Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Преди лъчетерапиянови  
Автор mim.i ()
Публикувано11.12.08 13:51



Има много хора тук минали лъчетерапия. Искам да попитам какво може да се направи предварително за да се подготви организма за нея. Билки, илачи и други.



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: mim.i]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 14:04



Аз пиех много изцедени сокове-червено цвекло и моркови(комбинация ) и сок от портокали. Единственото,което съм вземала е ГЕРИСАН -таблетки 3х1 дневно. Нямах никакви проблеми, като се има впредвид факта,че не ядех месо.



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: sv3]  
Автор mim.i ()
Публикувано11.12.08 14:15



Олеле, какви нещо прочетох за тази лъчетерапия. Брей какви странични действия има не е истина. И както казали на майка, че нейната ще тежка веднага мисля да започвам да давам плодове и сокчета!



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: mim.i]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано11.12.08 14:40



Миме, не знам къде ги прочете тези работи и кой ви е напълнил главите с такива неща, но само ще ти кажа, че за тези думи Весела щеше да ти нарита задника. Дори и да има някакви странични ефекти, те са много по-безобидни от ХТ и не значи, че всички ще се проявят при нея. На мен в момента ми правят ударни дози лъчетерапия /за рецидив на гърда/ и вярвай ми, нямам проблеми и си ходя на работа. Направи необходимото да я подготвиш с подходяща силна храна, соковете са задължителни! и не мисли за глупости, моля те





Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: N_O6O6]  
Автор mim.i ()
Публикувано11.12.08 14:44



О не, аз не съм се отказала и вярвам, че ще се оправи. Толкова време се борим. Просто искам да я подготвя по отдавна. Засега на 15 януари ще започва и ми се иска за засилим организма. Просто д-р Кленова от онкото и казала, че ще е тежка и аз затова започнах да чета наред всичко.
Иска ми се Весито да е тук и да ме нарита... Още не мога да го повярвам това!



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: mim.i]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.08 14:46



Ами според мен/поне аз така правих/нека да се пудри обилно там където ще я облъчват и след това в къщи като се прибере.Да се запаси с елачи против разстройство.Това е!на всеки е различно зависи от организма.След десетото облъчване започват аномалиите но не са чак толкова страшни.Повече течностии да не стои гладна.Разстройството е при почти повече от половината пациенти.Друго е гаденето но и то отминава.Важното е да гледа да се пудри за да не получи изгаряне.това е!Във всеки случай много по лесна е от химиотерапията.Всичко е за пет минути и готово отиваш си в къщи или в леглото ако си в болницата.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: flora bg]  
Автор mim.i ()
Публикувано11.12.08 15:04



Химиотерапии минахме ехе, колко видове бяха. Незнам защо все ни казваха да бягаме далеч от лъчето, но ето сега го стигнахме. Знам, че ще мине и замине. Торбичката на анус претера дали ще пречи по време на нагревките? Че иначе как с разстройство и без торбичка... И платно за херния има на целия стомах. Отвсякъде е опакована.



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: mim.i]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 15:52



Не се безпокойте.Мъжът ми преди три години беше опериран.Преди и след операцията му правиха лъчетерапия,с анус претер е,торбичката въобще не пречеше. После пиеше мужик корен и алое .В действителност се появява разстройство,но това е бял кахър.А тази година му правиха троен байпас и издържа.Голям герой е.



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.12.08 17:05



Привет! А пада ли хемоглобина и левкоцитите както при ХТ.На братовчедка ми са и предписали лъчетерапия и са и казали,че химио няма да прави,допреди малко говорех с нея .Изрязана и е гърдата и лимфните възли



Тема Re: Преди лъчетерапиянови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано11.12.08 17:39



Да, има вероятност от падане на кръвните показатели, но в много по-малка степен, отколкото при ХТ. След петото облъчване се дава кръв веднъж седмично и лекаря следи показателите, ако има спад се лъчението се прекъсва. Поне така практикуват в ИСУЛ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.