Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.09 14:23



Бих те посъветвала да видиш какво става в храносмилателната система. Ехограф, гастроскопия или дори скенер, ЯМР. Трябва да изключиш полипи и всичко, което се сетиш. Възможно е да е възпаление, дори алергична реакция към млечни продукти. Има рецепта със зехтин и билки на Петър Димков. Ще я потърся и ще ти я напиша. Мисля, че ще помогне и за възпаление и за изчистване. Смени гастроентеролога! Знам, че ще е трудно и ти е писнало, но няма друг начин. Трябва да си наясно и не отлагай повече!
Успех и да докладваш!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.09 22:00



Лиди, това за което говориш,, много пролича на непоносимост към лактозата(или просто някой ензим в млякото)Изключваш всички млечни неща +мляко(кисело и прясно), а Ca-може да си заместваш с таблетки калции-тук има всякакви, кат бонбони, на прах, разтворими....сигурна съм , че и в Бг. има, това с таблетките го прави, защото, ако си в менопауза или близко ...остеопорозата е непрятно заболяване...Мисля,че е добре да поговориш с диетолог , той(тя)със сигурност ще имат някаква идея за заместител на Калции , и изобщо за проблемът...Усмивки





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.09 22:06



Междувпрочем забравих да кажа, че тази непоносимост към млечните прод. и млякото се открива лесно , бързо и евтино с обикновен кръвен тест...Успехове!!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: yraaa]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано22.02.09 10:56



Благодаря много на всички !
В понеделник пак ще имам борба с JP-то за направление за гастроентеролог /през септември ползвах направлението за махане на полипи/, та дори да не ми го даде ще си платя свободен прием, ама кой ще е специалиста - това е въпроса ?
Една най-тачената докторка в Плевен за мене навремето се произнесе, че трябва да си лекувам само нервите и че лоши работи по черва не се образуват ... - а ми откриха рак ...
а д-ра, който ми го откри е добричек, но не можа да се сети че разстройството при ХТ е следствие на самата ХТ и само ми обяснява, че ми е изрязано парче от червото и от там са всичките останали проблеми... Та ще трябва да ходя пак при който и да е специалист, не мога да стигна до София в това време, а сега и никак не съм за пътуване...
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
После ще ви пиша какво успях или как се оправям





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
АвторMasha (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 01:27



Здравейте, всички!
Моя мъж го оперираха от рак на дебелото черво, в сигмоида, и получи следоперативна пареза на стомаха. В момента е с хранителна сонда. Някой има ли повече информация за това. Колко продължава? Какви евентуално лекарства за стимулиране на стомаха могат или би трябвало да се приемат?
Много ви благодаря!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 15:34



Това което описвате се нарича на медицински език Синдром на Линч тип 2. Критериите за поставяне на подобна диагноза до 1994 бяха само клинични и по данни от фамилната история, които при Вас са налице. Причината е мутация в гените отговарящи за поправката на случайните грешки, които възникват в удвояването на ДНК при нормалното делене на клетките в организма. Т.е. като няма редактор и грешките си се трупат. Понастоящем има гететични тестове, които установяват точната мутация и дали всъщност наистина това е проблема, но Вие имате всички индикации да извършите това изследване (както и децата Ви ако имате защото подлежат на профилактичен скрининг след определена възраст). У нас доколкото ми е известно с тази задачка се занимава група от ИСУЛ и лабораторията на проф.Кременски - генетик.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 18:43



Обръщам се към вас за съвет. Цял живот съм се страхувала от тази ужасна болест. ...Винаги си въобразявам, че ме е хванала... моля, не ми казвайте, че съм глупава - такава съм...
Моля, кажете ми трябва ли да се притеснявам, ако 3-4 пъти вече при изхождане забелязвам една розовеникава слуз по тоалетната хартия? Правила съм си изследване за кръв в изпр., отрицателно. Напоследък отвреме навреме имам разстройства, но винаги си ги обяснявам с храна. Доколкото знам - нямам хемороиди, поне не съм имала съмнения засега... Не слабея, напротив - дебелея. Болки нямам никакви, нито други оплаквания, но кой знае?? Над 40 години съм.

Ако смятате въпроса ми за несериозен - моля, изтрийте го.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Aня]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано24.02.09 19:06



Аня, за да не се притесняваш излишно, можеш да отидеш на едно изследване, колонскопия (не съм сигурна дали правилно го изписвам), но то се прави на 10 години, ако всичко е наред, така че поне за следващите години да не се притесняваш.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: _aaa!_]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 19:41



Сърдечно благодаря за бързата реакция! Мислила съм за това изследване, но доколкото знам - е много мъчително? Пък и джи-пи-то едва ли ще ми даде направление... Тя се отнася винаги много несериозно към моите оплаквания. Сигурно защото съм си хипохондрик... но в края на краищата и хипохондриците се разболяват и умират, нали?



Наистина ли е толкова мъчително, изследването? А има ли нещо по-приемливо като междинно изследване преди него?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: Aня]  
Автор LlDl_ru (търсеща отговор)
Публикувано24.02.09 22:59



Аня, привет!
Ако няма противопаказания за определен вид упойка, то колонскопия може да се прави и с пълна упойка, нищо не се усеща, вече не е "инквизиция"


Последната ми колонскопия през октомври 2008 я правих в Болница "Доверие" в Овча Купел-2 , под наблюдение : първия ден се изчиства дебелото черво с Фортранс, а на втория ден се прави колонскопията, след обяд си тръгваш. Работят и с направление, ако е на свободен прием, то освен самата процедура се заплаща и ден престой - това вече трябва да се провери колко струва - вече сме 2009г
Във хипохондрия и мен са ме обвинявали - доста дълго време се мъчих и се налагаше да доказвам на лекарите , че нещо не е наред в моето тяло
А можете да си направите и КТ - скенер /струва по-малко пари-зависи ов кой град сте- и въобще не боли/, ако има нещо подозрително - чак тогава ще се наложат и други подробни изследования
Успех !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.