Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: zuza58]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 18:22



Имате късмет че сте от Стара Загора.Един от най добрите онкохирурзи д-р Юлиянов е при вас и нас ни насочи точно професор Димитров към него.Потърсете го в Университетската болница в първа хирургия на 16 етаж.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: нaнa]  
Автор Marи ()
Публикувано04.09.09 15:12



Здравейте и помагайте!
Става дума за мой близък, който е опериран преди една година от рак на
дебелото черво,минал е химиотерапия и сега се установава следното- данни за наличие на локален рецидив в областта на ректума и множество метастатични лезиив бял дроб, медиастинум, абдоминални лимфни възли и единична мета в черен дроб.Предложена е химиотерапия наново авастин на 14 дни и кампто през 21 дена. Знаете ли нещо за тези химии? Дали ще се овладее процеса? Мисля си не трябва ли за всяка мета по отделно или тези химии са всеобхватни? Лекарите не обясняват много,а и то като човек е в стрес,надали знае какво да пита,какво да знае и т.н...Моля ви ,ако знаете нещо??? Искам да помогна!!!!





Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: нaнa]  
Автор naperville (силов играч)
Публикувано04.09.09 22:09



Здравей Нана,може ли да споделиш за лечението на д-рДраганов и какви методи използва,защото ние имаме крещяща нужда от решаването на този проблем.Моля те да споделиш



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: naperville]  
Автор alis_blagi (мама)
Публикувано07.10.09 15:27



Здравейте,
Имам едно притеснение, което искам да споделя и да Ви помоля да споделите вашия опит.
Става въпрос за майка ми, която април беше оперирана, с диагноза рак на дебелото черво. Предстои й последна химеотерапия, след което втора операция за затваряне на стомата и свързване на пасажа по естествен път. Доколкото разбирам от споделеното от вас, тази операция също не е за подценяване.
Все още не сме се насочили към определен хирург, но ми се иска втората операцията да я направим в София. Към кого да се обърнем? Трябва ли да изчакаме и колко след последната химия? Какви изследвания ще ни посъветвате да направим? И общо взето много малко неща са ми известни окло връщането на червото към ануса. Моля Ви за вашите мнения.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано15.10.09 16:43



Здравейте,
да кажем че съм "малко объркан" но просто трябва да си излея някъде мислите от главата ми.

Става въпрос за баща ми - през декември ще навърши 76 години. Изключително активен и издръжлив физически, цяло лято копае по градината на село, обикаля планините за гъби и лешници. Зимата му е най-трудния сезон, защото заради студа, трябва да си стои вкъщи и не може да обикаля планината, нивата и градината. Освен хапчетата за високото кръвно, други лекарства не познава. Освен една операция от херния преди десетина-петнадесет години, в болница не е влизал. Лекува се от всички болести с домашна греяна ракия.

От една година загуби апетит. Не слабее, не е и с наднормено тегло - за 1.80 м теглото му е към 80 килограма. Пак от около една година започна да ходи по-бавно.

Преди около половин година се появиха болки между корема и черния дроб, понякога "киселини" в хранопровода. Това последното незнам дали е свързано по някакъв начин. Преди около месец отиде при личната лекарка, която излиза с диагноза жлъчка на дванадесетопръстника и го лекува с бусколизин. Това обаче не помага и го праща (не съм сигурен) на ехограф в Първа градска болница. След като се върнал при личната лекарта, тя веднага му дала направление за Военна болница. Отиват двамата с майка ми, обаче явно било късно следобяд, никой не работи и по съвет на един комшия, на следващия ден отиват в Токуда.

Правят му рентгенова снимка - откриват тумор и петна по черния дроб. Дават му някакви прахчета да пие с вода за да изчисти червата. На следващия ден - (забравих термина) взимат биопсия през ануса.

И сега сме в едно безтегловно положение - чакаме следващия петък (23 Октомври), когато ще излезе резултата от биопсията. Личната лекарка казала на майка ми, че ако е в напреднал стадии, може и въобще да не го оперират, а направо да мине на химиотерапия. Ако в Токуда му откажат операция, каква е вероятността да се съгласят на операция във ВМА или Онкологията?

На всичкото от горе, след развод в България, аз от около половин година съм във Великобритания и съм ги оставил там сами. Мога да тръгна за БГ в минутата, в която е необходимо. За сега чакам датата 23 Октомври.

До колкото разбрах от прочетеното в интернет и в този форум - тумора на дебелото черво винаги е злокачествен, в нашия случай - с метастазии в черния дроб.

Незнам дали имам въпроси към Вас в този момент, както казах, изливам си болката. А пък въпросите ще дойдат и те, няма да Ви се разминат.

Редактирано от $burov на 15.10.09 22:11.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.10.09 17:50



Здравей Буров. Мислите ти са объркани и е нормално. Това, което искам да ти кажа е, че си попаднал на точното място. Тук ще намериш препоръки към кого да се обърнеш за консултация, за операция, какви добавки да пие. Сигурно си прочел, че пишат хоира с тази диагноза, така че като попиташ ще имаш най-ценното - отговор от личен опит.
Първата стъпка е като излезе хистологията /биопсията/, да направят още едно изследване в друга лаборатория. Взимат се стъкълцата от патологията срещу подпис. Ако се потвърди първия резултат, следва комисия за назначаване на операция и лечение.
Ща помагаме, с каквото можем.




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано15.10.09 18:02



Благодаря за отговора!

Казали са им, че след като излезе хистологията (бързо се уча!), следва консултация с хирург. Но довечера ще ги инструктирам да си вземат стъкълцата и директно в Онкологията (живееме на близо) за второ изследване/мнение.

Ако все пак веднага решат, че ще правят операция, има ли смисъл да правят второ изследване в друга лаборатория? Според мен - няма смисъл да се губи време.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.10.09 19:40



При всички случаи, ако решат веднага операция - като вадят тумора правят втора хистология. Не е нужно, ако веднага се оперира, да се носи материал във втора лаборатория. Въпроса е, че в момента имаме хирурзи на световно ниво, които освен тумора в червото, могат да реагират и да отстранят метите в черния дроб. Един от тях е Д-р Юлиянов от Университетската болница в Стара Загора.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.10.09 19:41.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано15.10.09 19:44



Понеже изследванията за момента се правят в Токуда, ако решат да оперират - да го правят ли в Токуда или да търсиме вариант за Стара Загора?



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: $burov]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.10.09 19:54



За мен Стара Загора е по-добрия вариант. Оставих ти бележка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.