Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Koлaн]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.09.11 19:25



Закон за движение по пътищата



Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.

(2) Могат да не използват обезопасителни колани:

1. бременните жени;
2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на обезопасителен колан;
3. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;
4. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.

Мисля, че баща ви попада в точка 2.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.09.11 19:26.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
АвторKoлaн (Нерегистриран)
Публикувано26.09.11 20:30



Благодаря, Буба67!



Тема Съвет - рак на дебелото червонови [re: Koлaн]  
Авторnevada (Нерегистриран)
Публикувано29.11.11 21:51



Скъпи приятели, както писах и преди майка ми също е оперирана от рак на дебелото черво от преди 10 месеца ( операцията е сфинктеропазваща - без анус претер). Все още има проблеми с честото изхождане - 1 ден е добре, след това следват безсънни нощи. По- обезпокояващото е, е от седмица, две се оплаква от болки в таза. Преди месец си прави профилактичен преглед - фиброколоноскопия и изследване на туморни маркери, казаха че всичко е в норма, при червото няма полипи, туморните са в норма, но на какво могат да се дължат тези болки, моля дайте съвет.
Благодаря!



Тема Suvetнови [re: nevada]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 20:32



Здравейте, пиша, защото съм мн притеснена. Преди няколко дни оперираха моя близка от рак на дебелото черво. Изрязаха го цялото, имала е огромен тумор, бяхме в болницата с връзки и хирурзите ни казаха, че ако не било така даже нямало и да я оперират а само да я отворят и затворят.... Сега чакаме резултатите от биопсията. Това не е първата ми среща с рака... тоза ужасна болест е отнела татко ми когато съм била на годинка... Изпитвам ужас да не и се случи нещо... Има ли възможност все пак този тумор да е доброкачествен..много ми се иска... Дайте мнение, моля Ви



Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.02.12 21:36



Възможност винаги има. Все пак най-добре да се изчака хистологията, после ще мислим.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Suvetнови [re: Buba67]  
Авторnoлuнa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.12 10:31



Дано, така или иначе нямаме друг избор, но са и казали, че задължително ще се проведе курс на химиотерапия, така че борбата тепърва предстои. Въоръжили сме се със сили и кураж, тя също иска да се пребори! Дано Господи има шанс за всички!



Тема Re: Suvetнови [re: noлuнa]  
Авторnoлuнa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.12 11:55



Като излезнат резултатите ще пиша пак! Много се радвам, че има къде да споделя тревогите си! Благодаря Ви!



Тема Re: Suvet [re: noлuнa]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 11:25



Взехме резултатите, излъгаха ни, че е доброкачествен.........радоста беше голяма....докато не се усъмнихме и звъннах на познат хирург...изчетох му хистологията...Злокачествено е, каза ми 4е е един от най-лошите пишеше Ca rekti pT4NxM0 може ли да ми го разтълкувате...Моля Ви ;(



Тема Re: Suvetнови [re: polina]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.02.12 11:37



pT4NxM0 означава тумор над 4 см, без информация за разсейки в лимфните възли, а М0 значи, че няма разсейки в други органи. Регистрирайте в онкологична болница, за да мине на онкологичен комитет. Може да предложат химиотерапия.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Suvetнови [re: Buba67]  
Авторpolina (Нерегистриран)
Публикувано27.02.12 11:47



Ами тя сега се възстановява от доста тежка операция тъй като и отстраниха цялото дебело черво утре ще ходим в онкото, незнам защо но пише, че препоръчват лъчетерапия задължително и химио по преценка на онколога.... Може ли да изкажите мнение сериозно ли е положението. Не мога да разбера защо лекарите крият от нас и говорят с недомлъвки някак си все остава не доизяснена ситуацията...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.