Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Млечен крем 2нови [re: misticna-toni]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано30.11.08 23:48



Въпрос на вкус е. Определено повече харесвам първия крем, вкусът му е нестандартен (заради карамела). Но за торти, еклери по-подходящ е вторият крем, защото е по-стегнат (не знам дали се изразям добре). Аз съм пълнила фунийки и с квасена сметана (истинска!). По-бързо е и също е вкусно.



Тема Re: Млечен крем 2нови [re: alone_1]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано01.12.08 00:14



А знаете ли този млечен крем,който слагат в тортата-плодова пита на сладкарница,,НЕДЕЛЯ''-МНОГО ГО ХАРЕСВАМ.То и в другите им торти има такъв.



Тема Плодов крем!нови [re: misticna-toni]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.12.08 12:53



Тони и аз го харесвам този крем но и аз незнам как го правят!Затова ще ти предложа един много лесен и хубав плодов.
Продукти:Около кило различни плодове/кайсии,ягоди,малини-меки плодове/чаена чаша и половина захар1чаена чаша и четвърт грис,литър вода,3 яйца и няколко капки есенция по вкус.
Приготвяне:Плодовете се варят във водата до сваряване,след което се претриват през цедка.Плодовото пюре се слага обратно във водата,слага се захарта и се вари наново.Сипва се на тънка струя гриса и се бърка неприкъснато.Разбитите жълтъци се прибавят към крема в момента на свалянето му а после и белтъците.Разсипва се в купички и се оставя да изстине.





Тема Млечна торта с печени ябълки и дюли!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.12.08 12:40



Продукти:1 кг.кисело мляко,1 кг.ябълки,0,500 кг.дюли,200 гр.бадемови ядки,100 мл.сироп от вишни,0.400 кг.захар,30 гр.желатин.
Приготвяне:
Ябълките се обелват,нарязват се на тънки парчета,заливат се с малко вода,част от сиропа,поръсват се със захар и се изпичат.Бадемите се попарват с вряща вода,обелват се,изпичат се и се настъргват.желатина се накисва в хладка вода и когато набъбне се разтваря на водна баня.киселото мляко го разбивате със захар.Карамелизират се няколко лъжици захар.когато захарта добие златистожълт цвят добавяте останалия сироп от вишни и една лъжица желатин.на дъното на кръгъл стъклен съд изсипвате карамелизираната захар.Отгоре нареждате ябълковите резанчета.Смесвате задушените дюли/те се настъргват и с малко захар се задушават/киселото мляко,бадемовите ядки и останалия желатин и разбърквате хубавичко.Тази смес разтилате върху ябълките.Съдът го поставяте в хладилника.Готовата торта се обръща в кръгла чиния.Преди да я обърнете,поставете съдът в гореща вода за няколко секунди,за да се обърне добре.





Тема Никулденски шаран по европейски!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.12.08 17:51



Моите племеннички са омъжени в Германия,но си спазват нашите обичаи и празници.Та на Никулден ето как приготвят шарана:
Продукти-1 кг.шаран,6 филета от хамсия,малко олио,100 гр.бекон,малко лук,чушка червена малко дом.пюре сол,чер пипер и около 200г.сметана
Приготвяне:Разрежете шарана на филета за порции.Във всяка порция-филе направете разрез и поставете хамсийката.поръсвате със сол и чер пипер и изпържвате в горещо олио.Поставяте порциите в чинии.Лукътго запържваме,слагаме чушката,после дом.пюрето,после сметаната и загряваме до кипване.Поливаме рибата с приготвения сос и запичаме във фурна.Не съм го правила сега ще го правя за първи път.





Тема Re: Никулденски шаран по европейски!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано04.12.08 00:32



БРЕ...звучи много апетитно.Аз по традиция си правя рибник,но още първата седмица на чнуари ще си направя по тая рецепта рибата,но сега всички които дойдат в събота ще очакват рибника ,а и първата проба знаеш ,че на собствен гръб се прави:)



Тема Re: Никулденски шаран по европейски!нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.12.08 00:37



Ей, колко часът е, бе, хора!? По това време нормалните си говорят за секс (я, вижте съседната тема!), а вие... - за риба!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Никулденски шаран по европейски!нови [re: Гaмбa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано04.12.08 00:42



Флоре, (братовчедка ми е Флорентина) що не вземеш да го сготвиш, а аз ще скокна до Пловдив да си го взема готовичко!
Много ме бива в тези работи. Мама да ми сготви, а аз да го сервирам и да събера овациите.
Гамба, може и рибника да мина да си го взема.
Много обичам шаран - с орехи и студен - ала никой от домашните не споделя шаранените ми желания.



Тема Re: Никулденски шаран по европейски!нови [re: ket1234]  
Автор mimoza - живa (луда Гана)
Публикувано04.12.08 00:47



Ох как огладнях от тези ваши шарани, ама е никое време а и нямам шаран!!



Тема Re: Никулденски шаран по европейски!нови [re: ket1234]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано04.12.08 01:03



ела бре ,ела,тамън имам повод за почерпка:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.