Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Въпрос за HER-2нови  
АвторSkay (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 17:39



Преди малко по телевизията дадоха съвет за жените с рак на гърдата да изследват HER-2, за да се определи какъв тип е заболяването. Оперирана съм преди 4 години и не ми е правено такова изследване. Много бих искала да ми отговорите за какво се отнася това изследване и дали има смисъл да го правя толкова късно, а също и къде се прави. Благодаря за отговорите ви предварително.



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: Skay]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 10:47



ХЕР 2 се прави с материал от операцията, така , че ако нямаш стъкълца с материал, мисля че не е възможно да се изследва.



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: нoвa]  
АвторДaнeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 18:16



Изследването на ХЕР 2 се прави от блокчетата, не от стъкалцата. Ако са съхранени там, където е правена операцията, можеш да ги изискаш и да попиташ къде да направят това изследване.



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: Дaнeнa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано24.09.06 23:49



Ако туморът е положителен на ХЕР2, за него има специална терапия с Херцептин, който дава много добри резултати. Другите терапии не дават резултат при положителен ХЕР2. Изискай си блокчетата с материала от операцията и си направи изследването. Не пишеш откъде си за да ти кажа къде да го направиш....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано26.09.06 00:22



Здравей Весела, моля те кажи ми как да си взема блокчетата от операцията и къде да направя изследването за HER-2? Аз също съм оперирана преди 4 години и никой не ми е правил такова изследване. Аз научих тук във форума за него. Оперирана съм в Онкологията в София, дали още се пазят тези блокчета? Благодаря



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: feniks_m]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 15:21



Отиваш там където си оерирана ако е в дървеница, на последния етаж, в дясно в дъното на коридора....ако е другаде ще питаш..и дано ги пазят , защото моите ( оперирана съм 1997г) ги нямаше, погледнаха ме като извънземна , а по закон трябва да се пазят над 20 години...



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: feniks_m]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано26.09.06 16:15



Блокчетата се пазят 15 години.
Качваш се в патологията /мисля 4-ти етаж/ "Архив" казваш какво искаш.
Погледни си експертизата от операцията. В нея са описани номерата на блокчетата, например / Л-15434-38/ това означава че имаш 5 блокчета.
Аз имах 13 блокчета и си ги взех всичките. Проблемът е, че блокчета преди 2000 г. са в една барака в едни кашони в една мърсотия, нямам думи. Добре че отидох със девойката да ровя и аз с ръкавици....та затова намерих всичките. Не могат да ти откажат, блокчетата са си твои и никой не може да ти забрани да си правиш нови изследвания от тях, те са за това. Просто не им мълчи, кажи че ти трябват за повторни изследвания в чужбина. Успех.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: feniks_m]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано26.09.06 16:18



HER-2 си го направи в Медицинска академия. Аз платих на ръка в онкологията да ми го направят и май се оказва, че не са го отчели точно.
Но както си прецениш, може и в онкологията в Патологията.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: vesela.bg]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 18:06



Моите блокчета си ги изследвах в Онкологията в Дървеница - София. Дали имам основание за притеснение. А иначе блокчетата и стъкълцата са си в мене.



Тема Re: Въпрос за HER-2нови [re: нoвa]  
АвторSkay (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 22:51



Благодаря за информацията как да намеря стъкълцата или материала за съхранение. И пак не разбрах най-важното. Като го получа по някакъв начин и да речем го изследват каква информация ще получа. Какъв процент да преживея наколко години, или месеци, или нещо подобно? Ако е така - предпочитам да не зная. А може би информацията е важна за по-нататъшното лечение. Вие какво направихте след получаване на резултата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.