Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Масленки "Фло"нови [re: flora bg]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 13:44



Аз правя нещо подобно``,но то звучи така:1 кг.брашно,500 гр.свинска мас,250мл.обикновина лимонада или жълт швипс.Всичко се замесва и може да се оформят топчета,да се режи на фигурки или,както предпочитате.Пекат се в неподмазана тава до порозовяване на долната страна.Поръсват се с пудра захар с ванилия.



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.01.09 16:21



Юлче,на Лондончанката е много деликатно ястието,аз не съм и чувала за тези подправки а да го правя без тях ще си излезне нормално пекано пиле нали?Затова утре ще направя твоята гозба защото ми донесоха пресно екологично телешко месце!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано31.01.09 18:03



Ето още една рецепта за вкусна риба,съпруга ми днес го прави и си облизахме пръстите


Рибата -скумрия се посолява,поръсва се с черен пипер,дивисил,дафинов лист и лимонов сок и се оставя в хладилник да престои 2-3 часа.В тиган се задушава лука нарязан на едро и замразените зеленчуци-обикновенно вземаме микс .В намазнена тава се нарежда рибата,залива се с един буркан пасирани домати ,зеленчуковия микс и малко вода.Пече се към 30 - 40 мин.
Добър апетит



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано31.01.09 21:20



А ми да,като махнеш подправките-ЛондонЧанските

,май,май натурално Българско пекано пиле.Но то ние-ти не си виновна,все пак ние живеем в България



Тема Домати с гъби и фиде!нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.02.09 10:43



Да Юлка,че нашето момиче умее да готви-спор няма!Ама тези подправки неги знам,дажи и когато готвих в кухнята на сина в Лондон.Или може би ги е имало ама аз си пазарувах твова,което си знам и не съм им обръщала внимание.Спомням си като отидохме веднъж на пазара за риба,леле сетро ще се побъркаш от разни видове риби.Викам на сина дай да купим нещо,което е вкусно и го няма у нас.Той се смее и вика,че от скумрията по вкусно няма.Бил опитвал разни риби океански и тем подобни но не му харесали.Та си взехме нашенска риба и си я опекохме както си знаем.Каймата им е толкова постна,че един литър олио да излееш пак няма да се омазни.никакви кюфтета не стават.сухи като трева.Ама те мазнини не ядат.може и да са прави,знам ли.та сега ето моята рецпта за знравословно амкане.
Продукти:
400 гр.консервирани гъби,около 100 гр.обессолено сирене1малко фиде около 50 гр.пресни домати,листа от зелена салата,магданоз
Приготвяне:
Фидето го сварявате в малко подсолена вода.Гъбите се отцеждат и се нарязват на ситно.Смесват се с фидето.Доматите се разрязват на две и месестата им част се издълбава.Половинките домати се напълват със сместа от гъбите и фидето,нареждат се върху листата от салатата и се поръсват с настърганото сирене,после се украсяват с магданозче.
Това предястие може да се поднесе и по друг начин.на дъното на съд с подходяща форма се поставя сиренето нарязано на малки кубчета.Върху него се слагат напълнените домати и се залива с бульон с желатин.След като изстине ястието се обръща върху листа от зелена салата и се украсява с магданоз.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Пиперки пълнени с пилешко месо!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.02.09 09:29



Обезкостявате и сварявате пилешкото месо мв подсолена вода.Пиперките ги изпичате и обелвате./може и готови пекани пиперки от буркан.Настъргани моркови и ситно нарязан лук се задушават хубаво до омекване.Добавят се нарязани домати или дом.пюре,разбърква се и се маха от огъня.пиперките се пълнат със сместа и се нареждат в съда за печене.Приготвя се сос от разбито във вода брашно,кисело мляко и яйце.заливат се чушките и се пекат в умерена фурна.Готовото ястие се посипва със ситно нарязан магданоз.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Предястие с яйцена салата и сухарнови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано04.02.09 09:47



Продукти за 4 порции:
6 сварени яйца
1/3 стрък праз лук (1 връзка пресен лук)
100г майонеза
250г сирене
50г сладка горчица
1с.л. зехтин
сок от 1/2 лимон
1 опаковка бял сухар
1/3 връзка пресен копър

Приготвяне:
Сварените яйца се нарязван много на ситно върху дървена дъска, след което се пресипват в пласмасова купа. Сиренето се настъргва на ренде, над купата. Праз лукът се нарязва на много ситно и така се прибавя в общата купа. Майонезата, горчицата, зехтинът и сокът от лимон се слагат в стъклен сух буркан. Разбиват се с пасатор. С майонезения сос се полива салатата. Разбърква се внимателно и се слага за 30 минути в хладилник. След като се извади се поръсва със ситно нарязан копър. Отново се разбърква. Яйчената салата се разпределя в 4 купички. Купичките се поставят върху плоски чинии. Отстрани до всяка купичка се подреждат на ветрило по 3 сухара. Яйчената салатата се маже върху сухар и така се консумира предястието.





Тема ЖЕЛИРАНО КИСЕЛО МЛЯКОнови [re: Юлия 48]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано04.02.09 23:23



А за десерт нещо вкусно от мен

Желирано кисело мляко

Необходими продукти за 3 порции
Кофичка и половина кисело мляко
1ч. чаша захар
20г. желатин
1 ванилия
кората на половин лимон
1 банан ,1 ябълка,стафиди

Желатинът се накисва в 60 мл. студена вода и се оставя да набъбне,след което се разтопява на водна баня.Разбърква се киселото мляко добре със захарта,ванилията,настърганата лимонова кора,нарязаните на малки парченца банан и ябълка,стафидите и разтопения желатин.
Сместта се изсипва в 3 формички и се оставя в хладилника да се желира.Преди поднасянето съдът се се потапя за минута в топла вода ,за да се отлепи сместта от стените ,и се обръща върху чиния.
Добър апетит




Редактирано от *jull** на 06.02.09 00:28.



Тема Пиле с патладжани!нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.02.09 09:18



Момичета като поствате някоя рецепта пишете й заглавието горе в темата а аако коментирате тогава си остава предишната.Така ще знаем и лесно ще откриваме какво нискаме да направим.
Продукти:пиле,патладжани,моркови,домати,целина,магданоз,масло,олио,брашно,галети,пушено сирене,сол.
Приготвяне:
Обезкостеното пиле и сварено се нарязва и надробява на ситно.Патладжаните се обелват,нарязват на филии,осоляват и остават да престоят един час.След това се изпържват.Морковите,целината се настъргват на ренде и се задушават в маслото.Добавя се половин чаена чаша бяло вино.Накрая се слагат обелените домати.Най-накрая се слага и пилешкото месо.След това постепентно се слагат галетите.В съд се нарежда пласт патладжани,върху тях пилешката смес,отново патладжани и накрая пилешката смес.настъргва се пушеното сирене и ястието се запича.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re:нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано05.02.09 11:47



Съжалявам,грешката е моя,повече ще внимавам вече


Опитах се да го оправя,новече не става




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.