Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Окото на насладата!нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано11.01.09 13:30



Туй нещо съм го правила и си го правя наистина е

да си оближеш пръстите,бързо лесно вкусно,на мен ми харесва,ха наздраве,и да ви е сладко



Тема Re: Окото на насладата!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.01.09 14:52



Ами това ми прилича на технологията на приготвянето на панагюрските яйца.
Само че е върху доматено пюренце, което ОБОЖАВАМ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Телешко варено!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.01.09 09:31



Днес съм на телешко варено!Сварявам хубаво месото на късчета!Вадя го ,прецеждам водата.Слагам месото и водата отново в тенджерата и надробявам вътре ,праз,картофи,моркови и зелена или червена чушка.Естествено подправки,който каквито обича.Аз слагам само сол,червен пипер и любимия ми босилек.После ще правя тиквеник с тиква и орехи и ще си опека отделно една тава тиква.много е полезна да знаете!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема ПЕРФЕ!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.01.09 12:09



Това е рецептата,която ми е изпратила клубарката Моми4е,с молба да я постна!Ето я!
Продукти:
500 гр.течна сметана
500 гр.безсолна извара
2 яйца
5 пак.желатин,1 лимон,3/4 чаша захар,1/2ч.л.есенция,1 ч.чаша компот,6 бисквити по избор,1 п.оцветени целувки,различни плодове според сезона
Приготвяне:
Течната смета се разбива,прибавя се изварата,яйцата,сока от лимона и есенцията.В купичка се слага половината от компота и се изсипват без да се бъркат 4 желатина.Купичката се слага в микровълновата печка за 1 мин.на размразяване или на водна пара,разбърква се и се слага само течността в горната смес.Разбърква се добре с миксер.Маха се дъното на тортената форми и страничната част се слага върху тортената чиния.На дъното се нареждат бисквитки и се слага 1 пръст от сместа.пъстрите целувки се нареждат прави около формата с горната страна към стената.върху сместа се нареждат нарязане плодове.така се редуват ред смес ред плодове и се завършва със сместа,като се заглажда.Отгоре се гарнира с плодове.В останалата част от компота се разтваря 1 п.желатин и се изсипва върху плодовете.Оставя се в хладилника 24 часа.
Брей вижда ми се много хубава тази тортичка я да си я спретнем!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Телешко варено!нови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано15.01.09 12:29



Фло вчера още исках да пиша за телешкото ( нали съм си чревоугодник

),но не остана време.
Та аз го правя от врат или от ребърца ,най-вече държа да има кокал който да си пусне мазнинка и сосче( но напоследък с това аржентинското готвя,то пък е чисто ).Вътре в гърнето или тенджерата под налягане слагам същите зеленчуци ,като картофа ми е нарязан на едро,два три моркова цели и един на дребно нарязан ,слагам лук на малки глави цели и то 4-5 броя,слагам и 1/3 буркан доматки и чаша доматен сок ,скилидки чесън също и целина задължително!!!Ина телешкото най-подхожда целината) след което ако е в тенджерата се вари на бавен огън а в гърненцето то си е във фурната и си е на около 300 градуса( не запечатвам капака му).Вътре като подправка слагам черен пипер на зърна около 10-на бройки,няколко зърна бахар и 5-6 листа дафинов лист и разбира се червен пипер ,голяма супена лъжица оцет и олио към две лъжици.След като го изкарам и при отваряне на капака поръсвам със ситно нарязан магданоз.Лично в моята си чиния слагам допълнително магданозец и лимонче и две хубави лютиви изсушени червени чушки ,припечени на котлончето които придват невероятен аромат на ястието .
ЕДИН СЪВЕТ: никога не препичайте в микровълнова защото става нещо страшно.Може да съм разказвал,но една година половин час гостите ми висяха по прозорците отвън защото отвътре нито влажни кърпи ,нищо не помагаше,аз почти бях припаднал когато отворих микровълновата със изпечените чушки



Тема Мексиканска торта с кайсии!нови [re: Гaмбa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.01.09 16:55



Ето Ви и рецепта за една много шик торта,която е само за официални празници!В Мексико обикновенно я правят за сватби!

Продукти:
Захар-175 гр.
Брашно-300 гр.
Яйца-17 бр.
Настъргана кора от лимон.
150 гр.кайсии или кайсиев мармалад,сладко,пюре.
За фондана-800 гр.захар
лимонов сок.

Приготвяне:
В голяма купа се отделят пет жълтъка,четири цели яйца и захарта.Разбиват се докато сместа се сгъсти и се добавят още две яйца.Когато се сгъсти се прибавят още две яйца и т.н.При последните две яйца се слага и настърганата лим.кора,после с дървена лъжица малко по малко се добавя брашното.Накрая се намазва таватас масло поръсва се с брашно и в нея се пече сместа.Пече се 30 мин.Блата се реже на две части.М/у тях се изсипва сместа от кайсии.После се прави фондана!
В разлят съд в/у огъня се изсипват захарта и вода,която да покрие захарта и всичко се бърка до завиране.Сиропа се прецежда в друг съд и се връща на печката,като се прибавя лим.сока.Държи се на огъня докато достигне състояние при което капка от сиропа пусната във студена водаобразува топчица.После се изсипва в друг навлажнен съд напръсква се отгоре с вода и се оставя сиропа да се поохлади.След това се разбива с дървена лъжица докато побелее.Сипва се с.л.мляко и сместа се нагрява за да се отпусне.Прибавя се капка червена боя за сладки и с глазурата се облива горната част на тортата.Да ви е сладко!



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Сиропирани сладки-торехас де натас!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.01.09 17:02



Ето ви още едни мексикански сладки!

Продукти:

1 чаена чаша сметана
6 яйца
пакетче канела
сироп по желание
малко масло

Приготвяне:

Яйцата се счупват и белтъците се отделят.Жълтъците се разбиват със сметаната докато сместа стане пухкава.После се изсипва в тава омазана с масло и се сгъстява на слаб огън.След като сгъстения крем изстине се нарязва на квадратчета и всяко квадратче се потапя в разбитите белтъци и се изпържва в олио.После се заливат със сиропа и се поръсват със смляната канела.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Тутманик!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.01.09 17:09



А ето ви и един вкусен тутманик!И ако се оплачете,че не съм ви нахранила на връх Бабин ден-грях ви на душата

С брашно,сол и мая се замесва 1 кгр.брашно.Оставя се да втаса един час.После го разделяте на две части и разточвате две кори колкото е голяма тавата.Разбивате 4 яйца,половин пакет масло,150 гр.сирене/по желание и свински пръжки/Половината от сместа изсипвате върху първия лист и покривате с втория.После тутманикът се завива на руло,нарязва се по диагонал и парчетата се нареждат в тавата под формата на слънце.Отгоре се сипва останалата част от сместа.Тутманикът втасва един час,после се пече 30 мин.при 200 градуса.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Гювеч с елда!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.01.09 09:39



Ето ви здравословно ястие,днес съм на него!

Вземате тавата,надробявате праз лук ситно.Поливате с няколко лъжици дом.пюре.Надробявате гъби каквито предпочитате.Изсипвате измитата елда/количество според тавата/Поръсвате със олио или зехтин.Аз готвя с шарлан.Осолявате,слагате подправки според вкуса ви.Аз си слагам моят любим босилек.Слагате водичка и запичате.Чуден гювеч!
Отделно за моите драгоценни внучета днес са на пекано средно пиле с картофки .но пилето ще го пека в специален плик с подправките.Продават се такива прикове с подправките в магазините.не са лоши ,опитайте.пилето става много вкусно и децата си облизват пръстите.



Живота е сцена, а ние сме артисти!

Тема Re: Гювеч с елда!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.01.09 09:46



Момиче,обеща миличко да постнеш някои твои рецепти.чакам.Също и Мравчето от Сащ някои техни рецепти.Хайде научете ни на вносни ястия!Какво ядат тези пусти американци и англичани.Аз днес съм на тиквена диета.Пекана тиква почти целия ден.А за внуците ще правя пица те мансжи не ядат.Хайде приятно готвене на всички!И не си крийте рецептите нека и ние да се облажим от вашите вкусотии!Не вярвам да сте лоши готвачки.Диана 100 я кажи ти нещо вкусно?Имам чувството,че знаеш много оригинални рецепти.Сподели ги бе сестро!Освен това обръщам се към бабите с каво вие храните тези внучета.защото аз вече не знам с какво да им разнообразя менюто.те ядат все едно и също.как не им омръзва.



Живота е сцена, а ние сме артисти!


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.