Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: за Флоранови [re: flora bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано25.01.09 18:59



Здравей Флорка,
и аз като теб съм недоволна, че внуците предпочитат суха храна пред готвени манджички. Затова и не им готвя много често / аз не живея в едно жилище с нито един от тях/. Е, един - два пъти седмично им нося по нещичко, но то е по-скоро традиционно - мусака, кюфтета... Месо не обичат.Сякаш ги мързи да дъвчат ! В името на истината не съм много добър готвач, признавам си. Следя обаче с интерес вашите рецепти и ги опитвам понякога.
Чета всичко, което пишете. Като тинейджърка съм се пристрастила към компютъра и сутрин, преди да отида да ги гледам /внуците/, след обед като се прибера - все пред компютъра бързам да седна.
Приеми моите поздрави и най-добри пожелания.



Тема Re: Гювеч с елда!нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано25.01.09 22:40



Здрасти Флорче.И аз те чета всеки ден и нараво лигите ми потичат -за сладкото основно.Аз се мъча да си променя изцяло начина на храненене ,пък така обичам сладкоо.Я кажи с кафява захар ли ги правиш?

А някой знае ли някаква марка за пълнозърнести макарони?Обиколих Била и
Кауфланд и нищо не намерих

.Ако не се смята за реклама и ако някой знае,моля да пише.
Ето ви две рецепти,които вчера готвих
За предястие /правих си го само на мен/ :
200г карфиол
25г краве масло
1 глава лук
60мл прясно мляко
10с.л. брашно
сол на вкус
Карфиолът се измива добре,накъсва се на розички и се задушава в маслото и 150 мл вода.Изважда се и се остава настрани.
В същия съд се задушава нарязания наситно лук.Когато добие наситен златист цвят ,се добавя при енергично бъркане брашното ,намаля се силата на огъня и веднага след това на тъничка струйка се налива млякото и се посолява.Бърка се около 1 минута и се сваля от котлона.
Карфиолът се залива с топлия сос

За основно ястие : Мерлуза в сос

1 мерлуза
2 с.л. доматено пюре
50 мл. прясно мляко
1 яйце
1 с.л. брашно
20г краве масло
магданоз
сол на вкус
Изчистената риба се постава в намазнена тава
Доматеното пюре,млякото,брашното,яйцето и наситнения магданоз се смесват,пасират се и с получения сос се залива рибата.Посолява се.Пече се ,завита във фолио около 45 мин. на 200 гр.

Да ви е сладко

За утре съм решила пилешко със спанак и ориз



Тема Кускус с праз и картофи!нови [re: tinker.bell]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.01.09 09:10



Ето ти Тинкир Белл още една рецепта за здравословно хранене!

Нарязваш картофитена резени,прибавяш ситно нарязания праз,червен пипер и джоджен.Заливаш с вода и олио и печеш.
Кускусът се сварява,отцежда и се задушава с масло леко.
Смесваш картофите с кускуса и отгоре ги засипваш със задушен в олио праз до омекване.поръсваш най отгоре с копър.
Това ястие се използва както самостоятелно така и за гарнитура към месо.

Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Кускус с праз и картофи!нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано28.01.09 09:49



Благодаря,звучи вкусно и ще го пробвам ,и без друго нямах идея за днес





Тема Re: Рулца от патладжани с кайманови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано30.01.09 10:14



Както се предполага и от името рулца от патладжани с кайма, нужно ви е малко повече време, тъй като има по-продължителна подготовка. Каймата, която ще изберете зависи изцяло от вкусовите ви предпочитания или хранителния ви режим. Рецептата е приготвена с пилешка “кайма” - пилешко филе раздробено на блендер с подправки.

Необходими продукти:
4 средно големи патладжана
250 гр кайма / пилешко месо / пилешка кайма
150 гр кашкавал
1 глава кромид лук
черен пипер, кимион, сол, подправка за кайма

Начин на приготвяне:
Патладжаните се измиват, избелват и нарязват на тънки филийки. Посоляват се и се оставят да си пуснат водата около 20 минути.
Докато чакате патладжаните пригответе плънката. Задушете лука и прибавете каймата, която предварително сте овкусили със сол, черен пипер, кимион и подправка за кайма. Задушавате 10 минути и оставяте сместа.
Патладжаните ги бланширате във вряла вода за около минута - две, докато омекнат.
Върху всяка филийка патладжан слагате малко от плънката и навивате на руло. Нареждате в тава и печете 20 минути. Изваждате тавата, поръсвате с настъргания кашкавал и оставяте да се размекне.
Това предястие става по-вкусно със смес от свинска/телешка кайма, тъй като патладжаните обичат мазнината ;) С пилешката не станаха от най-вкусните, но все пак, ако искате нещо по-екзотично докато сте на протеиновата диета на Пиер Дюкан, може спокойно да се възползвате.





Тема Re: Рулца от патладжани с кайманови [re: Юлия 48]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано30.01.09 11:30



Ммм, звучи много вкусно, Юле! Особено както наближава и обяд. Ама да питам няма ли да изпада плънката, явно трябват много сръчни ръчички


Много ми хареса рецептата ти.



Тема Re: Рулца от патладжани с кайманови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.01.09 12:48



Юлче такова кулинарно чудо не съм правила,но ще направя.А плънката няма да излезне ако отстрани ги натопите рулцата в брашно или сложите по едно резанче домат за запушалка.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Рулца от патладжани с кайманови [re: N_O6O6]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано30.01.09 16:58



Наистина е много вкусно,и не се плашете,а го направете

,само че с кайма-смес,може да изпада,може и да не изпада,навиваш бавно,и си облизваш пръстите,сръчни ръчички не трябват



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: flora bg]  
Автор lospepina (momi4e)
Публикувано30.01.09 22:27



Освен котките и други животинки и гадинки, който обичам, друга моя страст е да готвя.Пускам една рецепта, която в Англия не ми е проблем да си купя подправките, но приятелката ми от София, която е страшна кулинарка и която ме запали по готвенето, каза, че сакето е много скъпо, а за мирин не била и чувала.Така че предлагам една алтернатива, ако не се намерят- продават соеви сосове Териаки.Та:

Teruyaki Chuken


Страшно вкусно, изкл#чително лесно и икономично.Пропорциите са за 2-ма човека.
1. 2 пилешки гърдички(веднъж нямах и го правих с кълки)
2. 2 с. л. саке
3.4 супени лъжици соев сос( за предпочитане light, защото ако е dark,много ще оцвети).
4. 3 с.л мирин(mirin-rice wine,но е различно от сакето)
5. 2с л. захар
6. джингер на прах или настърган пресен. Аз винаги ползвам на прах, защото винаги си имам под ръка.
Веднъж добавих и чесън, но той някакси ограби толкова инъче автентичния му вкус.По- добре не си правите този експеримент.
Териакито става разбира се и с другите меса.

Пилето с остър нож отгоре го нарязвате леко( не на парчета, а просто правите разрези).
Съставките изложени по-горе се смесват добре и с тях се маринова месето.
остава се за около 20, 30 мин в хладилника.

Оргиналът е да се пържи.Едно че ми се вижда по -трудоемко, не толкова здравословно, бам във фурната.
Ако сложите отведнъж и пилето с марината, тя доста бързо ще се изпари.Така че слагате пилето с малка част от нея и по време на печенето (не повече от 25-30мин), поливате или най-добре с четка за мазане си мажетепиленцето.

Поднася се с пържен ориз.




Бон Апетит!



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: lospepina]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано31.01.09 09:48



Ориз с месо по виенски

-бързо лесно вкусно

Сгорещете 50г масло в тенджера. Задушете една ситно нарязана глава лук, прибавете 1/2кг телешко месо, нарязано на късчета и бъркайте, докато загуби цвета на сурово месо. Подправете с червен и черен пипер и сол, добавете малко топла вода и захлупете да ври, докато омекне. Прибавете две кафени чашки изчистен ориз и 2 чаши вода, разбъркайте, прехвърлете в тавичка и печете на слаба фурна, докато оризът омекне напълно (ако е необходимо доливайте вода). Сервирайте ястието посипано с настъргано топено сирене.
И не забравяйте, ястието върви с червено винце




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.