Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Данък за недвижим имот, който е основно жилищенови [re: N_O6O6]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.07.09 11:51



Наде, а ползваш ли облекчения на данъците на недвижимите имоти? Имаш право и на това. Плащаш само 25% от начисления данък.
Право на това облекчение имат право всички инвалиди с намалена работоспоспособност над 50%.
Ето извадка от Закона за местни данъци и такси.

"Чл. 25. (2) За имот, който е основно жилище на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, данъкът се дължи със 75 на сто намаление."




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.07.09 11:53.



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: Buba67]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано14.07.09 11:57



Благодаря Бубе! Малко ме успокои. Бях побесняла от решението на ТЕЛК-ка.
Няма да обжалваме пред НЕЛК, защото до колкото разбрах, това е нож с две остриета. Какво да се прави - в тях ножа, в тях сиренето, както се казва.
Той да е жив и здрав. То е ясно, че с тази пенсия дето ще му дадът няма да забогатеем. Дори не ми е ясно каква е разликата в заплащането между 1-ва и 2-ра група. И по-добре да не знам, за да не ме е яд още повече на ТЕЛК-ка.
Иначе мъжа ми е проверил в НОИ. Казали са му, че с неговите трудови книжки не ни искат УП-та. То като отидем там могат и друго да измислят.



Тема Re: ТЕЛК № 2нови [re: ana8]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.07.09 13:37



Ани, а индивидуалният коефициент на мъжа ти кой ще ти изчисли? По трудовата книжка ще видят трудовия стаж. В повечето случаи е равен на осигурителния, но е важно върху какво е осигуряван. По-нагоре в темата има постинг "коефициент за пенсия" погледни го. Попълва се и заявление.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема възмутена съм от ТЕЛКнови [re: Buba67]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано23.07.09 13:39



Възмутена съм от решението на ТЕЛК-ка от V гр-ка болница в София.
За тумор в мозъка - злокачествен 3-та степен ни дадоха 80 %. Разговарях с много хора в нашето полужение. Всички имат поне 95 %. Мислихме да обжалваме пред НЕЛК, но се оказва, че за решението от там трябва да се чака поне година. Явно трябваше да си платим, за да ни дадът по-висок процент.
В каква държава живеем?



Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: ana8]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.11.09 12:48



Това е питането на АZALI

Здравейте момичета,за съжеление и аз съм една от вас,чета ви с интерес,но сега имам нужда от съвет.От операцията са ми минали 2 години.Слава богу всичко беше в начален етап,въпроса ми е относно Телка.Бяха ми дали 1 година право на пенсия 2-ра група 80%,днес се явих в Телка в Дървеница понеже ми изтече групата и ми дадоха 60% -3та група за 3 години,това маи не е добре,знаете ли нещо за този случаи,дадоха ми тази група уж защото съм била добре.Една жена от там ми каза,че нямало нужда да обжалвам в Нелк защото тя самата е работила там и връщали жалбите.Има ли смисъл да се разправям въобще, ако остана така какви права ще имам.Безкрайно съм БЛАГОДАРНА

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.11.09 12:50



Здравей AZALI, напиши ми точната диагноза. По принцип при злокачествено заболяване имаме право 5 години на ТЕЛК при положение, че нямаме развитие на болестта. Има ли развитие, разсейки, годините инвалидност продължават. Може би защото нямаш развитие, затова са ти намалили процентите. При 60 % пак имаш право на пенсия, само ще е намалена с някой лев.


п.п. Ще копирам постингите ни във вече съществуващата тама за ТЕЛК, а тази ще заключа по-късно. Там ще продължим да пишем, за да се събира информацията на едно място и да не се разводнява.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 02.11.09 12:50.



Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: Buba67]  
АвторAZALl (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 13:26



Благодаря Buba67 за бързия отговор.Значи диагнозата ми е Инфилтративен лобуларен карцином,Стади 1 Т1вNOMO ,Линфни възли чисти.Слава на бога всичко ми е наред,правя си само контроли на 6 м.За мен е важно да съм здрава,но и от парите имам нужда,щом за съжеление сме стигнали до тук.Това се чудя досега бяха 170 лв.при 80%,сега при тези 60% и тази 3та група ако няма да е кои знае колко голяма разликата,май да не се занимавам с глупости да се тровя.А доколкото разбирам дори и 3та група май пак си запазвам правото за карта за градския транспорт.



Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: AZALl]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.11.09 13:45



Чудесно е, че си добре. Затова са намалили процентите. Пенсията ще ти намалее с не повече от 15, 20 лева. Картата за градски транспорт ти остава. Нямаш основания за обжалване и трошене на нерви. По-малко, но повече време да ги харчиш ти пожелавам!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: Buba67]  
АвторAZALl (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 20:27



Buba67 отново ти благодаря,че ми даде тази информация,много си права да съм жива и здрава,както и вие.Реших да оставя нещата така,още повече,че разбрах,че ще взимам май около115 лв.което ме устроива кам някоя заплатка.Значи отивам след 14 дена да го заверя решението на Макриополска и доколкото разбрах оттам то си отива автоматично в НОИ,а аз чакам пенсииката.Много ти Благодаря





Тема Re: ТЕЛК-3та група-ДА ОБЖАЛВАМ ЛИ?нови [re: AZALl]  
Автор EFO75 ()
Публикувано03.11.09 08:41



Да,така е,правилно си разбрала.За по-сигурно може и към 20 ден за заверка.
После ще ти ги изплатят/парите/ако има забавяне-всичките.Приятно харчене на ''голямите пари'' по моловете.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.