Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Търся мнение за РАНИ ОКОЛО СТОМАТАнови [re: Kaлoянa_]  
Автор naperville (непознат)
Публикувано11.05.09 23:46



Здравейте, имам нужда от съвет .Съпругата ми е оперирана от рак на ректума и в момента е с временна илио стома (дано да го пиша правилно). Около стомата кожата се зачерви и разрани много и не може да се залепи торбичката и е много болезнено. Дайте съвет как да се справим с този проблем. Благодаря ви!

Редактирано от *jull** на 15.05.09 12:02.



Тема Re: Търся мнение за РАНИ ОКОЛО СТОМАТАнови [re: naperville]  
Автор mim.i ()
Публикувано12.05.09 08:31



Трябва да намерите подходящия крем. Майка използваше хиляди кремове.
И мястото трябва да се почиства и да се държи сухо.

Редактирано от *jull** на 15.05.09 12:04.



Тема Re: Търся мнение за РАНИ ОКОЛО СТОМАТАнови [re: naperville]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано12.05.09 08:40



Аз вече имах повод да пиша по този въпрос. Обикновена цинкова паста много помагаше на съпруга ми в сходна ситуация. Информация за нея бях получила от една жена в болницата, която също я беше ползувала с успех. Пробвайте, според мен е много ефикасна.

Редактирано от *jull** на 15.05.09 12:05.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: diana1OO]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.05.09 08:49



Искам да попитам знаещите тук. Прочетох , че при рак на дебело черво не трябва да се дават витамини от група В, защото хранят раковите клетки. Фолиевата киселина и В9 витамини. Защо я изписват тогава?

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:40.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: mim.i]  
Автор пиceтo (непознат )
Публикувано15.05.09 09:00



При РМЖ също казват, че е противопоказно да се приемат витамини от В групата.

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:41.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: пиceтo]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.05.09 09:20



Ами защо тогава се изписва? Това може например да се поправи, защото го знам,
ама в следващия момент, ако не знам дали няма да изпие нещо майка, което е противопоказно....

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:46.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.09 09:40



Независимо, че са от общата група "В", различните витамини в нея имат специфично действие, а недостигът (и излишеството) на всеки от тях е отговорен за различни заболявания.

В конкретния случай дефицитът на вит. В9 е причина за проблеми на червата, затова ти го изписват допълнително. А фолиевата киселина е отговорна за епителните клетки, както и за анемични състояния.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:43.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: пиceтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.09 09:42



Противопоказан е вит. В12, не цялата група В!
Причината е, че В12 е витамин на растежа и размножаването на клетките, включително и на раковите. Но нека уточним, че това се отнася до синтетичния В12, а по отношение на естествения (който се съдържа в храните), може би трябва да бъдем само малко по-предпазливи. В12 се съдържа в черния дроб, бъбреците, рибата, месото, яйцата.
Парадоксът е, че недостигът на този витамин увеличава риска от рак на гърдата!...

Всичко е в равновесието, както се вижда. Затова мисля, че човек трябва да си прави изследвания за витаминното и минерално състояние на организма си.

Ето един ориентиращ тест, който не може да замести изследванията, разбира се:





"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.05.09 13:20.



Тема ВИТ.В И РАКнови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.05.09 09:47



Благодаря много Джул! Това ме успокоява. Извинявам се, но от 2006 г. съм свидетел на поредица от лекарски грешки и изпитания върху мама и съм се наострила много!

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:48.



Тема ВИТ.В И РАК [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.09 10:01



Ами и между медиците е имало слаби студенти, нали...



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.05.09 11:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.