Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 11:53



а какво значи нискодеференциран аденом? Извинявам се за многото въпроси, но се чувствам като в мъгла.. която никой не иска да надигне...



Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано27.02.12 22:43



Здравей Полина, туморите са ниско,средно и високо диференцирани. По-добре да са от последния вид, да не се инфилтрират толкова бързо в околните тъкани. Засега няма мети и това е добре. Имате време, необходим е поне месец за възстановяване от операцията. Дотогава ще говорите с онколог и ще вземете решение. Само не изпадайте в паника, ще се намери изход. Желая ви успех и сили.



Тема Re: Suvetнови [re: ramibolu]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано28.02.12 11:12



Здравейте, много Ви благодаря за отговорите! Да така и ще направим от средата на март почваме с лъчетерапия. Гледам да не изпадам в паника, държа се, но имам и такива моменти! Надявам се всичко да бъде наред, трябва да се преборим с тази болест! Мисля позитивно, вярвам, че е много важно! Като започнем пак ще пиша, сигурна съм, че ще получа добри съвети!
Още веднъж Ви благодаря и Ви желая много здраве и сили!



Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 12:02



Здравейте отново, оказа се, че са определили стадия като IIB, започваме с лъчетерапия от средата на месеца. Казаха между 30-40 нагревки без почивка, после с химио да 4-6 курса, като ми обясниха, ч един курс е 5 последователни вливки. Чудя се това не са ли прекалено много процедури? Някак си като четях другите мнения ми се стори, че повечето хора правят по-малко? Или бъркам...



Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.03.12 12:14



Всеки случай е различен, ако имаш съмнения можеш да се консултираш с друг химиотерапевт.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Problemнови [re: Buba67]  
Авторgiiia (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 18:47



Здравейте, пиша защото имам сериозен проблем... От няколко години изпитвам силни болки в ануса, който съм забелязала, че се проявяват при изживяване на силна емоционалност и стрес, но веднага, а например след няколко часа, или на другата вечер когато съм се поуспокоила. Болките са повърхностни като мога да ги оприлича на спазъм като болката е полсираща и нестихваща, много силна...ужасна! Такива болки са изпитват и майка ми и сестра ми, и по техен съвет единственото което ги облекчава е многократно обливане на мястото с хладка вода... Преди няколко месеца при проявата на тази болка припаднах... ходих на какъв ли не лекар хирург, гинеколог, гастро и т.н. направиха ми изследвания на кръвта, доплер,скенер на главата, хирурга ме тушира, гастроро също казаха, че вс е нормално. Накрая ми изписаха успокоителни а гастрото ми препоръча да направя за всеки случай скопия.. отказах... проблема е че сега тези болки продължават от време на време и най-лошото е че започнаха да се проявят и при сескуална възбуда...Съжалявам, че ви занимавам въпроса е доста деликатен, но искам да попитам за вашето мнение да направя ли и скопията и дали някой от вас е имал такива болки или е чувал нещо? В нета не откривам нищо... Навремето майка ми е ходила на сумати лекари, правена е и скопия, накрая някакъв стар професор гастро и е казал, че това е спазъм на дебелото черво и няма лек. Но понеже това е било отдавна все пак се надявам сега някой да може да ми помогне все пак са минали години, пък да не говорим за ужасяващата болка и невъзможността да водя нормален полов живот, а недай си Боже да е нещо по страшно.
Надявам се някой да пише и даде мнение, защото незнам какво да правя! Благодаря Ви!



Тема Re: Problemнови [re: giiia]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.03.12 19:07



За да си спокойна, направи колоноскопията. Правят я с пълна упойка, няма да усетиш нищо. Ако всичко е наред, има лекарства за спазмите, трябва ти само точния специалист.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор nevada96-203375 (непознат )
Публикувано11.05.12 12:16



Здравейте, пиша ми отново за проблем свързан с майка ми. Вече мина 1 и 3 месеца от операцията от рак на дебелото черво - без анус претер, но проблемите са налице - редудат се или невъзможност за изхождане, трудност при изхождането с напъване ( без запек) или невъзможност за задържане, просто се изпуска по всяко едно време на денонощието.Понякога има и кръв, по скоро се е разранила. Незнам какво да правим и къде да я водим вече. Доктора който я оперира препоръча да направим пак ректоскопия и ехография на малък таз. За какво е тази ехография на малък таз? Дайте съвет моля Ви какво да правим. Чакаме и туморните да излязат, при последното изследване те бяха малко завишени, но пак в нормата. Мислим да минем и на скенер, но най-вече ме притесняват тези проблеми с изхождането, дали операцията не е направена качествено - какво мислите?. Моля помогнете.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Russi]  
Автор велизар (непознат )
Публикувано29.06.12 17:31



здравейте ! дядо ми е опериран от рак на дебелото черво и има метастази в черния дроб.прочетох , че иван желев лекува успешно всички видове рак.някой има ли повече информация за този човек или това е поредната измама в бг.моля пишете !



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор i1357 (непознат )
Публикувано18.07.12 12:22



След дългогодишна борба с рака баща ми си отиде от този свят. Объръщам се към всички , които са болни или имат болни близки или познати с това заболяване. Няма спасение от тази коварна болест. Няма лечение. Всичко което можеше да се направи бе направено. Къде не отиде, какво ли не изпи. Е само му удължавахме живота - дали за хубаво или за лошо бе до нас и със нас.

Пиша тук къй като искам да помогна на хора , които се нуждаят от:

ConvaTec - отворена торбичка - 10бр. , лентички 10бр, щипка - 1бр. в кутия. Кутиите са в срок на годност не са отваряни или използвани.

Към тях Convacare - почистващи ароматизирани кърпички, както и лепило от същата серия. Така и кръгли капачета, които се ползват при необходимост ако човека реши да отиде на плаж - с тях се покрива областта с торбичка. Всичко е ново.

Надявам се да помогна на хора , които имат нужда от това.

Подарявам ги на нуждаещи се хора. Поне това мога да направя!

Ако някой се нуждае от тях




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.