лоша идея.
Много неща медицината е успяла да установи; колко му остава на човек е едно от нещата, които тя винаги бърка. Все пак ми се струва, че говорейки за една година, лекарите са били всъщност доста щедри.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: PRN]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 08:05



Благодаря ви, много за отговора.
Тумора в хранопровода е 2см. и е намерен там с ендоскопия.
Взели са материал за биопсия, която ще е готова на 18-ти този месец.
А, относно повторната хистология вече би могла да стане, ако гръцкият патолог изиска материал от българският си колега. Това ми идва само на ума, пък дали е приложимо......
Тумора в главата, който е останал се намира в задната част на главата и е много, много малък(това ни каза неврохирургът).
Докторе, а какво би променила повторната хистология?! Възможно ли е тумора в главата да е първичен и да са сгрешили при първото изследване?!
Благодаря ви, много предварително!

Редактирано от elen78 на 15.01.11 08:16.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор PRN ()
Публикувано15.01.11 09:58



Не бих искал да спекулирам - това са сериозни неща и не са за интернет форум. Раците на мозъка обикновено не метастазират другаде по тялото (с много малки изключения). Ракът на хранопровода може да поднесе всякакви изненади, но не е особено обичайно толкова малък рак да метастазира толкова рано на места като мозъка и надбъбречната жлеза, без да засегне лимфните възли и това да се случи при толкова млад човек. От друга страна други раци (например този на белия дроб) може да даде ранни метастази и то точно в надбъбреците и в мозъка. При млади мъже разбира се и рака на тестиса и тестисоподобните раци на други места са сериозен (и потенциално лечим) проблем. Възможностите са много, лечението различно, пациента много млад - просто трябва да се огледат нещата цялостно, а не на парче.



Тема Re: Рак на хранопровода [re: PRN]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 10:50



Докторе, хиляди благодарности!!!
Вие потвърдихте съмненията ми и ужаса от това, че нещата се гледат точно на "парче" и са възможни фатални грешки.
Има и още една подробност. ЯМР показа, че има някакво малко петънце в белият дроб. Преди операцията доктора каза, че е почети сигурно, че става въпрос за рак на б. дроб с метастази в мозъка. Но след последвалите изследвания т.е.-ендероскопия, мнението беше категорично-Рак на хранопровода.
Бронхоскопия(не знам дали така се казва), така и не са направили, защото момчето не можело да я понесе....нещо такова ни казаха....
Станаха много въпросителни.....
Ще видим, какво може да направим, защото въпреки, че сме в една държава пак сме на 1000км. едни от други





Тема Re: Рак на хранопровода [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.11 11:26



Елен, това е рецептата, но добавям 30 грама черен оман. Пих я сутрин на гладно по супена лъжица, не три пъти.
9) Алое (трионче), мед и червено вино
Сутрин, обед и вечер 20 минути преди ядене да се взема по една супена лъжица сироп от алое арборесценс (трионче). Вземат се 15 - 20 зелени листа на обща тежест 200 г, махат им се бодлите, смилат се на каша, прибавят се по 500 грама чист пчелен мед и чисто натурално червено вино. На водна баня ври 30 минути и като изстине, се прецежда през тънка кърпа, чрез изстискване. Държи се на студено, за да не вкисне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопровода [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано15.01.11 12:50



Благодаря ти, Буба!



Тема Re: Рак на хранопровода [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано20.01.11 01:38



Здравейте.....Много се двоумях дали да пиша изобщо.
Чувствам се многооо обезкуражена от новините, които научих днес .
Така....Девера ми се оказа с множество метастази в мозъка. Това е било установено по време на операцията в Токуда и е написано в епикризата.
На мен и съпруга ми, д-р Кондев след операцията гордо ни заяви, че операцията е минала повече от успешно -извадени са два тумора и е останал един съвсем мъничък. Мозъкът ми не може да го побере, как може да подвеждаш хората, като цената в случая е един човешки живот....
Вярно, епикризата трябваше да бъде разгледана досега от специалист онколог и разчетена на достъпен за нас език, но.....не беше направено.

Състоянието на нашето момче се влошава много бързо. Докторите в Солун действат тромаво с изследванията и някак си предубедено. Казват, че нямало смисъл....нищо нямало да го спаси, само болките ще се опитат да му облекчат....
Уплашена съм. Не знам дали можем вече да направим нещо....



Тема Re: Рак на хранопровода [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.11 09:08



Няма защо да се двоумиш. Както и да се развива болестта - споделяме. Съжалявам, че нещата така бързо се развиха и лекарите вдигнаха ръце. Може би трябваше още тук след Токуда, да посетят още двама неврохирурзи, да се консултират. Вече е минало, решението си е тяхно. Метастазите се развиват, ако не се реагира на основния тумор, а те /лекарите/ решиха да не пипат нищо. Все се надявах да приложат някаква терапия в Солун, било лъче или химио на основния тумор и разсейките щяха да се свият. Това са си мои разсъждения, явно нещата не предполагат такова развитие и лекарите са преценили друго.
Някакво алтернативно лечение не прилагат ли? Каквото и да било.
Нормално е да си уплашена, така както те разбирам го оставят за палиативни грижи. Ще ти трябват много сили и на теб и на цялото семейство. Силно се надявам нещата да се подобрят.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 20.01.11 09:10.



Тема Re: Рак на хранопровода [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано20.01.11 12:31



Бубе, моите разсъждения са, като твоите

Но, вече е късно за това....Даже и не мога да се разплача.....Искам само да извикам на хирурга в Токуда-ЗАЩО....ЗАЩО ИЗГУБИХМЕ ЦЯЛ МЕСЕЦ....?!
Извинявам се, за свръх емоционалността си!

Онкокомисията днес се е събрала и казали , че толкова много тумори не са виждали никога на едно място. Въпреки, това са му назначили лъчетерапия на мозъка, но за основния тумор нищо не можело да направят.
Ние заминаваме днес за Солун.
Ще направя рецептата с газта, а сестрата на девера ми е поръчала чай от кукуряк.
От утре ще започнем с тези две неща, ако може още нещо да му даваме конкретно за мозъчните тумори-Моля ви, дайте ми съвет!
Мисля, че газта и кукуряка са съвместими с лъчетерапията?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.