Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема срив на имунната система след ХТнови  
Авторmilata (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 19:30



Здравейте, от много време чета в клуба,но не се ре6авах да пи6а.Искам да ви попитам за срива на имунната система след ХТ, това се слу4и с приятелката ми
след 3-та ХТ,и сега е много зле,в интензивното в дървеница,слу4и се за 3 дни, ей така изневиделица

а е само на 33,ако някои е запозат 6те се радвам да пи6е. Извинявам се за 6рифта, но нямам БГ на компютара. Целувам Ви и бладодаря предварително.



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: milata]  
Автор Buba67 ()
Публикувано28.11.08 20:01



Може би, ако напишеш какъв вид е рака ще ти отговорят повече хора. За химиотерапията ето два линка за четене.






Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: Buba67]  
Авторmilata (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 20:18



rak na 6iikata na matkata, 2B ima6e i lu4eterapiq predi operaciqta:(



Тема Re: срив на имунната система след ХТ [re: milata]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано28.11.08 21:10



Напиши каква химиотерапия е правена т.е. с какво я наливат.



Тема Re: срив на имунната [Кирилицата]нови [re: emily999]  
Авторmilata (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 21:57



е задължителна

Редактирано от bira_more на 29.11.08 00:46.



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: milata]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано28.11.08 23:28



Ами мисля всеки го понася различно и си е нормално следствие от химиотерапията.В началото на лечението си и при мен падаха с малко ,но аз ги компенсирах с кореноплодни,бирена мая,фолиева киселина,месо ...След втория цикъл стана по -трудно и започнаха първите инжекции от витамин Б комплекс непосредствемо преди да тръгна за Пловдив където ми правеха вливките.
В края на 4-тата серия и 5-тата още повече ми падаха ,почнах по два-три пъти на ден да ходя при моите приятелки да ме изследват,тъпчех се с гореизброените неща,удвоих инжекциите на витамин б -комплекс ,започнах и урбазон да си бия в деня на вливанията си,два пъти в Пловдив се случи да ям и полусуров черен дроб ,един път ми биха инжекция която струвала към 400 лева тогава.
6-та химиотерапия не можах да я завърша,но разсейките от горната част на тялото ми бяха изчезнали благодарение на ХТ
Щом е в болницата ще се погрижат за нея,но след кто я изпишат много е важно да се мобилизира и да започне да пие и яде тези неща.Няма не мога това или онова,а просто и кажи,че трябва и е длъжна да го прави,освен лекарствата които ще и изпишат.
Момичета във връзка с тая тема имам един въпрос: при различните ХТ ,различни методи за стабилизиране на оргаанизма ли има или е едно и също? Аз си мисля ,че за всички е един принципа( не съм мислел до сега де)
А смяната на платината не значи нищо.При мен единия път смениха цистплатината с някава друга (румънска май беше ) с друго наименование
Хайде успех !



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 23:47



Гамба, ти си от щастливците с рака на тестисите, рак, който и в 4-ти стадий, дори и разсейки в мозъкът се овладява и лекува на 100% с химиотерапия....примери и на известни личности , бол-Армстронг, Любо Пенев ...и тук при този рак се говори за излекуване , не ремисия....А според мен не зависимо от ХТ , начините за сафикясване на организмът са си май едни същи...А, конкретно по темата, мисля че момичето трябва да се консултира с ИМУНОЛОГ-точно такъв лекар за конкретният случай би бил най-полезен....Успехове!!!!И имунологът си готърсете сами...в Бг. никой няма да се разтърчи заради вас

, за съжаление!



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано29.11.08 00:02



Не знам до колко си права,но двамата мъже с които лежах починаха,освен това ме стреснаха и за едно момче от Пазарджик което се отнесло безотговорно.
Знам,че съм щастливец и се радвам за това



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: Гaмбa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 00:08



Винаги има и изключения, но като по учебник този рак сие поддаващ се на лечение и с благоприятна като цяло прогноза.....Това , казват статистиките, а иначе.....пак се опира малко до теорията на вероятностите...

Усмивки!!!И смятам да направя пилето с картофите...Мале аз поспамих малко темата..Извинявам се...



Тема Re: срив на имунната система след ХТнови [re: yraaa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано29.11.08 13:29



Най-податлив е на лечение с химиотерапия,права си и аз се срещнах с митничар от Пловдив който е имал разсейки в мозъка,но се е излекувал,но за двата случая от стаята ми също съм прав.
А имунната система също се срива и то както го описах




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.