Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ще приготвите на Бъдни вечер?нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.12.08 09:53



ЛОЗОВИ СЪРМИЧКИ С ОРИЗ-ПОСТНИ!

Задушавате лук,настъргани морковчета и малко целина.Прибавяте оризчето,малко нарязан домат или дом.пюре,след това подправките-чубрица и босилек.Заливате с вода/1:1/и задушавате до поемане на водата.След като изстине ориза увивате лозовите сърмички.Заливате ги с водица и слагате в тавичка да се опекат.Поднасят се така а на следващия ден ако останат може да си ги полейте със кисело мляко!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Риба...как?нови [re: mimoza - живa]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано16.12.08 22:34



Хора бързо помагайте.Мъжа ми е купил едра сурова скумрия и сега ще я прави пресносола.Ама как се прави,че аз вяра му нямам?Такава без да се вари,нали се сещате....сурова в съд и после в хладилника.Слага се черен пипер,дафинов лист,олио и какво друго???

Редактирано от misticna-toni на 16.12.08 22:34.



Тема Re: Риба...как?нови [re: misticna-toni]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 23:24



Тони,слагаш я да престои 24 часа в оцет и сол ( не знам колко е голяма за да ти кажа колко,но тя рибата си поема ) ,след което в един буркан ръсваш малко сол,черен пипер на зърна,бахар и дафиново лситче и нареждаш парчетата които покриват дъното.Пак ръсваш гореизброените неща и пак ред парчета и така докато стигне отвора на буркана.Отгоре сега обикновено слагам измита глава чесън и заливам с олио да покрие парчетата.Студено е и може и да не е в хладилника.След 20 дни може да си хапвате.Аз правя това от бяла риба,със скумрията си правя ропотамото дето беше и си имам бурканчета и буркани и знам във всеки един какво мога да сложа и колко



Тема Re: Риба...как?нови [re: Гaмбa]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано16.12.08 23:35



Ей,Гамба страшен си готвач!Мерси.И добавям и една ръкийка,че много дърпа мезето...





Тема Re: Риба...как?нови [re: misticna-toni]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано17.12.08 00:08



Тая вечер съм само на леща и на един литър зелен чай,но в събота ще пийна порядъчно


А иначе Тони снощи правихме бяла риба във фолио.в неделя си взех мерлуза от Стара загора Метрото към кило и половина беше ,изчистена,филе.
На дъното на тавата наредих кръгчета на тънко лук ,моркови,грах и кубчета картофи,овалях рибата в черен пипер,сол и много джинджифил ,след което я наредих отгоре и на всяко парче сложих малко топено сиренце,ръснах червено пиперче ,малко доматки сложих отгоре и полях отгоре с бяло винце ,след това и зехтин и увих тавата с фолиото.Голяма е тавата ,на два реда е фолиото и я пека при предварително загрята фурна.Рибата е замръзнала забравих да кажа.
Отделно гъбки задуших с лучец и масълце ,настъргах кашкавал и след като риубата стане готова( 30 минути) слагам гъбите,отгоре рибата ,поръсвам с кашкавала и поливам със сосче .Става музика направо-сочна,поела от соса и ароматите и кефа как народа плющи е огромен .Не можахме да го изядем и остана още малко ,но тая вечер само леща нищо друго и гледам да не отварям хладилника.



Тема Re: слабостнови [re: Гaмбa]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано17.12.08 00:48



Ех,как мразя да се ограничавам...с храната.Много ям сладко,ама много-знам ,че е вредно ама немога ,като дрога ми е

Къде ще му излезе края незнам.Мога без много неща Гамба,ама без сладичко май НЕ.



Тема Re: слабост-за Тонинови [re: misticna-toni]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.12.08 08:34



Не е хубаво наистина много сладко,ноти си здрава и може да си го позволиш!Ето ти една рецепта за хубава торта!Направи я за празниците на семейството си!
Това е постна торта за Бъдни вечер! Но е много сладка и вкусна!

Продукти:-за тестото-2 чаши брашно,1/2 ч.чаша вода,1/2 ч.чаша олио,щипка сол,щипка сода бикарбонат
за плънката-половин малка тиква,ч.чаша захар,1ч.л.канела,1 ч.чаша натрошени орехи.
Приготвяне:
Брашното се пресява два пъти заедно със содата.Тестото се замесва от всичките продукти изброени по-горе.Меси се до изпускане на мехури.Разделя се на две топки и се разточват две кори колкото ви е тавата.
Тиквата се обелва,нарязва и сварява на пара.След това се разбива на каша заедно със захарта,канелата и орехите.Когато гъстата тиквена смес изстине намазаната с олио тавичка се застила с едната кора,след което се намазва с тиквената смес и се посрива с другата кора.Пече се в умерена фурна.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема R Коледни сладкинови [re: flora bg]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано17.12.08 10:30



Иска ми се да направя коледни сладки - купих си хубави формички за дребни сладки. Знаете ли рецепта - предпочитам без мед и канела.



Тема Re: R Коледни сладкинови [re: N_O6O6]  
Автор Buba67 ()
Публикувано17.12.08 11:33



Това изглежда вкусно, не съм ги правила. Обаче не пречи да опиташ и да докладваш резултата.






Тема Re: R Коледни сладкинови [re: N_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.12.08 12:16



КОЛЕДНИ СЛАДКИ С ОРЕХИ!

Разбиваш 4 яйца и ги прибавяш към разбитото масло/1ч.чаша/със захарта/1ч.чаша/После добавяш счуканите орехи/1ч.чаша/ и брашно колкото поеме.Омесваш умерл;ено меко тесто,разточваш го на дебелина ролбовин сантиметър.След това си вземаш формичките,които си си купила с любов и си правиш различни сладки.Подреждаш ги в тавичка намазана с масло на дъното и си ги печеш в умерена фурна.Най-най-обикновенни сладки но вкусни.



Живота е сцена, а ние сме артисти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.