Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Шаран плакия-Никулденски!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.12.08 20:31





Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Шаран плакия-Никулденски!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.12.08 20:33





Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Шаран плакия-Никулденски!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.12.08 21:54



Утре когато си направя рибника ще си го снимам : и питата и чорбата и рибника да ви ги покажа.Само да ви издам една малка тайна,че когато рибената чорба се прави с речна риба се слага девисил ,а когато с морска се слага целина.Много тънък момент ,но много важен за мен.Джиндифила трябва да е в обилно количество,а карамфила само загатва ( слагам го в едно тензухче за около 3-4 минути и го изкарвам после.Излишно е да кажа,че препичам стара селска изсушена чушка и надробявам вътре за аромат ,а и така много леко поналютва,ама много летно.....охх вече се облизвам



Тема Re: Шаран плакия-Никулденски!нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.12.08 09:02



Хайде Шаранковци наспахте ли се?Време е за изтрезняване!
В една купичка си сипвате зелево сокче,нарязвате на ситно малко праз и поръсвате с червено пиперче.Изцоквате този елексир и махмурлука си отива.Влизате в банята едно хладно душче и тогава сядате на закуска с кафенце или чайче! А на обяд тези,които са излапали всичкия шаран и нищичко не им е останало ги съветвам да си направят тази вкусотийка набързо.
ГЪБИ СУФЛЕ!

Продукти:-300 гр.гъби50 гр.масло,1 глава кромид,50 гр.брашно 250 мл.прясно мляко,300 гр.сирене,4 яйца,индийско орехче,чер пипер,сол.
Приготвяне:
Изчистените гъби ги нарязваме на парченца и заедно с надробения лук ги задушаваме.В друг съд разтопяваме маслото,слагаме брашното и на струйка прясното мляко.Бъркаме до получаване на еднородна смес.Слагаме гъбите с лука,4 жълтъка,натрошеното сирене,инд.орехче и накрая разбитите белтъци.Намокряме формичките,поръсваме с галета изсипваме от кашата във всяка формичка и печем във фурната около 30 минути.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Заешко с боровинки!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.12.08 08:50



За студентската трапеза-много шик ястие
Продукти:един домашен заек,изчистен и маринован малко във вода с оцет.глава лук,2 моркова,целина един корен,1 стрък праз,около 30 гъби нека да са бели,олио около 200 мл. ,бульон зеленчуков 0,400 мл.250 мл.червено вино,3 с.л.боровинки,сол,чер пипер,мащерка,малко сметана и 2 с.л. нишесте.
Приготвяне:
Накълцвате лука,морковите и целината а праза нарежете на колелца.Всичко това го задушавате в олиото,наливате виното и бульона.Добавяте даф.лист,мащерката,гъбите и боровинките.поръсвате със сол и пипер.така задушавайте на бавен огън около 60 мин.След това претрийте през сито.Заека разделен на порции и запържен малко го слагате в дълбока тавичка и го поливате със сметаната и соса.Печете във фурната.Когато стане готово изваждате заешките меса в една чиния.разтваряте нишистето с две лъжици вода и сгъстявате соса.Сервирате в чиниите порция заешко месо полято със готовия сгъстен сос.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Заешко с боровинки!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.12.08 11:46



Фло тез боровинки сега къде да ги търсим ,аз мислех тая седмица да съм само на ябълки и мандарини,че в събота пак имам мероприятие и ще стане страшно,а другата седмица съм на вила в планината и не знам вече.
А за отрезвяване една изпитана рецепта от мен: в зависимост от поетия алкохол и състоянието на организма една,две супени лъжици сода бикарбонат и след час сте готови за нови подвизи.Гарантирам за това което ви казвам



Тема Re: Заешко с боровинки!нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.12.08 13:15



Гамба няма ли във вашите магазини боровинки?Е жалко!Яж си тогава ябълките и мандарините.Дай някаква рецепта за заешко освен тази,която писах.Абе задръстили са ме с два заека и се чудя как да ги приготвям по различно.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Заешко с боровинки!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.12.08 14:28



Няма боровинки,сериозно ти казвам,на сладко го има (когато влизаш в Пловдив откъм Куклен вляво на Джем и Джем цеха ),но аз сладък заек как да ям?
Иначе и друг път съм писал как го правя най-често: вземам малко пилешки дроб,задушавам с лук и морковче и малко червена капия за аромат( 3-4 парченца колкото бобено зърно) ,малко оризец и това всичко около 5 минути къкри на котлона след което пълня корема на заека,една супена лъжица масло слагам вътре и го зашивам.Подправките са черен пипер и малко куркума.
Отделно си задушавам ориз с много лук ,след което го изсипвамв тавичка ,слагам му си малко черен пипер,малко куркума и няколко щипки от прах от сушени манатарки( ако нямаш няма да свърши света я),слагам заека отгоре и между плешките му слагам парченца сланина ,на гръбчето също 1-2 парченца ,намазвам го с масло и завивам с фолио и така се пече при около 200 градуса около 45 минути.Преди да го извадя пак го намазвам с масло ,пак го пека при около не повече от 100 градуса за около 15 минути и най накрая когато го извадя от фурната го ръсвам с гьозумец и две -три щипки кориандърче.
Понякога( зимата ) го правя и с кисело зеле ,като зелжето пак задушавам предварително около 15 минути и след това слагам ориза и процедурата е същата.

P.S.: аз си казвам "задушавам" ,но в повечето случаи си го позапържвам и друго важно условие за зайчето е да се готви поне с два вида различна мазнина защото така омеква и става по-вкусно



Тема Re: Заешко с боровинки!нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.12.08 14:47



Този п ът ще го направя така Гамба ,за гостите иначе това не е за моята диета.Ще се опитам,рядко готвя дивеч пък било то и питомен заек.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Заешко с боровинки!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.12.08 15:35



ще ти призная,че имам една четка за рисуване,сле като го извадя и както е горещ ,преди да му ръсна гьозумче,с четката го омазвам с олио или зехтин,не го поливам и не пада в тавата, а си поема месото.Става чудно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.