Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: flora bg]  
АвторProblem (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 09:59



Много вярна статия. Храната ни прави това, което сме.

Но при мен има един проблем с който не мога да се справя. Как да ям здравословно, взимам добавки и прочие като мога да отделя само 5 лв на ден за храна и лекарства?

Пробвала съм какви ли не варианти, но не мога да намеря режим при който хем да ям здравословно за тези пари, хем да не се чувствам наситена.

Наистина ще оценя всеки съвет и идея в тази насока.



Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: Problem]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано23.01.09 16:07



Да, това наистина е проблем, много ме натъжи


Не ми идва наум за 5 лв. ВЪОБЩЕ какво можеш да си купиш, да не говорим за нещо по-здравословно. Скъпотията е страшна. Освен билкови чайове не се сещам нищо, което да излиза евтино. Дано по-скоро да излезеш от финансовата дупка и това да не бъде проблем за теб.



Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: Problem]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.09 16:27



Проблем,това е проблем почти на всички хора и особенно на нас,които трябва да отделяме и за хр.добавки и за лекарства и за храна и за всичко.Ами ако тези пет лева са само за теб и са само за храна и са само за един ден-можеш!
30 дена х 5 лева = 150 лева
30 лева за хр.добавки
а/два пакета лиции за месеца/по една чаена лъжица от плода сутрин и вечер/
2 пак.х 7 лв.= 14 лв.
С другите 16 лв.си избираш зелен чай-200 гр.за месец и парите свършват за хр.добавки.но си си взела добри добавки.
Останалите 120 лева са за храна,пада се за 30 дена по 4 лева.
Какво можеш да вземеш за 4 лв.? за един ден?
а/пълнозърнест хляб 1 бр. х 0.90 до 1 лв.
б/1 кгр.картофи за деня.Варени,на гювеч,на салата,на пюре
в/баничка,кифла,кроасан за закуска до 1 лв.
г/кофи
чка кисело мляко-1 лв.
И 4 лв. свършиха
На другия ден остава 1 лв. от хляба.Не вярвам сам човек да изяде един хляб.Значи на следващия ден имаме 5 лв.за храна.
а/купуваме едно бутче пилешко до 2 лв. или пакетче кайма пак до 2 лв.
б/кисело мляко-1 лв.
в/яйца-до 1лв.
г/малък пакет ориз или фиде
Правиш си две филий пържени с яйце за закуска.на обяд супа пилешка или топчета с ориз или фиде.Имаш и кис.мляко.
и така си разменяш някои продукти но все да са в рамките на 4 лв.Ако не понасяш кис.мляко си купуваш плод за 1 лв.Един банан,ябълка,круша,няколко моркова...
Ами това е!Трудно е много но все трябва да му се намери колая!Успех!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: flora bg]  
АвторProblem (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 16:47



Благодаря Флора за труда, който си си дала.

Да, 5лв на ден само за мен и само за храна (поне това...).

Мислех си и аз нещо подобно, но картофи, хляб и кисело мляко (млечни продукти) нали казват, че трябва да се изключат от храненето на онкоболните....Да не говорим, че това, което продават като кисело мляко отдавна не е с бактерията (което е полезното - защото "поквасено" млако на прах си е жива отрова). Гледах "био" млеката и др. "автентични - не са под 1.40...А, и колкото да звучи вече прекалено дребнаво (но това е живота) - всяко нещо, което трябва да се готви се оскъпява допълнително...Ще ми се да ям само плодове и зеленчуци, но е невъзможно. За лиции - да - отделям наистина точно 14лв, взимам и 2 пакетчета касия за окло 10, два билкови чая, а зеления го пия по-рядки заради кръвното.



Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.01.09 16:56



Всекидневно да се изяждат по малко сурови орехи, лешници или бадеми и
1 супена лъжица белено (също сурово) слънчогледово семе.
За имунната система - прополис (домашно приготвен).



"Совите не са това, което са..."

Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: Problem]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.01.09 17:48



Хляб може но пълнозърнест!Картофи може но не всеки ден!Кисело мляко може -но всеки ден!Един ден ще дадеш 3 лева за риба скумрия и само с хляб и лютеница или някаква псалата според сезона ще изкараш единия ден.няма да си гладна,но няма и да си наситена.А зеления чай си го пий мила.Аз също съм с кръвно и откакто го пия намалих хапчетата до половин хапче.Но истински зелен чай не ментета та по магазините за жълти стотинки.Има си чаени къщи където можеш да си купиш на грамове.Ако ти кажа ,че аз лично за себе си на ден ми отиват до 3 лв. няма да повярваш.Така е защото фризера ми е пълен с замразени чушки,тиквички,зелен фасул.Киселото зеле е мое производство както и зеленчука.И естествено,че ми излиза по-евтино.Но в града е скъпо всичко и затова ти написах горе-долу такова меню.Натанал не е скъп.Съкровище от тайгата не е скъпо.пий от тях няколко месеца за хр. добавки.Млечните произведения трябва да са в оксъдно количество и не всеки ден.малко сирене,кашкавал-съвсем малко.по едно яйце на седмица.никакво масло и маргарин.Това е!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема 5 лева Re: СЛЕД ХИМИО- И ЛЪЧЕТРАПИЯнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано24.01.09 21:50



Как се приготвя домашен прополис



Тема ДОМАШЕН ПРОПОЛИСнови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.01.09 23:09



Лично аз купувам прополис от производител (продава се на пръчици) и етилов спирт от аптеката (може и силна домашна ракия). Необходими са ти 3 пръчици (около 30 г общо)и 100 г етилов спирт (ракия) за приготвяне на 30%-ов спиртен разтвор.
В съд от тъмно стъкло се налива спиртът и се добавя ситно нарязаният (след замразяване) прополис. Затваря се и престоява 2-3 дни при температура 20-25 градуса, като периодично се разтръсква (за да се разтвори по-добре). После се филтрира през марля и се съхранява при стайна температура на тъмно.

Остатъкът от неразтворения прополис може да се запържи с домашна мас до получаване на еднородна смес.
Прекрасно средство за мазане на всякакви рани, включително и тумори!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re:след химио и лъчетерапиянови [re: *jull**]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано19.02.09 10:47



Може би не пиша където трябва, но ще ме извините. Въпроса ми е следния - след лъче и химио терапия с темодал съпруга ми има много неестествен цвят на кожата - бих казала жълто-кафяв - и тъмни кръгове около очите. Според вас, тези които сте минали през този ад, това нормално ли е? Ще отшуми ли с течение на времето? Какво мога да му давам, за да се пречисти по-бързо организма? За съжаление той не иска да спазва диета, а и никога не го е правил. Единственото което приема е сок от чер. цвекло и моркови, както и сладко от черен бъз.



Тема Фасул,грахнови [re: *jull**]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано19.02.09 15:00



И аз искам да питам знае ли някой защо не трябва да се яде боб и грах, те са най-богати на растителни белтъчини и като не трябва да ядем животински, излиза че за да докараме поне 1000 ккал дневно трябва да изяждаме огромно количесто зеленчуци. Аз поне веднъж седмично имам в менюто си боб и леща и сега се чудя дали трябва да ги отказвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.