Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема доц. Мария Попова  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 10:03



Търсих в клуба и намерих само откъслячни мнения. Предстои на майка операция при доц. Поповя. Това ще е 4 операция. Моля, който има мнение за нея да сподели. Ужасно ще съм благодарна!!!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
АвторPetq (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:17



Майка се оперира п0.ри нея от миома през 2006 год.Много сме доволни ,но седмица след операцията й докторката получи инсулт ,дали от този инсулт или от егн-то,след нейния случай се чуват мн негативни неща за доцентката ,дори ни я описаха като лекар който се вживява в ролята и на коремен хирург.Прави си изводите.
Освен вс друго е голяма кожодерка ,при все ,че майка е онкологично болна и освободена от такси ,на изписване я попита освен огромната си благодарност дължа ли нещо ,тя отвърна -колкото дадете....
Свърши си работата жената ,но не мисля че беше коректно .
Има много негативни менния за нея особено в периода след 2006 год.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: Petq]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 10:20



Ох, благодаря! Сега търся доволни след 2006 г. Моля всички, които знаят нещо. Касае се за тежка операция. Освен анус претера сега искат и пикучен мехур да вадят!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 11:35



А ако не намериш положителни отзиви след 2006, какво смятате да правите?
Може би трябваше да се тръгне по обратния път...

Във всички случаи желая успех!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: доц. Мария Попованови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 11:39



Незнам кой е обратния път. Както винаги нещата се случват със скоростта на светлината. Сега майка е в пета градска. Чака за дата на операция. Аз също чакам дата за да тръгна от Бургас. Всичко се случи тази сутрин. От миналата седмица знаем за лъчетерапия. Днес отиде за изследвания преди лъчетерапията и Попова и казала веднага операция. Наистина вече незнам кой е пътя и има ли такъв. Как и на кого да вярвам....



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 11:48



Да, права си, че понякога събитията ни изпреварват (май в повечето случаи!). Имах предвид, че обикновено човек събира
мнения за един специалист и тогава се насочва към някого, а при вас идва като постфактум.

Няма ли начин да потърсите и друго мнение, да я види (или поне изследванията й) друг специалист? Вярно, че е трудно, още повече, че си далеч. Но нали става въпрос за живот... Доста се насъбраха недоволните мнения от доц. Попова, та не знам!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: доц. Мария Попованови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 12:09



Страхувам се, че бързо се развиват нещата. От Плевен ни изпратиха в Дървеница, от там при Попова. Незнам накъде сега. Понеже постоянно съм на телефона сега я преглежда д.р Зарков за да решат какво да правят. Този кой е изобщо незнам. Освен да пиша тук и да говоря по телефона в момента незнам какво да правя. На степнка съм и се пръскам, че от тук не мога да реагирам!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 12:23



Така или иначе, първо за чуем мнението и на д-р Зарков...
Не разбрах само кой и защо ви е насочил към Пета градска. Не че вече има някакво значение,
но по този начин са ви вкарали в една схема, от която и да искате, вече много по-трудно ще излезете.
Не че е невъзможно.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: доц. Мария Попованови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 12:32



Мила Джул, така или иначе съм те хванала за слушател днес. Много се страхувам, че наистина сме в кръговрата от клинични пътеки, изплащане на операция от касата на отделението и др. Нямам никаква идея кой е този лекар. Кленова от Дървеница изпрати майка за консултация при Попова, защото отново има рецидив във влагалището от дебелото черво. Трябваше просто да прецени колко и къде да се прави лъчетерапията. Това беше в петък. Днес след прегледа Попова казва веднага операция и започвала да събира екип. Така стигаме до този Зарков. Страхувам се да я отлагам, защото май доста бързо е нараснал този рецидив. Аз също искам бързо да мине опеацията и да го махнат. Незнам дали бъркам с пета градска, Попова или някой друг. Никого не познавам в София, но толкова градове минахме и това гадно нещо пак се появява.... Вече сме се пуснали по течението и незнам на късмет ли да разчитам или на лекари. Просто борба и това е! Дори и да съм там незнам дали изобщо мога да помогна или просто да плача по коридорите и да ме гледат нахално /и това е било/.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
АвторPetq (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 12:45



Мила Мими,
аз бях при майка си всеки ден понеже живея в Сф.
Няма как да и помогнеш ,освен със свижданията ,да я разведряваш.
Там са мн строги с реда ,свижданията са регламентирани ,най -много да и създадеш проблеми.Много са неучтиви акушерките ,не ти дават никаква информация.
Клиниката е добра ,освен Попова има и други лекари предполагам на операцията ще присъства и коремен хирург или гастроентеролог,не се безпокой.Мойте впечатления са ,че колкото по-малко им се 'моткаш' толкова по добре за пациента ,не обичат загрижените роднини,това е моето мнение,не го налагам над останалите.
Погелавам ти успех и дано майка ти е добре.
Аз съм от Сф ,ако имаш нужда от нещо пиши ми през саита.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 12:54



А ти чрез кого получаваш информацията - чрез майка си ли? Предполагам, че ще й кажат кой ще я оперира
и дано наистина има коремен хирург, както мисли Петя! Продължавай да пишеш тук, все може да изскочи
възможност да помогнем - с мнение, съвет или най-малкото с кураж! А и за теб е по-добре да споделяш,
че иначе ще изпушиш от напрежение!

Стискам ти палци и по себе си знам, че колкото повече се притеснявам, толкова по-леко минават нещата!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано15.12.08 12:55



Мими, д-р Зарков ме е оперирал. Когато отидох да се консултирам за операцията /диагнозата ми е гърда/ ми каза, че ако искам той да ме оперира, при наличие на ракови клетки не го интересува козметичната част на проблемния орган, изрязва всичко максимално - такъв му е принципа.
Тогава имаше и пациентки с много сложни коремни операции, в последствие останаха доволни от работата му, имах чувството, че този човек не си ходи у дома, все беше в болницата. Той е завеждащ Първа хирургия, съпругата му е журналистката Анна Заркова.
Не съм дала и стотинка за операцията - никой нищо не ми е искал!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: Petq]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 12:56



Много ти благодаря Петя. Роднините никъде не ги обичат. Но именно те дават сила на болните, защото неучтивия персонал ги съсипва направо. За това мога книга да напиша вече, но няма да го коментирам сега. Искрено ти благодаря!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: N_O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 13:01



Ето вече лъч в тъмнината!

Казах ли ти, Мими, че не може да е всичко само лошо! Дори може да е на късмет!

Стискам палци и пиши!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: доц. Мария Попованови [re: N_O6O6]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 13:06



Оооооххххх благодаря на всички за мненията. Да, с майка сме на телефона постоянно. Сега ще чакам датата да кажат и мисля да се доверя на Зарков. Когато имам поне едно добро мнение малко се успокоявам.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 13:23



Е, ако ще разпитваш конкретно за д-р Зарков, сигурно ще събереш много повече от едно мнение!


Какво значи "мисля да се доверя на Зарков"? Решено ли е, че той ще бъде в екипа?

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: доц. Мария Попованови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 13:35



Може да прозвучи смешно, но с такова впечатление останах. Майка малко е в паника и мисля това ми каза.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 13:43



В момента е при него на преглед. Като излезе ще се чуем!



Тема Докладвамнови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 15:05



Докладвам какво ни се случва! Д-р Зарков е назначил операция за 18.12 /четвъртък/. Разяснил е ситуацията, а тя не е никак розова. Предните 3 операции не са направени добре и затова сега пак се налага нова. Освен анус претера ще има и такъв за пикочен мехур. Самия мехур ще махне, защото е най- близо до влагалището и ще се пренесе там. Това е ситуацията!



Тема Re: Докладвамнови [re: mim.i]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 15:15



Браво Мими ,
имаш яснота вече.Ще стискам палци .Персонала от централна реанимация беше готин ,отнесоха се мн добре и с майка ми и с мен.Дадоха ми сведения веднага след като я бяха настанили.
За реанимацията искат мокри кърпички-от тези бебешките ,голяма кутия 72 бр. сок и вода.
Кърпичките им трябват за да правят тоалет на пациента.



Тема Re: Докладвамнови [re: Пeтя]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 15:38



Надявам се да е така! В това отделение са най- напрегнатите смени, пациентите са най- лабилни и трябва едно по- любезно отношение към тях. Аз задължително ще пътувам на 17 пред ноща за да съм там рано на 18.12 и ще занеса всичко необходимо. Иска ми се при тези заболявания да има по- голямо разбиране от страна на персонала. Така лечението и възстановяването минава по- бързо и леко. Благодаря на всички още веднъж и стискам палци на всички!



Тема Re: Докладвамнови [re: mim.i]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано15.12.08 15:51



Стискам палци на майчето ти всичко да бъде наред и да мине леко, а ти се успокой, така и тя ще бъде по-спокойна





Тема Re: Докладвамнови [re: N_O6O6]  
Автор mim.i ()
Публикувано15.12.08 16:11



Благодаря! Аз съм спокойна само когато и чуя гласа и видя, че има сила да се бори още. Знам, че и това ще мине!



Тема Re: Докладвамнови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.12.08 17:57



Ето че нещата започват да се нареждат! Браво, дано вече късметът е с вас!

А би ли казала къде и от кого са правени предишните 3 операции, за да
предпазиш хората от вашия горчив опит!...

УСПЕХ и пиши!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Докладвамнови [re: mim.i]  
Автор195419 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 20:29



Мими като прочетох,че сте при Попова и изтръпнах.Нямам лични впечатления от нея,но толкова много теми има в този клуб за жени несполучливо оперирани от нея!Щях да ви препоръчвам да тръгвате за Плевен и...........прочетох,че идвате от там.За д-р Зарков не съм чела нищо,но искренно се надявам изборът ви да е удачен.Желая успех!



Тема Re: Докладвамнови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано16.12.08 08:55



Да бих разказала за предните операции. Първата е в Търново. Д-р Йорданов, д-р Димитров и др. /вече не помня имена/ от гинекологията там. Те не са онколози, но пък тогава незнаехме за рака. Тогава те пропуснаха тумор незнам колко голям, но щом след 5 месеца запуши цялото черво значи е бил големичък. В гинекологията се разсърдиха, че парите от кл. пътека не отидоха там, защото трябваше да постои доста в реанимацията. После в Първа хирургия в Търново - д-р Ангелов. Той също не е онколог, но пък напук на всички към него изпитвам топли чувства. Така вътрешно ми идва. Накрая в Плевен - доц. Томов. Според лекарите сега всички са правили операцията отгоре-отгоре и затова сме на това полжение. Общо взето към първия опериращ екип имам най- отмъстително отношение. Според мен дори и да си специализирал гинекология има някой неща, които си длъжен да знаеш като хирург. Това се учи от всички бъдещи лекари. Не може да не видиш такова голямо нещо. Пък и изказванията на д.р Йорданов на по - късен етап ме карат да мисля, че има нещо гнило. Няма да навлизам в подробности откъде знам, че ще стане дълго , но цитирам: "Аз знам какво и има на тази жена, но няма да кажа!" Това е мили хора. Спестявам перипетиите между операциите, защото и там има доста. Ако нещо конкретно някой иска да попита съм насреща!



Тема Re: Докладвамнови [re: 195419]  
Автор synchoslava (сънливка)
Публикувано17.12.08 15:39



Здравейте, одавна не съм писала. Баба ми беше оперирана от доцент Попова. Не искам да ви плаша, знам колко е важно да сте спокойни сега. Решили сте вече, аз обаче искам да напиша това заради всички други, които ще решават същия проблем- къде и кой да направи гинекологична операция. След операцията докторката на въпроса "какво стана, има ли шанс" отговори-"ама разбира се, добре че оперирахме, матката беше станала много голяма от тумура". Действието се развива на 26 март 2008г. 6 месеца по-късно баба ми почина с разсейки навсякъде и в костта, лихфните възли, белия дроб- разсейки, които се формират по-бавно /особено тези в костта/, а при нея бяха плъзнали за 2 месеца след операцията. Двама лъчетерапевти ни обясниха, че световната практика в случаи като нейния била да се облъчва и тогава да се реже. А доцентката минала с ножа през раковите клетки, съсякла ги и те започнали да се делят като луди. Тоест останал е неизрязан рак във влагалището и оттам навсякъде другаде. Това заедно със закъснялата два месеца лъчетерапия способства за това, аз днес да съм без баба и да правя три месеца от смъртта й. Не обвинявам никой, омръзна ми да го правя. Искам само да предпазя други хора от това. Това е омагъосан кръг, за който плащаш 1000 лева. И се надяваш, радваш се че тя ще оперира любима баба. На профилактични преглед се държа грубо, видя персистенцията /или там както се нарича/ и се развика, че сме закъснели с лъчето. После след лъчето взе биопсия и каза" хахаха, ама те и лъчетерапевтите не могат да направят чудеса и имат предел" , с усмивка го каза.. Боли

с вяра и малко повече късмет напред


Тема Re: д-р Зарковнови [re: synchoslava]  
Автор mim.i ()
Публикувано17.12.08 15:56



След всички отговори наистина се стреснах. Признавам си. Но поне успокоение имам в това, че ще оперира д-р Зарков. Мисля по последни данни Попова няма да е там, но и да е там няма да е водещ хирург. Това е което разбрах. Имам 1 час до края на работния ден и после пътувам за София. Утре ще е операцията и понеже както казах съм в Бургас ще ми отнеме време да стигна и да съм там преди началото. Това засега. Ако има хора с мнение за Зарков моля да ми пишете сега. Благодарна съм на всяко мнение!



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 08:54



След като мина операцията на мама мога да кажа какво стана. Първо да си кажа мнението за д-р Зарков. Като лекар не мога да кажа какво е направил. По негови думи операцията е успешна. Като човек ми хареса. Доста обстойно ми разясни ситуацията и не ми спести нищо /аз така исках/. Доста измъчен беше след операцията, изморен мното. Признавам му труда и усилията. Сега за самата ситуация. След като вече е с анус претер, сега е и с изкаран от другата стана на стомаха пикочен канал. Изобщо незнам как се казва това. Някакъв претер може ми, но това нема значение сега. Страшно тежка операция каза доктора. няма си вече е и пикочен мехур и влагалище, часто от останалото черво също го няма. Много тежко възстановяване и предстои. Сега е в реанимация като един от най- тежките случаи. А на мен ми се къса сърцето. Просто се пръскам от мъка. За 4-ти път в реанимацията сме на най- тежкия случай. Какво направи тази прекрасна жена, че да заслужи това. Като си затворя очите и си представя мъката и болката и се превивам от болка и аз. Но после се казвам, че там е на обезболяващи и горещо се моля да не помни този момент. И когато закрепне и я преместят в отделението ще сми си заедно по 24 часа. Това е от мен. Смятам, че д-р Зарков си заслужи уважението и искрената ми благодарност. Наред с него и доц. Попова и д-р Петров, които също участваха в операцията. Нека сега и персонала в реанимацията да се грижи добре за нея и да се излекува най- накрая миличката ми маминка. Мога да отговарям на всички въпроси. Сега спирам, че много дълго стана!Благодаря на всички!



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 10:08



Мими,искренно се надявам и се моля с теб всичко да е наред.Знам какво преживяваш,аз преживях същото,а сега ще се наложи да го изживея още веднъж.Стискам палци миличка и знам,че всичко ще е наред.Моля се за вас.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 10:38



Много ти благодаря. При вас как се развиват нещата. Аз не съм чела всичко тук, защото съм много изморена и съм на работа сега и ми се натрупа много! Кажи как сте?



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 11:38



Ами възстановяваме се от първата операция,но страшното тепърва предстои.
Записахме час при Доц.Дянкова,надявам се,че всичко ще се развие какко очакваме,но мамето изпадна в шок щом разбра,че ще изживее още една тежка операция.Уж малко се поуспокои,но незнам пак.След празниците тръгват за София и силно с надявам новата година да е по-добра от старата,всичко лошо да се забрави и всички ние и нашите маминки да сме живи и здрави.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 11:40



Къде се оперира и какво и казаха. В София кой ще я оперира. защо не намирам къде си писала?



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 11:50



Операцията и прови д-р Тодоров в Онкото в Бургас.Не ме питай,това за мен не са лекари!!!!Приемат я там с проблем с бъбреците,който е вследствие на тумора притискащ 2-та урутура и пикочния мехур.Този ти ми доктор прословут си оперира човека само уретрите,изкара ги отвън и сега пишса през торбички,а за тумора когато попитахме,каза,че нищо не е гледал и не е чистил.Изпаднах в паника,как може да направят операция и никой да не се позаинтересува за първичният проблем-причиното за острата бъбречна недостатъчност.
Какво ли не преживя милата,от град в град,от болница в болница,беше в ужасно критично състояние,когато я отпратиха от София,беше на диализа доста време,с катетрите-просто мъка.
Тази високосна година ни донесе само мъка и сълзи.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 11:51



В София се надяваме Доц.Дянкова да поеме случая,защото отиваме този път с предварителна уговорка.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 12:02



Майка също е без пикочен мехур вече. Тя от 2006 е и с анус претер, което значи, че дебелото черво е изведено. Сега от двете страни на стомаха ще има торбички. Не съм я виждала от операцията. Зведох я до операционната и от тогава само плача и чакам да я видя. Само лекаря ми каза, че е спокойна и това е! Аз живея в Бургас, но нямам мнение за лекарите тук. Надявам се в София да ви помогнат както и на нас. Как се чувства с торбичките?



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 13:48



Ами как да е,не е приятно,но с времето започна да свиква.Най-важното при нея е че нито за миг не падна духом,това може би я крепи.В кой стадий беше майка ти?



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 13:54



Той стадия при майка вече се размива във времето. Тък като все некадърни я оперираха незнам кой стадий е. 2 - ри или 3 - ти? Кой да ти каже. Има хиляди епикризи, но така или иначе нищо не се знае.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 14:08



Ние досега не сме попаднали на добър лекар,всичките бяха безсърдечни и безкрупулни,дори не мога да ги нарека хора,още по-малко лекари



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 15:48



Миличка, явно и ти си в моята ситуация. Най- лошотое, че няма какво да се направи. Вчера стоях безсилна пред входа на реанимацията и си представях как ще събера всички документи и ще отида в съда. Но просто глас в пустиня ще е. Има ли някой от тях осъден. На кого да вярвам. Виждам досега само мъка и болка за майка ми. Всичко можеше да мине и замине още 2006 г. Незнам дали ще мога да се примиря, но засега ще стискам да се възстанови пък после ще мисля. Пък и сега съм много афектирана и не мисля трезво. И все пак може би ще направя нещо в тази насока.



Тема Re: докладвам за д-р Зарковнови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 16:00



Не бива да се оставаме,те точно на това се надяват,че хората в своята мъка не искат да ровят и да си припомнят всичко.Там е истината,а всички ние трябва да търсим правата си на хора,това е.Чела ли си им лекарската харта,да паднеш от смях направо.
Миличка от сърце в0и желая,на теб и на маминка и на всички хора в този форум-Борете се!Винаги съм казвала,че с болеста трябва да се пребориш първо в съзнанието си-първо духом,после тялом.Това е мила-борба за живот!!!
Колкото и да не искаме да го приемаме,ще дойде момента,в който ще се наложи да се сбогуваме с близките си,но не сега и не по-този начин!Повтарям си го непрекъснато и знаеш ли,при мен действа.
Някякъв вътрешен глас ми казва,че мама няма да ме напусне сега!
Успех и воля ти пожелавам!



Тема Re: разсъждения за животанови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 16:13



Разбира се, че всеки си отива. Но как да се примиря с това сега. Хиляди пъти съм казвала тук и може би всички мислят така. Все на прекрасните хора се случва. Как може човек, който има толкова приятели. Всички я обичат и уважават. Родила и отгледала три деца. С честност и труд е постигнала всичко. И не става въпрос само за нея. Толкова добри хора познавам, които се борят с това. Какво става в тази природа? Какво е това равновесие? Има толкова лоши хора, които си веят байрака и си живеят живота......



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: Petq]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.12.08 16:17



Тази жена е зарязвала частната си практика за да ходи да помага на колеги в болницата.
А и - колкото дадете (макар да не звучи добре) е по добро от колкото с брадвата от вратата, преди операция.
А бе - грижете се за малкото останали добри лекари че лошо.
Иначе - и ЕГНто и е мъничко, и си има доста здравословни проблеми. Лошото е че не знам кой ще я замести.

Bеer? Mоre?




Тема Re: разсъждения за животанови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано19.12.08 16:25



На Димитровден отидох и си запалих свещичка за здравето на мама в църквата,защото след 2 дне щяха да я оперират,Там държейки свещичката,просто неволно ми потекоха сълзите,незнам как стана,просто явно влизайки в храма,почувствах нещо и сълзите бликнаха.Една жена която работи там се доближи до мен и ми каза:"Господ прибира при себе си добрите хора,лошите и той ги не иска",потупа ме по рамото и ми каза да си поплача и да дам воля на мъката си.
Като се замислих малко,май излиза точно така,май найстина прибира добрите и чавечни хора........незнам,но боли,когато си безлилен...много боли



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: bira_more]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 16:40



На мен м се стори напълно нормална жена. А дали си е свършила работата не мога да кажа 1 ден след операцията. Факт е, че доста добре се отнесе с мен след като излезе от операционната. А това за мен е важно!



Тема Re: разсъждения за животанови [re: krem4eto_8O]  
Авторazi (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 16:40



Борете се милички за своите майчета...Аз загубих моята на 15.12.2008г., не можах да я спася...

Преди 5 г. беше оперирана от доц.Попова, после веднага лъчетерапия тук в Стара Загора ,уж всичко беше както трябва,и в края на миналата година взе да дава назад.От там катетър/ казаха тумор притиска,но никой не се нае да оперира/,август месец нефростома, а за болките...няма как да се опишат...издъхна с пълно съзнание.Все ми викаше ,че си отива, а аз глупачката все не вярвах...Все си мислех,че ще я вдигна на крак,вдъхвах и сили и кураж,бях до нея 10месеца и наистина тя се бореше,но накрая тялото я предаде,стопи се...



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.12.08 16:46



За мен е най-добрата онкогинеколожка.
Но все пак - аз я познавам и по други линии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: разсъждения за животанови [re: azi]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 16:51



Тумора не е ли бил махнат, че да притиска или от лъчетерапията е усложнение?



Тема Re: разсъждения за животанови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано19.12.08 16:57



Креми, какви добавки пиете? От Бургас ли сте? Да ви намери някой газ от Нефтозавода!



Тема Re: разсъждения за животанови [re: mim.i]  
Авторazi (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 17:24



Преди 5г. Попова я оперира рак на шийката на матката,изчистено беше всичко,лимфни възли,матка,яйчници,част от влагалището.Но в последствие се пяви този тумор.А и лъчетерапията си даде последствията/ беше изгорена/.Тя до последно си мислеше,че от нея се увредиха уретри,бъбреци и т.н.Сега стоя и не мога да повярвам, че нея я няма...Дали направихме всичко възможно да я спасим...





Тема Re: доц. Мария Попованови [re: bira_more]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано19.12.08 18:32



не само за теб. за много лекари и много пациенти.



Тема Re: Докладвамнови [re: 195419]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано19.12.08 18:34



какво има за изтръпване. какво значи несполучливо? много напреднал карцином в повечето случаи дава рецидиви. това повечето хора в този клуб го знаят. борбата в една част от случаите е за удължаване на живота. колкото и цинично да звучи. малко са хората, които се наемат да правят това и тя е от тях.
в плевен, освен големият шум и фукня има и много твърди цени в хиляди евро.



Тема Re: разсъждения за животанови [re: azi]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 20:01



а в кой стадий беше майка ти преди 5 години?Имаше ли някакви разсейки при първата операция?



Тема Re: разсъждения за животанови [re: rehabili]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 20:41



Стига с тези угризения бе хора!!! Кой не прави всичко, което е по силите му за да спаси близките си, та и не само близки! Стига с тези терзания, не е човешко и това да ви тормози!



Тема Re: разсъждения за животанови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано20.12.08 10:32



Не Мимка,от Елхово сме,но в Бургас правиха лъчетерапията и операцията на уретрите.Има ли в Нефтозавода пречистена газ?Чувала съм че трудно се намира такава.



Тема Re: разсъждения за животанови [re: aaa]  
Автор mim.i ()
Публикувано20.12.08 10:32



ааа, виждам, че не си написал това с лоши чувства, но все пак това е мястото, в което си казваме мъката. Лично при мен /предполагам и при други/ нещата стоят по следния : когато съм с майка съм най- силния човек на света. Давам и сила и вяра. Но като всеки човек и аз трябва да изпусна парата. Няма на кого да се жалвам и да поплача, затова пиша тук на хора, които ще ме разберат.



Тема Re: разсъждения за животанови [re: mim.i]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано20.12.08 10:33



Мама пие билките на Димитър Куцаров,сок от червено цвекло,натанал и цитросепт



Тема Re: разсъждения за животанови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано20.12.08 10:35



Последно казаха, че са я спрели от производство. Трудно се намира. Но пък тук има много хора, които си я правят сами. Напиши в търсачката горе и ще намериш много мнения. Мисля Буба 69 знае и е писала много и може и Джул да ти помогне. Аз лично не съм пречиствала. Как сте вие?



Тема Re: разсъждения за животанови [re: krem4eto_8O]  
Автор mim.i ()
Публикувано20.12.08 10:37



Майка също пие натанал от 2 години, червена боровинка, кръвен здравец и още много зеленчуци. Сега като се оправи и започне лъчето ще и купя герисан и деодан.



Тема Re: разсъждения за животанови [re: mim.i]  
Автор mim.i ()
Публикувано20.12.08 16:21



Искам да кажа, че говорих са маменцето по телефона. Брат ми влезе в реанимацията и за 30 секунди и чух гласчето. Милата ми майчица и в понеделник пътувам за София да си стой при нея. Успех на всички!



Тема Re: Докладвамнови [re: DeciDida]  
Автор195419 (Нерегистриран)
Публикувано20.12.08 19:05



Прочети моля те за историята на бабата на Синхослава /тя писа и в тази тема/.
Прочети"Прословутото чудо Мария Попова" и т.н. и т.н.
Относно Плевен на кого плати хиляди евро?От какво си недоволна?Ако говорим за частната клиника-на регистратурата има ценоразпис отиди и го виж!
Съжалявам,че спамим темата.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Авторbriliantina (Нерегистриран)
Публикувано03.01.09 19:27



Доц. Попова ме оперира преди 10 год. по повод карцином на шийката на матката. Не мога да кажа друго, освен едно ОГРОМНО благодаря. Беше невероятно внимателна, всеотдайна и грижовна, и не на последно място добър професионалист. Не мога да повярвам на коментарите и евентуалната й промяна.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: briliantina]  
Автор orii (любима)
Публикувано08.01.09 00:15



Не Искам да кажа нищо лошо,но как да кажа и хубаво за тези хора.Може ли такъв специалист да не може да прецени коя операция е спешна и коя не?На мен ми казва, че спешмо трябва да оперира мама,а протаква операцията 3 седмици и при парвия преглед казва, че е една кистичка,а след 3 седмици се оказва рак с разсейки навсякъде и е невазможна операцията ,само я отваря и затваря без да пипа нищо .Не ми беше за 1000 лева,но за голямо съжаление там вече са станали не болница ,а печатница на пари.Въпреки, че всичко е по кл.пътеки там всеки един тампон се плаща.Такава мизерия не сам виждала в никоя друга болница.Там санитарките са едва ли не заместнички на доцентката.Ама на мен ми беше паднало пердето и хич не бръснех никой.влизах като цар Освободител,нема тоя, нема оня .Попова може и да е оперирала преди 10 год. ,но от няколко год. не оперира,тя си има др.Делчев и др.Динева те вършат всичко.Там се държат с пациентите като с животни ,за тях това са обречени и ич не им пука за тях.Първо искам да кажа на Мими ,че изпаднах в паника като разбрах,че се е насочила към 5-та и за това написах всичко това.Искам да се извиня на всички че отдавна не сам писала,но немога още да преживея мъкат от раздялата си с моята мила мама.Обичам Ви всички.Господ да Ви дари със здраве и добри новини!!!!!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: orii]  
Автор mim.i ()
Публикувано08.01.09 08:28



Благодаря ти orii! Но при нас вече всичко мина. Слава Богу майка се възстановява вече. Тя не е в отделението на Попова. Мисля, че е участвала в операцията, но незнам до каква степен. Не мога да се зкажа и за компетентността и, защото не съм лекар. Видях я за 3 минути и ми каза, че операцията е успешна. После вече разговарях с опериращия д-р Зарков. За болницата незнам какво да кажа- наистина е малко мизерно, но аз не се оставих и докато бях при мама и поддържах хигиената. Е "крадях" чаршафи и сменях, но не смятам това за грях, защото беше за мама. Но пък сестричките са мили или поне при нас бяха. Маменцето все още е там, но вече се вдигна на крака и аз се прибрах вкъщи. Надявам се след толкова мъки да се стегне и да се оправи вече. Желая го и на всички вас!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано08.01.09 08:59



Доцентката е оперирала и моята майка преди не 10 , но преди почти 4 години. Тя самата е твърд характер и не е от най-чувствителнбите хора, които може да познаваме, но това е в характера на работата й. Не говори много и е сприхава. Но това нищо не означаваше за нас. Оперира майка ми, Др Динева е един страхотен човек, не оставиха майка ми нито за момент въпреки многото усложннения с разни грипни епидемии и нуждите й. Доцентката не ни е мотала. Аз лично не съм видяла нищо лошо.

Кажете ми къде в Българска болница, условията са перфектни и отлични. Никъде. В онкологията е много чисто наистина, но явно си е отделно за всяка болница всичко.

Вярно е, че после прегледите са в частния кабинет, но поне има такива. Вярно е , че лекарката е възрастна. Но не мисля, че е добре да я обиждате така.Навярно е спасила живота на много,много хора!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: tigananka]  
Автор mim.i ()
Публикувано08.01.09 09:02



О, не! Аз в никакъв случай не искам да я обиждам. Просто не мога да кажа мнение за нея, защото водещия хирург беше друг. Единственото е , че беше първата която излезе от операционната и ми се усмихна. Каза ми с 2 думи , че всичко е наред и това е. Нямам други срещи с нея. Нямам и лошо мнение за нея. Просто при нас нещата клонят към други органи , а не гинекологични, затова.



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор tigananka (ондин)
Публикувано08.01.09 12:05



mim.i. мнението ми беше насочено към ОРИИ, не към теб, извинявай, не съобразих :)



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: tigananka]  
Автор mim.i ()
Публикувано08.01.09 13:15



И ти извинявай, но съм станала толкова лигава и се стряскам от всяка лоша дума. Ще се плесна през лицето, та да се стегна!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: briliantina]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.01.09 14:58



Междудругото братовчедка ми започна химио на гърдата и търсеше и за гинекологичните си проблеми специалист на който може да разчита,посъветваха я при доцент Попова .В петък се срещна с нея и направо и казала след втората Хт да идва да и отрежат връхчето на матката за изследване и тогава ще каже какво има точно,но категорично отхвърлила мнението на колегата и от Пловдив .Братовчедка ми е доволна защото доцентката седнала и обяснила за какво става дума и какво предстои при различните варианти .
За да не пиша другаде ако може ми отговорете: изследванията преди и след ХТ длъжни ли са да се дадат на пациента ако ги поиска?



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: Гaмбa]  
Автор orii (любима)
Публикувано14.01.09 16:32



Здравей,Гамба,преди и след ХТ докторите са длъжни да информитът всеки пациент за стойностите на изследванията.След всяка вливка има един голям ферман ...какви са били вливките,какви са били стоиностите на различните изследвания които се правят преди ХТ,което е задължително.В досието на пациента има всичко.Винаги се прави в два екземпляра единия за досието другия за пациента.P.S..Не съм казала нищо лошо за доц.Попова.Простро не можа да помогне на моята майчица.Ако не бех убедена че е добър специалист немаше да се грабна от другия край на България и да дойда при нея.Дано не се случва на никого.Дано хората да пишат само истории с хубав край.Господ да ви дари със здраве и добри вести!!!!!



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: orii]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано14.01.09 16:52



Благодаря orii и напълно те разбирам,приеми съчуствието ми ,нищо друго не мога да кажа в това положение и ти си права за себе си напълно.Аз не познавам докторката ( слава Богу ,а и не искам да се запознавам с нея),просто онзи ден в неделя или понеделника получих информацията която споделих.
Питам за изследванията и на някой може да му с е стори тъп въпроса,но аз нямах никакви проблеми и си ги бях записал по дати ,а когато по 2-3 пъти на ден в родния си град ги правех си ги водех и по часове,но сега братовчедка ми се оплака,че не и давали изследванията и тя не може да си ги поиска.Мъжът и ходи с нея,но той има нужда повече от подкрепа и не иска да с еразправя.Попитах защото може да са въвели някакво ново пложение за което не знам,все пак преди 4 години правих ХТ.
Абе някоя нещастна лаборантка как може да се прави на велика пред хората ей това сме си българите с комплексите си и простотията ,как няма да и даде резултатите?



Тема Re: доц. Мария Попованови [re: mim.i]  
Автор rzelenkova@abv.bg (непознат )
Публикувано11.01.14 21:29



здравейте!

някаква по-скорошна информация за Доц. М. Попова?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.