Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: Buba67]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано23.06.10 18:26



На 01.06. беше пуснат протокол за майка ми за Кампто, на 11.06 е одобрена (проверих в министерството по телефона), а още го няма в аптеката на онкодиспансера във В. Търново (и там проверявам всеки ден).
Моля, ако някой има информация за доставката на Кампто да пише. Много съм обезпокоена, защото миналата година по това време чакахме почти 2 месеца за Елоксатин, но сега уж нямало проблем, в което се съмнявам.



Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: Buba67]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано23.06.10 19:48





тук е описан метода на "Виртуална колонскопия", но има едно НО!

"Виртуалната колоноскопия обаче не диагностицира малки полипи, злокачествени образувания и преканцерози, които не са на краче и с нея не може да се осъществи полипектомия.Поради тази причина,тя не е изместила класическата колоноскопия от хирургичната практика. "

При мене точно този проблем го избягвам , т.е. правя 2в1 - диагностика и махане на полипи на една процедура

След операцията бях на колонскопия на 6-ия месец и добре, че ме провериха, защото имаше и взпаление и конци, които се наложи да се махат защото моят организъм не понася чужди тела ...

А как мисли тази жена да изтрае надуване с въздух в червото за да й се направи този скенер !?!
Не е ли по-добре като мене да се подложи на тази процедура с упойка в някои високоспециализирани болници ... и ако има полипи веднага да се отстранят и да се изследват

а и не знам къде в БГ има такава виртуална колонскопия, освен в в най-близката Турция

... butterfly effect ...

Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: Buba67]  
АвторMapиo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.10 00:18



Макар и неприятна - колоноскопията е достатъчно показателна... Или поне аз знам така!



Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: Mapиo]  
Автор toje_to (непознат )
Публикувано24.06.10 08:37



Колоноскопия с изрично искане за упойка.



Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: toje_to]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.06.10 21:06



Виртуалната колоноскопия НЕ МОЖЕ да замести класическата. Разликата е огромна. С фиброколоноскопа оглеждаме директно лигавицата на черво. Че и с увеличение. Все едно си гледате дланите с лупа. Виртуалната се получава като се скенира раздутото с въздух дебело черво, след това компютърна програма сглобява направените около 200 рентгенови снимки и дава виртуален черно-бял (или в каквито си изберете два нереални цвята) образ. Върши работа да откриете нещо голямо, но за проследяване и профилактика засега не.



Тема Re: Скенер или колоноскопиянови [re: Buba67]  
Авторnel (Нерегистриран)
Публикувано25.06.10 13:20



Колоноскопия!При съпруга ми скенера не показваше нищо обезпокоително,а тои е имал резидив

Сега вече доста изпуснахме положението



Тема Re: колоноскопиянови [re: nel]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано14.08.11 18:15



имам някакво сериозно възпаление по цялото черво с жестоки болки
утре влизам в болницата
ще правят изследвания - колоноскопия
моля, стискайте палци за мен



... butterfly effect ...

Тема Re: колоноскопиянови [re: LlDl_ru]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано14.08.11 21:00



Лиди, с теб съм! Стискам палци и на краката и ръцете! Цялото ми сърчице е с теб! Прегръщам те!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: колоноскопиянови [re: megolina75]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано14.08.11 21:38



Стискам палци, миличка! Дано всичко да е наред!!!



Тема Re: колоноскопия [re: LlDl_ru]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано14.08.11 22:07



Късмет, миличка! Дано няма сериозни проблеми и всичко да е наред :))) чакаме да пишеш скоро :)

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.