Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано24.02.09 20:01



Маги,аз имам подобни симтоми и се оказа рефлукс на хранопровода,но понататък изследвания не съм си правила- ,нЕЩОкоето е твърде неприятно- ТЪЙ КАТО ИМАШ чувството ,че се задушаваш и то обикновено при хранене.Имам заболяване на щитовидната жлеза и лекарката не счита ,че това има общо с нея.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано01.03.09 13:54



Здравейте отново!!! Не съм писала отдавна, но бяхме в София на операция! Операцията продължи 7 часа, но слава на Господ, мина успешно!! Поне доцент Аструков казва така:) А аз му вярвам много! Сега татко е в реанимация и се въстановява и аз за малко си дойдох! Не зная после какво ще се случва, но си мисля че няма да е никак лесно! Но той е силен и се бори! Изпълнява всяко едно нареждане на лекарите!!
Хиляди благодарности на доцент Аструков!Страхотен професионалист! Нямам думи да опиша колко много се надявахме на него и с право! Тук е мястото да споделя и за професор Яръмов, който искаше да сложи тръба на бащами само да се храни! ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ!!!!!

Да му сложи тръба и да чака да се появят разсейки и да си умре ей така!! НИЩО ПОВЕЧЕ при условие че изследванията са му добри! И той е този лекар, който дава прогнози за продължителността на живота му!! ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!! Докато има такива лекари, които лежат на стари лаври и не си мръдват пръста за пациентите, няма да има и здравеопазване в България!!

Благодаря и на всички вас, които ми помогнахте кой с каквото може, едни със съвети, други с рецепти за по-нататък :) БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!!! Надявам се после да споделите с мен и рецепти за възвръщане на силите:))



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано01.03.09 14:06



Здравей!! Не искам да те плаша, но на баща ми така започна всичко!! Пресяда му храната, но на него не в гърлото, ами по-надолу, към диафрагмата някъде! Първо с вода я натиква, но после започна да не може и се налага да я пошръща! Така се влачи 3 месеца, защото си мисли, че е нещо безобидно! Да ама не! Оказа се рак на хранопровода след изследване във Велико Търново при гастроентеролог/не съм сигурна дали съм написала вярно, извинявам се за което/ ! Отивай да се прегледаш по най-бързия начин, защото този вид рак се оперира успешно само ако е рано! Не се страхувай, ами заминавай и после пиши за да кажеш какво е станало и ще ти кажа какво сме правили ние за да се стигне до операция, защото не е никак лесно да се луташ без познати насам-натам из болници! Стискам палци да се окаже само полипи или пък на нервна почва!!!УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.03.09 14:09



Това е чудесна новина. Нека се възстанови от операцията, ако ти остане време прочети новата закована тема на първа страница "алтернативи на рака". Има рецепти за засилване на имунната система. Имаме лекари все още, но трудно се намират. Чудесно е, че сте попаднали на точния!





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано01.03.09 19:54



Здравей Десинда.
Поздравления за успешната операция. Дано да се възстанови бързо и да бъде дълги години в ремисия. Баща ми е опериран при проф. Яръмов. Имаше неща, които ме притесняваха. Може ли да напишеш той операция ли не искаше да прави или какво? Доцент Аструков каква точно операция извърши? Ако не е удобно, пиши на лични.
Благодаря!



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: sara123]  
Автор Marи ()
Публикувано01.03.09 20:06



Desinda, това е добра новина!!! Пожелавам бързо възстановяване!!!!
Май ще посетя доктор,но не знам уши,нос,гърло или гастро??Още си ми седи и леко ми присяда,но не му обръщах внимание...



Тема Re: Рак на хранопровода [re: desinda78]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 13:51



Здравейте, мой близък е с диагноза- Рак на хранопровода.
Има метастази в едната надбъбречна жлеза, в главата и предполагат и белият дроб- 4-ти стадий на заболяването.
Преди месец и половина получава много-силно главоболие и отива на лекар.
Правят му скенер, след което го препращат веднага за ЯМР.
ЯМР прави в София-Токуда. Доктора-неврохирург казва, че веднага трябва да бъде опериран, защото единият от общо 3те-тумора в главата притиска някакъв нерв и всеки момент може да изпадне в кома....и т.н.
Операцията мина успешно, бяха извадени 2та-големи тумора.
Хистологията им показа, че не са първични. Правят се допълнителни изследвания, който дават точната диагноза.
Сега се чувства добре(но, има мн. силно главоболие и му се слагат инжекции), има невероятен апетит и енергия .
Казали са му, че трябва да започне незабавна химиотерапия, защото тумора може да запуши хранопровода. Първоначално докторите са искали да го оперират, но след това се отказват....

Това е което знам. Съжалявам, че нямам епикризата пред мен за да цитирам за по-точно.
Забравих да кажа, момчето е само на 34 години.

Приемам всякакви съвети и напътствия за лечение!
Аз съм заредена с много позитивизъм въпреки всичко, но се чувствам мн. объркана от всичката прочетена информация за лечение на рак....



Благодаря ви много предварително, и се извинявам за дългия и объркан пост!



Тема Re: Рак на хранопровода [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 14:14



Здравей elen78, направихте ли второ изследване на материала от тумора? Взехте ли още едно мнение от друг хирург за операция? Явно нещата са напреднали, щом са хванали първо метастазите, а се е наложило да откриват първичния тумор. Винаги има надежда процесът да се обърне. Намерете добър специалист хирург, на когото да се доверите. До тогава наблягайте на здравословната храна, положителното мислене и добавките.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на хранопровода [re: Buba67]  
Автор elen78 (непознат)
Публикувано12.01.11 17:37



Буба, благодаря ти за бързият отговор!
За съжаление, не е правено второ изследване на материала от тумора(имаш предвид втори хистологичен анализ или нещо друго?).
Също така не е правена и консултация с друг хирург. Аз много настоявах, за второ мнение, но те така си решиха. Ние с мъжа ми пристигнахме(живеем в чужбина) в София в деня, в който приемаха брат му в Токуда и не можехме да направим друго освен да се молим да мине успешно операцията.
Последвалите изследвания и диагноза пак са правени в Токуда и са потвърдени по документи от онкологията в Бургас.

Относно лечението е малко сложно. Момчето е здравно осигурено в Гърция и лечението трябва да се проведе там. Тези дни ще пътуват. Само се надявам тук да действат бързо, защото много време изгубиха в БГ за изследвания, които тук ще бъдат правени повторно..

а, всяка минута сега е безценна....



Тема Re: Рак на хранопровода [re: elen78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.01.11 17:51



Точно втора хистология имам предвид. Това може да се направи като се вземе блокчето с материал /в епикризата има описано хистологичното изследване и са дадени номерата на блокчетата/ и се даде на друг патолог да го види. Изключително важно е да се потвърди диагнозата.
А това, че е осигурен в Гърция и ще се лекува там е чудесно, поне няма да има проблем с лекарствата за химиотерапия.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.01.11 17:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.