Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Полип на на маткатанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.11.13 17:31



Браво, пиранче! Тази упойка е една от най-прекрасните! После се чувстваш като бебе,
събудено от сладък сън. А и с тези хубави резултати... какво друго, освен "прием по унгарски"?


Айде, хубави преживявания, че да има какво да разказваш после.
Прегръдки!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 21.11.13 19:41.



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: *jull**]  
Автор 123galia (минаващ)
Публикувано21.11.13 19:22



Много се радвам за теб мила! Исках да те питам по-подробно за какъв полип точно става въпрос, но сега бързаш-желая ти весело празненство. Аз имам диагноза полипус ендометрии, поставена след пробно абразио, което ми правиха 2 пъти-септември 2012 и септември 2013. Интересувам се дали трябва да си направя като твоето изследване.



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: 123galia]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано21.11.13 19:49



Целувки и поздравления за резултатите !



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: Tia maria]  
Автор sem77 (непознат)
Публикувано21.11.13 19:58



БРАВО!Толкова се радвам на хубави новини като тези:))Поздравления за добрите резултати!



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: sem77]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано21.11.13 22:50



Новината ми донесе много усмивки. Пиранче, прегръщам те.



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: nelly_83]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано22.11.13 15:01



Благодаря за благопожеланията! Все едно и аз имам рожден ден, като Бубка



Гали, доколкото четох, хистероскопията е по- щадящият метод, сравнен с абразиото. Хистероскопията бива диагностична- уредът хистероскоп има нещо като камерка, която оглежда канала и матката, и оперативна- при която се изрязва полип или някакво образувание на матката. При мен е било удебелена лигавица? Но все пак, чакам и хистология. Симптомите ми са много обилен цикъл, стигащ до анемия, втрисане с температура преди цикъл и болки по цялото тяло.

След като си имала 2 абразиота, какъв беше резултатът? Четох, че при абразио се "изчиства" на сляпо, а хистероскопията отстранява само това, което е нужно.
Има ли по- запознати от мен, да разяснят разликите между двете?



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор 123galia (минаващ)
Публикувано22.11.13 15:16



Благодаря ти много за пояснението. При мен хистологичният резултат и в двата случая беше добър. Аз също имах удебелена лигавица на матката и малки полипоидни формации на лигавицата според хистологичното изследване. Разликата е, че аз от 3-4 години нямам цикъл, а поводът беше леки кафяви следи. Притеснявам се, че ще ми се появи отново и тогава , както казва гинеколожката, трябва да се мисли за операция.
Сега малко встрани от темата. Преди 2 дни откриха на майка ми чернодробни метастази (3 , като най-голямата е до 15 мм) от рак на дебелото черво. На първо гледане на диска от скенера хирургът от онкологията каза, че са операбилни. Но тя има и мети в мезентериални лимфни възли и затова се съмнявам дали ще искат да я оперират. Ако знаете нещо във връзка с това, моля пишете ми.



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: 123galia]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано22.11.13 15:33



Гали, ако се появи отново- тогава ще го мислим :)

Радвам се, че майка ти е боец, знам вашата история отдавна. Тъй като в хода на заболяването си чела много, а и от личен опит, едва ли тук ще се намери някой, който да каже "за" или "против" отстраняването на чернодробните мети.
Но аз няма да се изморя да повтарям, когато става въпрос за черен дроб, винаги да се чуе мнението на професор Владов- при него няма грешка в диагнозата, преценката на риска. Ако сте в София.
Ако сте около Стара Загора- ти знаеш- доцент Юлианов.

И тогава вече ще изберете най- доброто за мама!



Тема Re: Полип на на маткатанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано06.12.13 11:30



Споделям, че излезе хистологията ми, и тя е добра.
Хайде, елате да се отъркате в мен, за късмет и да имате такива резултати и вие!





Тема Re: Полипи на шийката на маткатанови [re: Dobi-5O]  
Автор 123galia (минаващ)
Публикувано06.12.13 13:24



Много се радвам за теб!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.