Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано26.11.08 11:25



За съжаление нямам много време за превод, но статията по същество се опира на масов скриининг проведен в Норвегия. Той установява, че има много (масово) случаи на рак на гърдата, изчезнал без никакво проведено лечение. Лекарите са на прага на големи размисли и изводи за природата на рака. Издига се хипотезата, че има доста случаи при които ракът минава от само себе си дори в напреднал стадий без никакво лечение. Обаче, за съжаление това откритие няма никаква практическа стойност, защото все още лекарите не могат да кажат в кои случаи ракът сам ще изчезне, в кои - не.

Но то подкрепя дълго дискутираната тук теза, че организмът има безкрайни възможности за себеизлекуване и промяна. И че лечението и лекарите могат само да подпомогнат този процес, но не са лекарите, които лекуват - организмът ни се лекува ( с помощта или не на предписаното лечение).



Редактирано от Dimana64 на 26.11.08 11:26.



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Dimana64]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано26.11.08 11:43



Аз вярвам в това,още повече,че когато с е разболях се срещнах с жена ,която навремето е била изписана от диспансера и изпратена в дома защото нямало смисъл повече от химиотерапия.
Та тя вечерта седнала и плакала ,плакала и буквално си казала ' къде ще умирам Боже,аз имам деца за гледане"(точно така ми го каза и думите и никога няма да забравя).Вече не помня пиела ли е нещо,но след два месеца когато се появила в болницата изпопадали лекарите.
Аз и повярвах ,но всъщност моя приятелка ни запозна и срещна с нея(комшийки са).Всъщност когато се разболях се срещнах с много хора ,не се затворих в себе си и исках да разбера какво ме чака.Това съм го казвал и друг път,но пак го повтарям защото мисля е важно човек да се изправи борбен срещу гадорията .образно казано лице в лице



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Гaмбa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.11.08 15:22



Е - няколко пъти вече споменах - във всеки човек, всеки момент клетки дегенерират. Но в болшинството случаи имунната система ги ликвидира.
Някакъв роднина на жената преди 30 години строил къща и му откриват рак (непомня какъв). И човека решил докато не дострои къщата да не умира. Та къщата не е достроена и човека е жив. Там има няколко момента - решението му, пил е лекарства, и здрава работа.
Майка (лекарка) обяснява на детето си как трябва да мобилизира войската в себе си на война с гадните нашественици. И успяват. Дали е от лекарствта или детето е успяло да си мобилизира имунната система. Но важното е че успяват.
Важно е човек да не се предава, и повече движение.
А медицината - може да излекува само ако е нещо в първи/втори стадий та да го махне изцяло. Иначе може само да помогне на оррюганизма сам да се справи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: bira_more]  
Автор *jull**Модератор (())
Публикувано26.11.08 16:48



"А медицината - може да излекува само ако е нещо в първи/втори стадий та да го махне изцяло."
Това, което казваш, е много важно!

И по-нататък: "Иначе може само да помогне на организма сам да се справи."
За съжаление това рядко се случва. Докато не се въведат и тук методи за точен и прецизен метод на лечение, болните много често губят защитните си сили именно от агресивната терапия.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.11.08 17:07



Раковите клетки са твърде подобни на нормалните. И просто няма начин да се поразяват само раковите. За това и терапията е толкова агресивна.
На времето моноклоналните антитела обещаваха чудеса. Чудя се какво ли се е объркало. Щото точно антителата са тези които могат да разпознаят нормални от дегенерирали клетки. И ако към антитялото закачиш отрова - тя ще порази предимно това което искаме. Но явно нещо в теорията куца.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Гaмбa]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано26.11.08 18:55



Аз вярвам в това,още повече,че когато с е разболях се срещнах с жена ,която навремето е била изписана от диспансера и изпратена в дома защото нямало смисъл повече от химиотерапия. Та тя вечерта седнала и плакала ,плакала и буквално си казала ' къде ще умирам Боже,аз имам деца за гледане"(точно така ми го каза и думите и никога няма да забравя).Вече не помня пиела ли е нещо,но след два месеца когато се появила в болницата изпопадали лекарите.
Хехехе

да не би тази жена да съм била аз ?
Е шегувам се, аз тогава все още нямяах деца ;)
Но извън шегата, това си е напълно възможно, възможностите на организма да се справи и с най-коварната болест са по-големи и силни и от най- доброто лекарство.
Следователно посоката на лечение е ясна- усилията да са насочени в укрепване на организма и засилване на неговите съпротивителни и възпроизводителни сили, а не обратното, разрушаването му(на организма) с химиотерапия например.Е това все пак е мое мнение

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Dimana64]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано26.11.08 21:47



Преди известно време бях писал тема за това как Положителното мислене лекува, или че Умът е този, който разболява и Умът е този, който лекува.
Мислите са творчески! На тази тема може много да се пише, само някой да има желание за това.

По този повод бях дал и линк към едно видео - записано предаване на Гала в "Имаш поща" за това как един 85 годишен човек с доказан рак на пикочния мехур се е излекувал окончателно за около 10 дни само с помощта на Ума си и Положително мислене.
Това е само един пример от малкото, който е станал достояние на масовия зрител.

Защо е така? Защото хората, постигнали такива резултати обикновено не се решават да се явяват пред публика, тъй като "здраво стъпилите на земята люде, като някой от модераторите", които по-скоро биха се подложили на химиотерапия, отколкото да пробват истинско лечение, най-малкото ще го изкарат че говори глупости, а може и да го анатемосат.
А може да измислят и това, че не е бил болен от рак, ами докторите са объркали диагнозата!

Ето и линка:



Който използва някой от езотеричните методи на лечение най-добре знае как се правят ситуации за лечение и не само за лечение и как се използва Полжителното мислене. И всеки ден, всеки Божи ден събират плодовете от Разумното подреждане на мислите си!

Мога да пожелая на всеки да прочете поне книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" и да се запознае поне с един езотеричен метод на лечение, дори и да не го ползва в бъдеще - просто да се запознае.
Предполагам, че ще промени в положителна посока мирогледа му.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.08 22:19



Съгласна съм с това, което пишеш, но нека не забравяме, че не всеки успява да мобилизира съзнанието си в необходимата посока! Мен лично тези неща винаги са ме интересували, но да не забравяме, че хората са различни. И да упрекваме някого в този Клуб, най-малкото не е етично. Тук всеки се бори за живот и го прави както може!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.11.08 22:36



Чела съм Подсъзнанието може всичко на Кехоу и ми хареса. Прилагам ежедневно някои от неговите съвети. И си много прав за силата на подсъзнанието. Но ако човек не отвори отвътре прозореца на съзнанието си и сърцето си за тези неща ти не можеш насила да му ги внушиш. Би трябвало да го знаеш щом се интересуваш от тези неща.
А и не ми допадат намеците ти-никак не са позитивни да знаеш. Замисли се- нещо не куца ли в прилагането на методите на позитивното мислене при теб?! Едва ли някой те е анатемосвал, а и всеки има своя свят на възприятия и мнения и правото на свой собствен избор.



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: *jull**]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано26.11.08 23:14



jull,

Според теб мога ли да накарам някой да направи нещо насила?
Просто изразявам моето становище по въпроса.
А пък всеки да решава как да постъпва.

Що се отнася до упрекването, това което пиша не е упрек, а си е чистата истина, с която подкрепям твърдението си, защо излекуванните нямат желание да споделят как са постигнали това!

Не разбирам, какво лошо има в това да изкажа мнение, пък дори и да не съвпада с мненията на другите.




Никога не казвай никога!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.