Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Кухнята на Флора № 7нови  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.11.08 09:22







Редактирано от *jull** на 04.12.08 19:14.



Тема Сос с млечна царевица!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.11.08 09:37



Продукти:
120 гр.млечна царевица,60 пгр.орехи
Приготвяне:
Млечната царевица се настъргва и с върха на ножа се изваждат царевичните зародиши.Прибавят се смлените и ситно счукани орехи и се разбива добре.сосът е подходящ за зелени салати.

Сурова супа от царевични зърна!

Продукти:0,100 л.сок от краставици,50 гр.домати,60 гр.зърна от зелена церевица,300 гр.ядки,20 гр.листа от целина,1 с.л.олио или зехтин
Приготвяне:
В сока от краставиците се настъргват на ситно ренде добре узрелите домати.Прибавят се царевичните зърна,смлените ядки,ситно нарязаните листа от целина и олиото.супата се поднася веднага след като се приготви.

И това ако не е здравословно...хайде опитайте на Андреевден нещо по-различно от обикновенната варена царевица.





Тема Re: Сос с млечна царевица!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано27.11.08 12:39



Фло признавам си ,че царевицата е застъпена при мен само като добавка на някои салати в натурален вид или когато правя пица слагам също царевица.
Тази сутрин изкарах от камерата една домашна кокошчица и ще я приготвя по следния начин:
Ще задуша глава кромид лук с една почти чаена чаша булгур,около 200 грама пилешки сърца (може и да дойдат много,само ориентирам) и сместа я пъхвам в кокошчицата(която дъщеря ми ще посвари за около половин час следобеда иначе нямам време когато се прибера.
Кисело зеле една малка глава с два три стръка праз задушвам( аз си ги запържвам повечето,ама да не ми се карате ,че готвя нездравословно за пред вас ги задушавам),зелцето изсипвам в тавичка,поръсвам с черен пиперец,настърган чесън,малко червено пиперче ,слагам отгоре защитата кокошчица ,поливам с малко зехтинче всичкото и водата където го варих( не повече от една чаша и една чаша от саламурата) , и увивам с алуминиево фолио
.Пече се около 30 минути при много силна фурна,след което още час при 200 градуса
Когато се извади може да се ръсне малко кориандърец,но малко колкото да загатне чрез миризма ,а не с вкус.Една чинийка люти чушленца и с винце става приказка



Тема Re: Сос с млечна царевица!нови [re: Гaмбa]  
Автор njia (непознат)
Публикувано27.11.08 15:51



Леле, Гамба като ти чета рецептите, лигите ми се точат!!!





Тема Re: Сос с млечна царевица!нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.11.08 21:15



Да знаеш, следващия път като дойда в твоя град, по миризмата на вкусни манджички ще те намеря! Имам нюх на ловджийско куче!



"Совите не са това, което са..."

Тема Телешко руло/фалшив заек/нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.11.08 22:56



Момичета утре сутринта имам работа,затова тази вечер си поствам менюто за утре!
Продукти:телешко месо-0.500 гр.,2 яйца,2 филии хляб,3 моркова,2 марули,олио,сол,връзка лук и подправки на вкус
Приготвяне:Към смляното месо се прибавя наквасеният и изстискан хляб,сол,яйца,чер пипер и счукан дафинов лист.Всичко това се умесва и от тестото се прави кора.В средата на тази кора се слагат нарязани на дълго моркови,магданоз и твърдо сварени яйца,нарязани по дължина на две.Рулото се навива,поръсва се с олио и галета и се маже с белтък,след което се слага да се пече.Поднася се с гарнитури-картофи соте и салата.





Тема Re: Телешко руло/фалшив заек/нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.11.08 23:14



Само не разбрах - в частния си ресторант ли ни каниш!
Приемаме!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Телешко руло/фалшив заек/нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано28.11.08 00:25



Фло аз не готвя по рецепти и заради това питам : каква е разликата от руло Стефани на твоето руло?Аз накрая слагам моето във алуминиево фолио и така го пека и сместа при мен е 2/3 телешка кайма от шол .

Джу,аз ще те посрещна с табела ГАМБА:)) ,а и ако знаеш на какво лесно място ми е работата,точно на центъра .Още когато влезнеш в града и първия магазин вляво ако попиташ за мен и ще те ориентират,много народ ме познава



Тема Re: Телешко руло/фалшив заек/нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.11.08 00:34



Ако взема един мегафон и почна да викам: "ГАМБА-А-А-А!", дали ще ме чуеш?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Телешко руло/фалшив заек/нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано28.11.08 00:53



Оспамихме темата на Фло ,добре че утре я няма .Ако викаш и съм отвън ще те чуя,ама вътре гърми музиката,а и аз съм си малко глухарче .Но ако почнеш да викаш ГАМБА народа ще си помисли,че е дошъл цирк "Гамба" обезателно ще бъдеш наобиколена от 10 малки и боси циганета и аз ще трябв ада те спасявам.
Междудругото от колкошката не успях да похапна и тая вечер бях само на боб по родопски
а сега отивам да спя,лека вечер на всички






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.