Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: пиле с броколинови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.02.09 13:29



Това не съм го правил,а преди 10-на дни една събота се бяхме събрали в наши приятели на купонче и си организирахме кулинарна оргийка( аз им правих качамак и после ме обвиниха за главен виновник ,че останаха свинските пържоли),та ми хареса как бяха направени пилешките пържоли с броколи( не уважавам тоя зеленчук ,но за първи път ми хареса) и вчера взех рецептата най-после:)
Та домакинята първо е задушила пилешкото филе олио и водичка на бавен огън ,след което в тавичка нарежда филето върху кръгчеъа лук и настърган морко( малко),а във водата където се е задушавало слага броколите ,където за около 10 минути също на бавен огън се задушават с малко скилидки след което сместа се изсипва върху филенцето ,ръсва се малко черен пиперец ,разбива се една кутия сметанка с бяло вино и се полива отгоре върху пържолите .Пече се за около 20-на минути на силна фурна ,сервира се с картофено пюре.Просто и елементарно


Аз например бих добавил и малко джинджифилче който ще придаде по-пикантен вкус на пилешкото ,но и горното много ми хареса ,може и гъби отделно да се запържат и след това да се полее тавичката,но и така както го опитах ми хареса много



Тема Печени картофи на фурна с Пармезаннови [re: Гaмбa]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано12.02.09 07:58



750 г картофи
3 с л олио
20-40 г настърган Пармезан
1 ч л червен пипер
1 ч л сол
смлян черен пипер
чесън на прах,или на скилидки- по избор.Избират се картофи с еднаква големина.
• Обелват се и се измиват.
• Нарязват се на четвъртинки и се подсушават с кухненско руло.
• В купа се смесват олиото, Пармезанът, солта и червеният пипер.
• Подправя се с черен пипер и чесън по избор(сух или не).
• Прибавят се картофите и се разбъркват добре.
• Огнеупорна тава може и обикновенна се застила с хартия за печене(може и без хартия)
• Отгоре се нареждат картофите на един ред.
• Пекат се в предварително загрята фурна на 220 С за 30-45 минути.
• Печените картофи на фурна с Пармезан се поднасят топли с любим сос или като гарнитура към аламинути.
П.П картофите можете да ги бланширате за 1-2 минути,и така се скъсява времето за печене(много)

но не повече от 2 мин. защото ще се разварят картофките



Тема Целувки!нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.02.09 12:41



С тази рецепта ви поздравявам за утрешния любовен ден!

Нека живота ви е изпълнен с мого целувки!

За една доза са ви необходими:
белтъците на 10 яйца,300гр.захар и 200 гр.пудра захар.
Бъркате бавно и леко белтъците и захарта на водна баня до разтопяване на захарта.След това биете с миксер до получаване на снежнобяла смес и прибавяте пудрата захар,като бъркате леко до пълна еднородност.можете да оцветите една част от получената смес.Изсипвате сместа в шприц и пускате в тавичка постлана с амбалажна хартия.Печете 30 мин.във фурна при температура около 100 градуса.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Целувки!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.02.09 15:40





Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Целувки!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.02.09 15:41





Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Целувки!нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.02.09 16:12



тОВА Е ЗА ТЕБ ОТ МЕН

фЛОРЧЕ



Тема Re: Целувки!нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.02.09 10:39



ХЕ,ХЕ БЛАГОДАРЯ!чУДЕН Е КЕКСА С ЦЕЛУВКИТЕ!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Рози за всички,които обичат...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.02.09 11:54



Рози за всички ,които обичат да готвят,обичат да си глезят стомахчетата,да ядат здравословно!Нека да си пожелаем да има по щандовете повече истинкка храна а не ментета!Да ни заобичат държавниците и да милеят за нас и нашата храна.Защото хранят бъдещето си-нашите деца и внуци!Дано падне една звезда от небето и да удари парламента.И всички вътре в него да се преобразят и да сдтанат добри и честни и много обичливи БЪЛГАРИ!Дано!!!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Рози за всички,които обичат...нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 12:52



"Дано падне една звезда от небето и да удари парламента. И всички вътре в него да се преобразят и да станат добри и честни и много обичливи БЪЛГАРИ".

Ако звезда падне в парламента, знаеш ли какво ще се случи? Депутати ще си пожелаят още повече благини! Защото, нали който си пожелае нещо, като види падаща звезда, то се сбъдвало!

А иначе те и сега са си много "добри, честни и обичливи българи"... Я, попитай майките им!



"Совите не са това, което са..."

Тема Толумбички!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.02.09 16:08



Хайде да си подсладите душицата!

1/2 л.вода,щипка сол,лимонена к-на на върха на ножа и 1 пакет масло.
Завира всичко горе изброено.Пуска се брашно/250 гр./постепенно ,после пак на огъня и бъркаш докато сместа се отдели от съда.Сваляш и след като се охлади като бъркаш неприкъснато.Седем яйца разбите на на пяна ги сипваш постепенно в сместа с неприкъснато бъркане.После с шприц напълнен със сместа пържеш в олио толумбичките.Студени ги заливаш със сироп/2 ч.ч.вода с 3 ч.ч.захар/



Живота е сцена, а ние сме артисти!


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.