Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема бързо лесно вкусно...и с малко винце....ммммммнови [re: tinker.bell]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 20:44



е това го правя винаги когато нямам време.знам го от моето майче (заради което съм тук ), но съм си го "подарчила" малко.става и за вечеря и за гости (мезенце за винце и биричка ) ако ненадейно ти дойдат ,пък с винце как върви...
значи 4-5 кремвирша (може и повече в зависимост от енското стъкво което имате) нарязваме ги на резенчета.аз лично ги режа на половина и после половинките на малки полумесеци.Намазваме едно йенско стъкло с олио и по стените и слагаме ред кремвирши.разбиваме 4--5 яйца и слагаме малко отгоре.Така ред кремвирши ред яйца.не става равномерно но това да не ви притеснява (майчето ги чуква цели, но така не става за микровълнова защото гърми).в микровълнова за 10мин на максимална мощност.ако ли нямате микровълнова и в обикновена фурна става само по бавно към 20-на 30 мин.то се надува и заема формата на съда става като солена торта.аз го обръщам в голяма чиния и го поднасям с майонеза, ако е за мезе.забравих да кажа че като разбивате яйцата слагате сол на вкус.
добър апетит!





Тема Re: бързо лесно вкусно...и с малко винце....ммммммнови [re: dara]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.02.09 15:58



Брей това младите домакини много ви бива по бързото и лесното.но пък вкусно.Трябва и аз вече да отвикна с тези приготовления по разни манджи а така по бързото...ама пусто навик!

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: бързо лесно вкусно...и с малко винце....ммммммнови [re: flora bg]  
Автор elb (непознат)
Публикувано06.02.09 16:52



Аз също правя подобно нещо но ако му се сложат печени чушки и гъби става още по- добре,и поръсено с пресен магданоз т.е. каквото намериш под ръка

Става добре и ако вместо кремвирш сложиш ролца от раци .



Тема пилешки крилца ала кентъки-пак бързи лесни и вкусннови [re: elb]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 20:32



Флорче като сме почнали с лесното и вкусното да продължим а


Пилешки крилца аз взимам обикновено 2 тарелки майонеза и галета....само това
крилцата се измиват и се оцеждат намазват се с майонезата обилно да се покрие колкото е възможно повече и се овалва в галетата също обилно.слага се да се пече аз лично ги обръщам по някое време, но може и да не се обръщат.пече се в намазнена тавичка, но малко за да не залепнат.стават все едно от кентъки , но доста по здравословни



Тема Re: пилешки крилца ала кентъки-пак бързи лесни и внови [re: dara]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.09 23:32



Това допада много дори на моята мързелива, но кулинарна душичка!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: майонеза за пилешките крилцанови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.02.09 09:26



Тъй като вече почти няма дом без пасатор, а горната рецепта с крилцата ми хареса ви предлагам майонеза, приготвена в къщи за отрицателно време.

1 част прясно мляко, 2 части зехтин /олио/, лимонов сок и чесън на вкус. Всичко това се разбива с пасатор. Извадете продуктите на масата 20 мин по-рано, за да се изравнят температурите на млякото и зехтина. Гъста, киселичка, с чесънче...по- хубава от купешката!

Майонезата съм пробвала, сега остава да пробвам с крилца.





Тема Английска рецепта специално за маман Флорелнови [re: flora bg]  
Автор lospepina (momi4e)
Публикувано08.02.09 00:21



Малко съм една поетична днес и затова се обърнах към Флора, като маман Флорел,за което предварително моля да бъда извинена , а и никога повече няма да го повторя, ако шефката на кухнята тук , не и харесва подобно обръщение.
Моля да не ми се сърди, ако не й звучи добре, но да препоръча, ако и се струва вкусна рецептата на домочадието в Лондон.


Пускам една рецепта, напълно традиционна за Острова и изнамерена в готварска книга от 72 година.
Пояснение за чудещите се какво е сосидж-Тип наденичка,сурова.Не е пушена или предваритено обработена.На външен вид наподобява карначета и не точно,защото карначеното сходство се среща най-често из Шотландско.
Инъче като цяло е сурово месце, с подправките и така натака, идея да се пръжне няколко мин. или пекне.Та ако някой толкова се интересува за произхода и видове разновидности на sausages, прожери в Гугъл.
Знам че в клуба има доста хора в англ. говорящи страни и за тях ще бъде идея, тъй като на пазара ги има, а за България, имам идея и че с карначета ще стане или някакви сурови наденички.







Сосиджи със зеленчуци


Сега ще ви дам една много английска рецепта от 70, 80 години, която има често присъствие в нашия дом и разчупва представата за сосиджи с картофки.Та да започна:

1.1. тарелка сосиджи по ваш избор
2.1 тарелка гъбки-или колкото имате намиращи се из хладилника,нарязани на ивички
3. 1,2 чушки-ако са купувани от Теско( камбоподобни), ако са си като нашенските, които тук се водят мексикански, могат да отидат и 3,4-нарязани на жулиени
4. 1 голяма глава червен лук( е става и с обикновен)
5. няколко скилидки чесън
6. 1.с л захар
7. 1 консерва домати или ако ако ви се намира след запой на водка с доматен сок-сока( 1 чаша)
8. сол и черен пипер на вкус
9. чубричка или ако нямате и тарагон върши работа( това си е оргинала всъщност, ама и аз побългарявам спрямо чубрица, някои рецепти)
10. 1 лъжица дом п'ре
11. 1, 2 с.л сос уочерстер( ако нямате става и малко соев, пък ако не искате, остава и без него)
12. л'тичко на вкус

Та вземате голямо тиганче, уок в този случай е перфектен и запържвате добре сосиджите( ама наистина добре, защото веднъж аз нещо не ги запъргих както трябва и вкуса не беше това което се предполага да бъде)Или идея от мен-първо ги запичате добре на скарата.
Към добре пръжнатите или запечени сосиджи добавяте първо лука и чесъна,до пълно запържване( 1, 2 мин) и после останалите зеленчуци без доматите.Пържите ги около 3,4 мин или колкото смятате че е за вашия вкус.
Добавяте консервата с домати( нарязани) и оставяте на слаб огън около 10, мин течността да се изпари, като след около 5 мин. добавяте дом п'ре и всички подправки-захар( слага се заради доматите , да не предизикват киселинни реакции и изобщо има ли домати за готвене, захарта е наоколо), чубрица, сос, ако използвате, черен пипер , л'то и чакате до готовност.
В едни англичани, ядох този вариант на фурна ( но отново сосиджите са предварително запържени, запечени и чак тогава в йенска купа всички други съставки се слагат и се пече.Пак беше вкусно.

Поднася се , ако слабеете със зелена салатка, а ако дебелеете с картофки по ваш избор!

Ам- Ам



Тема Re: Английска рецепта специално за маман Флорелнови [re: lospepina]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.09 02:05



Незнам, какви са сосиджите на Острова, но в Канада, даже бееф(телешките , органик)сосиджи са безумно тлъсти и неприятно мазни за ядене ...Може би в Бг.по-добра роля би изиграла мак. наденица или някое нетлъсто карначе...но това да пържиш сосидж си е мазна бомба...бг. сланината е по-прятна...поне на мен де...





Тема Re: Английска рецепта специално за маман Флорелнови [re: yraaa]  
Автор lospepina (momi4e)
Публикувано08.02.09 02:21



Направо не го проумявам , как ще са така мазни.Но аз в Канада не съм била и не мога да изразя моя позиция.
Тук са си супер.Точно като наденички.Проблемът е че има някой с безброй подправки от индийската кухня( аз съм фен донякъде на индийската кухня, която мога да кажа 4е познавам с пълни детайли- последните 2 години работя за такава компания и формата на приятелство между индиййците е да се споделя храна.Много домашно индийска съм изпапала) и те точно не кефят европееца.
Но инъче нормалните англ.сосиджи са супер.



Тема Re: Английска рецепта специално за маман Флорелнови [re: lospepina]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано08.02.09 03:04



Я как хубавичко си готвят посред нощите ,чак да огладнее човек ,то при вас сигурно не е вечер ,но е хубаво да влезеш така в кухнята и да ти ухае на току що сготвена манджичка






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.