Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ И ВОДОЛЕЧЕНИЕ [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:35



ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ И ВОДОЛЕЧЕНИЕ (опитът на Деа)

Водолечението е индивидуално за всеки организъм.
След моя случай една приятелка на майка ми (с рак на матката) предприе същото гладолечение (с вода) и тя пиеше колкото й се пие – изкара 15 дни на вода и още по 10 преди и след това на плодове. Тя също се излекува (то на „умрял” от глад човек много- много не му се пие вода, така че няма опасност да се прехидратирате).
Аз пиех колкото ми се пие, нали все пак идеята е водата да ни помогне да отмием гадините в тялото ни! Обаче проблемът е в естеството на водата, трябва да се търси ЧИСТА вода, а от къде? От извори, например, и да се редува с минерална (но не е добре да се пие само минерална!). Желателно е да се правят и клизми – аз правех 2-3 пъти дневно в продължение на месец и половина или два.
Най-важните моменти при гладолечението са встъпителния период (периодът преди същинското минаване на вода) и периода след приключване на гладуването (захранващия период). Ето тук в тези два етапа обикновено стават грешките, а не толкова при самото гладуване! Аз 10 дена, преди да мина на вода, "встъпвах" лека-полека: чрез плодови сокове (прясно изстискани), чието количество не ограничавах, така че да няма силен глад. И след това изкарах 18 дни на вода само. След което минах 6-7 дни пак на плодови сокове и лека-полека почнах и плодове да ям (но по-сочни).
И така може да се каже, към 40-тия ден може да съм минала към нормално хранене (което обаче беше доста по малко като количество, понеже за тези 40 дни стомаха ми се беше свил сериозно).
Пропуснах да кажа, че по време на встъпително плодовия етап пиех огромни количества билки, както за обезболяване, така и за тонизиране.

Като обезболяващи най-вече пиех:
лавандула
маточина
босилек
живовляк
златовръх (тази билка действа също за повишаване на кръвното налягане, понеже се чувствах доста отпаднала и хемоглобинът ми беше нисък, а също е и доста добър антидепресант!)

Болките намляха след 3-тия ден, а към 7-8 -ия почти изчезнаха.
Не съм пила никакви химически (или синтезирани) обезболяващи, защото те също вкарват боклуци (токсини) в организма и пречат на изчистването.

По време на гладуването си правех клизми, защото така ме посъветваха.
В самото начало, поради незнание не правех, но след няколко дни прочетох една книга за прочистването (за съжаление не и знам името, беше на руски, даде ми я жената, от която получавах съвети).Та от тази книга научих доста: за различните начини за прочистване на организма и за лечение на много болести, включително и рак.
В същата тази книга бе описан и методът на Шевченко за лечение с газ, а също със спирт(водка) и олио по-късно ги практикувах и двата и съм много доволна от резултата!). Та в книгата беше подчертано, че какъвто и метод на пречистване да предприемем, е задължително да се правят КЛИЗМА. Е, аз май малко повечко правих в началото (2-3 дневно), но и една на ден е достатъчно.
Правила съм различни видове клизми:
1.Хладка вода само
2. Хладка вода с лайка, мащерка (или каквато и да била антисептична билка) – 1 суп. лъжица от билката в 700-800 мл вода)
3. Хладка вода с лайка, мащерка (или каквато и да била антисептична билка) – 1 суп. лъжица от билката в 700-800 мл вода) + 1 капка домашен сапун. Но със сапун не повече от 2 пъти седмично, за да не се нарушава естествената чревна флора!
4. Хладка вода, щипка сода бикарбонат и няколко капки розово масло се сипват в 200 мл вода. Прави се 1 част от клизмата, след това с още 800 мл хладка вода (тази като че ли най-добре ми понасяше).
В момента по магазините има най-различни масла и може да се пробва с тях, но по 2-3 капки само в 1 литър вода (хладка).
Първите дни не правих клизми, защото не знаех какво и как точно трябва да го правя, само бях чувала за тематично плодови дни и това приложих, но след няколко дни в къщи дойде една позната, от която бях чувала голяма част от съветите и тя ме увери, че задължително трябва да си правя клизми, дори 3 пъти на ден .А аз през живота си не бях правила подобно нещо и ми се струваше абсурдно и дори налудничаво. Но както казах, вече си бях сложила в главата в торбата (а аз съм невероятно упорита – хвана ли се с нещо, го изкарвам до край с цената на абсолютно всичко!). Та през целия период на гладуването си правих клизми по 3 пъти дневно, а някой път може и повече да е било, (не си спомням много точно, беше преди 18 години!).
А целия период на първото ми гладуване продължи общо около 30 дни: 10 само плодови +18-20 на вода. След това минах на "захранване" (както ме съветваше въпросната жена). А захранването беше с плодове – ядях, колкото ми се ядеше, не се ограничавах в количеството, но честно казано не можех да поемам големи количества, защото стомаха ми се беше свил. Три-четири дни ядях плодове, след това пшеничен зародиш +плодове + плюс настойка от алое вера и вино (която пих в продължение на месец).И така -минаха над 2 месеца – т. е. максималното време живот, което ми даваха докторите изтече, което за мен беше все едно започвам втори живот! По време на пиенето на алое вера и вино + черен оман и мед (това е класическа и много популярна рецепта за чистене на организма) също си правех клизми, но не толкова често. След като минаха 2 та месеца, се почувствах доста добре – вече си излизах нормално, срещах се с хора, ходех по магазините. Дори смятах да кандидатствам с математика в УНСС (аз тези планове си ги имах отпреди, но заради болестта паузирах нещата). Жената, обаче, чиито съвети следвах, ме посъветва да не бързам с ученето, защото сега по-важно е да се излекувам напълно и тогава да почна (и да пропусна 1 година, не е фатално).
След 1 месец пиене на алое вера, почнах да пия газ. Обикновена осветителна газ, но тройно пречистена с активен въглен. Пиех 3 пъти дневно по 10 капки (и така цял месец). Преди да започна да пия газ, си мислех, че ще е отвратително, но се оказа, че изобщо не е нито страшно, нито отвратително (пила съм и по-неприятни неща, което ми се наложи след близо година по друг повод, но хубав!)... И така минаха повече от 3 месеца, а аз се чувствах все по-добре, дори започнах работа в една брокерска къща. А по този начин се чувствах и по-пълноценна. След пиенето на газ в продължение на 1 месец, пиех бял имел. Благодарна съм на мъжа ми, че тогава отиде специално по Странджанските балкани и го донесе прясно (то се проявява като че ли през октомври). Кисне се във вода и се пие 3 пъти дневно на гладно. И така 1 месец. През всичкото това време, когато редувах алое , газ и бял имел, се хранех най-вече с зеленчуци(като избягвах доматите), зародиши (пшенични, соеви), ядки (най-вече тиквени семки, орехи, бадеми). Месо ядях само 2 пъти в седмицата – единия път пилешко (домашно), а другия път – риба. Но месото (без мазнина) го правех или варено, или печено. Слънчогледово олио не ползвах, защото то е рафинирано и му нямах доверие. Успявах да си намирам ленено масло, масло от гроздови семки, орехово масло, от пшеничен зародиш, сусамово масло.
Това е най-общо казано моят хранителен режим през първите дни на „втория” ми живот. Надявам се всички да има шанс да живеят и да се радват на отлично здраве. Май пропуснах да кажа, че до ден днешен продължавам да се храня по същия начин. Всяка пролет и есен минавам по една седмица на вода, като задължително около седмица след това съм на захранване от плодове (зеленчуци) само. А през лятото често си правя разтоварващи дни. Примерно веднъж в седмицата съм на диня. А това ми се отразява изключително добре!

П. П. Пропуснах да кажа, че от 14 години се храня според съветите на д-р Пашкулев, от които съм страшно доволна и се чувствам много добре.

БАЛАНСИРАНО ХРАНЕНЕ (по д-р Пашкулев)

Правилата са много простички, затова и спазването име елементарно. Той разделя функционалността на нашия организъм по зони:

І ЗОНА (сутрин от 6 до 12 ч.) – тогава е зоната на изчистването
Затова е добре в този диапазон да не се яде (но пък е задължително да се пият чайове и сокове без захар). По този начин подпомагаме всекидневното пречистване на организма;

ІІ ЗОНА (от 12 ч. на обяд до 18 ч.) – зоната на захранването
Тогава е добре да се яде!. Организмът има биологичната нужда да поема храна, необходима му за пълноценното функциониране;

ІІІ ЗОНА (от 18ч. до 00 ч.) – зона на преработване
Тогава не е желателно да се яде, защото тогава организмът започва да преработва храната, поета в предишната зона, за да може до последната зона на релакса храната да е преработена и да не се налага да продължава да работи;

ІV ЗОНА (от 0:00 ч. до 6 ч. сутринта) – зона на релакс.
Ако искаме да се чувстваме добре и да сме в унисон с нашия организъм и тяло, добре да не застъпваме зоните.
Обаче точните часове зависят най-вече от съответния биологичен часовник на всеки човек.
Например аз съм нощна птица и си лягам доста късно, а и ставам по-късно (когато имам възможност за това и не съм на работа).
Затова МОЯТА І-ва зона е от 8 ч до 14 ч. – тогава съм на сокове и чай (без ограничения) а последната ми зона завършва в 20 ч. (тоест измества се режима с 2 ч. напред).

ОЩЕ ЗА ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО (опитът на Деа)
От моя опит с лечебното гладуване: по принцип е възможно и допустимо да хапнеш месо и месни продукти (един или няколко пъти или веднъж, даже два пъти седмично), когато много ти се ядат (не е добре да е пържено) - но това е в периодите на нормалното хранене!

Общо взето по време на пречистването различаваме три периода :

1. Решаваш да дадеш почивка на организма, да го облекчиш максимално в непрекъснатата му борба за самовъзстановяване и изхвърляне на отровите. Тогава се храниш по твой избор:

- само на плодове (може и сушени) – от 500-800 г на ден; билков чай (до 4 на ден) и минерална вода;
- само на плодови сокове и минерална (може и изворна) вода
- само на минерална вода (обикновено се правят и клизми)

И трите вида гладуване (диета, разтоварване ) могат да се омекотят с 1-2 чаени лъжички мед на ден, също и с лимонов сок.
Това са популярните три вида лечебно гладуване. Най-мекият им четвърти вариант е суровоядството.
Естествено, колкото повече си се хранил през този период на изчистване, толкова по-малко очистителна работа ще свърши организмът.

2. Захранването е най-важния момент в създаването на нови, чисти клетки и самовъзстановяването. По време на захранването, организмът продължава да се чисти от отровите (той го прави и всеки ден, но с по-малка интензивност), докато ядете само храна, която се усвоява от организма. Захранването е постепенно, в началото само със сурова храна (плодове и зеленчуци), после се включват и термично обработени зеленчуци.
Колкото по-суров вариант на гладуване си избрал, толкова по-интензивно и бързо е захранването като количество храна, защото организма често е свръхизтощен или натоварен от изчистването.

Ще ви разкажа един пример: под ръководство и съветите на водещите гладуването ми, направих 20 дена плодово-чаено разтоварване, след това веднага 15 дена само на сокове и накрая ме накараха да направя 10 дена само на вода. (Вече се бях занимавала с лечебно гладуване 1 година и половина). Бях свръхизтощена, не можех да се изкъпя сама в банята. И до ден-днешен не мисля, че трябва нещата да се правят толкова наведнъж. Но водещите видяха, че се изчиствам като никога досега и не искаха да прекъсват този моментен процес. Както и да е, с много усилия издържах, започнах да се захранвам – най-важния момент! Ако захранването е неправилно (с храна, която не се усвоява от организма), лечебният процес веднага спира и обикновено се влошаваш повече отпреди, най-малкото можеш да хванеш гастрит!). Така че човек, преди да започне гладуване, винаги преценява дали може да издържи два пъти по-дългия срок на захранването. Ако волята те подведе и хапнеш например месо, нещо с бяла захар или т. н., МАКАР И ХАПКА! – трябва да се върнеш към гладуването за още около два дена и после започваш лечебното захранване, както трябва.
ПРОСТО ЗАХРАНВАНЕТО Е ЛЕЧЕБЕН ПРОЦЕС, КОЙТО НЕ БИВА ДА СЕ ПРЕКЪСВА с неподходяща храна! Той е втората и най-важната част от същината на лекува на организма!
И така, след гладуването на вода, започнах да се захранвам първо само с плодове и още на втория ден вдигнах температура и се чувствах много зле. Затова трябва да имаш водещи на гладуването, защото има кризи или проблеми, които могат да се разрешат само от човек, който знае какво всъщност става. Ако се бях обадила на лекари, сигурно щяха веднага да ме сложат на системи, да ме ругаят, да ме наблъскат с каквато и да е храна и всичко да отиде „на кино”, и да съм наистина много по-зле от преди гладуването... Обадих се на моите водещи, те веднага реагираха – захранването при гладуване на вода е много по-интензивно във времето. Затова веднага започваш следното (всяка отделна порция е около 200 гр.):

- Сутрин - билков чай (пак до 4 на ден)
10 часа - плод по избор
12 часа - една салата от маруля със зелен лук, магданоз, лимонов сок (но БЕЗ сол и олио!). Цялото захранване се прави без сол и олио, позволени са само по малко в последните 2 дни. По време на нормалното хранене, което после следва, също са позволени малко олио (още по-добре зехтин) и сол.

Та на обяд – една порция зелена салата (200 г – това една голяма препълнена чиния) и една порция варени картофи (200 г), също може поръсени с магданоз, копър, лук, лимонов сок.

16 часа - плод

Вечеря - една порция споменатата зелена салата + една порция (200г) копривена супа + 1 филия препечен черен хляб.

Това меню беше след описаното ми дълго гладуване, завършило с гладуване на вода.
(да не забравяме, че имах 1-2 неуспешни дена само на плодове, което е грешка, много е бавно при гладуване на вода). Не мислех, че мога да изям изведнъж такова количество храна, но на другия ден се събудих в прекрасно състояние, изпълнена със светлина и много сили. Живата храна, наистина дава слънчева енергия и живот.
Нарочно описах подробно това меню, защото то е пример за много и хубава храна, която се приема прекрасно от организма, веднага след изтощително гладуване. По принцип копривата дава сили и чай от нея се препоръчва дори след кръводаряване. В описаната копривена супа се слагат картофи, моркови лук, много коприва и магданоз (постепенно може да се добавят и малко киселец, спанак, лапад). Овкусява се с лимонов сок толкова, колкото искате. Супата е изключително вкусна и много полезна. Отново повтарям – не се слага сол и олио, освен малко в последните два дни от захранването! Също по време на захранването (само тогава) не се ядат никакви млека и животински продукти!

Общото количество храна на ден при захранване е от 1200 до към 1500 г храна на ден.

След първата една трета от захранването може да включвате варени зеленчуци, съответно техни пюрета, други постни супи.

От средата на захранването се включват покълнало жито и сурови ядки (може до около 100 г на ден): бадеми, орехи, суров слънчоглед, сурови тиквени семки – всичко това е много полезно. Суров млян сусам се препоръчва, защото съдържа много калций (млян, за да се приеме от организма, а не да се изхвърли директно като малки семчици). Може да го смелите с добре почистена кафемелачка. Дозата за един ден е 1-2 чаени лъжици (може би и максимум 3 не помня точно, но ако се яде прекалено повече, дотежава и това се усеща). Чаената лъжичка млян сусам може да се изсипва в порцията супа, салата или сок.

През последната третина на захранването могат да се включат и по една порция постно ядене (в началото по-рядко) – без олио и сол, освен в последните два дни. Може да се употребява и варен булгур.

По време на захранване НЕ се употребяват: гъби, ориз (особено бял), маслини, боб, леща, грах. Всички тези продукти са добре дошли по време на последващия период на нормално хранене (тогава може би също трябва да се внимава с гъбите – да не предизвикат тежест).

И най-накрая – периода на НОРМАЛНОТО ХРАНЕНЕ.
Нормалното хранене е добре да е предимно от храна, която напълно се усвоява от организма. Но може да се яде също млечни продукти, месо 1-2 пъти седмично, да се употребява в умерено (по възможност малко) олио и сол.

ОСНОВЕН ПРИНЦИП – използва се схемата: една част гладуване, две части захранване и две части нормално хранене. Например, ако сте гладували една седмица, се захранвате две седмици и после трябва да се храните нормално най-малко също две седмици !

Най-добре не си позволявайте изобщо изделия с бяла захар и бяло брашно, газирано, пушено месо, консерви, цигари, алкохол. Но ако го направите, няма да е фатално (както би било по време на захранването), просто ще обремените организма си и ще забавите възстановителните му сили. Пречистването ще продължава и по време на нормалното хранене. Свикнете да го усещате и да се храните разумно. Когато изтече минималния срок, сте готви може да повторите всичко.
Малките гладувания (на плодове повече от 1 ден) се отразяват добре, но ако и при тях нещо не е както трябва, ще се почувствате по-изтощени ще настивате по-често. Това е признак, че нещо правите не както трябва и веднага трябва да се консултирате опитен човек, който да ви коригира. При правилно лечебно гладуване (макар, че често може да ви втриса като странична реакция), организмът укрепва и почти няма как да хване грип. Винаги се стремете да правите нещата под ръководството и след одобрението на опитен човек! Дори и за малките гладувания и за суровоядството. Не спирайте да четете, търсите и да се съветвате с водещи гладуването.
Още малко:
1. Захранването трябва да бъде най-малко толкова, колкото е било самото гладуване. Т.е. ако си гладувал три дни, захранването може да е три дни и тогава ефекта ще е само профилактичен. За да е лечебно захранването, трябва да е 2 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от гладуването, т.е. в примера са 3 дни гладуване, лечебно е 6 дни захранване. По-малко захранване, отколкото е било гладуването, би увредило организма и не се правят такива експерименти! Ако нарушите захранването, с 1-2 дена гладуване ще го възстановите, което ще оправи нещата.
Но не бива да се забравя, че различните видове гладуване изискват различно по интензивност захранване!

2. При нормално хранене, добре е сутрин да си правите „мини” гладуване, т. е. :
- рано сутрин само чай,
- в 10 часа плодове по избор
- преди ядене салата
- следва обядът

Колкото и да е невероятно, дори и за такова малко време организмът не спира да се пречиства и се чувстваш качествено различно.
Ако това ви действа добре, както при повечето хора, добре е да се превърне в навик.



Тема Re: ЖИВА ВОДА [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:36



ЖИВА ВОДА
"Живата вода" всъщност е алкално-йонизирана вода. Тя се получава чрез електролиза от обикновена чешмяна вода, но с ВИСОКО "Ph" – 9 .5-10.0. Лечебният ефект е именно в това високо "Рh" и в активния хидроксилен анион (-ОН). Каква е логиката? При тези и при някои други заболявания, ако се премери Ph на прясната урина на пациента, ще се види, че е доста под нормалното – 6.8-7.2. Обикновено е около 5.0, което значи, че в организма има повишена киселинност т.е. АЦЕДОЗА (под Ph 6.2). Ако започнем да лекуваме ацедозата (повишената киселинност) и Ph на урината достигне около 6.5, при проверка ще се установи, че кистите, туморите и метастазите са се свили. С продължаване на пиенето на "жива вода" (средно около 20 дни), те ще изчезнат съвсем! Лечението с "жива вода" трябва да бъде подпомогнато и от определена диета. Основната причина за повишената киселинност е невъзможността на организма да преработи по-голямото количество ПИКОЧНА КИСЕЛИНА, която е отпаден продукт при използването на белтъчини от организма. Затова храната, която отделя голямо количество пикочна киселина, най-добре да бъде спряна – тук спадат захар, месо всякакво сирене, кашкавал, яйца, газирани напитки. По време на лечението, а препоръчително и след това, се минава на ВЕГЕТАРИАНСКА такава. По възможност – сурови плодове и зеленчуци, богати на целулоза. И следващото условие е да се избягват тежък физически труд, стресови ситуации и отрицателни емоции – те увеличават нивото на пикочна киселина.
П.П. Ph на прясна урина се мери в домашни условия с Ph индикаторна хартия от около 4.0-7.0 (по възможност да е през 0.2 интервал).
схемата за електролиза на водата - можете да си я свалите (със save image) от този сайт:
http://qi-gong.hit.bg/Images/Shema_za_elektroliza.gif



Тема Re: ЗАСИЛВАНЕ НА ИМУННАТА СИСТЕМА [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:36



ЗАСИЛВАНЕ НА ИМУННАТА СИСТЕМА

1) В 2 л вино се слагат 250 мл мед и 300 г настърган лук, кисне 10 дни на хладно и тъмно, после се прецежда. Пие се по 1 суп. л. 3 пъти на ден преди ядене.
Това средство усилва имунитета и пази организма от инфекции.

2) Смесват се:
300 г. цвят невен
100 г. цвят бял равнец
100 г. листа коприва

На 250 мл. вода се слага 1 ч.л. от сместа. Билките се запарват с кипяща вода и се оставят за 0,5 - 1 час. Изпива се по 1,5 - 2 л. дневно, подсладено с мед (или вместо вода).

РЕЦЕПТИ ОТ БЪЗ

3) Сок от пролетен бъз (със захар)
25 съцветия от бъз се заливат с литър студена вода. Престояват на студено 24 часа. Прецежда се сока и се добавя 1кг захар. Бърка се, докато се разтвори хубаво захарта и след като добре се разтвори захарта, се добавя едно пакетче лимонтозу. Налива се във добре измити и подсушени шишета или буркани. Може да се сложат няколко зърна ориз и сокът ставаше газиран.

4) Сок от пролетен бъз (без захар)
Около 20 цвята бъз, 1 лимон и 7 л вода. Лимонът се изцежда или намачква заедно с цвета на бъза, залива се с водата и се оставя в хладилник да престои около 24 часа. След което се прецежда и напитката е готова за консумация.

5) Чай от бъз
От цветовете се приготвя запарка (чай), като 2 чаени лъжички цветове се заливат с 250 мл вряща вода. Оставя се за 10-15 мин., след което се прецежда и се пие на глътки. (По други указания: 2 супени лъжици цвят (1 супена лъжица от останалата част на билката) се слагат в 500 мл вода. Ври 5 минути (цветът се залива с вряла вода). Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно.

6) Воден извлек от бъз
През последните десетилетия широка популярност придоби приготвянето на воден извлек и сироп от цветовете на бъз: 15 пресни съцветия се накисват в 3 л вода за една вечер, течността се прецежда и се пие затоплена.

7) СИРОП ОТ ЧЕРЕН БЪЗ
Берем го през края на август, началото на септември. Веднага се намачква (да се използват домакински ръкавици, цапа много), прецежда се през марля, след това се налива в бутилки и се смесва със захар 1:1. Така приготвен, се съхранява в хладилника, макар че би трябвало и извън него да не му става нищо. Някой не го мачкат, а слагат ред бъз, ред захар и после прецеждат сока. Взима се сутрин преди ядене по 1-2 ч. л.). Става и с мед.


ОБЩО УСИЛВАНЕ НА ОРГАНИЗМА (Рецепти на П. Димков):

8) 500 г чист пчелен мед, 20 ядки от сладки бадеми и 20 листа индрише (предварително счукани на кашичка), 1 суп. л. мащерка (стрита на прах) и 3 лимона (смлени целите – с кората, но без семките). Всичко се размесва добре с меда и се взема по 1 суп. лъж. сутрин, обед и вечер, 20 минути преди хранене.
Продукти:
- 1 буркан мед Омния (това е 1200 г) мед, най-добре от черния – Манов или полифлорен,
- 4-5 пръчки пчелен клей (около 10 см дълги),
- 1 пакетче пчелен прашец (пакетчетата на пазара са горе-долу с размери 11х11 см). Смила се в мелачка за кафе.
- около половин каф. л. пчелно млечице (Едно шишенце от 20 г се разделя на 2 и се ползва само половината за една доза).
- половин пакетче масло от 125 г (значи около 60 грама, слага се, за да може да се разтопи, иначе пчелния клей остава на парчета).
Приготвяне:
Нарязват се пръчките прополис (пчелния клей).. В тенджерата (най-добре в тефлонова, за да не залепва) се разтапя маслото, добавят се парченцата прополис и се бърка непрекъснато, докато стане на кашичка. Дърпа се от огъня и веднага се добавя всичкия мед, като се бърка непрекъснато, докато се смеси добре с прополиса. После се добавя пчелния прашец и пак се бърка. Накрая се прибавя и пчелното млечице. Всичко хубаво се обърква с лъжица, разделя се в 7 бурканчета от детска храна (като обем); идва някъде до 2/3 от бурканчето. Всеки ден се консумира едно бурканче по следния начин: 1/3 от сместа се разтваря с вода и се изпива около половин час преди ядене. Така три пъти на ден. Медът най-добре се усвоява на гладно.
Това обаче не се прилага при хора и с най-малко съмнение за алергия, защото е доста силничко. Предполагам, че и при хора с диабет също не се прилага.

ЗАСИЛВАНЕ НА ИМУНИТЕТА (Петър Димков-внук)
В последната книжка от поредицата за Петър Димков (внук) дава насоки за имунната система:
"Средства за повишаване на имунитета (защитните сили на организма)":

РЕЦЕПТИ:
9) Алое (трионче), мед и червено вино
Сутрин, обед и вечер 20 минути преди ядене да се взема по една супена лъжица сироп от алое арборесценс (трионче). Вземат се 15 - 20 зелени листа на обща тежест 200 г, махат им се бодлите, смилат се на каша, прибавят се по 500 грама чист пчелен мед и чисто натурално червено вино. На водна баня ври 30 минути и като изстине, се прецежда през тънка кърпа, чрез изстискване. Държи се на студено, за да не вкисне.

10) Пресни яйца, лимонов сок и небетшекер
Сутрин, обед и вечер, 2 часа след ядене, да се взема по 1 супена лъжица от едно от дадените по-долу средства:
настойка от 9 пресни яйца, измити и залети в подходящ буркан със сока на 13 лимона, така че да се покрият с 0,5 см сок, киснат в него 3-4 денонощия, докато се стопят черупките, след което се изваждат ципите на яйцата. Разбъркват се добре с вилица и се добавя 200 г небетшекер, счукан на ситно. Добавят се и 2 супени лъжици коняк да не вкисне настойката. Държи се в хладилник.

11) Сироп от узрелите зърна на полския бъзунек (самбукус еболус):
в буркан от 5 литра се нареждат зърна на дебелина около 2 см и 1 ред ситна захар и т.н. до горе, като най-горния ред е захар с дебелина 6-8 см, за да не вкисне. Отворът се завързва с тънка кърпа и стои на слънце 10-15 дни, докато захарта се стопи. Прецежда се през тънка кърпа, чрез изстискване, налива се в бутилки, чиито отвори се завързват с кърпи, вместо тапи и се държат на студено."

12) За имунната система – дестилирана вода и сироп от черен бъз

Ще допълня, че е добре да си направите и вие сироп от черен бъз. А дотогава нека да започне да пие дестилирана вода (от аптеката – продават я по 5 л за 5 лв, може да се намери и по-евтино). Първата чаша (250 мл) се пие сутринта, веднага след събуждане, като в нея се разтваря 1 чаена лъжичка хлебна сода (за да се алкализира организма). След това се пие пак по 1 чаша (но вече без сода) – 10-ина минути преди всяко хранене. Вечерта, преди сън, се пие последната чаша.

Когато си направите сиропа от бъз, схемата с дестилираната вода продължава, но тя се пие ПРЕДИ хранене, а сиропът от бъз (1 ч. л.) – СЛЕД хранене.
Това е. Сега се сещам, че някой май беше споменал, че се продава сироп от черен бъз в аптеките.

13) РЕЦЕПТА С ВИНО ГЪМЗА

2 л вино „Гъмза”
1 л алое вера
Смесва се и преседява в хладилник 7 дни, пие се по 1 лъжица преди хранене

РЕЦЕПТИ С АЛОЕ

14) С алое, мед, масло и пчелни продукти:
120 ампули алое
1 компотен буркан мед
1 кутийка пчелен прашец
1 флакон пчелно млечице
30 г прополис
1 пакетче краве масло
Приготовление:
Прополисът и кравето масло се стапят на водна баня, пчелният прашец се смила в кафемелачка, всички продукти се смесват с меда (без ампулите алое)
СУТРИН: 2 ампули алое+1 чаена лъжичка от сместа 30 мин. преди ядене
ОБЕД: 1 чаена лъжичка от сместа
ВЕЧЕР: 2 ампули алое +1 чаена лъжичка от сместа
Приема се един месец и след това един месец се почива


15) Алое (трионче), ракия и мед (древна изпитана източна рецепта).

Има два основни вида – „алое вера” и „алое аборисценс”. Листата на първото излизат всяко от пръстта в саксията, а второто представлява висок стрък и листата излизат от него.

Та според нея растението трябва да е най-малко 5-годишно и 5 дни неполивано. Изчистените от бодлите листа (300 г), се нарязват наситно и се стриват в глинен или дървен съд с дървено чуканче. Прибавя се 50-100 мг силна домашна ракия и мед на вкус. Изрично е посочено, че количествата на съставките не са от значение. Ракията се слага за консервиране, а медът – за вкус. Преди да се сложи меда, сместа може да се прецеди, ако човек не може да приема люспите. Аз го приемам по една супена лъжица, без да го прецеждам. Не е неприятно. Съхранява се в хладилник в неметален съд.
За други съставки не се споменава.
Правя го по един път годишно, през зимния период, като антиоксидант.

16) Рецепта с алое, мед и червено вино:
150 g алое листа
350 g червено вино над 17°
250 g мед

Листата се измиват, подсушават се лист по лист много добре (алоето да е на възраст 5-6 години и да не е поливано поне 9 дни, когато му се режат листата). Завиват се в чиста хартия и се оставят завити в хладилника 12 дни. След това се смилат с неметална сокоизстисквaчка. Сока и кашата се смесват в стъклен буркан, добавя се виното, разбърква се и се оставя 5 дни в хладилника (бурканът да е затворен). Като минат 5-те дни, се прецежда през пластмасова цедка и се добавя меда. Разбърква се добре и се пие три дни сутрин, обед и вечер по една суп. лъжица, а после само сутрин и вечер, също по една лъжица.
Лечението се провежда 3 месеца (съответно дозата се подновява)

17) РЕЦЕПТА ЗА ПОДСИЛВАНЕ НА ОРГАНИЗМА:
1 кофичка кисело мляко (с жива закваска)
1 суп. лъжица мед
30-40 гр. орехи
1 суп. лъжица пектин на прах
малко канела

18) ТИБЕТСКА РЕЦЕПТА ЗА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ:

Чесън – 350 гр.
Спирт (чист – 96%) – 250 г
Изчиствате добре скилидките чесън и ги счуквате в дървено хаванче, докато се получи кашица.
Поставяте я в стъклен съд и заливате с цялото количество спирт. Затваряте добре съда с плътен похлупак и държите сместа десет денонощия на тъмно. След това прецеждате течността през копринен плат. Прецедената течност оставяте да престои три денонощия.
Приемане :
Всяка сутрин, обяд и вечер сипвате прясно несварено мляко – по 50 мл в порцеланова чаша.
В него сипвате с капкомер от течността по следната схема :

Д Е Н - Преди закуска – Преди обяд – Преди вечеря
Първи - 2 капки - 2 капки - 3 капки
Втори - 4 - “ - - 5 “ - “ - 6 “ - “
Трети - 7 “ - “ - 8 “ - “ - 9 “ - “
Четвърти - 10 “ - “ - 11 “ - “ - 12 “ - “
Пети - 13 “ - “ - 14 “ - “ - 15 “ “ – “
Шести - 15 “ - “ - 14 “ - “ - 13 “ - “
Седми - 12 “ - “ - 11 “ - “ - 10 “ - “
Осми - 9 “ - “ - 8 “ - “ - 7 “ - “
Девети - 6 “ - “ - 5 “ - “ - 4 “ - “
Десети - 3 “ - “ - 2 “ - “ - 1 “ - “
Единадесети - 15 “ - “ - 25 “ - “ - 25 “ - “
Дванадесети - 25 “ - “ - 25 “ - “ - 25 “ - “
Следващи дни до свършване на сместа
по 25 капки - 25 капки - 25 капки
Очаквани резултати :
Организмът да се пречисти от излишните мазнини, да се подобри обмяната на веществата, кръвното налягане да се нормализира до 5 – 6 дни, туморите да се стопят с възможност да изчезнат, кръвоснабдяването на сърдечния мускул да се нормализира.
Трябва да се запише стриктно датата на започване на лечението. След пет години да се повтори.

19) Балсам от орехи
За приготвянето му, прилаган при РАК и други болести, са нужни 100 г смлени зелени орехи, 500 мл 33-37% пшеничен спирт (може и 80-90% чист медицински спирт). Смесват се, налива се в бутилка и се държи на слънце 2 седмици, после се прецежда, прелива се в съд, който се затваря добре с капачка (не тапа) и се съхранява на прохладно. Може да се използва като хранителна добавка:
- за възрастни с тегло около 50-70 кг се взима 3-4 пъти дневно преди ядене по 10 г (2 ч. л., като се разтваря добре в 200 мл вода (една водна чаша). Добре е да се потенцира т.е. да се разбива добре преди всяко вземане около 50-60 пъти (както в хомеопатията); при тегло 70-90 кг – по 15 г в 200 мл вода.
- за деца – по 1 капка за всяка година (10-годишно дете – 10 капки).
Пие се бавно, на малки глътки за около 15 мин., на гладно. За разреждане трябва да се използва охладена кипнала вода. Трябва да се започне с по-малка начална доза: І ден – 1 капка в 100 мл; ІІ ден – увеличава се двойно, докато се достигне максимално допустимата дозировка.
Продължителността на един курс е 2-3 седмици, после се прави почивка от 1 седмица и се започва отново. Общата продължителност на терапията може да стигне до 6 месеца, а в някои случаи до 1 година.
Балсамът се приема в следните случаи:
-за укрепване на изтощени хора
-за повишаване на имунитета (особено при РАК)
- за подобряване на храносмилането (необходимо е за профилактика на рака на стомаха)
- за зарастване на рани (и профилактика на рак на кожата)
- при атеросклероза и високо кръвно налягане
- при хиповитаминоза и авитаминоза (недостатъчно витамини), при болки в корема, глисти, нередовен цикъл, анемия, алергии, фурункулоза, екземи

Добър е за ПРОФИЛАКТИКА на широк спектър ОНКОЛОГИЧНИ заболявания. Често се предписва за възстановяване след операция, за преодоляване на ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ ЛЪЧЕ- И ХИМИОТЕРАПИЯ. В умерени дози благотворно влияе на ръста и развитието на децата.
Настойки и отвари от плодовете и преградките на гръцкия орех, а също и на черния орех много ефективно прочистват организма от радионуклеотиди и са добра профилактика против рака.

РЕЦЕПТИ С ЧЕСЪН

20) Пресен чесън
Най-важното при употребата на пресен чесън е той да бъде нарязан на ситно и да престои 15мин преди употребата. През това време се активира и отделя алицинът – най-ценната съставка на чесъна. Докато е цяла, скилидката съдържа алицин, който само след отстраняване на обвивката и нарязване се превръща в естествен растителен антибиотик. След това в употребата му няма ограничения – може да го добавяте в супи и ястия, защото е устойчив на висока температура. Но използването му цял намалява силно ползата му (това се отнася и до лука).
Минималната доза от това “лекарство” е 2-3 скилидки чесън на ядене. Те са достатъчни за да повлияят на имунната система и сърцето, да предпазят кръвоносните съдове от натрупване на плаки, да понижат кръвното налягане. Ако не можете да го консумирате директно поради вкусови или други причини, може да добавите 1 л. мед. За сваляне на свръхтегло, много ефективна е комбинацията на кисело мляко с чесън. Да се използва естествено кисело мляко с пробиотици – заедно с чесъна то действа като антибактериална инжекция.

21) Рецепта с чесън и лимон:
2) Залейте с 500 мл вряла вода един смлян с кората лимон и настъргана наситно глава чесън. Покрийте с марля и оставете за 4 дни на стайна температура. След това прецедете и пийте по 50 мл всяка сутрин, 15 мин. преди закуска. За деца дозата е наполовина.

22) Рецепта с чесън, мед и лимона:
Към 1кг мед добавете сока на 10 лимона и 10 смлени глави чесън. Смесете добре, затворете съда с плътен капак и го оставете 1 седмица на тъмно и прохладно място (напр. на долната лавица на хладилника). Дозата е 4 чаени лъжички един път дневно. Сместа е достатъчна за два месеца.

23) Рецепта с чесън и камфорово масло
Смесете камфорово масло с добре смлян чесън в съотношение 1:2. Оставете да престои 4 дни, а след това прецедете и масажирайте местата, засегнати от артрит – подутината изчезва много скоро, болката намалява. Ръцете и краката масажирайте отдолу нагоре, а ставите - с кръгови движения.

КОПРИВА

Наред с другите й полезни свойства, тя увеличава излъчването на пикочна киселина чрез урината.
Чай от коприва, освен че действа най-вече кръвопречистващо, има и много други ефекти. Пречиствайки кръвта, повишава нейните качества й и оттам идва оздравителното й действие.
Рецепта:
2 суп. лъжици коприва във 0,5 л вряща вода се вари около 15 мин. Стои така, докато се охлади, прецежда се и се пие 2 пъти на ден преди хранене.


ЗАСИЛВАНЕ НА ИМУННАТА СИСТЕМА СЛЕД ХИМИО ИЛИ ЛЪЧЕТЕРАПИЯ - ФЛОРА
2 г.мумийо се разтваря в 10 с.л.топла преварена вода.пие се на гладно 10 дена.Следващите 10 дена разтвореното мумийо се пие по същия начин,но още 2 г. се разтварят в 6 ч.л. мед и сместа се приема 3-4 часа след вечеря.Прекъсва се 10 дена и след тях следва приемане на вода и меден разтвор.След пауза от нови 10 дена лечението се повтаря.За да се получи траен и пълен ефект са необходими 4 пълни курса.

Рецепта с алое на Отец Романо Zago

1 Състав

A) 300 грама пресни листа на Алое arborescens *
Б) 500 грама чист пчелен мед **
В) 4 - 5 супени лъжици ром, уиски, на Grappa или подобен алкохол (без бира и вино)

* Възрастните растения са по-добри (4 до 5 години или по-големи).
** Забележка от лечение на рака Естествено: Ако изобщо е възможно, бих ви съветвам да използвате RAW (неотопляем) биологичен мед, който е защитен от светлина.

2 Подготовка

1 Измийте Алое лист (или листа) и премахнете тръните. Нарежете на парчета.
2 Поставете Алое парчета, меда и уиски (или ром) в блендер или аспиратор.
3 Уиск за 2 до 3 минути.

Вие ще получите зеленикав сироп. Размерът на сиропа, получен от посочените по-горе количества на три елемента, представлява "обработена единица". Съхранявайте сиропа хладилник и на тъмно.

3. Използвайте

Преди пиене на сироп, разклащайте бутилката, за да се разбъркват добре компонентите.
Приемайте една (или две) супени лъжици от този сироп три пъти на ден: сутрин, обед и вечер, 1/2 час преди хранене (може да искате да започнете с една супена лъжица в първия си "кръг").
Може да продължи десет дни или по-дълго.
Не спирайте приема, докато не бъде изцяло използван (Дори и да получите това, което изглежда да е признаци на подобрение).

Рецепта, която доказано лекува от ракови и туморни заболявания до хормонални проблеми, имунни сривове, гуша и какво ли още не. Рецептата е на проф. Мермерски, доказал се в нетрадиционното лечение през годините.

Необходими продукти:
* 15 средно големи, но съвсем свежи с лъскава кора лимона
* 12 глави свеж чесън
* 1 кг чист мед
* 400 грама покълнали пшенични семена
* 400 гр. пресни орехови ядки.

Как да покълнат семената при домашни условия? Вземете 400 гр. негрухана пшеница и я поставете в чист стъклен буркан. Залейте я с вода около 10-12 часа. След това покрийте буркана с тензух. Изцедете водата и промийте добре зърната. След около едно денонощие ще се получат кълнове с големина 1-2 милиметра.

Смиламе чесновите скилидки заедно с ореховите ядки. След това смиламе 5 лимона с кората и ги смесваме в емайлирана тенджера. От останалите 10 лимона вземаме само сока и ги прибавяме към хомогенната смес. Прибавяме меда и разбъркваме продължително. Сипва се в буркани от по 1-2 литра. Съхранява се в хладилника.

След 3 дни може да се използва.

С тази храна се лекува целият организъм и то от всички заболявания, които са се вселили в него:

- лечение на сърцето и очистване на кръвоносните съдове от натрупаните плаки;

- подобряване и буквално обновяване на имунната система;

- почистване на черния дроб, бъбреците и цялата отделителна система;

- прочистване на храносмилателната система от патогенна микрофлора;

- подобряване дейността на мозъка и паметта;

- забавяне развитието на атеросклерозата;

- предпазва от инфаркт, инсулт и оздравява хора, прекарали тези заболявания;

- средство против подагра;

- отлично средство за възстановяване след операции;

- най-доброто лекарство срещу рак на гърдата и други видове рак;

- запазва свежестта на тялото, красотата, младостта и енергията , защото съдържа всички необходими витамини, минерални соли, биоактивни вещества, протеини, въглехидрати, растителни мазнини.

С тази рецепта ще поддържате дейността на всички органи, системи и ще подобрите хормоналната дейност на всички жлези с вътрешна секреция, които поддържат тялото жизнено и здраво.

Рецептата гарантира здраве и дълголетие.

Има два варианта на прием на рецептата:

Първият – 30 минути преди закуска, обяд, вечеря и преди лягане по 1-2 с.л.

Вторият – При сериозни заболявания – ракови – рецептата се приема на всеки 2 часа по 1-2 с.л.

Редактирано от Buba67 на 18.06.13 08:49.



Тема Re: КЛИНИКИ В ЧУЖБИНА [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:39



Адресите и инфото са от сайта:



Austria/Австрия

The Kroiss-Cancer-Center for Alternative Cancer Therapy ръководена от Dr. Thomas Kroiss във Vienna, Austria е известна с лечение на рака на гърдата, рак на белите дробове, рак на дебелото черво, мозъчни тумори, левкемия, метастази в черния дроб, тумори на яйчниците чрез използване на два лечебни подхода (всеки включващ специфични за пациента лечебни процедури, използвани в Европа от 80 години насам):
1. Терапии, предназначени да спрат непосредствената опасност чрез спиране на растежа на рака
2. Комбинирана терапия наречена “истинско излекуване”, която създава враждебна за рака среда в тялото.
Специализират особено в следната лечебна терапия: Електромагнитни вълни от конструирани от тях машини.
Други лечебни методи: Хипертермия( Hyperthermia), "LT" китайски билки, Крио-хирургия(Cryo-Surgery), Carnivora, Ukrain, Ваксини (Vaccines), PC-SPES, MEGAMIN, и т.н.Тяхната страница е http://www.kroisscancercenter.com/ и телефонът им е -43-1-982 57 67 or by fax: 43-1-982 69 92.

Spain/Испания

J. Buxalleu Font в Барселона лекува солидни тумори чрез специално разработени индивиуални ваксини с гама-глобулин (от 1965) Тел.- 0034-93-792-0489

Las Mariposas Clinic Las Mariposas Clinic в Малага, Испания – лекува проблеми на хроничните болести и дегенеративни заболявания, по-специално рак. Тяхната клиника е единствената в света, която предлага изцяло връщане на парите на всеки болен от рак пациент, който е лекуван от тях и не е забелязал значително подобрение в растояние на 90 дни след тяхната терапия. Тяхната програма използва HLB – специфичен кръвен анализ, който позволява да приспособят своя подход към вашето специфично заболяване и към вашия имунен статус и хормонални нужди, EAP (Electro-Acupuncture) Електро-Акупунктурно лечение и протокола на Dr. Budwig's.
Рак на гърдата и карцином на простатата

http://www.cellmed.at/navigation/cms,id,5,nodeid,5,_language,de.html
РУСИЯ
Център на доктор Борисова - http://doctor-borisov.ru/

Центърът работи по нов метод, наречен БИОХРОНОТЕРАПИЯ и негов завеждаш е проф. д-р Виктор Борисов.
Тук превеждам малка част от съдържанието за най-обща ориентация:

Уникалният метод БИОХРОНОТЕРАПИЯ е разработен и предложен от академик Раен и завеждащият лабораторията по хронобиология НИИ в Националния институт по физика към Ростовския университет С. Л. Загускин на основата на дългогодишни изследвания, намерили практическото си приложение в Центъра по биохронотерапия. За реализирането на този метод е разработена апаратура, която серийно се произвежда.
В основата на метода стои използването на индивидуалните Биологични ритми на пациента чрез обратна връзка при физиотерапевтично въздействие на поразения орган или тъкан. Чрез физиотерапията се активизират обменните процеси на клетъчно равнище. Разбира се, такова въздействие е възможно само на определен етап от работата на клетките: да се помогне на организма може в момент на усилени възстановителни процеси или да се навреди, когато е намалена енергийността на клетките.
Но как практически клетките съобщават на лекаря в каква фаза се намират за синхронизиране с терапевтичното въздействие? Проблемът е решен успешно чрез разработването и внедряването на апаратура за биохронотерапия. Отчитането на индивидуалните ритми на болния и изборът на фазата на въздействие се извършва напълно автоматично. Датчици отчитат дишането и пулса и служат за обратна връзка, тъй като процесите в клетката са синхронизирани именно с тези ритми.
В Центъра по биохронотерапия и водещи клиники в Русия са създадени и успешно функционират лазерни физиотерапевтични и хирургични апарати, както и биоуправляеми електростимулатори и ултразвукови апарати.
От тях ще споменем само биоуправляеми електростимулатори, които могат да се използват за повишаване на обичайното медикаментозно въздействие, когато възниква необходимостта бързо да се спре възпалителния процес с минимална доза лекарство (заради състоянието на болния или цената на препарата). Електростимулаторът осигурява високочестотно въвеждане на препарата непосредствено на мястото на възпалението. При това не възникват никакви отрицателни въздействия на други органи.
Много болести подлежат на това въздействие, в това число сериозни и тежки. Тайната на успеха на този метод е проста: първо, на организма се помага да мобилизира защитните си сили и второ, няма вредни въздействия, които ги отслабват. Не по-маловажно е и пълното отсъствие на болка, както и липсата на възрастови ограничения при този вид лечение.
Проф. Виктор Борисов, завеждащ този институт казва, че преимуществено се заема само със случаи, които се считат за нелечими.

С доктор Борисов може да се свържете по телефона: +7(495) 257-59-83, +7(495) 699-88-22 или по електронната поща: vaborisov@rambler.ru
Давам тук един сайт в който има списък на почти всички (традиционни) болници във Франция (на френски), но нямам никакво инфо коя за какво е.

http://www.chu-rouen.fr/ssf/hopfr.html

а тук е списъкът и в другите държави - (по алфабетен ред)
http://neuro-www.mgh.harvard.edu/hospitalwebworld.html
LAS MARIPOSAS CLINIC – SPAIN
Centro Comercial Fuente Lucena, 4 C.N. 340, km 228
29620 Torremolinos, Malaga, Spain
www.mariposasclinic.com
health at mariposasclinic.com
Tlf. (+34) 952 057171
UK Phone: 0871-733-3029
Mobile (+34) 619 966281
Fax (+34) 952 050277

Обръщам внимание, че е единствената клиника, която ВРЪЩА ПАРИТЕ, в случай на неудовлетвореност!

За онези, които знаят немски (аз не го знам до степен да превеждам свободно) -
http://www.johanna-budwig.de/

и клиника на д-р Бел – www.belles.de

Намерих един факс, който не знам доколко е активен, но може да се пробва:
Dr. Budwig може да се намери чрез факс в Germany: 49-7441-85125.


Накрая, понеже нямам време давам по-подробната информация за испанската клиника на английски:

Spain: Las Mariposas Clinic

excerpted from www.mariposasclinic.com
http://www.ch-4villes.fr/index.php?goto=hospitalisation_detail&s_id=30

Успях да изровя една - лекуват с имунотерапия -


Това е страницата за контакти – може да пишете онлайн,
а основната страница е
http://www.canceropole-idf.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=24
Клиника "МераМед" – http://all.imedic.ru/oncolog/lechenie/
http://www.quiron.es/servicios/unidades/que_hacemos/index.php?MTA%3D&ZXM%3D&&MjA5&MQ%3D%3D – Онкоклиника, частна една от най-добрите не само в Испания иЕвропа, но и в света! Ползват най-новите методи на лечение, следват американските такива, в нея се лекуват най-известни личности. Онкоклиниката е към болница , част от верига такава из цяла Испания. Директорът (проф. Баселга, завършил в САЩ, председател на Европейската асоциация по ракови заболявания, на Управителния съвет на американската..., работи по клинични изпитания за лечение рак гърда - ХЕР позитивни.


Hufeland Klinik for Holistic Immunotherapy
Dr. Andreas M. Demuth, Chief Physician
Loffeisteizer Str. 1-3, D-97980 Bad Mergentheim, Germany
49-7931-7082 or 7931-5360; ask for Mrs. Gabriele Woeppel or Johanna Bankoff
Fax: 49 7931-8185 or 7931-46244; Hhmgh@aol.com
www.hufeland.com/englisch/Hufeland_Klinik.html



Тема Re: КОМПРЕСИ, ЛАПИнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:40



КОМПРЕСИ С РИЦИНОВО МАСЛО:

Компресите с рициново масло – студено пресовано /т.е. натурално, не от аптеката/, приложени върху корема, действат детоксикиращо на организма. Използват се за болки, тумори, прешлени, гадене, възпаления, органомегалия /подуване и втвърдяване на далак, черен дроб, лимфни възли/. Прилагани локално, компресите могат да спомогнат за освобождаване или разтваряне на туморни маси. Особено полезни при белодробни проблеми и астма.
Тези компреси са полезни за всички женски проблеми – миоми, кисти и т. н.

Мек плат, тензух с дебелина 5-10 см. се напоява с рициновото масло и се налага директно върху кожата на болното място. Отгоре се поставя непромокаема хартия или найлони за увиване. Над него се поставя източник на топлина /слаба, не силна/. Компресът се оставя поне за 1 час да действа. Може да се остави и цяла нощ. Компресите се поставят от 3 до 7 пъти седмично.
Напоеният компрес може да се използва многократно, като се съхранява в найлонов плик или буркан в хладилника.
По време на очистването с компресите, е възможно да имате лоши мисли, да изпаднете в депресия, което е резултат от цялостното детоксикиране на организма. Опитайте се да овладеете и да отблъсквате тези мисли и депресивни състояния.

Студено пресовано рициново масло се продава в магазините за здравословни храни. ( в България засега го няма или трудно се намира).

КОМПРЕСИ С РИЦИНОВО МАСЛО
Сгъваш марля няколко пъти, напояваш с рициново масло и слагаш на мястото; отгоре найлон и вестник и преспиваш. Марлята с рициновото масло слагаш в пликче до следващото налагане. Можеш да използваш няколко пъти една и съща марля. Добре е след поставяне на компреса мястото да се затопли за около час.
Казват че стопява бучки, тумори, кисти, миоми, помага при дископатии и т.н.
Препоръчително е, когато се правят тези компреси да се подложите на пречистваща диета, плод и зеленчук, сокове....Десетина компреса били достатъчни. Лично не съм пробвала, но поне не вреди.

ПРИ ТУМОРИ – ЛАПИ ОТ ПОЛСКИ ХВОЩ:

Две шепи от билката се слага в цедка, която се поставя в тенджера с вряща вода. Парата размеква и сгорещява хвоща. Горещата билка се изважда с лъжица и се разстила върху ленена кърпа и се налага на болното място /тумора). Тази лапа стои 3-4 часа. Може да се прави и само вечер и да се преспи с нея. Прави се всеки ден в продължение на 1 месец най-малко или до следващите контроли. Две рецепти за лапи върху тумор.


ДВЕ РЕЦЕПТИ ОТ ЦОНКА ДАСКАЛОВА (ФАРМАЦЕВТ)

1) 200 г рициново масло + 100 г сода за хляб се смесват до хомогенна смес и се налага 3 пъти по 30 мин.

2) 200 г рициново масло + 100 г джинджифил се смесват до хомогенна смес и се налага 3 пъти по 30 мин.


ПРИ ТУМОРИ И БУЦИ:

РЕЦЕПТА:

По 300 г бирена мая, мед, слънчогледово кюспе и силна ракия се смесват на водна баня и се прибавя 200 г пчелен восък. В получения разтвор се потапят предварително приготвени марли, за да се получат мушамички. С тях се превързват туморните участъци.

ЛЕЧЕНИЕ С КОМПРЕСИ ОТ ХУМА (КАОЛИНОВА ГЛИНА)

Добре е хумата да е изкопана от чисто място и после да се държи на слънце 3 дни (да не се докосва до метал!). После се разтваря с вода до гъстотата на мека питка с дебелина около 1 см. Слага се в марля, отгоре – намачкан зелев лист и се поставя на мястото на тумора. Държи се 3 часа, след което се изхвърля. Едновременно с това, се приема вътрешно вода от хума (може да е дестилирана или изворна), като 1 ч. л. хума се разтваря в половин ч. чаша вода и се пие 3 пъти на ден, половин час преди хранене. Добре е през деня да се редува с чай от невен. Лечението трае 10 дни.
Хумата много добре прочиства всички органи и системи, а невенът е добре известна противотуморна билка.


ЛИПОМИ:

Това са няколко рецепти, които са от руската народна медицина.

Ето няколко рецепти:

1) взема се една супена лъжица разтопена свинска сланина и се смесва с една чаена лъжичка сок от чесън. Да се маже липомата няколко пъти на ден, докато изчезне.

2) Взема се неголяма глава лук. Изпича се. След това, още топла, се настъргва на ренде или месомелачка. Смесва се с 1 супена лъжица настърган тъмен домашен сапун. Сместа да се пази в хладилник. Получената смес да се налага на липомата като компрес. Компресът да се сменя 2-3 пъти в денонощието до излекуване.

3) Смесват се листата, луковицата и корените индийски лук и се раздробяват в месомелачка. Трябва обаче да се използват гумени ръкавици. Поставя се раздробената маса в стъклен буркан и се залива със спирт или домашна ракия (1:1).За компреси концентрацията е 1 част лук и 2 части ракия. Поставя се на тъмно място и след 2 седмици може да се използва. Така получената настойка може да се използва години.
Има данни, че с тази рецептата, липомата може да изчезне след 2 седмици.

П.П. Латинското название на индийския лук е Ornithogalum caudatum. Друг синонимно латинско название е Ornithogalum longebracteatum. Буквално означава "птицемлечник", но има много видове "птицемлечник". В Щатите популярност е добило името Pregnant Onion. Често го наричат „морски лук”, но това не е правилно, понеже морският лук е друго растение. Със сигурност се отглежда в Германия; може да се отглежда и в домашни условия. Не е ясно дали този лук може да се намери в БГ, но трябва да се пита в ботаническите градини.
МЕЛАНОМ
Препоръчва се и правенето на компреси (лапи) на мястото на тумора с настърган пресен корен от хрян. Предварително мястото се намазва с олио (добре е ленено), за да не изгори кожата. При появата на болезнено парене, компресът се маха.

РЕЦЕПТА С ХЛЕБЕН КВАСЕЦ, ДИВ КЕСТЕН И КОРЕНИ ОТ БЪЗ (по Петър Димков)

Квасецът се приготвя, като се замесва тесто от черно брашно с вода и мая. Оставя се да прокисне (с мирис на оцет) и именно то се използва за „набухвател” на същинското тесто.
Второто тесто се замесва по същия начин, като за „мая” се използва част от втасалото. След като тестото набухне малко, се добавят 6-7 настъргани диви кестени и нарязани корени от бъзак (тревист бъз).
Корените трябва да са винаги пресни и млади (разпознават се по малките израстъчета по тях). Копаят се от земята, където расте бъз. Нужни са около 7-10 корена с дължина 15-20 см. Трябва да са добре измити, ситно нарязани и смачкани почти на каша в дървен хаван.
Всичко това се смесва с тестото, меси се и се слага вечер на главата за цялата нощ (приготвя се 4 часа преди употреба и се поставя в двойна марлена торбичка).
Косата трябва да е много ниско подстригана, почти „нула номер” за по-добър ефект

Редактирано от Buba67 на 30.05.09 09:28.



Тема Re: ЛЕВКОЦИТИ ТРОМБОЦИТИ ХЕМОГЛОБИНнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:40



ЛЕВКОЦИТИ, ХЕМОГЛОБИН
За вдигане на левкоцити
За вдигане на левкоцитите има:
1) медикаментозни средства,
2) хранителни добавки и
3) народни рецепти:

1) Неупоген, Дексаметазона

2) Герисан и Бирела (бирена мая) – ударната доза (3 пъти х 2 табл. дневно) от двете.

3)Маоло - хранителната добавка, която се пие при химио- и лъчелечение, когато левкоцитите не са в норма.
http://www.smilo-bg.com/products.html

4) всекидневно сокове от моркови, червено цвекло и ябълки, по няколко сурови бадема и ореха.

5) Също шепа стафиди, накиснати от вечерта в гореща вода – на другата сутрин, веднага след събуждане, стафидите се изяждат и водата се изпива.

6) В 1 л вода се сваряват по 1 голяма цяла глава лук и чесън с люспите, врят, докато водата стане наполовина, после се смачкват леко, прецеждат се и отварата се пие на два пъти през деня. Ние го пиехме 15 дена – сутрин и обед. Има голям ефект!

7) Клизми – изпитано средство!

8) Сваряват се една голяма глава кромид лук с люспите и една глава чесън също с люспите (както са цели), докато водата остане наполовина. Смачкват се леко. Водата се прецежда и се пие;

9) Кръвен здравец - търговско название "Герисан" (от аптеките) или корени за чай (от билковите аптеки);

10) Еsberitox (от аптеката) - 3 х 1 (препоръчано от лекар);
11) "Шлемник Байкалски" ;

12) сок от червено цвекло, моркови, сурови орехови ядки, бирена мая, витамин В-комплекс на хапчета, зелен чай, куркума и чай от БЯЛ ИМЕЛ!

13) сок от сурови картофи – по 1– 2 чаши на ден (много ефикасно!)

14) Всекидневно – сокове от моркови, червено цвекло и ябълки; по няколко сурови бадема и ореха.


РЕЦЕПТА ЗА ВДИГАНЕ НА ЛЕВКОЦИТИ И ХЕМОГЛОБИН:

1/2 кг пчелен мед
1/2 л гъсто червено вино (от типа на "Алжирката", по-добре домашно)
1 непълна супена лъжица канела
4-5 карамфилчета (подправката).
Всичко това завира на водна баня и ври още 30 мин. след завиране.
Пие се по 20 мл 4 пъти на ден. Невероятен резултат за много кратко време!

СРЕДСТВА ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ХЕМОГЛОБИНА И ЛЕВКОЦИТИТЕ:

- Tothema на ампули (йонизирано желязо), продава се без рецепта и за няколко дни вдига стойностите до нормалните; приема се по 3 ампули дневно, но най-добре се посъветвайте с онколога;
- хемоглобинът се повишава от чесън и кълнове от леща.
- Суроватка - по 1 ч. чаша 3 пъти на ден преди ядене;
- Запарка от прясна коприва: 2 пълни стиски (шепи) измита коприва се залива с 1л. току-що кипнала вода, похлупва се, държи около 2 часа и се прецежда. Пие се през целия ден вместо вода. Вкусно е, няма проблеми с приемането.
- Разходки на чист въздух – ежедневно;
- Приятни занимания и положителни емоции – задължително!
- Пресни сокове от 300 г цвекло, 100 г моркови, 100 г корени от целина, 1 картоф (колкото яйце) и 300 г репички. Пие се 42 дни.
- 1 чаша студена настойка от здравец
- Картофена отвара
- 2 чаши студена или топла отвара от картофени обелки – шепа обелки се варят в 2 чаши вода от 2 до 4 мин. (ако ви хареса, черният дроб има нужда от нея и обратно)
- Печени необелени картофи, разполовени, с лимонов сок - 2 -3 пъти на ден.

- Билкови чайове от кимион, див анасон, карамфил, широколист живовляк.

- Кръвните показатели се оправят с прием 3-пъти на ден по чаена лъжичка пчелен прашец плюс 3-пъти на ден чай от магарешки трън,за 3 дни и всичко е наред.


САЛАТА ЗА ПРОЧИСТВАНЕ НА КРЪВТА:
Настъргани на едро цвекло, моркови и нарязано прясно зеле.
Заливка от мед, сок от лимон (може грейпфрут, мандарина), настъргана ябълка (или 1 с.л. ябълков оцет).

НЕВАРЕНА КАЛИЕВА „СУПА”
Прави се сокова смес от следните зеленчуци: 7 части моркови, 4 части целина, 3 части спанак, 2 части магданоз. Пие се 2 пъти на ден преди хранене.

ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ
3 пъти дневно черен (но истински черен, а не от този гранулирания инстантен) чай с 2 ч. л. мед и 2 ч. л. ябълков оцет (на гладно)
Това го пиеше месец и половина и се оправи, а от тогава не е имала проблеми с тромбоцитите.

Редактирано от *jull** на 26.02.11 16:12.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ НА РАК С КИСЛОРОДНА ВОДАнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:41



ЛЕЧЕНИЕ НА РАК С КИСЛОРОДНА ВОДА
Ето малко от текста:
"При всяко заболяване в организма се засилва разходването на водороден прекис и в крайна сметка това води до неговия дефицит. На този фон се засилва патогенната флора в организма, болестите се задълбочават, появяват се нови. Естествено, организмът има нужда от помощ. Водородният прекис е един от вариантите за такава помощ".
Следват примери за положителното въздействие на кислородната вода при различни заболявания, но аз привеждам само случаи на онкологични болести:

Пример 1. След операция на тумор в стомаха, изписват пациента като безнадеждно болен. След приемане на водороден прекис в течение на 3 седмици, той се възстановява, а при прегледа стомахът му се оказва чист.
Пример 2. Подобен случай – рак на хранопровода с метастази; болният се храни през катетър. След приемане на водороден прекис и компрес на гърдите ежедневно за 15 мин., болният започва самостоятелно да пие, а стомахът и червата започват да функционират. Изследванията показват, че метастазите са изчезнали.

Водородният прекис съществува под формата на таблети на хидроперита и на 3%-ов разтвор. В първия случай може да се разтваря 1 таблетка в четвърт чаша вода за изплакване на гърлото, капки и промиване на носа, за компреси. Компресите се слагат на болното място. Процедурите се правят на гладен стомах, а след тях (независимо дали са компреси или промивки), също не се яде минимум 30 мин. В противен случай може да се получи дискомфорт – подуване на стомаха, болки и пр.

Вътрешно 3%-ят разтвор трябва да се приема с постепенно увеличаване на дозата. Започва се с 2-3 капки 2-3 пъти на ден. Всеки ден капките се увеличават с 1, докато станат 10 на един прием. Или общото количество за деня не бива да надвишава 30 капки (3 пъти х 10 капки). Това се прави 10 дни, след което се почива 2-3 дни. Отново 10 дни х 30 капки и пак 2-3 дни почивка. Валидно е изискването, посочено по-горе - приемът на капките става на гладен стомах и може да се яде едва 30 мин. след това.
Лечението с кислородна вода (така както ми беше препоръчано):
Започва се с 1 чаша 50 мл. вода и в нея се капва 1 капка 3% кислородна вода. Изпива се преди хранене. Първият ден опитайте три пъти преди храна по 1 капка. Ако има и най-малката реакция – спирате. На следващия почвате отначало. Целта е да стигнете до 10 чаши (и съответно 1- капки) на ден – 50 мл вода и 1 капка кислородна вода. Пиенето на 3 литра вода е задължително (аз не мога и 2 л да изпия). Когато можете да изпиете 10 те чаши на ден с по 1 капка. От следващия ден слагате вече 2 капки. 10 чаши с 50 мл. вода и по 2 капки вътре кислородна вода. Така увеличавате количеството на кислородната вода до 10 капки в чаша от 50 мл. Чашите се разпределят през целия ден, не наведнъж. Сега за времето, през което трябва да се приема - жената твърди, че го е пила 8-9 месеца. Аз си мисля след месец да се почива още толкова и да се повтори.
Тази терапия плюс детоксикацията с йонизатор - за друго не знам /може да е пила/ твърди, че се е преборила с РАК НА ПАНКРЕАСА!

Професор И. Неумивайкин пише, че при екзема, псориазис и други кожни проблеми мястото се третира първо с най-слабия вид кислородна вода. Аз го намазах 2 пъти с 3-процентов разтвор, после продължих с 30%. Може би се мазах 10-11 пъти – когато се сещах, а не всеки ден по 1-2 пъти, както съветва руският лечител. Резултат : топчетата вече ги няма. Дали е било екзема или гъбички – така и не узнах. За мен е по-важно, че се отървах.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ПО Д-Р ЛАСКИН - РАК И МЕТАСТАЗИнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:42



*jull**:
тук помествам превода ми на главата „Пълно седмично меню според диетата на В. Ласкин"
от книгата на Владимир Добкин „АНТИРАКОВАТА ДИЕТА НА Д-Р ЛАСКИН”

СЕДМИЧНО МЕНЮ ПО В. ЛАСКИН

ПРЕДЗАКУСКА (30 мин. преди закуска) – каша от шипково брашно:
100 г шипки се смилат, взима се 1 суп. л. и се разрежда със студена преварена вода до течна каша.
Прибавя се десертна лъжичка цветен мед. Изяжда с бавно.

І ЗАКУСКА

- понеделник, сряда и събота:
1) Каша от елда с пшенични трици и олио (препоръчва се нерафинирано или зехтин);
2) зелен чай със стафиди (вместо захар);
3) 50 г пълнозърнест хляб;

вторник и четвъртък:
1) Същата – каша, зелен чай, хляб, но кашата е овесена (от ядки или кълнове);

петък и неделя:
Същата, но кашата е с кафяв ориз


ІІ ЗАКУСКА

понеделник и четвъртък:
Черни боровинки

вторник и петък:
Грозде (със семките)

сряда, събота, неделя:
Ананас

ПРЕДОБЕД (30 мин. преди обяда) – каша от шипково брашно и цветен мед (както ПРЕДЗАКУСКА-та)

ОБЕД

понеделник и четвъртък:
І Блюдо – супа:
1 чаша бобови (боб, бакла), нарязана глава лук, 2 стъбла керевиз (целина), 3 моркова, 2 суп. л. олио (зехтин) и 4 чаши вода. Вари се 30 мин.

ІІ блюдо - Риба - сьомга:
100-150 г сьомга, 2 стъбла аспержа, 2 неголеми домата, 4-5 гъби шийтаке, 5 грозда без семките, 3 суп. л. олио (зехтин), 1 ч. л. лимонов сок, 2 скилидки чесън, копър, 1 зелена пиперка. Вари се на тих огън 15 мин.

вторник и петък:
І Блюдо – леща:
0,7 чаша леща, 4 чаши вода, 1 глава нарязан лук, 2 моркова, 2 стъбла аспержи, 2 стъбла магданоз, 2 стъбла копър, 1 стръкче пелин, чубрица. Вари се 30 мин.

ІІ Блюдо – пиле (за предпочитане домашно) с джинджифил:
200 г пиле (без кожата), 2 големи глави нарязан лук, 1 домат, 2 суп. л. олио, 1 суп. л. бяло вино, 1 ч. л. пресен джинджифил, 2 суп. л. портокалов сок, 1 ч. л. настъргана кора от портокал, чаша гроздови зърна (без семки).
Нарязаното на парченца пиле се залива със студена вода и се вари 3 мин.(?). Прибавят се запърженият до златисто лук и останалите подправки. Ври още 3-5 мин. При сервирането се украсява с гроздовите зърна.

сряда, събота и неделя:
І Блюдо – супа
1 нарязана глава лук, 3-5 стъбла аспержи, 3-4 скилидки чесън, 2-3 парчета от корени на лопуш (репей), 100 г гъби шийтаке, морков, целина, 1 цвекло, 100 г бяло зеле.
Вари се 30 мин.

ІІ Блюдо – вегетарианско (по избор)
Хляб – 150-200 г пълнозърнест
Сокове – 200-250 – фреш (по избор).

ВЕЧЕРЯ:
Вегетарианско блюдо по избор, орехи, бадеми, зелен чай със стафиди (вместо захар).

ЗАДУШЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ ЗА ВЕГЕТАРИАНСКИТЕ ДНИ:

Средно по размери цвекло, 2 моркова, 100 г броколи, 100 г брюкселско зеле, 100 г цветно зеле, 1 пиперка, 1 суп. л. олио.
Нарязаните зеленчуци се задушават 30 мин.

заб.:

1) Към всяко блюдо през цялата седмица трябва да се добавят свежи зеленчуци, 4-5 стръка копър (и семена), нарязан лук (зелен и кромид), чесън, 3-5 стръка магданоз, 2-3 стръка джоджен или мента, малко морски водорасли, 1 суп. л. олио (зехтин).

2) Съотношението на употребяваните зеленчуци спрямо рибата и пилето да бъде 3:1.

3) Някои екзотични съставки (аспержи, шийтаке) може да бъдат заменени - за препоръчване с такива, които имат доказано антираково действие (напр. руска бяла гъба и съответно български аналози).

Тук допълвам диетата с някои пояснения, които д- Ласкин дава в едно интервю. Уточненията са важни, затова преведох част от тях. Ще се опитам да ги систематизирам. По-долу следват и някои други природни средства в борбата с онкологичните заболявания.

И така:

1. НА КАКЪВ ПРИНЦИП ДЕЙСТВА ДИЕТАТА С ЕЛДА?

Основно с изключително високото си съдържание на КВЕРЦЕТИН (от групата на биофлавоноидите, които са природни полифеноли, обхващащи около 4 хил. съединения, с мощно детоксикиращо и антиоксидантно действие, с антимутагенен и антиканцерогенен ефект.
В човешкия организъм има един ген - р53, който отговаря за работата на ДНК-клетките, поправяйки техните „грешки” (мутации). Но понякога този ген е увреден, затова не може да си изпълнява ролята и атипичните клетки се размножават на воля. Тогава именно КВЕРЦЕТИН-ът поема неговата функция и се грижи „лошите клетки” (раковите) да не получават необходимите им ензими, за да продължат живота си. Без тях, след 4 седмици раковите клетки умират.

Кверцетинът се натрупва в клетките именно при диетата с елда (той не се съдържа само в елдата, но в нея е в най-голямо количество).


2. НА КАКВО Е ОСНОВАНА ДИЕТАТА НА Д-Р ЛАСКИН И КАКВА Е РОЛЯТА НА ДРУГИТЕ СЪСТАВКИ (кафяв ориз, шипково брашно, пшенични трици)?

При развитието си, ракът преминава през 7 етапа, отнасящи се до взаимодействието на клетките, стабилността на имунитета и т. н. Диетата на Ласкин, чрез подбраните продукти, попълва липсата на необходимите биологично-активните вещества.

Кверцетин се съдържа в най-голямо количество в елдата, но също в кафявия ориз и шипката (има го също в лука, броколито, ябълките, зеления чай, червеното вино).

Шипката бива високовитаминна (кафявата или майската) и нисковитаминна (кучешка, конска). Външно се различават по това, че чашелистчето на витаминозния вид са изправени нагоре, докато на другия са отпуснати надолу към „стените" на плода.

Шипковата каша, която се приема половин час преди хранене, неутрализира отровите и извежда вредните радикали от организма. Това се отнася особено за хората, които са на химио- или лъчетерапия. Освен това, шипковото брашно очиства организма и способства за усвояването на кверцетина.

Пшеничните трици имат съвсем малко кверцетин, но основно подпомагат дейността на жлъчката Но ако тя обаче проблеми на болния, триците могат и да се пропуснат.


3. ДОПУСКАТ ЛИ СЕ ОТКЛОНЕНИЯ В ДИЕТАТА?

За да бъде максимално действаща диетата, тя трябва да се спазва строго. Напр. в нея НЕ е включено мляко, затова в кашата то не бива да се добавя. Ако човек, обаче, е много привързан към него, може да го приема отделно, например малко преди сън.

В диетата са включени допълнително и други продукти (напр. аспержи), които понякога трудно могат да се осигурят. Това не е беда, може и без тях, важното е да се спазва основата на диетата и тя е ЕЛДАТА.

Има болни, които не могат да приемат такова голямо количество каша от елда (3 пъти по половин чаша) – в такъв случай нека ядат, колкото могат. По отношение на водата, важи същото – 8-те чаши са препоръчителни, но при болни с асцит (или предразположение към такъв), количеството се ограничава.


4. ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ДИЕТАТА

Ако се прави 3 пъти на ден (по половин чаша сварена елда с 2 чаши вода и съвсем малко сол – 0,5 г за целия ден), СРОКЪТ на прилагане на диетата е средно от 4 до 6 седмици. Може обаче да продължи според състоянието на болния и фазата на неговото заболяване.
Д-р Ласкин привежда примери от практиката си, при които след 3-4-месечно прилагане на диетата, се подобряват болни в краен стадий на рак.


4. ХРЯНЪТ – ДРУГОТО ЧУДО В ОНКОЛЕЧЕНИЕТО

Друго невероятно средство при лечение на рака е ХРЯН-ът. Попадането му в кръвта увеличава 4 хил. пъти ефективността от лечението! Хрянът наистина е чудо, защото действа в случаи, когато ракът е напреднал, метастазирал и когато метастазите (напр. в черния дроб) не могат да се оперират.
След многогодишни проучвания, Ласкин стига до извода, че най-ефективният начин за приложението на хряна е чрез КЛИЗМИТЕ!

Как се прави това?
Суровият хрян се наситня на съвсем дребни парченца. 1 суп. л. от него се залива с половин чаша вряща вода и се оставя за 12 ч. в хладилника.
След очистване на червата (по естествен път или чрез голяма клизма), с детска „круша” (малка помпичка) в дебелото черво се вкарват 30-40 мл от настойката (но не повече, за да няма неприятно „парещо” усещане!).
По този начин хрянът попада веднага в черния дроб. На повърхността на левкоцитите има рецептори, които възприемат ензимите на хряна и така активността им като „убийци” на раковите клетки нараства 4 хил. пъти!

Д-р Ласкин твърди, че в практиката му, при прилагане на това лечение (клизми през ден), след 10-15 процедури, скенерът вече НЕ ПОКАЗВА НАЛИЧИЕ НА МЕТАСТАЗИ!

При РАК НА БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ, хрянът действа най-ефективно чрез инхалации, но трябва да е наситнен максимално, защото по-едрите частици не се усвояват. Препоръчва се дори болният, ако е в състояние, сам да реже хряна, защото той така едновременно вдишва неговите изпарения. А след това да се наведе над него, да покрие главата си и да вдишва 2-3 мин. или докато му се насълзят очите.

Тази процедура, впрочем, е ефективна при всякакъв вид простудни и грипни състояния, ангини, бронхити и пр. Прави се ежедневно, до отшумяване на болестта. Има данни за излекуване на хронична бронхопневмония за по-малко от месец.

При РАК НА БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ задължително се комбинират двете диети – с елдата и с хряна!


5. ЧУДОТО НА ЗЕЛЕТО (БРОКОЛИ)

Английският проф.-онколог Елиът Росен нарича зеленчука броколи „антираковата ваксина на 21 век”. Той открива в него елемента 13С, а в соевите бобчета – т. нар. генистеин. Главната им заслуга е, че регулират надмощието на „антираковия ген” BRC1. Когато той се увреди, възниква огромна опасност от развитие на рак, предимно на простатата, млечната жлеза и яйчниците.
Изводът – повече плодове и зеленчуци и по-малко химически продукти.


6. И ОЩЕ СРЕДСТВА В БОРБАТА С РАКА

По света непрекъснато се търсят и откриват средства за борба с рака:
- В Австралия например за антиракова ваксина (най-вече при рак на кожата) е признат аспиринът.
- В САЩ признават здравият сън като успешно средство за борба с туморите.
- В Испания доказват марихуаната като начин за борба при рак на главния мозък.
- В Япония – бирата като ненадминато средство в борбата с онкологичните заболявания.

СЪВЕТЪТ НА Д-Р ЛАСКИН:

АКО ИСКАТЕ ДА ПРОДЪЛЖИТЕ ЖИВОТА СИ, ПРЕМИНЕТЕ НА НИСКОБЕЛТЪЧНА ДИЕТА!

Количеството белтъчини, което не бива да се превишава, се изчислява, като се умножи 0,52 г по височината (ръста) на човека.
Даден е пример с жена на 64 кг, за която нормата е до 35 г белтъчини дневно.

СПРАВКА ЗА КОЛИЧЕСТВОТО БЕЛТЪЧИНИ В 100 г ПРОДУКТ:

- месо, бобови, сирене – 30 г
- птици, риба, извара – 15 г
- елда, овесени ядки – 10 г
- хляб, макарони, яйца – 8 г
- мляко, кефир – 5 г
- плодове, зеленчуци – 1 г

ВСЕКИДНЕВНО може да се употребява:
- 3 суп. л. олио
- 2 ч. л. мед
- цвекло, тиква, червен пипер
- картофи – ограничено (до 2 картофа на седмица)

ДА СЕ ИЗБЯГВА – сладко, солено и пържено!


ПРИМЕРНО МЕНЮ
на пациентка на д-р Ласкин, цитирано чрез нейния разказ в книгата му.
Жената през 1996 г. заболява от рак на яйчниците, преминава през операция и химиотерапия и малко по-късно случайно се запознава с терапията на д-р Ласкин. Съставя си с негова помощ меню, което спазва години наред.
Преводът е по книгата, затова е запазен разказът от І л. ед. ч.

Ето менюто й:

1. ПРЕДЗАКУСКА
Сутрин на гладно (преди закуска) – сок (фреш) от морков + тиква + ябълка или
фреш от грейпфрут.


2. ЗАКУСКА
Каша от елда или овесени ядки, после зелен чай с мед (към него прибавя мента, мащерка и др. билки, кори от ябълки, от лимон и портокал).

Кашата от елда се приготвя така:
заливат се 2 суп. л. елда с гореща вода и се оставят за около половин час, докато зърната набъбнат, след това се кипва на огъня.
Подправя се с олио и малки парченца сирене.

Овесената каша се приготвя така:
2 суп. л. овесени ядки + 1 суп. л. трици се заливат с топла вода и се оставят да набъбне (но не да кипват!). Подправят се с предварително накиснати стафиди и нарязани на парчета сушени сливи (също предварително накиснати).


3. ОБЕД
Състои се от 3 блюда, но те не включват супа:
1) Зеленчукова салата; 2) Зелена салата; 3) Основно ястие (топло) – 1 ден пилешко или риба, на другия – зеленчуково ястие (варен картоф, зеле или броколи)

1) Зеленчукова салата:
нарязани полусварено цвекло, пресни моркови, глава лук, ябълка и кисело зеле (приблизително поравно). Прибавя се олио (зехтин). Впрочем през лятото за предпочитане е Зелената салата, макар и в по-голямо количество.

2) Зелена салата:
пресни краставици, домати, листна салата (през зимата – китайска), червена пиперка, зелен лук, магданоз, копър, чесън. Количеството от всеки вид е според вкуса (но общо взето – поравно), само чесънът е не повече от 2 скилидки.

3) Основно ястие:
а) Риба – 50-60 г леко размразено филе (напр. морски костур) се нарязва на малки парченца и се задушават в малко мазнина (олио). Отгоре се посипва нарязана глава лук и се добавя вода. Ври на тих огън под похлупак;

б) Пиле – по най-простия начин – сварено.

в) Зеленчуково ястие – напр. цветно зеле или броколи. Приготвя се като рибата – с малко лук и ври на тих огън. Не се използват при варенето никакви други подправки, освен малко сол. Обедът приключва, както и закуската - с .ъс зелен чай.


4. ВЕЧЕРЯ
Винаги една и съща: малка кофичка кисело мляко, обезсолена извара, твърдо сирене, зелен чай.
Те насищат организма с калций.


5. МЕЖДУ ОСНОВНИТЕ ХРАНЕНИЯ

Плодове и ядки: гръцки орехи, ябълка, киви, мандарини, фурми, ягоди и др. (според сезона). През лятото - плодове, а пред зимата – и сокове.
Вода - о 2 л вода дневно – често, по малко, също и преди хранене.
Препоръчва се и чаша сухо червено вино на ден.


НАПЪЛНО ЗАБРАНЕНИ (особено в първите години на диетата):
- месо (освен постно пилешко), масло, майонеза, прясно мляко, каймак, сметана
- хляб (ограничено и само пълнозърнест), макаронени изделия
- сладко, с изключение на плодове (пресни и сушени) и мед
- бяло зеле, с изключение на кисело (но лично приготвено).


ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ХЕМОГЛОБИНА:
1) 1 суп. л. леща се смила и залива с чаша вода. Оставя се да се утаи и се изпива на глътки през деня.

2) И една стара рецепта:
В 4 ябълки „антоновки” се забиват 30 гвоздея (може дори да са ръждиви). Оставят се през нощта, а сутринта гвоздеите се изваждат, ябълките се опичат и изяждат в продължение на един ден.

ЗА ИМУННАТА СИСТЕМА
„Имунал” , екстракт от Ехинацея, от Розова радиола – редуват се всяка седмица. Правят се контрастни душове, разходки, закаляване, положителните емоции, подкрепата на близките си хора.

София Смоленска, Москва


ДОПЪЛНЕНИЯ КЪМ ДИЕТАТА НА Д-Р ЛАСКИН

1) стадии и лечение на онкологичните заболявания
2) още за компресите с хрян;
3) значението на Алое
4) значението на витамин D3
5) „брашно на живота” (подобрен вариант на рецептата)
6) приложение на диетата на д-р Ласкин


1. ЕТАПИ В РАЗВИТИЕТО И ЛЕЧЕНИЕТО НА РАКА СПОРЕД Д-Р ЛАСКИН:

І - 7 ЕТАПА В РАЗВИТИЕТО РАКА - ПРИЗНАЦИ
ІІ – ФАКТОРИ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА БОЛНИЯ ОРГАНИЗЪМ
ІІІ – ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ СРЕЩУ РАЗВИТИЕТО НА РАКА

Тази таблица обосновава диетата на д-р Ласкин, както и съставеното от него ежедневно меню.


І ЕТАП

а) Признаци: нарушение на генетичната стабилност
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: чрез витамините С, Е и флавоноидите – генестеин, апигинин, лютеолин и кверцетин.
в) Хранителни продукти срещу рак: зеленчуци и плодове – аспержи, червен пипер, тиквички, броколи, лук, чесън, домати, цитруси, касис, малина, шипка, зелените листа на зеленчуците, елда.

ІІ ЕТАП

а) Признаци: погрешно поведение на гените.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: чрез витамините С, Е, EGCG, куркума, кверцетин.
в) Хранителни продукти срещу рак: елда, зеленчуци, плодове, шипка, броколи.

ІІІ ЕТАП

а) Признаци: предаване грешен сигнал на съседна клетка.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: чрез флавоноиди, EGCG, емодин, Омега-3 и селен.
в) Хранителни продукти срещу рак: плодове, зеленчуци, елда, шипка, алое, рибено масло (от дълбоководни риби).

ІV ЕТАП

а) Признаци: нарушение честотата на деление на клетката.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: мелатонин, EGCG, вит. D3
в) Хранителни продукти срещу рак: мелатонин, зелен чай, елда, шипка, риба сьомга,
яйчен жълтък.

V ЕТАП

а) Признаци: образуване на нови съдове за хранене на растящите тумори.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: куркума, кверцетин, селен, вит. Е.
в) Хранителни продукти срещу рак: куркума, зеленчуци, плодове, елда, растително масло, шипка.

VІ ЕТАП

а) Признаци: прорастване и метастазиране.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: да бъде може да бъде спрян чрез емодин, кверцетин, селен, вит. Е.
в) Хранителни продукти срещу рак: алое, зеленчуци, плодове, елда, растително масло, шипка.

VІІ ЕТАП

а) Признаци: имунна депресия - рязко намалява съпротивата към инфекции и унищожаване на злокачествените клетки.
б) Предпазващи и възстановяващи фактори: астрагалус, лентинус, едодес, глутатион, селен, вит. С, Е, мелатонин, бромелайн.
в) Хранителни продукти срещу рак: астрагал, гъби шийтаке, плодове, зеленчуци, зехтин, мелатонин, сок от ананас, елда и шипка.


2. КОМПРЕСИ С ХРЯН (допълнение)

Лечението на тумори (вкл. саркоми) може да се съчетава с компреси от хрян (настойка), като се избере концентрация, която няма да изгори кожата. Ако туморът е във вид на рана, хрянът може да се стърже (реже) в непосредствена близост до болното място; така неговите изпарения ще окажат лечебното си действие върху раната.


3. АЛОЕ – природна „химиотерапия”

Неговото антиканцерогенно действие се дължи на това, че съдържа емодин, за който е доказано, че при дневна доза от 3,3 г потиска онкогена при рака на млечната жлеза, а също способства за диференцирането на клетките и потиска ферментите на канцерогенезата.
Впрочем емодинът по химическия си състав принадлежи към същия клас, към който са и химиопрепаратите Метаксантрон и Доксорубинцин (!).


4. ВИТАМИН D3 в борбата срещу рака

Д-р Ласкин работи над приложението на вит. D3 – хормон, блокиращ развитието на раковите клетки при левкемия, миелом, рак на млечната жлеза, на простата, на дебелото черво. Затова той счита, че при тази локализация на тумора, в организма трябва да се въведе витамин D3 в готов вид (капсули) или чрез храна (черен дроб от риба, богата на този витамин).


5. „БРАШНО НА ЖИВОТА” (подобрен вариант)

Напомняме, че 2 суп. л. брашно (от 3-те компонента – елда, леща, шипка) се разтварят в малко студена преварена вода и получената кашица се изяжда както следва:
- 15-20 мин. преди хранене (при нормална киселинност на стомаха) или
- 30-40 мин. преди хранене (при понижена киселинност).

След подобряването на диетата, д-р Ласкин препоръчва преварената вода да се замени със ЗЕЛЕН ЧАЙ за получаване на лечебната каша. Дори добавя, че тази кашица може да се разтвори допълнително в 200-250 мл зелен чай и тогава да се изпие. И докато кашата сама по себе си не е особено вкусна, разтворена в зелен чай, тя става доста по-приемлива.

Важно допълнение – зеленият чай присъства във ВСЕКИ ЕТАП, затова трябва да се пие ежедневно – наред с чистата вода, соковете и полусоковете (сокове, разредени с вода).

Д-р Ласкин допълва още своята рецепта и с АЛОЕ, разредено не с вода, а със ЗЕЛЕН ЧАЙ.

Това „брашно” е особено полезно за профилактика – когато човек работи в замърсена среда или живее в екологично проблемни условия. И особено, ако в семейството ракът е наследствено заболяване.
Затова ако го използвате като профилактика ежедневно и в продължение на години, то ще удължи също с години вашия живот!

Неговите 3 компонента са активно геронтологично средство:

ЕЛДА – укрепва кръвоносните съдове, увеличава мускулната сила, издръжливостта, умствената работоспособност, бори се с исхемична болест на сърцето, премахва атеросклеротичните плаки, повишава потенцията.

ЛЕЩА – нейните белтъчини стимулират сърдечната дейност, подобрява функцията на черния дроб и очистителния метаболизъм на бъбреците.

ШИПКА - възстановява кръвотворните органи, ускорява зарастването на костите, нормализира дейността на стомаха, активизира функцията на черния дроб и бъбреците, щадейки бъбречния епител.

Някои специалисти виждат в тази смес не само профилактично средство срещу онкозаболяванията, но и средство за нормализиране нивото на захарта у диабетиците, срещу хепатит, за заздравяване язви на стомашно-чревния тракт, при силна простуда или голяма загуба на кръв.


6. СТРОГ РЕЖИМ ИЛИ ОСНОВНО (СЕДМИЧНО) МЕНЮ

Дали да спазваме строгата диета – само каша от елда и пиене на вода (вкл. сок, разреден наполовина с вода) или да изберем пълното седмично меню?
Изборът се определя главно от това, дали ще се провежда лечение или профилактика:

- за лечение - строгият режим се прилага 6-7 седмици и после се правят изследвания.
При рак в ІV стадий са необходими поне от 3 до 6 месеца лечение с диетата на д-р Ласкин, но може да се наложи и по-дълъг срок. Всичко е индивидуално;

- за профилактика – по избор само седмичното меню или комбинирането му със строг режим, напр.:
- 2 дни в седмицата – строг режим
- останалите дни – седмичното меню.

Има данни, че тази диета повлиява благотворно също лечението на редица заболявания, (вкл. асцит), редуциране на телесното тегло, общото прочистване и тонизиране на организма.
Което я прави наистина универсална!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

С това приключвам резюмирания превод на книгата на Владимир Добкин „АНТИРАКОВАТА ДИЕТА НА Д-Р ЛАСКИН”.
При превода не съм спазвала реда, по който върви изложението, защото голяма част от него е под формата на интервюта, а при тях информацията често е разхвърляна, повтаря се или е оставена на „подразбиране”. Затова съм се опитала да я резюмирам, структурирам и систематизирам с цел да отделя най-важните моменти.

Опитах се да бъда прецизна, но ако онези, които четат книгата в оригинал открият съществени пропуски или неточности, моля да ги посочат, за да ги коригирам.

В растителните продукти за предпазване и лечение на рак са посочени билки, някои от които не ми бяха известни. Всички те, обаче, могат да се намерят в Интернет. Лично съм ги проверила, но не съм дала линкове, за да не разводнявам оригиналния текст.

И накрая – мисля, че ДИЕТАТА НА Д-Р ЛАСКИН наистина е още една добра алтернатива, нодходяща за превенция и лечение на редица заболявания, включително и рак. Голямото й предимство е, че е лесна, удобна и достъпна за приложение.
Ще се радвам, ако помогне на някого!

ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ!

*jull**

Редактирано от *jull** на 01.11.16 21:54.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:43



ГАЗ

Оказва се, че лечението с газ идва от най-дълбока древност. За лечението с газ пише още Авицена в неговия "Канон на лечебната наука". По това време са използвали естествена течна газ, която е добивана от природни находища и е наричана „бял нефт”, а петролът е наричан „черен нефт”. Такова находище има в санаториума "Нафталан" в Азърбайджан. Има и в Румъния, където с естествена газ са лекували много болести по времето на Чаушеско, когато е имало дефицит на лекарства.
Авицена препоръчва газта при различни болести, а по отношение на рака пише, че газта лекува тумори на матката. Цитира други автори, според които газта убива и извежда глистите от тялото. Имайки предвид, че според една от теориите рака се причинява от паразити (става дума за плеоморфичен организъм с наноразмери), то вероятно действието на газта се състои точно в това ДА УБИЕ ПРИЧИНИТЕЛЯ НА РАКА.
Авицена казва, че еднократната доза е 2.94 грама. Пише също, че вредното действие на газта се отстранява чрез семена от живовлек и неговата слуз.


І РЕЦЕПТА С ГАЗ

Сутрин на гладно се изпива 1 суп. лъж. зехтин.
15 минути след това – 1 суп. лъж. рафинирана газ.
15 минути след това – 1 чаша прясно мляко.
2 часа след това не се яде нищо.

Прави се един път годишно по 40 дни. Може да се почива един два дни, ако се усети претоварване.


ІІ РЕЦЕПТА С ГАЗ

1 супена лъжица студенопресован зехтин
1 супена лъжица газ, прецедена през марля
2 чаени чаши прясно мляко

Сутрин на гладно се приема в продължение на 10 дни. След това десет дни се почива. Повтаря се три пъти (общо 50 дни с почивките).


ІІІ РЕЦЕПТА С ГАЗ

Още един съвсем простичък вариант на лечение с газ:
Преди да се използва, газта се филтрира многократно през тензух, марля, памук, въглен или препечена до черно филия хляб. Пие се по схема (дозата може да се ползва от предните варианти):
1 седмица се пие, 1 се почива;
1 седмица се пие, 2 се почива;
1 седмица се пие, 3 се почива;
1 седмица се пие, 4 се почива;
След това се пие още 1 седмица – общо 35 дни.
Да се избере най-подходящия според възможностите и случая.


ІV РЕЦЕПТА С ГАЗ

Методът с газ не противоречи на други видове лечения – пречистване, гладуване, уринотерапия, хранителни добавки, дихателни и закаляващи процедури, физически упражнения и др.
При тежкоболни – по 1 ч.л. или по 1 суп. л. веднъж на ден на гладно;


V. НАСТОЙКА НА ОРЕХИ В ГАЗ

Използва се авиационен керосин или газ за битови нужди, допълнително филтрирана с измит речен пясък или активен въглен. Може и 3 пъти да се филтрира през филтърна хартия (за кафе-машини) или марля.

За настойката:

Зелени (млечни) орехи, наситнени с нож или месомелачка, се заливат с газта в съотношение 1 към 10 млени орехи и газ. Престоява на тъмно като периодично се разбърква; ако орехите са 2 или 3 части, а газта – 10 части, времето за престой се намалява. Когато настойката е готова, се прецежда и е готова за приемане. Срокът на годност е неограничен, но е добре да се използва до 3 години.


VІ. С ПЧЕЛЕН ВОСЪК И ПЧЕЛЕН ПРАШЕЦ

- към орехите и газта се добавят от 0,5 до 1 част пчелен восък и 0,1 до 0,5 части прашец (1 л настойка на орехи в газ стига за 4-членно семейство за 3-5 години).
Употреба – вътрешна и външна:

ПРИ ТУМОРИ С ЛОКАЛИЗАЦИЯ

1) Вътрешно:

Настойката се приема в съответствие с лунните цикли (29 дни) – по 1 чаена или супена лъжица (може да се започне от 1 чаена и след 2 седмици да се стигне до 1 супена) – 3 пъти на ден 20 мин. преди хранене. Да не се пие с вода!
Допълнително (но не задължително) – всеки ден да се прави компрес от настойката в болната област за 20 мин. Почивка по време на лунния цикъл (от едно до друго новолуние). Правят се още 2 курса.
По този начин лечението с настойка от орехи в газ е 3 курса и продължава около 1 година. Ако лечението се повтаря, да се почива преди това 2-3 месеца.

Вариант – приема се 1 ч.л. от настойката 2 пъти дневно със задържане 3 мин. в устата, после се гълта. Прави се в продължение на 30 дни. Месец почивка. Повторение на курса.

Известен е успешен случай (рак на стомаха) за 10 дни – по 1 суп. л. настойка сутрин, 30 мин. преди хранене.

2) Външно – тампон от марля, сгъната на четири, намокря се с 1 ч. л. настойка и се слага върху болното място, а отгоре – пергаментова хартия и слой памук. Увива се с бинт. Компресът се държи 30-60 мин. и се сваля. За да се избегне изгарянето, мястото предварително се маже с олио. Компресът се повтаря през 3-4 дни, но при незачервена кожа! Общо се правят 5-6 компреса от газ.


VІІ. ЛЕЧЕНИЕ С ГАЗ ПО Г. МАЛАХОВ

1. Балсам на С. Герасимов :

Състав – протиева вода, 0,5 л водка, 200 г наситнени залени орехи и 200 г наситнен с нож пчелен восък.

Приготовление:
орехите се берат по пълнолуние (имат повече йод и микроелементи). Наситнените орехи и пчелният восък се слагат в буркан от 3 л и се заливат с пчелния восък, водката и водата. Стои на тъмно от 3 до 6 месеца при 35-40 градуса (по-високата температура разрушава ферментацията, по-ниската – леко я ускорява).

Употреба:
По 1 ч.л. преди хранене 1-3 пъти дневно, заедно с лечението с газ (не се препоръчва при хипертоници!). Лекува различни видове рак (вкл. аденом на простатата), мастит, белодробни заболявания, бронхиална астма, ставни болести, на кръвоносните съдове, кожни, хипотериоза и др.

Или:

Млечно-узрели орехи се разрязват на парчета и се напълват в стъклен буркан догоре, след което се заливат с дестилирана газ. Оставя се на тъмно място за 21 дни, плътно захлупен. После се прецежда с марля и пак се оставя на тъмно. Така е готов за употреба. Тъй като не всеки понася газта, започва се с пробен курс – 5-6 капки сутрин и вечер преди ядене. Увеличават се с по 1 всеки ден – до 15 к. І-та седмица. Следващите 3 седмици се взимат по 15 и после дозата постепенно се намаля с 1 капка на ден – до 5 к. Лечението е 1 месец, почива се и при необходимост се повтаря.

2. Комбинации на газ (или газ с орехи) и масло от горчица и от тиква

По 1 ч.л. на гладно от посочената смес, а след 15 мин. – само газ (или с орехи) по избрана схема.


VІІІ. РЕЦЕПТА С ПРЕЧИСТЕНА ГАЗ

Тема: ЛЕЧЕНИЕ НА РАК С ПРЕЧИСТЕНА ГАЗ
Здравейте, искам да помогна не всички,които са в плен на тази ужасна болест и се надявам да ми пишат от време на време, за да знам дали найстина има такъв убийствен ефект. На баща ми му казаха, че е болен от рак, но не можаха да намерят къде е. Направиха му операция на гръбнака и отсякоха-метастази в костите. Забравих да спомена, че тогава татко беше неподвижен НАПЪЛНО от кръста надолу. Сега вече се движи с проходилка.
Пожелавам успех и много късмет на всички, защото ако БОГ не е решил - нищо не става.

ЛЕЧЕНИЕ С ПРЕЧИСТЕНА ГАЗ

Газта безпогрешно лекува рак с метастази (вкл. и на мозъка), детски паралич, отравяне на кръвта, диабет, заболявания на простатата, болести, свързани с кръвта. Газта помага, независимо дали преди това е прилагано друго лечение (операция, лъче- или химиотерапии). Може да се прилага и след операция на дебелото черво с анус претер.

ОПИТАЙТЕ!

Времето, за което болният започва да чувства подобрение на общото си състояние, свързано с повишаване на апетита, възможност да се храни, намаляване и дори изчезване на болките, е строго индивидуално. Ако болният не е в състояние и не може да поема препоръчаната доза според неговото заболяване, нека да приема максимално възможната за него доза, но за по-дълъг период от посочения, докато получи желания резултат.
Газта може да се пие и профилактично против рак от всеки по посочения по-долу начин.
Газта лекува и гъбички на кожата с мазане и простудни заболявания - с разтривки.
При лечение с газ при някои болни е възможно да се проявят епизодично стомашно разстройство.

НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ

Непосредствено преди и след газта се изпиват 3-4 глътки хладка минерална вода. 5 мин. след газта се пие 1 с. л. зехтин, може след него и малко вода. Ако се получи стомашно разстройство, зехтинът може да се заменя с 1 с. л. чист домашен пчелен мед. След половин час болният може да се храни (ако не може, е достатъчно със сокове), но не по-късно от 2 часа, като желателно е да започне с 3-4 маслини (ако може с костилките). Ако болният не може да започне веднага лечението с необходимата доза газ, да опита през първите 2-3 дни - 3 пъти дневно с 3-4 капки га,з разтворени във вода.

КАК СЕ ФИЛТРИРА ГАЗТА?

В бутилка се поставя фунийка, на която най-отгоре се поставя филтърна хартия, закупена от аптека или санитарен медицински магазин. Над нея се поставя тензух, върху който се насипва слой от медицински въглен (също от аптеката ). В така приготвената фунийка се прецежда обикновената газ за осветление, която е 1 л. Тази процедура се повтаря 3-4 пъти, като съставките на фунийката се подновяват всеки път, като четвъртия път се прецежда само през филтърна хартия.

ДОЗИРОВКА

1) Рак на гърдата
След операция на гърдата и направено облъчване, газта се пие 14 дни по 1 ч.л. сутрин. След 10-дневна пауза лечението се повтаря още 14 дни.

2) Рак с метастази (на млечната жлеза, на дебелото черво, панкреаса, детеродните органи и др.)
По 1 с.л. в продължение на 20-30 дни. Ако въпреки подобрението в общото състояние, което чувстват болните, метастазите не са изчезнали напълно, лечението може да продължи още от половин до 1 месец (до пълно излекуване). Ако болният не може да приема толкова дълго време максималната доза, продължава с по 1 ч.л. сутрин и вечер.

3) Рак на стомаха
14 дни 3 пъти по 1 ч.л. След 14-дневна пауза се повтаря още 14 дни - 3 пъти по 1 ч.л.

4) При язва на стомаха - 3 седмици по 1 ч.л.

5) Заболяване на простатата - 6 седмици по 1 ч.л. дневно.

6) При диабет
1 месец по 15 капки във вода 1 път дневно. После 4 седмици по 15 капки веднъж седмично, а след това - от време на време 1 път по 15 капки профилактично в продължение на 10 дни.

7) При детски паралич и други парези - както при рак с метастази.

8) При хронични възпаления на пикочния мехур - продължително време по 1 ч.л.
(до пълно излекуване 4-6 седмици ).

9) При злокачествени заболявания
След първия курс на лечение, който е завършил с пълно излекуване, профилактично - 1-2 пъти годишно най-малко 3 години (желателно е пролет и есен) да се пие газ 12 дни по 1 ч.л.


ІХ. ФИЛТРИРАНЕ НА ГАЗ И ПРИЕМАНЕ (Буба)

Купувате газ за осветление от железарията, активен въглен на прах от аптеката и филтърна хартия (става и тази за кафеварки в големите вериги).
Взимате два буркана от лютеница (средните – около 300 грама). В единия буркан слагате фуния, във фунията филтърната хартия, в хартията слагате 2, 3 супени лъжици активен въглен. Във втория буркан сипвате газ от бутилката. Започвате със супена лъжица да сипвате газта от втория буркан върху активния въглен, докато мине цялата от единия буркан в другия. Изхвърляте филтърната хартия с накиснатия активен въглен. В празния вече буркан зареждате отново – фунията, в нея суха филтърна хартия и сух активен въглен. Повтаряте процедурата. Пак изхвърляте филтърната хартия и въглена. Третия път слагате само суха филтърна хартия. И отново упражнението от единия буркан в другия, лъжица по лъжица.
Ако след втората филтрация ви жълтее още газта (случвало ми се е), я минавам вместо два пъти, три пъти през въглен, а четвъртия път само филтърна хартия. Целия процес трае поне 2 часа.
Така приготвена, газта е готова за пиене. Започвате с 1 капка, като увеличавате постепенно до достигане на супена лъжица (ако има процес) или чаена за профилактика.
Относно продължителността на приемане има много теории. Пила съм я месец, с месец почивка. В момента я пия 2 седмици, след което 2 седмици почивка.
За да няма оригвания и други стомашни неразположения най-добре да мине поне час и половина до приемане на храна или вода след газта.

ГАЗ ЗА МАЗАНЕ ПРИ ТУМОРИ

Смесват се 1 суп. лъжица газ, една супена лъжица зехтин и една супена лъжица водка и след това се маже (ако е на главата - корените на косата. Държи се час - час и половина и след това се измива. Прави се през 2 дни. Няма опасност от изгаряне на кожата.

Редактирано от *jull** на 06.03.11 08:40.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ С ПИРАМИДИнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.09 23:44



Лечебната Пирамида в Спасово:



Модели за домашни пирамиди:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.