Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Kaлoянa_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано27.02.09 17:49







Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Kaлoянa_]  
Авторkapka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.09 15:48



ima li naistina nqkakav uspe6en metod,lekarstvo sa podpomagane,udalgavane givota na bolnite strada6ti ot tova kovarno sabolqvane?[shte polud se]



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: kapka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.02.09 16:08



Има успешни теории и методи, които за съжаление не са универсални, т.е. не работят еднакво при различните видове рак. Че заболяването е коварно е вярно, но също така е вярно, че ако е хванато навреме шанса за справяне е огромен.
Първата ми молба е да пишете на кирилица. На първа страница на клуба има две постоянни теми "справочник на темите" и "алтернативи на рака". Там има събрана безценна информация от нашия опит. Четете и питайте. Ние ще помагаме с каквото можем.





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Aня]  
Авторpoetesata (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 20:07



направете си изследване, долре е колонскопия, подгответе се поне 2 дни, като последните 12 часа преди изслевдането пийте само вода и сокове, така ще може да се види добре дебелото черво, пие се и една смес от аптеката, т(забравих името, лекарите я казват, ако ви направят и рентгенова снимка с вкарване на каша отдолу също е добре, не оставяйте така нещата, не се страхувайте, по-добре се изследнайте, важно е, колкото по-п(рано по-боре, може и нищо да няма, идете на скопия, успех



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано03.03.09 20:03



ЗДРАВЕЙТЕ!!!
МОЛЯ ВИ ОТГОВОРЕТЕ МИ КАКВО ЗНАЧИ ТУМОРЕН МАРКЕР И ПОКАЗАНИЕ ОТ 1.34
ИЗВИНЯВАЙТЕ, ТОЗИ ВЪПРОС ЗАДАДОХ ПРЕДИ ДОСТА ДНИ В РУБРИКАТА ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРЯ, НО НЯМАМ ОТГОВОР. НЕ ЗНАЯ ГЛУПАВ ЛИ Е , НО МОЖЕ БИ СЪМ ПРОПУСНАЛА ДА УТОЧНЯ, ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО НА МОЯ СЪПРУГ. ОПЕРИРАХА ГО НА 10.12.08 г. И ИЗСЛЕДВАНЕТО Е ПРАВЕНО СЛЕД ПЪРВАТА ХИМИОТЕРАПИЯ - З СЕДМИЦИ. МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ ПРЕЗ КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ СЕ ПРАВЯТ ХИМИОТЕРАПИИТЕ? НОРМАЛНО ЛИ Е ДА СА ПРЕЗ 26;27 ДНИ ?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: lenkatag]  
Автор sara123 (непознат)
Публикувано03.03.09 20:22



Здравей, референтните граници за туморен маркер на дебелото черво е 39, така че 1.34 е в норма.



Тема Re: За вливкитенови [re: lenkatag]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.03.09 22:07



За маркера отговориха, а аз да кажа за химиотерапията. През колко дни да са вливките зависи от лекарството, което вливат. Ако ни кажеш какво му вливат ще ти отговорим за дните. Има лекарства, които се вливат и на 26 дни, така че спокойно.



Редактирано от Buba67 на 03.03.09 22:10.



Тема Re: За вливкитенови [re: Buba67]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано04.03.09 18:02



Здравейте!
І-та вливка беше fu 5 а ІІ-та платина или точното название е оксалия. ІІ-та вливка беше на 23,24 и 25 февруари, а сега ни заплануваха отново за 23.03.
мъжът с когото беше опериран във ВМА си прави химиотерапиите в Стара Загора и ІІ-та му беше на 16.02.,а за ІІІ-та е запланувян за 09.03. Разликата ввъв времето е голяма, а са с еднаква диагноза и хистология. Ние правим химиотерапия в София в онкоболницата. Притеснено ми е - кое е правилното назначение? ФАКТИЧЕСКИ ПРИ НАС ИНТЕРВАЛА Е 28 ДНИ А ПРИ НЕГО Е 21 ДЕНА??????????????????????? Не си го обеснявам?
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗАТА ОТЗИВЧИВОСТ!



Тема Re: Търся мнениенови [re: lenkatag]  
Автор memss (непознат )
Публикувано07.03.09 20:59



Здравейте! Свекърва ми я оперираха от рак на дебелото черво на 24.02.09г. Операцията е правена в Испания и това, което имам като е информация е от моя съпруг. Някаква приятелка го е завела при медицинско лице с картона на майка му и му превела, че има разсейки в черен дроб и панкреас и ако лекарите назначат ХТ след като излязат резултатите от изследванията ще живее, ако не е обречена. В същото време сестра му казва, че като е разговаряла с лекарите са казали, че всичко е минало много успешно и са много доволни и ще се оправи. На кой да вярвам незнам. Лошото е че съпруга ми незнае испански. Не е с анус-претер. Независимо какви ще са резултатите /те ще излязат края на март/ има ли шанс да и помогна с билките и газта, за които четох. Моля ви за мнение-било лошо или добро искам да знам. Много съм уплашена. Шокът е голям. А аз истински вярвам, че тази жена ще живее и трябва да живее. Извинявам се за това, че описвам тези неща, но това имам като информация.



Тема Re: Търся мнение [re: memss]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.03.09 22:18



Преди да предприемете каквото и да било трябва да сте наясно със ситуацията. Точна диагноза /стадий/ и какво са направили при операцията /отстранен ли е тумора/. След това с епикризата да поискат консултация с онколог за назначаване на лечение и чак тогава може да помогнете.
Успокойте се и изчакайте епикризата. Ако има и най-малко съмнение съпругът ви да направи консултация и с друг лекар по документи.
Ще помогнем когато картината е ясна. Дотогава я успокоявайте и обичайте.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.