Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: При бучка в гърдата и фамилна обремененостнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано22.08.12 13:09



Опа, извинявай. Аз си помислих, че живееш в България, 2008 си отишла за малко в САЩ и после пак си се върнала. Щях да те питам за психическия ти статус. Но явно всичко е съвсем наред с тебе. Аз имах една съседка, която нещо с визата, след като живя там пет години и, докато чакаше нова си беше тука и даже работише тука, ама просто не й се живееше. Носеше се в безвремието, като в мъгла.
А студентки стажантки от Канада, като дойдат през лятото на стаж и като ги заведат в държавните общежития и буквално, казвам го едно кам едно с действителността, се разплакват. Дават им най-добрите стаи, самостоятелни, а те плачат и не им се живее.
А, по отношение за тези генетични изследвания, дето са за 300 лева, наистина в САЩ се правят отдавна. Особено за рак на гърдата. Там има богати родове с по доста деца, на които в рода рака отнася направо всеки втори. Някои жени така се панират, като виждат какво става, че придварително настояват да им премахнат и двете. Това не е нормално, но ги е страх после вече да не е късно. Това съм го гледал във филм.
Сега това може да се избегне. А и в този форум идват и жени, които много са наплашени от обикновени бучки. Тоест това изследване би било нещо като виртуална биопсия. Даже, според мене може, ако можете да си го позволите, да го правите успоредно с биопсиите. Едното не пречи на другото.
Калояна, ако не дай си боже, някой път много го закъсате с рака, казвай, че ти тука май си единствената, която може да си позволи експерименти финансово.
Аз си взимам две седмици "отпуска" от сега, че станах прекалено умен нещо още



Тема Re: Еврика! не МАШАЛЛА!!!!!нови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано23.08.12 16:19



Случайност ли е или не, по-скоро не, но типът ДНК, който се среща най-често във живите организми, тоест тип B е и с най-голямо съдържание на свързана с него вода, тоес е най-хидратиран от всички други видове ДНК. Тоест май, май водата наистина пази ДНК и "поема" хаоса идващ отвън. Когато тази водна обвивка вече "поеме" твърде много хаос и стане съвсем деструктурирана и няма как, започва да "предава" ентропията (хаоса) наватре към ДНК молекулата и следва евентуално рак. Типа A пък, който е с най-малко съдържание на вода от всички типове, като че ли не се среща in vivo още



Тема РАКОВИТЕ КЛЕТКИ СА "КРЪГЛИ" ИДИОТИ - ДОКАЗАТЕЛСТВАнови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано26.08.12 15:04



Ето НАУЧНО ДОКАЗАТЕЛСТВО, че раковите клетки страдат от синдроми, кото на Даун, Търнър. С една дума, че са кръгли идиоти. Нито приемат, нито предават. От друга страна това е и доказателство, че поправката на раковия геном може да се усили по мощност и евентуално да се поправят и геномите на кръглите идиоти.
Ракът, де факто е някакво "видиотяване" на малка група клетки


2. Бройни хромозомни мутации
Бройните хромозомни мутации са два основни типа: анеуплоидии и полиплоидии. По своя механизъм на възникване те рязко се различават от останалите мутации, защото са резултат от увреждане не на ДНК, а на цитоскелета.

2.1. Анеуплоидии
Анеуплоидията е наличие на аномален брой копия от определена хромозома в кариотипа. При диплоиден хромозомен набор всяка автозома трябва да е представена в два екземпляра, а половите хромозоми трябва да са общо две, като поне едната е Х-хромозома. Всяко отклонение на отделни хромозоми от тази норма е анеуплоидия.


Анеуплоидия може да се наблюдава и само в част от клетките на организма. Такъв индивид се нарича мозайка. Анеуплоидните клетки могат да изграждат голяма част от него, а могат да бъдат и само една линия според това на какъв етап от развитието е протекло неправилното делене. Раковите клетки много често са анеуплоидни, защото при тях митозата не се регулира толкова прецизно, колкото при нормалните клетки.







Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С MMSнови [re: mmsbulgaria]  
Автор desii6 (непознат )
Публикувано30.08.12 14:20



Здравейте!Искам да попитам има ли хора пили ММС.Ако да-нека споделят резултати.Аз си го поръчах и го започвам от събота.



Тема Син камък срещу раканови [re: Buba67]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано09.09.12 05:04



...



Тема Останали добавкинови [re: УйнaПeнa]  
Автор caregiver (непознат)
Публикувано10.09.12 15:02



Здравейте,

За пръв път пиша във форума и не ми се искаше да е по този повод, не знам и дали това е правилното място...но баща ми почина преди 10-тина дни от сарком на белия дроб. Сега имам останали някои добавки, които ми се иска да продам (съжалявам, че не мога да подаря всичките). И те са:

Sutherlandia OPC останали са около 380 бр. Купени са от Marc Swanepoel (http://www.sutherlandiaopc.com/).Срокът на годност е 30/10/2013. Цената е 150 лв (т.е. около 100 $ - половината от оригиналаната цена за 500 капсули)

Гъби:
Кордицепс - опаковката е отваряна, но не са взимани капсули, даже са добавени няколко от старата опаковка. Цената е 7 лв.
Агарикус Ганодерма - същото като горната опаковка. Цената е 12 лв.
Шитаке - същото като горната опаковка, цената е 7 лв.

С тези трите подарявам и Рейши и Майтаке пълни наполовина.
Всички гъби са купувани от ТНТ-21.

Подарявам и 2 пакета Bob's Red Mill baking powder без алуминий, за тези които правят сода с кленов сироп. Купувана е от САЩ.

17 бр. шишета Натанал (3 без алкохол и 14 с алкохол). Не са отваряни, срокът на годност е април 2013. Цената за всичките е 85 лв (5 лв. на шише).

От София съм. Пишете ми на gergana.tuleshkova@gmail.com

Благодаря ви и успех на всички.



Тема Re: РАКОВИТЕ КЛЕТКИ СА "КРЪГЛИ" ИДИОТИ - ДОКАЗАТЕЛСТВАнови [re: Crasiva]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано13.09.12 13:20



моля за помощ!някъде прочетох,че има едно изследване MUC(каквото и да означава това...),което показва,дали ракът с ХЕР2 позитивен ще се повлияе добре от Херцептина или не.Цяла сутрин търся и не мога да намеря,къде го четох вчера...ЕГН-то пречи...ако някой знае за това,помогнете моля!
И още един въпрос,като пишат,н-р,естрогена е 70%(прогестерона е 0%),явно е повишен,а колко трябва да е в норма?



Тема Re:Muc 4нови [re: leonidas22]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 14:07



здравей Leonidas,
предполагам, че си чела за MUC 4. Ако напишеш в интернет Muc4 resistance to Herceptin излизат много статии повечето от тях са научни и трудно разбираеми за нас. Добро изследване, което може да направите за резистеност към херцептин е pTen изследване. Загубата му при Хер+ има отношение за повлияването на херцептина и лапатиниб.
За естрогена, че е 70% това е хубаво- това значи че има 70% шанс (от 100%) антихормоналното лечение да повлияе на пациента. Прогестерон 0% шанс означава, че 0% шанс за повлияване с антихормонално лечение. Но спокойно естроегеният показател е първостепенен.



Редактирано от nelly_83 на 13.09.12 17:05.



Тема Re:Muc 4нови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.09.12 18:29



Момичета, къде сте се намърдали в тази тема?
Я марш в някоя от темите за РМЖ!



"Совите не са това, което са..."

Тема АЛОЕ ВЕРА ГЕЛнови [re: *jull**]  
Автор 26sisi26 (непознат)
Публикувано18.09.12 13:15



Някой използвал ли е алое вера гел дето е внос от америка?
Аз поръчах на тате,защото традиционната медицина ни отписа и търся алтернативни методи на лечение.
Тате има рак на стомаха с разсейки по перитонеалната кухина 4 стади.
Моля за съвети от утре почвам да му давам алоето гела нерафинирано слънчогледово олио и водка и ленено масло всичко заедно пък да видим какво сте стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.