Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема рак на слюнчена железанови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 20:36



Моля ако някой има опит с рак на слюнчена железа с метастази в лимфни възли да пише!
Баща ми има точно този рак отстраниха железата с няколко лимфни възли,не му препоръчват лъчетерапия но незнам достатъчно ли е това мнение и какво от тук на татъка да предприемаме



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: bobo]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 21:00



Имам познат, който вече 10 година живее след такава операция. Правена му е химиотерапия и лъчетерапия в Онкото-София. Една година е продължила борбата, а сега ела го виж, ракийца цигарки и пей сърце. Знам само че му е била тежка операцията, но въпреки всичко си живее човека. Вие минали ли сте вече някакви процедури?



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: mimozitta]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 21:34



Нас ни оперираха преди месец сега не поставят лъчетерапиа защото нямало нужда но незнам дали е достатъчно това мнение на онкокомитета в лицевочелюстна хирургея в София
На глава химиотерапия не се правело този твой познат при кой лекри е бил кой му е поставил лечението
Много се притеснявам да не изоставим нещата и после да няма оправия



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: bobo]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано14.01.09 21:37



Ами не знам кой, но знам че ми е правена тежка химия. Не е знаел къде се намира горкия. Само знам че е опериран в Онкото в София и че там са му правени всички терапии.



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: mimozitta]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.01.09 22:03



В коя болница ви оперираха? Там ли не предложиха лечение?
Мама на колко години е и как се чувства сега?
Дай повече информация, за да дадем идеи.





Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: bobo]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано14.01.09 22:05



Не знам дали е така,но на една от вливките на майка ми имаше жена със същата диагноза ,която беше на химиотерапия.



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: Buba67]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 22:38



Татко се чувства добре
Оперираха го в лицево челюстна хирургия София
На събирането на онкокомитета лекарите казаха че няма нужда от лъчетерапия



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: suni1234]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 22:44



Незнам кой и как ги определя тези терапии но онкокомитета, на който присъства и доктор от окото София даде мнение че не трябва да се прави нищо само да се следи
А аз се притеснявам да не се изпусне момента и после да е късно



Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: bobo]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.01.09 23:24



Извинявай Бобо, ти си писал/а/, че е баща ти, ама аз май не гледам добре.
За лечението на различните видове рак си има стандарти, с които се съобразяват лекарите. Пак не написа в коя болница е гледала комисия неговия случай. Напиши и точната диагноза от епикризата. Идеята ми е да направите още една консултация в онкологията в Дървеница. Потърси информация към какъв точно онколог да се обърнеш /може би УНГ/ и с епикризата за консултация. Най-добре на платен прием, защото за 30 до 50 лева ти отделят време да погледнат изследванията и да ти отговорят на въпросите. Това е важно.
После следват грижи за имунната система на баща ти, защото тя трябва да разпознава врага /раковите клетки/. Това включва здравословно хранене, приемане на добавки, много движение и позитивни мисли. Тук можем да помогнем много. На първа страница на клуба има постоянна тема "Справочник на темите". Там има всичко, което те интересува, е почти. Чети, питай и споделяй как вървят нещата. Така се учим от собствен опит, а той е безценен.






Тема Re: рак на слюнчена железанови [re: Buba67]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 23:36



Оперираха го в лицево челюстна хирургия София
Първо правиха биопсия точната диагноза от тази биопсия я направи доц.Христова от потоанатомията защото от личево челюстна бяха написали неско диференциран карцином с метастази в лимфни възли да се търси във всички меки такани
та ния дадохме за втора екпертиза и диагнозата е: ацинарно клетъчен карчином на слюнчена железа с наличие на емболи в лимфни съдове , в периферията се намира лимфен възел с метастаза
така след тази имунохиктохимия отидохме пак в лицево челюстна там го оперираха и извадиха слюнчена железа и множество лимфи с и без метастази
Мина месец представиха го на онко комисията и тя отсъди че няма да има за сега друго лечение
но аз се притеснявам дали е така
татко се зарадва и обнадежди че лошото е минало ама дали е така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.