Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 22:13



Буба, благодаря ти отново!!!
Извинявам се за невежеството си, но да те питам нещо. Тези блокчета с материал той може ли да си ги поиска от болницата и същите могат ли да се съхранят и донесат в Гърция за повторен анализ(имам съмнение, че тук ще направят голям проблем, че нямат достъп до материала).



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 22:36



Не се извинявай, питай.


Може да си ги поиска и никой не може да му откаже при положение, че ги иска за второ мнение. Срещу представяне на епикриза и лична карта ще ги получи. Мисля, че се разписва някъде. Да не дава обяснения къде точно ще ги носи. Може да попита патолога има ли нужда от специални грижи при транспорт /ако иска да провери в патология в друг град/, но до сега не съм чула такова нещо.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 00:06



Оф, ако знаеш как се зарадвах на отговора ти


Досега много пъти съм го мислила това, че трябва да се направи, но си мислех че е невъзможно

Ще пиша, когато имат развитие на нещата при нас.

п.с. Интересувам се и от алтернативната медицина, която може да се приложи в случая. Най-много ме грабна метода с газо-лечението + продукти на Алое . За газта съм чела в други сайтове, сега ще прочета и тук.
Ако имате някакви съвети да ми дадете относно тези лечения и прилагането им ще съм благодарна Или друг вид алтернативна терапия, която е подходяща...
Гладолечение, плодо-лечение или какъвто и да е вид диета не знам дали могат да се приложат при нашият човек.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано13.01.11 01:23



Ако взимате само стъкълцата, трябва да ги пазите, да не се отлепи препарата. Най-добре да се вземе и парафиново блокче, да се подбере да е с много туморни клетки, че има блокчета които са без такива, нали правят изследвания и за чисти резекционни линии. Най-добре е да се пита патолога кое блокче е подходящо. Ако е неразговорлив, в епикризата са описани номерата на изсл. блокчета и си пише в кое какво е видяно. Там където е описан тумора, това е подходящото блокче.

Бубе, като пращах в Германия стъкълца и блокче, опаковах ги в "пукащи" пликчета, а ми ги върнаха в специални кутийки, ще рече човек , че са за бижута





Тема хирургия на хранопровод [re: MamaD]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.01.11 09:44



Elen, а консултирали ли сте се с хирург, но за основоното огнище- хранопровод? Разбира се, това може да стане и когато намалее големината му след като проведете химио. Но не вреди консултацията, в България съм чувала, има специалисти на световно ниво, ето мнение на лекар, който е изключително надежден и ни помага тук във форума:

"А относно консултациите аз лично бих направил две - с доц. Аструков и доц. Червеняков (може и професор да е вече) от Пирогов"

успех на младото момче!



Тема Re: хирургия на хранопровод [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 11:41



Благодаря ви много, момичета!
За съжаление, от снощи им звъня и не си вдигат телефоните....Сега разбрах, че от снощи са в Гърция. Закъснях....дано не е фатално.
Относно хирурга, девера ми и приятелката му отказаха консултация с други доктори. Имаха доверие само на докторите в Токуда

Опитахме се с моя мъж да ги накараме да отидат в Раковата болница(имаме познати) или консултация с доц. Червеняков да направят, но ударихме на камък......Много е трудно, когато си далеко и даваш само съвети и дефакто нищо не можеш да направиш....
Сега ще видим, как ще се развият нещата в Гърция и ще пиша.

п.с. В епикризата му пише, че му дават до 1-година живот.....Аз не го вярвам....
Вчера четох темите "Добрата вест"......Отново се заредихме с оптимизъм с моя мъж.....Рака е дамо диагноза, не присъда-и много често стават чудеса!!! В този дух се опитваме да мислим и разговаряме в къщи



Тема Re: хирургия на хранопровод [re: elen78]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.01.11 11:44



Хмм, Елен,
ако не беше сериозността на темата, щеше да ми е смешно... Наистина ли пише това за едната година, в епикризата? И от кога правят прогнози по епикризите?



Тема Re: хирургия на хранопровод [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.11 11:48



Тъкмо се засилих да питам същото! Ама нека да станем двама



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: хирургия на хранопровод [re: *jull**]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 12:38



Ами, епикризата не е пред мен.
Това ми го казаха по телефона, че го пише там



Редактирано от elen78 на 13.01.11 12:38.



Тема Re: хирургия на хранопровод [re: elen78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано13.01.11 12:52



Сигурно, голяма глупост е това с прогнозата написана черно на бяло, но сигурно им е казано устно.
Нямам идея вече, но не искам и да питам. В крайна сметка, всички прогнози се базират на някаква статистика......, а всеки случай си е идентичен и мн. често е изключение от статистиката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.