Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Търся мнение за РАНИ ОКОЛО СТОМАТАнови [re: naperville]  
Автор avena ()
Публикувано15.05.09 11:10



майка ми имаше същия проблем. Фирмата производител продава кремове за рани. Когато се сменя торбичката трябва да полежи най-малко 20 мин. намазана с крема. Ние седяхме и до час. Постепенно раните зарастнаха и сега е добре. И торбичките да не се сменят всеки ден.

Редактирано от *jull** на 15.05.09 12:07.



Тема Re: Търся мнение за рак на дебелото червонови [re: avena]  
Автор piksun (непознат )
Публикувано26.05.09 21:44



Искам да попитам нещо ,майка ми е оперирана от рак на дебелото черво ,писах на Атанас Цонков природо лечител и главен редактор на вестник ЛЕЧИТЕЛ.Той ми препоръча лечение със Саменто ,Епамар стронг , Убиголд и иска да му пратя изследвания които майка ми трябва да направи 24 на брой ,,незнам редно ли е да ги покажа тука понеже са много''.Въпроса ми е някой контактувал ли е с него и доволен ли е от лечението.Малко ми е притеснено понеже той не е доктор а природолечител,,ако не бъркам'' а и това лечение е доста скъпо за 3 месеца лечение цената е 1182 лв което той ми препоръчва а нещата се купуват само от техните аптеки,,Лечител''



Тема Re: Търся мнение за рак на дебелото червонови [re: piksun]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано26.05.09 22:21



Нямам мнение за способностите на Атанас Цонков , но сумата и на мен ми изглежда голяма. Защо не си изберете някой от долните методи?



Успех, не се отчайвайте! Запознайте се и с други алтернативи, предложени в началната тема на клуба.



Тема Re: кселода, платина ...нови [re: Mpaвka]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано24.06.09 14:13



Не е за мен ХТ, а за моята приятелка и "колежка по нещастието", която понесе вече 3 операции по повод дебелото черво за една година /рецидив/, минала е и 28 ЛТ
Няма комп у тях, та затова вместо нея питам
Назначиха й ХТ с кселода и вливки, не е разбрала точно какво й вливат, но вливките ще са 4 по един път на ден през две седмици и има вътре и платина
Аз бях на друга схема ХТ
Въпросът ни е , ако има някой , който е минал подобна ХТ, как се отразява на организма - наясно сме, че на всеки различно, но има някои общи последици
Какъв режим на хранене, помощни добавки ?

... butterfly effect ...



Тема Re: кселода, платина ...нови [re: LlDl_ru]  
Автор mim.i ()
Публикувано24.06.09 14:16



Майка също мина 4 операции. Пиеше Кселода и на следващата година и вливаха Елоксатин /платина/. Кселодата беше що годе добре, но платината и идваше малко тежко. Повръщаше доста. Но общо взето това бяха страничните действия.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор naperville (непознат)
Публикувано17.08.09 14:02



Здравейте ,имам нужда от помоща Ви.Съпругата ми е с диагноза рак на ректума Т4N1M0.Първата операция беше м.април с изкарана временна илеостома.В края на м.юли втора операция за затваряне на стомата и свързване на пасажа по естествен път.И проблемите започнаха с много често ходене по голяма нужда и помалко, а в момента и се е възпалил ануса от честото ходене по голяма нужда.Моля Ви ако някой има подобен проблем или е минал по този път нека да даде съвет какъв хранителен режим трябва да се спазва и с какво да мажем възпаленото място.Благодаря Ви



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: naperville]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано19.08.09 00:03



Минах по този път, и на настоящия момент вече 3 г след операцията все още имам този проблем
При други хора се е възстановила функцията на дебелото черво
Всичко е от "според зависи..."
И преди писахме по този въпрос, потърсете в темите за дебелото черво, или ровете в интернета по въпроса
Храната не трябва да е лютива и пиперлива, без дразнещи подправки
За болките, позивите и спазмите /моите са през 15-20 минути, изпразване на червото по цял ден/ - НО-ШПА на таблетки или на инжекции, което е по-добре защото действа на 10-15 минута и се успокоява червото
В най-лошия случай - идете в кабинет за болката и помолете за ТРАМАЛГИН
Не се притеснявайте от мисълта, че ще свикне на това лекарство, по-добре да се овладее болката, след това може и да ги спрете, както ги отказах и аз , когато вече не ми болеше толкова жестоко /или вече свикнах ?!/
А за раздразнения анус на мен ми помогат тези мазила :
ПАЙЛЕКС
БЕЗОРНИЛ
Второто е много щипещо, но след 15 минути облекчава възпаления анус
Но все пак - питайте лекар, с оглед избягване на алергични реакции, че ние сме вече кристална стока



***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано19.08.09 00:13



8125891 - Цифров рeд за лечение на рака на дебелото черво и задстомашната жлеза

Това го изрових из просторите на инета,
ако някой се интересува - повтарянето на цифрите било като мантра за лечение и предпазване ...

аз си го закачих на екрана и го виждам всеки ден , така и го чета всеки ден



***Давай напред и не бой се! Вся Жизнь впереди!***

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Авторzuza58 (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 15:49



Здравейте! Налага се да се включа към вашия клуб.
При преглед с видеоколоноскоп се видя полипоидна формация, обтурираща 2/3 от лумена на червото. Резултат от биопсията-умерено диференциран жлезист карцином.
Можете ли да ме насочите съм лекар, хирург- онколог в София или Стара Загора, от който да сте доволни?
Знаете ли координати на проф. Димитров или доц.Куртев, различни от кабинета в онкологията(в отпуск са до 14. 09)?
Ще се радвам ако ми отговорите, защото няма никакво време според гастроентеролога и всеки момент може да се получи подпушване.
Благодаря ви и бъдете здрави!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: naperville]  
Авторнaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 16:18



Съпругът ми също имаше този проблем. На нас много ни помогна Д-р Драганов от онкологията в Дървеница. От април месец сме на лечение за проблема, самият той обясни, че лечението е продължително, но , в интерен на истината, още на 4-5 ден се забеляза промяна в честотата на ходене по голяма нужда. За многото газове съпругът ми по съвет на Драганов взима капките за бебенца Саб Симплекс вече четвърти месец.
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.