Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.02.09 21:28



Линк към МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 1:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: *jull**]  
Автор izgorena (непознат )
Публикувано11.03.09 10:12



Търся някой който има разсейки в костите и да е от Пловдив



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: izgorena]  
Автор Цвeтeлинa (непознат )
Публикувано13.03.09 22:21



аз нямам мета в костите но свекърва ми има проблем с тях и много искам да ви попитам дали сте правили сцинтиграфия на костите? Аз не мога да и запиша час. В Стара загора дават часове чак за юни, а в софия не мога да запиша час. От онкото в пловдив ми дадоха само един телефон за софия, а от стара загора ми казаха,це в софия има седем апарата.Не знам на кого да вярвам и какво да правя за да иде свекърва ми на това иследване възможно най-бързо.Всички изследвания й са добри няма никакви разсейки на вътрешните органи, на гърдите, на матка и яйчници и прочее. Не са и правили само изследване на стомаха и белият дроб. Болки има от април миналата година,но се обслужваше сама , беше добре само където накуцваше.Но към юни месец болките се засилиха и август в края и началото на септември я приеха в болница в ревматологично отделение.Там лекуваха шипове и не направиха нито скенер нито каквото и да било друго. След един месец я приеха в неврология и там същото безхаберие. Пак лекуваха шипове и пак не направиха скенер, а да не говорим за ЯМР изследване.Сега/преди една седмица/ я изписаха от трета болница където изследваха вътрешни органи, гинекологични проблеми, мамограф и изследване на дебелото черво. На края взеха биопсия от черният дроб и на първият отговор докотора каза, че няма нищо, но върна материала за повторно изследване и сега чакаме отговор. ПП Забравих да ви кажа, че знаем, че има рак само от един ЯМР.Докторката , която го разчете каза, че свекърва ми има много прогресивен рак, а иначе изследването гласим: Стеснен гръбначно мозачен канал, запушен от ракови образования. Ако някой може да ме посъветва какво трябва да правя ще съм му много благодарна.Жената даже още не е регистрирана в онкото и няма нищо обезболяващо освен течен аналгин и за да може да спи и да не я боли тя започна да пие по две хапчета за сън. Страх ме е да не направи някоя беля, защото нервите от болки и безсъние вече не и издържат.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: Цвeтeлинa]  
Автор renetage ()
Публикувано13.03.09 23:05



зная само, че не ми дават аналгин за обезболяване, щото потиска образуването на костен мозък- не се препоръчва за онкоболни, аулин, парасетамол,виж в темите



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: Цвeтeлинa]  
Автор renetage ()
Публикувано13.03.09 23:11



ще запиша ако трябва и ще кажа за кога само кажи точно къде искаш и дали по каса или не-можеш ли да вземеш талон -ходя в онкото често и ще проверя-пиши да го уточним- в понеделник ще питам-реагирай, болките са доста



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: Цвeтeлинa]  
Автор izgorena (непознат)
Публикувано14.03.09 11:15



ЗДравей Цвети.Аз бях оперирана преди 3г. от рак на гърдата.3стадий.ХЕР2-3+++.Тази година при контролен преглед -сцинтиграфия откриха разсейки в костите.Аз се записах за сцинти.в Ст.Загора.Чаках близо месец.Зная че е мн.трудно да се вреди човек,тъй като в Пловдив от 1г.не работи апарата.Мога само да ти дам тел.за връзка в Ст.Загора.042614163.Наистина без това изследване не може да се докаже със сигурност дали има мети в костите.При мен май ще се окаже че има и в мек.тъкани,тъй като ТМ са мн.завишени400,при р.ст. от 0-31.Ще помогна с каквото мога



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: renetage]  
Автор izgorena (непознат)
Публикувано14.03.09 11:27



За първи път се сблъсквам с тази тема.За мое огромно съжаление.Не разбрах и вие ли имате мети в костите.Д-р Вълчева от онкология-Пловдив-ВМИ ми каза да започна вливки с бифосфонати.Сега на 24ти е 2та.Болките са ужасни.При първата не спах почти 3дни.Иска да пуска протокол до София за Херпцептин,но дали ще ме одобрят и кога ?.При вас ако имате такива проблеми как се справяте.Благодаря предварително за отговора.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: izgorena]  
Автор izgorena (непознат)
Публикувано14.03.09 11:30



Само да добавя че при мен рака в костите е рецидив.Операция от рак на гърда преди 3г.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: izgorena]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано14.03.09 12:29



Izgorena, искам да те питам кога се установи ХЕРА, след операцията преди три години или сега, когато получи рецидив? Мисля, че практиката вече е ХЕРА да се установява веднага след операцията, даже резултата се вписва в епикризата. Ако се установи веднага след операцията ХЕР +++, веднага се пристъпва към пускане на протоколи за Херцептин като превантивна мярка с/у евентуални рецидиви. Само че херцептина не повлиява М в костите, когато те вече са факт, за тях е зометата.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 2нови [re: N_O6O6]  
Автор izgorena (непознат)
Публикувано14.03.09 12:43



Преди 3г. на първата химио,доколкото виждам в епикризите,но явно лекарката тогава не е обърнала внимание както при всичко друго и едва сега разбирам ,че още тогава е трябвало да пуснат протокол .Ееееееее разбира се сегашната лекуваща лек. си измива ръцете, но щяла да провери и да пусне нов,а с мен какво ще стане само гатайте.Въпреки че се оправдава че херпцептина навлиза като лекарство в България през 2006г,а аз съм оперирана през 2005та.Ох не знам как ще се оправя.Засега ме наливат с бифосфонати но докога и дали ще помогне не зная.Пък и съмненията на онколожката за мети в мек.тъкани никак не ме успокоява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.