Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано17.10.09 09:01



[url]"До колкото разбрах от прочетеното в интернет и в този форум - тумора на дебелото черво винаги е злокачествен, в нашия случай - с метастазии в черния дроб. "

Приятелю,не е вярно,че винаги е злокачествен.Моят е такъв,но зълва ми е оперирана преди 26 години и нейният не е бил "лош".



Редактирано от iliana.k на 17.10.09 09:02.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: iliana.k]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано17.10.09 18:10



Благодаря за подкрепата! Чакаме резултатите от хистологията на 23 Октомври, тогава ще знам конкретно за какво става въпрос, тогава ще решавам и как продължаваме - операции, химио- лъче- тератия, хранителни добавки, хранителен режим и т.н.

Някой знае ли дали това е свързано по някакъв начин с рака - на баща ми му измръзват краката/стъпалата. Никога до сега, дори през зимата, той не спи с чорапи и пижама, обаче сега му е студено. Вярно, че и времето е студено, но за него специално това не е обичайно. Той винаги е бил по-здрав от всички ни вкъщи.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано18.10.09 01:32



Може да му е нисък хемоглобина, но може и да е защото може би сега не е така активен както преди, сигурно е притеснен.То и аз като не се движа ми е студено.
Това са линкове с отговори на въпроса защо на човек може да му е необичайно студено.


тук и ти можеш да питаш.




Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: MamaD]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано19.10.09 01:14



Благодаря за линковете. Не откривам нищо като за него - не е диабетик, няма анемия, няма за слабеене и загуба на мускулна маса. Буквално преди две седмици личната лекарка му беше назначила някакви изследвания на кръвта - абсолютно всичко му е нормално. Между другото, дали това, че с кръвта всичо е в норма, не дава някаква надежда, че все пак няма разсейки?

Изчетох всички статии за рака на сайта на ДАР. Много добре са го описали хората, на разбираем език - какво е рак, защо възниква, каква е профилактиката, как да стимулираме организма.

Ако препоръчат химиотерапия, дали направо да не я откажа? Струва ми се, както четох някъде, че химиотерапията наистина е едно от най-големите престъпления в медицината. Доста хора пият газ и нямат проблеми с черния дроб, докато след химиотерапия едва ли не трябва да очакваме колити и проблеми с черния дроб и какво ли още не.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано23.10.09 10:11



Новините от днес. Взели са резултатите от хистологията на баща ми. Няма разсейки. Казали са, че ще се наложи да се отреже съвсем малка част от дебелото черво и след 6 месеца нова операция (цитирам, но тук явно нещо не са разбрали какво им казва доктора) "да се махне полипа". Не ми става ясно ще има ли анус претер или няма да има.

Остава консултацията с хирург за понеделник. Лошото е, че все още има още болки, въпреки успокоителните.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.10.09 11:52



Видя ли, че нещата не са толкова зле. Чудесно е, че няма разсейки. За двете - операции, понякога след първата операция извеждат червото с анус претер и след известно време го връщат обратно. Само гадая разбира се, щом имате консултация с хирурга в понеделник да питат. Помоли този, който ходи с него при хирурга да си напише на листче най-важните въпроси. Все ни излизат от главата и като напуснем кабинета ни връхлитат въпросите.
А за болките, да смени лекарствата с други /да пита хирурга и за това/. Не бива да го боли.
Успех!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано23.10.09 20:47



Това което сега ме притеснява е, че започна често да повръща. Обядвал е, някаква супа, и почти веднага след това повърнал. И това се случва веднъж-два пъти седмично.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано23.10.09 21:13



Не смея да се изказвам много, но така ще бъде докато не го оперират
При всеки е различно, но общо взето при всичките се забелязват такива неща, най-вероятно от токсините, които се задържат и се всмукват през червата, а участъка с рака все още не е отстранен и не могат фекалиите да се изхвърлят изцяло...

и аз бях така

***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано23.10.09 21:22



Невероятно е как чрез "цивилизацията" си докарваме такива страшни болести. Покрай страданията на баща ми научих доста и за мазнините, пържените храни, сега чета интересен материал за клечащите тоалетни. Май в съвременния начин на живот няма нищо полезно.

Някой би ли описал възстановителния период след операция за отстраняване на рак на дебелото черво? Продължителност и грижи за болния, хранителен режим. Искам до неделя вечерта да подготвя списък с въпроси, които да бъдат зададени на лекарите в понеделник.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: $burov]  
АвторF16 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.09 22:38



Здравейте Г-н Буров,
Моят съвет е да заведете на преглед колкото се може по-скоро във Военна болница.
Преди близо три години изживях същия кошмар с майка ми. Огромен злокачествен тумор на дебелото черво, стигащ до ректума, съмненеия за разсейки, лъчетерапия, операции.
За операция задължително се насочете към доц. Владов или д-р Мутафчийски от ВМА. Другия вариант е лекари от Онкологията в София. В тези две болници са най-добрите специалисти.
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.