Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Kaлoянa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.12 23:59



За пореден път благодаря момиченца-кокиченца за подкрепата! Обичам ви!



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Kaлoянa]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано09.11.12 10:09



Може ли да напишеш как се прави хипократовата супа?



Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: ramibolu]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.11.12 17:53



В книгата



е дадено точно как с храна човек може да победи най страшните болести на съвремието, не само рак, но като цяло книгата е предназначена за лечение на тумори и раци. Изключително полезна информация, тъй като не само ти казват какво да ядеш, но и какво да не ядеш и ЗАЩО, каква е причината и за едното и за другото. Книгата е 25 лева, който неможе да си позволи тези пари да ми пусне на лични бележка и да ми даде скайпа си, ще му я изпратя електронен вариант на български език. Съжалявам, но само по този начин мога.

.............................
А сега за ХИПОКРАТОВАТА СУПА - от книгата

Специалната Хипократова супа открита от Хипократ е създадена като основна лечебна храна за почти всички дегенеративни заболявания. Според д-р Герсон тя трябва да се приема за обяд и за вечеря. По-голяма част от храните от терапията Герсон подпомагат очистването на черния дроб, а Хипократовата супа подпомага очистването на бъбреците. Специалната супа е вкусно начало на всяко хранене, след като пациентите отвикват да ядат сол, приблизително 1-2 седмици след началото на лечението.
За да приготвите Хипократовата супа се нуждаете от посочените в следващите абзаци зеленчуци - цялостно измити, необелени, нарязани на кубчета, заляти с вода и подложени на термична обработка за два часа. Поставете продуктите в мелничка за храна. След като ги смелите отстранете влакната и обелките. Ще получите гъста крем супа. Оставете я да изстине, преди да я сложите в хладилника. Пригответе доза, която да ви стигне за два дни. Остатъкът, който е изгубил хранителните си качества след този период, се изхвърля. Прилагаме необходимите количества от зеленчуците.

- 1 средно голяма глава - корен - целина. В случай, че не е сезона на кореноплодната целина, използвайте 2-3 стръка листна целина.
- малко магданоз.
- 700 гр. домати - по желание през лятото можете да добавите повече.
- 2 средно големи глави лук.
- 1 средно голям корен магданоз - намира се трудно, за това можете да го пропуснете.
- 2 малки стръка праз - в случай че не намерите, използвайте още 2 средно големи глави лук
- няколко скилидки чесън
- 450 гр картофи.

Докато пациентът все още не е свикнал да се храни без сол, прибавяйте суров, смачкан чесън за отскок на Хипократовата супа, зеленчуците, салатите и дргите ястия. Чесънът е полезен за здравето и може да се употребява по всяко време и във всякакъви количества.
.......
.......


Да поясня, храната се смила с машинка за месо, едновремешните, без ток, и се отстраняват влакната и обелките. В книгата ще прочетете защо се варят с тях, пък после се отстраняват. Още - след първия строг протокол в началото, се разширява храната и има достатъчно избор.

Успех на всички, дори и да не е болен човек от рак, този вид хранене е много полезен.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 09.11.12 17:57.



Тема Re: реалност...нови [re: Dona]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 14:48



Е, приятели в добро и лошо,

не очаквах подобен развой, въпреки всичко. Смятах, че каквото и да е имало съм го гепила навреме и ХТ ще е напълно удовлетворяваща.

За съжаление не съм убедена, че ще бъде така.

Заключението от ПЕТ е: суспектен локален рецидив и перитонеални мета.

В момента нямам време за подробностите. Имам среща с ХТ терапевта ми.

Ще пиша пак.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 18:00



Та (то днес празник ама така ми е дошло, ко да се праи), да споделя подробностите:

Рецидивченце 20/13 мм - Мекотъканна метаболитно активна формация в ляво край външните илиачни съдове, на ниво S2, с неправилна форма и с уплътнение на околната мастна тъкан; SUV max 5.3. В съседство, в ляво пресакрално подобна формация с SUV max - 3.7.

Уголемен ляв чернодробен дял /вариетет/. Субхепатално, под него, се визуализира метаболитно активен нодул с размери 17,6/15 мм,SUV max - 5.1 Каудално от него, до горния полюс на слезката се визуализира друг, метаболитно неактивен нодул с аксиални размери 10 мм.

Химиотерапевта ми очерта евентуалните действия:

Увеличаваме курсовете ХТ от 6 на 8 бр. за да се намали основната формация и евентуално да се стопят метите. След това евентуално може да се наложи операция и, ако се налага, и лъче.


Ами това е засега.

Show must go on until last breath!

Чудя се само дали да не се консултирам и с хирург ?!? И май е добре да чуя и едно такова мнение.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано06.12.12 18:16



Професор Томов от Плевен ? Вече е професор. С много добро мнение съм.За квартира там грижа нямаш. До болницата живея. Чакай да си събера мислите ,че почнах с Йода -словоред.



Тема Re: реалност...нови [re: Ekna]  
Автор toxygen-169391 (на вахта)
Публикувано06.12.12 19:11



Миличка звездичке, с теб съм, целувам те и знам че ще прескочиш и тази стена! Събери и още едно мнение, допитай се и до лекарите в Клуба! С теб съм!

Моля Господ да донесе здраве на теб и всички нас грешни люде.



Редактирано от toxygen-169391 на 06.12.12 20:56.



Тема Re: реалност...нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 22:15



Тиа, развесели ме с Йода словореда



Много ти благодаря за предложението! Ще посъбера и други мнения и ще реша.

Прегръд!



Тема Re: реалност...нови [re: toxygen-169391]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.12.12 22:17



Благодаря ти, Адмирале!!!

Отправих питане към нашите лекари.

Псалмът ми подейства много успокояващо!





Тема Re: РАК НА ЯЙЧНИКА И ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: Dona]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано29.08.17 14:31



Здравейте на всички! От една година Ви чета, черпя информация и се опитвам да прилагам част от споделеното! Жалко е че вече няма лекар който да отговаря на въпросите ни!
На кратко - как попаднах тук:
Майка ми на 61г. след месеци ходене по мъките и безброй небивали диагнози и изпити лекарства и поставиха диагноза папилиферен серозен кистаденокарцином III степен. Точно преди 1год. претърпя тотална хистеректомия след което биопсията ни разби Т3с Nx M1 .На 09,09,16 почна първа линия химия - паклитаксел и карбо платина. Първоначално бяха предвидени 6 курса, но в последствие направиха 8курса. Тя ги понесе стойчески, като всяка следваща химия ставаше по -тежка. Февруари 2017 беше последната вливка от 8-те. Март 2017 я пратиха на скенер (обикновен) който показа сенки в костите на таза, но тъй като яйчниковия карцином почти не метастазирал в костите ни пратиха на РЕТ скенер! Колко щастливи бяхме когато заключението беше че няма данни за рецидив в лимфогенно и хематогенно дисеминиране.
Не ми е ясно до ден днешен защо я пратиха на 25 лъчетерапии на малък таз и корем (целия Април 2017).И това мина.
Всичко си беше ОК! Чувстваше се чудесно, порасна и косичка, поканиха я да се върне на работа!
Така до фаталния Юли 2017- трябваше да иде на контролен и да започне адювантна терапия за 15мес. Маркера повишен, наличие на асцитна течност и т.н.
Тя рухна. Обясниха ни че има мети по перитонеума и черния дроб. Почна втора линия химия с Топотекан( за жалост не й понася- корема и расте със страшна скорост, болки навсякъде, не може да се храни и да пие дори вода). От Онкологията ни казаха че трябва да мине 4 химии( до тук са 3, но се съмнявам да дочака 4-тата). Почти не се храни, молих се на лекарите да ми изпишат нещо за болката - казаха рано е още.... Колко да чакам, каза да й давам Но Шпа, бусколизин и спазмалкон..... Че те и за менстроална болка не помага, а камоли .... и как по точно да ги дам на човек който от всяка глъдка вода връща....

.
Моля Ви хора, който има дори малки наблюдения над тази диагноза кажете има ли шанс. Четох за новата операция на Перитонеална карциноматоза и HIPEC. Някой ако има близък който да се е подлагал, макар че незнам дали изобщо ще стигнем до там. Но няма да се откажа, ако знам че нещо ще повиши шанса й дори с 1% ще го направя... Но това от което най - много ме е страх да не удължа безмислено агонията й....
Започвам да губя надежда като я гледам как се мъчи и гасне... Моля, споделете опит...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.