Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано22.12.08 22:36



Здравейте хора, моля ви кажете ми какво да правя? Свекър ми е с температура и мисля че е от ръката му. Там където е бил абоката сега е надуто и червено и тупти мястото. Мисля че нещо се е възпалило. Какво да и дам или с какво да му превържа ръката за да спре да се възпалява???????

"Перката в дупето и старт към живота"


Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: mimozitta]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано22.12.08 22:56



Колко дни е бил с този абокат?Кога го е махнал?

Редактирано от misticna-toni на 22.12.08 22:58.



Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: mimozitta]  
Авторdiana (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 23:29



Абокатите често предизвикват локални флебитни изменения на вената, което е свързано с болка и зачервяване около мястото на поставяне на абоката и по хода на вената. Локалният оток се третира с риванолови компреси (без найлон!!) или водно-спиртен компрес (с не много спирт! и без найлон!



Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: misticna-toni]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано22.12.08 23:29



Сега падна температурата, сложих му компрес със лавандулов спирт и сега ще му направя с реванол. Охх, стресна ме тоя човек. Джулка извинявай че отварям нова тема, но малко се шашнах. Ако някой знае компресче от бабините рецепти да ми каже, че не знам до кога ще мога да му я свалям с реванол. Правиха му жимиотерапия, но май му презориха вената.Мястото е зачервено, боли го и тупка. Преди 2 дни му беше вливката, но беше 12 часа!!!Мисля, че е от това презорване?!

"Перката в дупето и старт към живота"


Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: mimozitta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.12.08 23:30



Опитай компрес с риванол!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: *jull**]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано22.12.08 23:41



Майка беше с температура 1 година.Пиеше всеки божи ден парацетамол и аналгин.Беше по доволна от аналгин-1 хапче.Ако има нужда може да дадеш,но само при температура над 37.5.
А за компресите точно така



Редактирано от misticna-toni на 22.12.08 23:43.



Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: misticna-toni]  
Автор Buba67 ()
Публикувано23.12.08 00:02



Преди да посегнеш към лекарствата, пробвай нещо от това за сваляне на температурата.
Намазване с мед отдолу стъпалата, слагаш стар вестник леко отгоре и обуваш стар чорап.
Чорапи напоени с оцет и изстискани се обуват на краката, кърпа на челото.
Бутилки от 0,5 литра мин. вода замразяваш и слагаш под мишниците и ингвиналните гънки. Като се стопят, слагаш други.
Мокриш със студена вода чаршаф, изстискваш и замотаваш цялото тяло.

При всички случаи температурата е сигнал за процес. Така, че първо лекар, после добавяш бабешките рецепти.





Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: Buba67]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано23.12.08 00:08



Бубето е права,за преди лекарствата,обаче преди колко дни сте правили вливки?
Може и да е от вливките,по принцип след 2-3 дни и съпруга ми вдигаше температура.



Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: Buba67]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано23.12.08 00:10



Благодаря на всички!!! Сега му направих компрес от пиванол и малко лавандулов спирт. Дано да спадне, че...цяла вечер не може да спи от болкоте които има. Раната казва че го боли, но той има две счупени ребра и не знам дали не е от това. Но температурата определено е от ръката. Така мисля. Зачервена, подута и туптяща, страх ме е да не направи и инфекция. Луда работа...Нямаше температура няколко дни, а сега пак тая гадна температурка

.Знам че ще се оправи, ама....

"Перката в дупето и старт към живота"

Тема Re: ТЕМПЕРАТУРА - ПОМОЩнови [re: mimozitta]  
Авторtetty71 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 22:17



Ей това дето тупка ме притеснява щото е признак, че там има гноен процес. Ако има зачервяване, подуване и лъсване на кожата наоколо - работата е ясна. Ама в такъв случай няма да се размине без антибиотик, а може и да се наложи и инцизия. Не е излишно да го види хирург.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.