Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано25.10.09 12:17



Здравейте Илиана,
отдавна не съм писала, но се обръщам към вас и всички знаещи и
моля за компетентно мнение относно състоянието на съпруга ми!
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Диагнозата след операция на дебелото черво, направена на 10.12 2008 г. е:нискодиференциран аденокарцином обхващащ цялата дебелина на стената, пробив на серозата и в петте РЛВ - метастази
рТ4N1MxG2q , без Ту инфилтрация
Последваха 6 курса на химиотерапия, като последния беше на 29.06.2009 г. Направени бяха всякакви изследвания на кръв и урина - всичко беше в норма, направена беше и компютърна томография на коремни органи - всички бяха чисти. Лимфни възли неуголемени.
До сега не сме правили никакви изследвания. Моля Ви, кажете мнението си за диагнозата и какво да предприемем от тук нататък.
С уважение!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: lenkatag]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано26.10.09 09:12



Мила, не мога да се ангажирам с мнение относно диагнозата понеже не съм медицинско лице.След отстраняване на тумор на ректум и последвал курс на ХТ засега съм добре.Всичко това се случи преди три години.През това време пиех и продължавам да пия хранителни добавки и билки.Аз съм на мнение,че човек трябва да направи каквото сметне за правилно,пък да става каквото ще.
Моят съвет е да правите редовно контролни прегледи и да си пие нещата,които сте преценили,че помагат-другото е божа работа

. / Не е правилно да се оставим по течението,но и да не търсим под вола теле /



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано26.10.09 14:03



Днес са го приели в болницата. Доктора е настоял да говори с мен и му се обадих. Не са им казали истината! Новините са отвратително лоши - голям тумор с множество разсейки по целия корем и черен дроб. На черния дроб най-голямата е към 6 (незнам в какво се мерят - мм или см, но става въпрос за нещо наистина голямо). Ще го оперират възможно най-бързо, но каза да не очакваме никакви чудеса.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.10.09 17:26



Не се отчайвай. Нека мине операцията. Понякога когато се отвори е по-ясна картинката. Дано успеят да махнат каквото може и да започне терапии.
Стискам палци всичко да е наред! В коя болница го приеха?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано26.10.09 17:42



Те в началото отидоха в Токуда и решиха там да си ходят. Лекаря е д-р Георги Васев. Аз май утре си пристигам в БГ, няма какво да правя тук, трябва да съм при тях да помагам с каквото мога на място.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано26.10.09 23:28



Скъпа Илиана, позволявам си да те наричам така, защото често съм била в ужасно състояние и винаги ти си успявала макар и малко да ме утешишБЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ!!!
Можеш ли да споделиш какви медикаменти , добавки и билки използваш.
Още веднъж благодаря! Желая ти късмет и всички желания да ти се сбъднат!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано27.10.09 22:25



Реалната ситуация:

- рак на дебелото черво, малък тумор с множество разсейки в корема и черния дроб;

- по думите на лекаря за черния дроб - няма здраво място;

- бъбречна недостатъчност втора степен, породена от неправилната работа на засегнатия черен дроб и самия тумор;

- нещо на белия дроб, което си било от възрастта, не е от рака;
edit: старчески белодробен емфизем

Правят се курсове с хемодиализа, ако не могат да стабилизират бъбреците, няма да има операция.

Няма да изрязват тумора, само ще се прави нещо като by pass.

Редактирано от $burov на 27.10.09 22:31.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: lenkatag]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано05.11.09 13:12



Ленка,извинявай за късния отговор,но от пътуване не мога да си седна на дъ-то

.
Медикаменти не пия.В момента пия куркума,а след 3 седмици ще повторя курса с газ-а.За тези три години пиех много видове добавки-и друг път съм писала,че за рака ако не помогнат,то поне грип не ме хваща със сигурност



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано18.11.09 22:27



Ето я вече и епикризата:

Окончателна диагноза: ADENCARCINOMA COLI PARS ASCENDENS. M HEPATIS MULTIPLICES. STATUS POST ILEO-TRANSVERSOSTOMIAM LAPAROSCOPICA. BIOPSIA HEPATIS.

Част от направените изследвания:

УЗД корем - черен дроб дифузно уголемен с множество огнищни лезии в паренхима с размери 2,5 - 5 бр. в ляв дял и пръснати в десен, най-голямата е с размер 6 см; хипоехогенни с аехогенно хало. Нефролитиазис синистра - 7мм. В областта на възходящия колон "патологична чревна кокарда" с размер 5.62 см.

ФКС - Достигна се до колон асженденс, където луменът е обтуриран от тумор, обхващащ повече от 3/4 от циркумференцията на червото. Взети биопсии - нискодиференциран карцином на дебелото черво. Полип на краче с размер 8-9 мм в дистална половина на сигма.

Оперативно лечение:
D: CA COLI PARS ASCENDENS. M HEPATIS MULTIPLICES.
Operatio: ANASTOMOSIS ILEOTRANSVERSALIS LATERO-LATERALIS. BIOPSIA HEPATIS.

Прецени се, че пациента е неоперабилен радикално. Направи се латеро-латерална анастомоза на два етажа.

Препоръчват ни химиотерапия, но не съм напълно сигурен, че това е подхощятата терапия и най-вероятно няма да я правиме. Приемам съвети на тази тема.

В момента баща ми все още е доста изтощен, за две седмици вкъщи след операцията е отстлабнал с още 3 килограма. Храни се много малко, без апетит. Ако прекали с храната, след това повръща. Повече от половината ден лежи. Понякога е бодър, но в повечето случай е отпаднал.

Веднага след като го изписаха започнах със зелен чай и лиций, обаче получи запек.

В момента е на газ - изкара една седмица, сега започва втората. Все още му я давам върху бучка захар, макар и да знам че така действието и е намалено (или нещо такова), но така е по-склонен да я приема. Дозата е около една чаена лъжичка.

Вече съм приготвил една смес от чесън и спирт, като приключи втората седмица на газ, спирам газта и започвам с чесъна и спирта.

Заради запека, ще ми трябва някакъв заместител на лиция, нещо подсилващо.

Един въпрос за захарта - може или не може? До колкото знам е противопоказно при рак, но пък съм останал с впечатлението, че всички пият плодови сокове. Лекарите казват да му даваме каквато храна поиска, но те са го отписали вече. Може ли да яде мед?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: $burov]  
Автор MamaD (член)
Публикувано18.11.09 23:28






Първият линк е за Авастин - таргентна терапия, инхибира ангиогенезата на туморните формации, т.е. пречи на кръвоснабдяването им и така те умират. Няма такива пагубни за имунитета странични ефекти. Вторият линк е за Ербитукс, на Бристол Майерс, пак е прицелна терапия - те са по-поносими от организма. Третия линк, чети за имуномодулантите.
Успех!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.