Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕнови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.02.09 18:12



Както забелязвате напоследък при нас се усеща присъствието на лекари.
И по-важното е, че те се увеличават, което мен лично много ме радва!
Някои от тях познавам лично, надявам се да се запозная и с останалите!
Правя тази тема, за да задаваме въпросите си към тях на едно място. По този начин ще им спестим препускането през темите за да си търсят въпросите към тях. Те четат и в другите теми и отговарят, но молбата ми е като имате конкретен въпрос, да го задавате тук. Другата молба ми е да не адресирате въпросите. Имаме лекари в областта на хирургия, онкология, вътрешни болести, хомеопатия, имунотерапия. Всеки от тях ще отговори или ще допълни колегата си.
Също така да напомня, задавайте точни и конкретни въпроси, ако искате да получите адекватен отговор.
Искам да изкажа огромна благодарност на лекарите, отделящи от времето си за нас!



Нема начин да нема начин!

Продължението на темата:

Редактирано от Buba67 на 11.04.09 22:42.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ЕНДОМЕТРИУМАнови [re: vesela.bg]  
АвторИЛИ (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 08:40



На майка ми й откриха карцином през месец декември 2007 г. с диагноза Ca endometrii 3 A/ІІ; pT3a No Mo е оперирана на 18.02.2008г. в онкоболницата в Плевен от професор Горчев. В изписващата я от там епикриза пише насочва се за следоперативна лъчетерапия - направиха й пълна хистеректомия - опреация LHT cum adnexes- Та след началото на тази лъчетерапия на 21.04.2008г. и последвалите 10 процедури тя се чувстваше много зле и по препоръка на лекуващата я докторка в онкото в София в момента почиваме 20 дни и ще следват още 4 такива процедури в продължение на 4 седмици по една в седмица. Да ама тя в момента и се поду само корема та едва диша а за ходене да не говорим. Днес се примолих на личната й докторка да стигне в къщи да я види и каже какво става или какво да предприемем, ама аз съм се шашнала и направо не мога да мисля адекватно - на какво може да се дължи това. Между другото е с наднормено тегло, високо кръвно, което в хода на лъчетерапията се снижи до нормални граници - 120/80 и висока захар - с доказан диабет е. Какво мога да направя - дайте ми съвет......Много Ви благодаря предварително?!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 12:16.



Тема Re: АДЮВАНТНО И ПАЛИАТИВНО ЛЕЧЕНИЕнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.05.08 19:55



Моля да ми отговорите на медицински опростен /ако е възможно/ език какво означават термините:

Адювантно лечение и Палеативно лечение.

Не че не зная какво означават по принцип, но ми е необходима медицинската терминология, дефиницията, но пак преведена на български език, плийз!

Благодаря предварително!



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:38.



Тема Re: АДЮВАНТНО ЛЕЧЕНИЕнови [re: vesela.bg]  
Автор adelian (търсещ)
Публикувано18.05.08 22:58



"Дори ако лекарят премахне целият раков процес, който се вижда по време на операцията, пациентът може да получи допълнително лъчелечение, химиотерапия или хормонално лечение след хирургичната интервенция, с цел да бъдат унищожени всички ракови клетки. Това лечение се нарича адювантно."
Това го взех от тук:"Рак на млечната жлеза - обзор "

- добра статия

Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:44.



Тема Re ПАЛИАТИВНО ЛЕЧЕНИЕнови [re: adelian]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 01:33



За съжаление , палиетивно лечение е лечение, което не води до излекуване, а само подобрява качеството на живот , ако е възможно и дава облекчение (пак , ако е възможно) на болките и физическите и психически симптоми на болният.Също така предлага съпорт и грижа за болният в последните му минути на тая Земя-смъртта.Това ти го преведох от един мой учебник по Nursing theory-тук междувпрочем много наблягат на тоя тип грижи , а те(грижите)от тоя тип се провеждат в така наречените Хосписи. В България също почнаха да се появяват такива здравни заведения, но все още цената в тях е идиотски висока-на мен за баща ми ми предлагаха такъв Хоспис на последният етаж на Военна болница, цената беше около 70-80 лева на ден....не коментирам



Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:45.



Тема Re: ВЪПРОСИТЕ СА КЪМ ЛЕКАРИТЕ!нови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.05.08 10:41



Yraaa, това е тема за отговори от лекарите.
Нашите коментари и отговори са в другите теми.
Моля те да се съобразиш с това - въпреки познанията си, все пак не си лекар.
Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 12:17.



Тема Re: ВЪПРОСИТЕ СА КЪМ ЛЕКАРИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 20:34



Sorry, ще се съобразя, разбира се....ако искаш го изтрий.



Редактирано от *jull** на 04.04.09 12:18.



Тема ТУМОРНИ МАРКЕРИ В НОРМАнови [re: yraaa]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано21.05.08 09:30



Здравейте, MD!
Майка ми е оперирана от рак на гърдата септември 2006. Правим редовно контролни прегледи...Туморен маркер СА 15-3 през януари 2008 година е 7,09, а през май 2008 година е 15,55, при реф. стойности до 32!! Виждам много добре, че е в граници, но това повишаване на показателя означава ли, че има място за притеснение?... Всички останали показатели са в норма...
Ако смятате, че няма смисъл да ми отговаряте на въпроса няма да Ви се разсърдя.
...И все пак, благодаря предварително!

Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:41.



Тема Re: ТУМОРНИ МАРКЕРИ В НОРМАнови [re: llina]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 15:12



Ами в норма си е. Няма какво повече да се каже

Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:42.



Тема Re: НАДНОРМЕНО ТЕГЛО СЛЕД ХИСТЕРЕКТОМИЯнови [re: MD]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 09:00



Повдигам един въпрос, който сме коментирали, но иска ми се да знам и вашето мнение.След приключване на химиотерапията - таксол-цисплатина, претърпях втора операция - пълна хистеректомия |октомври 2007|. Започнах да качвам килограми - бавно,но сигурно. От 52 станах 60. Дневното ми меню не надвишава 1100Kcal, но въпреки това целулитът и килограмите растат. Та въпросът ми е мога ли да приемам L-carnitine при онкозаболяване, без да навредя на здравето си? Все пак здравето е по-важно от килограмите, но някакси не мога да се заобичам такава. Благодаря!



Редактирано от *jull** на 02.04.09 13:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.